9/10
offtopic
ondok 2009 jan. 25. - 01:17:07 9/10
(119/399)
A helyzet mindig kitermeli a megfelelõ embert,ha nem Hitler ,akkor mondjuk más.De azért ne tekeintsünk el a személy szerepétõl sem ,mert különben a marxista történetírás hibájába esünk.Igenis Hitler remek szónok volt ,szinte hipnotizálta tömeget,akárhogy szépítjük a többség rajongott érte.Jó szervezõ volt,igen munkabíró ,kreatív személyiség.Sztálin pl ,amikor meghalt milliók zokogtak õszintén ,pedig személyes adottságai Hitlernél gyengébbek voltak.Szerepét nemcsak játszotta ,hitt benne ,puritán dolgai voltak : vegetáriánus, magánélet aszkétikus stb. Ha németek gyõztek volna ki tudja ,talán utca lenne róla elnevezve ,azon közlekdnének ,akiket nem internáltak volna.még az is elképzelhetõ ,hogy felpuhult volna a nácizmus .Egy biztos ,hogy egyedüli korlátlan nagyhatalom lett volna ,hidegháború nélkül.ezt ismerte fel Amerika ,és ezért állt a másik oldalra,hogy nehogy késõ legyen.
offtopic
TTamas70 2009 jan. 25. - 01:11:54
(118/399)
Hmmmm! Van jó bableves recepted? Nosza, told be! Legalább lesz itt egy kis színvonal. :-)
9/10
offtopic
ondok 2009 jan. 25. - 01:06:33 9/10
(117/399)
Ez pontosan így van ,amikor nagy a nyomor az elkeseredés,akkor a szélsõségek erõre kapnak.Tehát Hitler hatalomrakerüléséhez döntõ mértékben hozzájárult az 1. vháborút lezáró béke.És ezt pl Churcill is megírta emlékirataiban.Mintahogy Lenin is a háború terméke volt.Ilyen értelemben a felelõsség a korlátolt antant hatalmaké is volt.
offtopic
norton15 2009 jan. 25. - 01:04:13
(116/399)
Lehet, de mint korábban írtam, Hitlerrõl én nem tudok pozitívumot elfogadni, de ez legyen az én bajom.

Nekem igazán nem kell a fanatizmust magyarázni, van egy-két ilyen marhaállat szomszédom... Kis ember ne azonosuljon egy eszmével, mert bele fog halni elõbb vagy utóbb.
9/10
offtopic
Z 2009 jan. 25. - 01:03:54 9/10
(115/399)
Az osszes hozzaszolassal (filmhez, politikahoz) kapcsolatban komoly problemanak erzem, hogy a masodik vilaghaboruert a felelosseget Hitlernek tulajdonitjatok, az orszag helyzeteert pedig csak a politikusokat, vagy kivulallokat hibaztattok.

A masodik vilaghaboru egy nagyon komplikalt helyzet vegkifejlete. Azt egy ember nem tudta sem kirobbantani, sem eletben tartani. Egy egesz nemzet kellett hozza.

Mint ahogy a mi orszagunk helyzeteert is minden orszaglako felelos. Teljesen mindegy, hogy ki melyik oldalra sorolja magat.
offtopic
norton15 2009 jan. 25. - 01:02:26
(114/399)
Wuornost én sem engedném ki(mondjuk már nem is lehet), sem azt a 80%-nyi gyilkost, mert attól még gyilkosok. De Hitler mitõl lett, amilyen? Ezt nem tudom.
offtopic
atti1974 2009 jan. 25. - 01:02:16
(113/399)
Azért azt tudni kell,hogy igaz hogy kitûnõ szónok volt,de egy elvesztett I-vil.háb.-ú után,óriási hadisarcot az országra kényszerítve,az embereket nyomorba taszítva,fanatizálni is könnyebb.
9/10
offtopic
ondok 2009 jan. 25. - 00:59:38 9/10
(112/399)
Igenis szerette,mert ahogy bánt vele az rendes volt.Az õ gondolatvilágában pedig a saját halála után úgy gondolta az általa szeretett lényeknek sincs értelme élni ,ezzel indokolta magának ,hogy elfogadta Eva Braun halálát,hogy Németország is jobb ha pusztul stb.Abban pedig biztos lehetsz ,hogy önmaga elött is imádta Németországot ,nem hazudott.de csak azt az országot ,amit õ kreált.pontosan ez a veszélyes a fanatikusokban.Ezért a legnagyobb gonosztevõk a nácik ,a kommunisták ,az inkvizitórok ,hogy tévedhetetleneknek hiszik magukat.
offtopic
norton15 2009 jan. 25. - 00:57:34
(111/399)
Lehet hogy neked van igazad, az az én bajom, hogy Hitlerrõl egy fikarcnyi pozitívumot nem tudok elképzelni.:)
offtopic
norton15 2009 jan. 25. - 00:56:30
(110/399)
Wuornos esetét picit másnak érzem. Wuornost gyilkossá a világ tette, Hitler életét annyira nem ismerem, nem tudok olyan traumáról, ami az elmebajával együtt ilyen gonosszá formálhatta volna.

Hitlert egyszerûen amikor hatalomra került, nem vették komolyan, kinevette a világ. Aztán meg annyira "életképtelennek" tûnt õ és a hatalma, hogy a világ jól pofára esett.
9/10
offtopic
ondok 2009 jan. 25. - 00:55:02 9/10
(109/399)
Jó ,hogy írtad,hogy off ,mert elõbb el kellett olvasni ,hogy eldöntsem ,hogy meg kellett volna nyomni olvasás elõtt az offtopic elrejtése gombot:)De félre a tréfával errõl meg a spoilerrõl is megírtam már máshol a véleményem ,szerintem egyesek túlreagálják a dolgot.
Aztán meg megfontolandó az is ,hogy minden személyes vonástól megfosztva egy vélemény mit ér?Hiszen nem tudod ,hogy miért dícséri valaki vagy miért szidja.Csak látszat objektív vélemények lennének max unalmas sznob dumákkal.
offtopic
norton15 2009 jan. 25. - 00:51:18
(108/399)
Jó mélyre van az a pozitívum eltemetve. És annyira szerette a kutyáját, hogy ha jól emlékszem, rajta próbálták azt a cián-tablettát (most nem néztem, 2 éve láttam).
offtopic
norton15 2009 jan. 25. - 00:48:45
(107/399)
Én nem tudok emberként rátekinteni. Most mondhatnám a sablonszöveget, hogy milliókat ölt meg, fajelmélet stb, de nem jövök ezzel, Hitler az Hitler marad, nem lesz számomra érzõszívû Hitler.
10/10
offtopic
BonFire 2009 jan. 25. - 00:47:39 10/10
(106/399)
Már nem azért a húsz fillérért, de én is azért lestem ide be, hogy elolvassam azoknak a véleményét, akik már látták a filmet. És erre mit kapok? Azt a politikai adok-kapokat aminek egyébként rengeteg helyen van fóruma. Könyörgöm, tessék már a <b>filmrõl</b> beszélni!

Ilyenkor egyébként nem is értem, hogy hol van a moderátor. Alszik, vagy mi? Lehet dobálni itt a nagy szavakat, hogy cenzúra így meg úgy, meg hogy szólásszabadság van, és azt írunk, amit akarunk - én meg azt mondom, nem ártanak elolvasni a fórum szabályzatát. Ha valaki eltér a témától, azt igenis ki lehet moderálni minden fórumon. Ez nem cenzúra, hanem rendrakás. Ennyi erõvel a bableves receptjét is beírhatná ide bárki.

De ha már mindenképpen el akar térni a témától, vegye már magának a fáradságot, és az "Elküld (offtopic)" gombot nyomja már meg! Én például most megnyomom.
9/10
offtopic
ondok 2009 jan. 25. - 00:46:40 9/10
(105/399)
Szerintem diktátorként is ember volt.Hogy milyen az persze más kérdés.Ez a film pont azzal a koncepcióval szakít,hogy Hitlert nem ördögnek ábrázolja ,mint nagyon sokszor tették,nem démonizálja,hanem bemutatja ,hogy igen köznapi dolgai is voltak pl kedves volt akutyájához,volt egy jó szava a titkárnõkhöz .Mert ez az igazság ,nincs démoni gonosz még a legelvetemültebb gyilkosokban is van valami pozitív.
9/10
offtopic
ondok 2009 jan. 25. - 00:41:19 9/10
(104/399)
Úgy látszik nem elég világosan fogalmazok:nekem is pont az a bajom ,hogy egy egy véleménynél nem a filmbõl indul ki valaki ,hanem a politikai szimpátiájából.Úgyhogy akkor ha zavar ,hogy nem azt kapod ,amit vársz ,akkor ezeknél reklamálj.Valamint úgy gondolom ,hogy soha senkinek a véleményét nem anyáztam,fõleg ha az nem volt trágár v. ocsmány.Ha az volt ,akkor sem anyáztam legfeljebb rámutattam ,hogy mi az oka az ocsmánykodásnak.Úgyhogy ez ügyben sem vagyok illetékes..Ami a technikai részét illeti a dolgoknak ,hogy külön topicot létrehozni a politizálóknak ,hát lehet,de olyan hogy steril mûvészet kritika,meg steril elkülönített politika nemigen van ,mert hát a világképe mint látod meghatározza az embereknek ,hogy hogyan néznek egy filmet ,és milyennek találják.
Úgyhogy azért írtam az eszmefuttatásodról ,hogy a torka véres ,mert jól hangzik ,de a valósághoz nem sok köze van.
offtopic
norton15 2009 jan. 25. - 00:39:37
(103/399)
Hitler is volt valaha ember persze. De mire ez a véreskezû diktátor lett, teljesen kiölte magából az emberi mivoltát.
9/10
offtopic
Z 2009 jan. 25. - 00:35:38 9/10
(102/399)
Az ember egyarant viselkedhet jokent es rosszkent. Ez nem borszin, vallas, vagy hovatartozas kerdese.
9/10
offtopic
ondok 2009 jan. 25. - 00:26:13 9/10 Előzmény issti1
(101/399)
Én nem azokra gondoltam ,akik beteges veszteni nem tudás okán a nyerteseket 2002-óta csürhézik,és akik ezokból még a valódi csürhe alá cinkos összekacsintással lovat is adnak.Akikrõl én beszélek,azok a zsidózó rasszista nyilas jelképeket lobogtató múltból elõmászó kísértetek ,akik majd ha módjuk lesz rá cinkosaikat is megsemmisítik ,ugyanúgy ,ahogy Röhméket,meg a korábbi támogatóikat a hosszú kések éjszakáján Hitlerék.
10/10
offtopic
BonFire 2009 jan. 25. - 00:15:35 10/10
(100/399)
Szerintem a film egy cseppet sem volt vontatott, sem pedig unalmas. Lebilincselõ volt elejétõl a végéig. Szerintem alapmû lehetne. Egyszer mindenkinek meg kell néznie.