offtopic
TTamas70 2009 jan. 25. - 00:13:29 Előzmény ondok
(99/399)
Hogy véres? A francokat véres. Még ha azt mondod, sommás, azt bevállalom.

Ugyanakkor lehet, hogy Te vagy a frankó. De Tudod, amikor felnéztem a PORT-ra és rátaláltam a ma esti szokásosan magas színvonalú TV-mûsor kínálatból erre a filmre, majd kíváncsi voltam, hogy ki mint vélekedik errõl, akkor nem azt kaptam, amit vártam és amiért szerintem ez a topic "kitalálódott".

Ehelyett ugyanaz van itt is, mint MINDENHOL és amitõl egyébként szerintem kb. 10 millió magyar öklendezik: egymás ill. egymás véleményének anyázása.

Merhogy én vagyok olyan perverz, hogy ha vitatkozom, akkor egy az enyémtõl eltérõ véleményre nem úgy reagálok, hogy "Neked nincs igazad, hülye vagy, mert az úgy van, hogy..." Inkább próbálok úgy érvelni, hogy "OK, értem, hogy így gondolod, de ezzel szemben én meg azt gondolom, hogy..."

Ekkor mindenki leírhatja szépen, amit gondol, mégse megy át KÜZDELEMBE a vita. Kiba... sok energia pazarlódik el ilyen szarságokon és a vitába beszálló, a saját igaza mellett kiálló emberek nem észérvekkel, inkább személyeskedéssel és a másik ótvarozásával reagálnak.

Szóval nem akarok én semmit cenzúrázni, eszem ágában sincs! Lehet, hogy ide filmenként 2 párhuzamos topic kellene, az egyik a filmrõl szól, a másik meg a sok önmegvalósító igazság huszárának, hogy kiélhesse grafomán vélt vagy valós igazságmániáját. Szólni kellene Veszelovszkiéknak, hogy hasítsanak be egy dupla topic-rendszert a filmekhez. Az egyik az adott filmhez való hozzászólásokat foglalná magába, a másikban meg mindenki fejtegessen, amit akar.
offtopic
issti1 2009 jan. 25. - 00:13:12
(98/399)
Off topic: Tök igazad van apafej, sõt hozzáteszem: a csürhe már át is vette a hatalmat - 2002-ben.. Még nem tûnt fel?!

Amúgy mért kell e film kapcsán (is) politizálnotok?
Nincs elég politikai fórum?

Topic: a film érdekes volt, bár én kicsit idealizáltnak éreztem a nácikról alkotott képet..
9/10
offtopic
ondok 2009 jan. 25. - 00:07:02 9/10
(97/399)
Kb én is ebben látom a fõ problémát azzal kiegészítve ,hogy a jelenleg regnálók sem hiba nélküliek.Bár szerintem köztük még Gyurcsány az egyik legjobb,nem véletlen ,hogy úgy leb...ta õket Öszödön.Képességek dolgában is jó ,mert az MSZP sem tudja nélkülözni,Orbán meg fél tõle mint az ördög a tömjénfüsttõl.
9/10
offtopic
ondok 2009 jan. 25. - 00:01:10 9/10
(96/399)
Jókat írsz csak a torka véres,mert Ok az én hozzászólásom ,amelyben megpróbálom helyre tenni a filmhez egyáltalán nem tartozó hozzászólást ,hogy ki volt a gonoszabb Hitler v. Sztálin,és erre felhívom a figyelmét,ha nem írtam volna meg ,akkor jobb lenne a helyzet? Akkor a levegõben marad egy olyan stílus ,ami nem a filmrõl mond véleményt ,hanem politikai szimpátiát ,állásfoglalást tükröz.Nos ez a fõbaj nem az ,hogy valaki erre rámutat ,és változtatni akar.
Egyébként a film csinálóknak szerintem a célja is ,hogy a filmjeikkel kapcsolatban sok minden gondolat keletkezzen az emberekben,nos némelyik ide is beszivárog ,ami szerintem nem tragédia .Mert ugye van a spoiler a tartalomra,szerinted az asszociáció is tilos,akkor azért vigyázzunk mán ,hogy a végén ne csak unalmas értékelések az operatõri munkáról ill a színészi eszköztárról legyenek.Ezen a Fórumon egyébként még nem is szaladt el annyira aló mint máshol,ahol a véleménynyilvánítás szabadságába minden belefér.
offtopic
lvashun 2009 jan. 24. - 23:58:39
(95/399)
azt hiszem félreértettél
2002 óta egy elmebeteg azon van,h visszavegye az elvesztett hatalmát
õ olyan már mint Szapolyai János(aki inkább nem ment el a király zászlaja alá 1526 augusztus 29-én,m õ akart király lenni.Az lett.Hogy Magyarország odalett?ugyan már!)
annál jobb minél rosszabb
10/10
offtopic
Gabriella54 2009 jan. 24. - 23:58:37 10/10
(94/399)
Sajnos az egyetlen, aki ebben autentikusan tudna nyilatkozni, nem él, mert odaveszett a birkenaui koncentrációs táborban :(
Ennyit a nácik "úriemberségérõl".
offtopic
TTamas70 2009 jan. 24. - 23:53:04
(93/399)
Bocs a kifejezésért, de erre csak azt tudom mondani, hogy LÓF*SZT!

Az ország olyan, amilyenné teszed. Te meg én meg a többiek.

Nem tetszik a kormány? Bármelyik? Ha megválasztották, ez van. Aki meg szavazni se ment el, bekaphatja!

Nem tudom, én soha nem csápoltam se Viktor, se Fletó gyûlésein. Figyelek, hallgatok, olvasok, feldolgozom úgy, ahogy. De sose volt még kedvem beverni se jobbos, se balos barátok, ismerõsök arcát se, csak mert így vagy úgy gondolkoznak valamirõl.

Mi volna, ha nem epét hánynánk egymásra, csak mert máshogy látja a világot? Gondolni bármit lehet, bárhogy. Amíg nem akarja rám és az országra nyomni a saját szarát, azt gondol, amit csak akar...

Ez meglátásom szerint ennyire bazi egyszerû.
9/10
offtopic
ondok 2009 jan. 24. - 23:51:27 9/10
(92/399)
Nos pontosan ,hogy német katonák egyoldalú "úriembersége "a böfögés.Gondolom Te nem voltál ott a háborúban ,apám viszont igen ,és õ pl azt mesélte ,hogy visszavonuláskor a német úriember katonák lerugdosták a teherkocsikról a szövetséges magyar katonákat.vagy meséljek a német felsõbbrendûségrõl?
Ezzel persze nem akarom mentegetni az oroszokat,sok estben csürhe volt pl apám úgy ugrott be elõlük egy kapu alá ,mert le akarták vetkõztetni.Igen,de ezek személyes élmények ,amik sokfélék ,mert a bujkáló zsidókat pl az oroszok mentették meg a haláltól vagy az nem számít? Azok nem emberek?Sõt élelmet is adtak a pincében éhezõ embereknek.És voltak erõszakoló ,büdös fosztogatók.Olyanok is akiket az orosz patrol(tiszt) rajtakapott ,és helyben agyonlõtték.szóval komplex dolog ez .De a legfontosabb ,hogy a háború célja ,megítélése szempontjából a szövetségesek oldalán volt az igazság akárhogy csûrjük csavarjuk.És képzeld ,hogy mennyire bonyolult avilág ,annak pedig ,hogy kitört a 2. vháború nem kis részben oka volt az elsõ világháborút lezáró béke ,ami nem menti fel Hitlert ,de a béke nélkül Hitler a hatalom közelébe sem jut.Szóval ,ne vegyük be valóban a maszlagot ,nehogy azt hidd ,hogy Te nem maszlagot böfögsz.
offtopic
lvashun 2009 jan. 24. - 23:47:46
(91/399)
igazad lenne,ha ez egy normális ország lenne,de
2002 óta ez nem az
itt azóta készül 1933 január 31. Berlin
bûnösök közt cinkos aki néma
offtopic
TTamas70 2009 jan. 24. - 23:45:58
(90/399)
Húvazze... :-) Ezt a kérdést ugye nem baj, ha nem kommentálom? Se itt, se máshol. :-)

Állj odébb, mert az ideológiától nem látod a világot. :-)
offtopic
lvashun 2009 jan. 24. - 23:44:00
(89/399)
igen?
és milyenek voltak az úriember nácik mondjuk O¶wiêcim-ben?
talán errõl is szót ejtenél?
offtopic
TTamas70 2009 jan. 24. - 23:43:45
(88/399)
Igyekszem utolsó posztomat elengedni a témában. De korábbi kérdésedre, miszerint miért a Te reakciódra reflektáltam: mert nem ide való. Csakúgy, minthogy az sem ide való, hogy milyen hányadék a mai oktatás színvonala.

A kérdés nem az, hogy szar-e az oktatás vagy sem. A kérdés, hogy ez egy adott filmmel foglalkozó fórum témája-e.

Álláspontomat elõzõ riposztom is mutatja. A Tiédet meg az, hogy nem engeded el a szálat, csak téped, mint Floki a lábtörlõt.

És ne érts félre, ez nem személyeskedés. Nem csak Neked szól. Mindenkinek, aki itt osztja az észt, ahelyett, hogy bárhol, bármilyen oldalon tolná az igét.

A szerencsétlen, naív óvasó idegyön, megpróbálja megtudni, hogy kinek mi a véleménye a filmrõl de a posztok fele baromira nem errõl szól.

Én ugyan nem vagyok igazságosztó, de továbbra is vallom, hogy cipõt a cipõboltból, biciklit a bicikliboltból (és nem a tecsóból!), politikáról a politikával foglalkozó fórumokon, filmekrõl a filmes fórumokban. Merhogy mindennek megvan a helye.

Szerintem.

De lehet, hogy télleg bazi öreg vagyok már és csak én gondolom így. Ha így van, jelezzétek és beugrom a budiba és lehúzom magam. :-)
offtopic
igorrr 2009 jan. 24. - 23:35:50
(87/399)
A "csürhérõl" annyit, hogyha megkérdezed a nagyszüleidet, talán elmondják, hogy a "vadállat" náci katonák szinte mind úriemberek voltak, a "felszabadító" orosz katonák meg végigerõszakolták az egész országot. Mondom, tájékozódni, és nem mások agymosását visszabüfögni.
10/10
offtopic
Gabriella54 2009 jan. 24. - 23:33:22 10/10
(86/399)
Bár mindenki ilyen tisztán látna, mint Te!
Nem szabad összemosni a dolgokat és arra hivatkozni, hogy "azért vagyok ilyen szemét, mert Te ezt meg azt csináltad!"
Hitler egy népet akart kiirtani (pontosabban, ha lett volna rá ideje, kettõt), plusz a kommunistákat, a melegeket, a betegeket és még lehetne sorolni... Nehogymár erre keresgessünk mentséget és magyarázatot!
offtopic
igorrr 2009 jan. 24. - 23:33:17
(85/399)
A hír képekkel alátámasztva egy tévécsatorna híradójában volt. Nem járok jobbik gyûlésre, és a kuruc.infót sem kezelem elsõdleges és megbízható hírforrásként, csakúgy, mint mondjuk a népszabadságot sem. De mindent megnézek és elolvasok, a BBC-tõl a CNN-en át a magyar kuruc.infóig, valóban.
9/10
offtopic
ondok 2009 jan. 24. - 23:31:48 9/10
(84/399)
Tudod mi a baj ,hogy nagyon sok ilyen elmebeteg van ,nics gátja ma nálunk a rasszizmusnak a gyûlöletbeszédnek.Addig szarakodnak a politikusok ,a jogászok ,amíg weimarizálódunk és akkor már késõ lesz ,a csürhe átveszi a hatalmat ,a történelem ismétli önmagát.Hacsak Amerika gátat nem vet neki. Egyszer már megmentette Európát.
9/10
offtopic
ondok 2009 jan. 24. - 23:27:36 9/10
(83/399)
Ezeket a kurucinfótól tudod vagy a Jobbik gyûlésein mesélik?
gratulálok ,zsidó tankönyvek ,mintha visszaköszönne a viceházmester nyilastestvér szövege ,aztán nyomás égetni Thomas Mannt, Molnár Ferencet Szép Ernõt ,Karinthyt ...Eszméletlen! 21. század Magyarország.
offtopic
lvashun 2009 jan. 24. - 23:26:19
(82/399)
elmebeteggel nincs mit beszélni
9/10
offtopic
ondok 2009 jan. 24. - 23:22:40 9/10
(81/399)
Errõl beszélek ,hogy szándékosan hülyítik a népet ,amelyikben vannak fogékonyak a gyûlölködésre,mindíg is voltak .A sors furcsa fintora ,hogy amikor a komcsik a nyilasokra ,reakciósokra hivatkoztak ,akkor nem voltak jelen sok esetben ,ma viszont újra elõmásznak vérszemet kapva a csatornából.Ezek a fõ ideológusok persze többnyire a múltban munkásõrök, párttagok voltak,mint pl a Demokratás Bencsik ,érdemes lenne megkapirgálni Morvait is ,hogy miként viselkedett a Kádár alatt.
Ez a Gyurcsány villa dolog meg azért is pikáns ,mert Budapesten a bérházak 90%-a zsidó tulajdonban volt ,így aztán nyomás költözzön ki mindenki ,és adja át a volt háziuraknak. Nevetséges ez az eszement gyûlölködés ,és fúrása Gyurcsánynak.Persze a szomorú az ,hogy ennyi hülye van ,aki beveszi,fõleg a fiatalabb korosztályból .És akkor megint visszajutunk a nevelés ,iskolák színvonalához.Sajnos minden ország azt érdemli ,amilyen a polgárai intelligenciájából következik .Ezért Balkán a Balkán ,és ezért Svájc Svájc,némi sarkítással.
offtopic
igorrr 2009 jan. 24. - 23:22:33
(80/399)
Jó lenne, ha bevennénk a piros kapszulát, mint a Mátrixban. Nincs NY-Tel Aviv-tengely (1)? Épp most "robbant" a botrány, hogy a zsidó elnök utasította Busht, ne szavazzanak az ENSZ-ben arra a politikai állásfoglalásra és tervezetre igennel, amelyet épp az amerikaiak dolgoztak ki. Ciki volt, de persze azért akkorát nem robbant ez a botrány, mint amennyire Condoleezza égett az ENSZ-ben. A legtöbb helyen meg sem említették ezt a kis semmiséget. Zsidó média (2). Folytathatnánk. Hitler ettõl kímélte volna meg a világot. Csak nem a zsidó törikönyvekbõl kellene tanulni.