10/10
offtopic
martinkaa21 2009 jan. 24. - 23:20:32 10/10
(79/399)
Imádom ezt a filmet.iGAZ 17ÉVESEN CSAK EGYSZER LÁTTAM történelem orán azotavadászom...Most hogy leadják..Megõrültem hogy érjek haza mire kezdõdik..
offtopic
lvashun 2009 jan. 24. - 23:14:23
(78/399)
nem értem a hivatkozást arra,h ott harcolt a rokonod
a feleségem nagyapja ott halt meg
egy beteges elme miatt
ágyútöltelékként
szegényeket ,akik közül sokan teljesítették az elmebeteg parancsokat odadobták
az oroszok a saját hazájukat védték
mi aggresszorok voltunk
a becsületes helytállás rossz ügyért még nem teszi õket hõsökké
azt pedig nem lett volna szabad,h az a valaki,aki bevitte a II.VH-ba Magyarországot Portugáliában haljon meg 1957-ben ágyban ,párnák közt
9/10
offtopic
ondok 2009 jan. 24. - 23:12:46 9/10
(77/399)
Üdv neked is!
Az adatlapodon 32 van ,ami azt jelenti ,hogy életed javát már a rendszerváltás után élted le.tehát Történelmi ismereteidet világképedet is akkor alakítottad ki.No persze nem elhanyagolható a családi környezet ,nevelés sem.Nem nehéz persze rájönni ,hogy bizony a Don kanyar Adolf miatt volt ,ugyanis akárhogy csûrjük csavarjuk ,a háborút Adolf indította el.Másrészt ne felejtsük már el ,hogy mit is kerestünk mi a DOnnál ,talán nem mi nyomultunk be más ország területére?Horthynak pedig nem kellett volna beugrani ,akkor kiugrani sem kellett volna.Egyébként az általad kedvelt Adolfot Horthy megvetette,idiótának tartotta.Hitlert DSzálasi kedvelte ugyebár,aki meghát igencsak jót tett Magyarországgal.Ezeket persze nem nekem kéne most elmagyaráznom neked, és akkor talán nem kedvelnéd Hitlert.
offtopic
lvashun 2009 jan. 24. - 23:06:16
(76/399)
tévedsz!
nagyon is vannak,akik megmagyarázzák,h itt New York Tel Aviv tengely van s minden rossz okozói a magyarságtól idegenszívûek élükön GyF-fel
tegnap egy fiatalember 20-as éveiben azt magyarázta a rádióban a rasszizmus elleni fellépés kapcsán,h GyF adja vissza azt a villát, amiben lakik,azoknak,akiktõl elvették Rákosiék
az,h a villa nem a GyF-é,tehát a kérés arra irányult,h azt adja át ami más tulajdona ,az nem zavarta
az,hazt a villát épp a zsidóktól vették el a kommunisták s azt épp a zsidó származású túlélõ mester Apró Antal kapta GyF születését alig 13 évvel megelõzõen az a élet furcs fintora
de mindegy is
olyan fokú gyülöletet szítanak itt pl. az egyetemen oktató Morvai Krisztina nevû elmebeteg,h az is csodálni való lesz,h jövõre a választások után nem tör ki itt a hosszú kések éjszakájának magyar változata
a kristály éjszáról nem is beszélve
9/10
offtopic
g.kobold 2009 jan. 24. - 23:05:00 9/10
(75/399)
Üdv kedves Ondok.

Bóknak veszem a "ezek a mai gyerekek"-et,fõleg hogy közelítek a negyvenhez. Sajnálnod se neked,se másnak nem kell,mert nem ismersz,de hidd el:az elmúlt bõ évtizedben megismertem a politika minden oldalát,és akár hiszed akár nem,nagyjából egyetértek az iskolai oktatásról és a mai gyerekekrõl leírt véleményeddel.De ahhoz hogy egy dologról teljes képet kapjál,vagy találnod kell egy nagyon objektív forrást(ami nem egyszerû),vagy tanulmányoznod kell az általad nem kedvelt "izmus,izmusok"saját kiadásait.
A történelmi hûség kedvéért: A Don kanyari Hõseink nem Adolf miatt fagytak meg,estek el,haltak hõsi halált.Harcolt ott családtagom.És ha ennek utána néztél,olvass utána miért kedvelte az ország nagy része az összeomlás szélén is a németeket,miért nem sikerült Horthy kiugrása. De ez már egy másik sztori.
Jó éjszakát Üdv
offtopic
igorrr 2009 jan. 24. - 23:03:58
(74/399)
És kik okozták a nagyobb kárt? A hazaáruló, az országot tönkretevõ kormány, vagy azok, akik meg akarták azt dönteni?
9/10
offtopic
ondok 2009 jan. 24. - 23:01:18 9/10
(73/399)
Na jóvan megérkeztek a hülye zsidózó észkombájnok.
offtopic
igorrr 2009 jan. 24. - 23:00:09
(72/399)
Helyette éhenhalnak a zsidók pénzügyi manõverei miatt.
9/10
offtopic
ondok 2009 jan. 24. - 22:32:03 9/10
(71/399)
Kicsit revideálom magam,mert igazából pl gkobold nem is tehet róla,hogy szimpatizál Hitlerrel.A jelenség ,ami mgdöbbentõ ,hogy hova jutott az iskolai oktatás a közvélemény.Hogy nem kívánja vissza az ember a "kommunista" rendszer egyoldalú propagandisztikus történelem tanítását,az rendben van ,de hogy így átesni aló túlsó oldalára ,hogy ezek a mai gyerekek úgy nõnek fel mint a dudva,hogy senki nem magyarázza meg nekik a lényeges ,igaz dolgokat ,ehelyett a Gyõzikét bámulják,és a plázában ténferegnek ,hát ez a baj.Az oktatási rendszer teljes lezüllése a jövõre nézvést nem sok jóval kecsegtet,nemcsak a történelem okítás színvonaltalan ,hanem a matematika,fizika,irodalom szintúgy .Nem tudnak egy elolvasott szöveget értelmezni.Márpedig ez a része az átkosban legalább rendben volt.
9/10
offtopic
ondok 2009 jan. 24. - 22:21:44 9/10
(70/399)
Még valami, kikérem magamnak ,hogy a náci és a nemzeti érzelmû az szinonimaként legyen kezelve ,bár nem vagyok benne biztos ,hogy ezek az IQ lovagok tudják ,hogy mit jelent a szinonima.
9/10
offtopic
ondok 2009 jan. 24. - 22:11:07 9/10
(69/399)
Biztos Te azért kedveled Hitlert ,mert imádod a diktátorokat az eszelõs fanatikusokat,és valószínû neked a családodat nem égette el ,meg a rokonaid nem fagytak meg miatta a Don kanyarban.Szerencsétlen.
offtopic
Italo Balbo 2009 jan. 24. - 21:48:19
(68/399)
Ne haragudj, lehet, hogy én tévedtem.
10/10
offtopic
Gabriella54 2009 jan. 24. - 21:43:09 10/10
(67/399)
Nem bánnám, ha leírnád, szerinted miben mutatkozott meg Hitler emberi nagysága! Ha szerinted volt neki...
offtopic
norton15 2009 jan. 24. - 21:40:55
(66/399)
Volt neki emberi nagysága is?
9/10
g.kobold 2009 jan. 24. - 21:28:30 9/10
(65/399)
Üdv.
Remek,sõt zseniális film. Kétségtelenül átlépték saját árnyékukat német barátaink,mikor el merték készíteni ezt a filmet.Fõleg,hogy amennyire tõlük csak telhetett megpróbáltak objektívek maradni,és szigorúan csak a titkárnõ visszaemlékezései alapján a tényekrõl filmet forgatni.Bár -de ez csak az én véleményem- túlzásba vitték Hitler esendõségét,kár hogy emberi nagyságát nem emelték ki.Ami pedig a fórumos politizálást illeti:tényleg nem ide való,és még ezen film kapcsán sem érdemes egymásnak esni.
Aki kedveli Hitlert,(így én is) és/vagy rokonszenvet érez rendszere iránt-esetleg ahhoz hasonlót kíván,az úgyis isteníteni fogja,aki pedig nem szereti az a pokolba kíván minden nácit-és a velük azonosított nemzeti érzelmûeket is.
A filmet mindezektõl függetlenül mindenkinek ajánlom,aki még nem látta.
Üdv.
9/10
offtopic
ondok 2009 jan. 24. - 21:21:45 9/10
(64/399)
Kb igazad van ,csak azt nem értem ,hogy miért nekem címezted ,és miért nem pl annak,aki nem a filmet méltatta ,hanem azt ,hogy "igen de Mao és Sztálin sokkal gonoszabb volt,ezért ez egy lerágott csont stb." Ponthogy engem is az zavar ,hogy ezeknél mellékes szempont ,hogy a film milyen ,õk valamilyen POLITIKAI elõítélet miatt egyszerûen nem képesek a filmre koncentrálni .Nohát ezt írtam én le nekik,különben az életben nem érintettem volna a politikát.Reflexió nélkül hagyni pedig a butaságot: "cinkos ,aki néma "
offtopic
sandros5000 2009 jan. 24. - 21:12:51
(63/399)
Én értettem mire gondoltál, és már az epizód elõtt is gondoltam hogy van ebben valami. Sok töris barátom van.

De ez már tényleg világpolitika.
offtopic
Italo Balbo 2009 jan. 24. - 20:53:11 Előzmény Diablo72
(62/399)
Elég szerencsétlen dolog más véleményét magyarázni, de elszomorított, hogy Diablo72 kommentjére 3an is csípõbõl tüzeltek...

"Megdöbbenésemet kell kifejeznem amiatt, hogy valakinek egyáltalán az az ötlete támadt, hogy olyasvalakirõl készít filmdrámát, akit egy másik filmben egyszerûen csak "féregnek" neveznek."

Ez a mondat számomra egyértelmûen azt jelenti, hogy Diablo72-nek nem azzal van baja, hogy film készül Hitlerrõl, hanem azzal, hogy filmdráma, amiben Hitler a fõhõs, értsd: "akit sajnálni kell", mert vele történik a "rossz".

Kedves Diablo72!

Akár igazad is lehetne, sõt nem is vagy egyedül ezzel a véleménnyel, mert sokan kritizálták hasonló alapon a filmet (már amennyire én ezt tudom) Nah, de a legtöbben (köztük én is, ha ez számít) úgy érezték, hogy a film tudatos eszközként használja Hitler emberi arcának bemutatását. Nem azért mert pozitív hõsként akarja ábrázolni. Egyszerûen csak azért, hogy nehogy bárki azt higgye, hogy Hitler volt a Sátán, minden gonosz megtestesítõje, akinek a halálával örök békesség költözött a földre. Ember volt õ is, mint mi. Tõlünk jött, belõlünk táplálkozott. Szóval jobb, ha odafigyelünk magunkra és embertársainkra.

Kedves travis78, csillagvirág, andzsin!

Az elõzõ gondolathoz kötve: meglepõen sokminden múlhat apróságokon. Például két perc türelmen, vagy hogy megtiszteljük a másikat azzal, hogy mielõtt "lerövidlátózzuk", elõbb megpróbáljuk megérteni, hogy mit akart mondani.
7/10
offtopic
efes 2009 jan. 24. - 20:50:47 7/10
(61/399)
lám, lám így is lehet rajongótábort gyûjteni! :D
offtopic
virtualparticle 2009 jan. 24. - 20:40:47
(60/399)
Jól látod!