5/10
Kendy 2012 ápr. 15. - 15:38:18 5/10
(33/73)
Most néztem meg a filmet.

Háááát nem is tudom.
Olyan kicsit zagyva kém-story tele akcióval.
Régebben Angelina Jolie csinált ilyesmi filmeket.
Nekem miközben néztem állandóan a Salt Ügynök ugrott be.

Jó volt látni a filmben Michael Douglast meg Antonio Bandersat.
De kb ennyi pozítivumot tudok mondani a filmrõl.
Talán ha a fiatal Bruce Willis játszotta volna a fõszerepet sokkal jobb film lett volna.

Meg kicsit a '80-as évek Jammes Bond filmjeire emlékeztetett de ebben nem volt humor.
Na meg a fõgonosz személye sem volt egyértelmû számomra.

Egyszer meg lehet nézni de semmi több.
Sajna ez nekem gyengusz volt.
Annak ellenére,hogy én még a C-D kategóriás ügynökös filmeket is csípem.
6/10
NagyD.991 2012 ápr. 07. - 20:01:59 6/10
(32/73)
Vannak ebben a filmben pozitívumok de összességében nem tetszett. Közeli rokonságban van a Bourne trilógiával, aminek mindhárom része jobban tetszett mint ez a film. Van ebben is elég akció meg minden ami kell, elég élethûre sikeredett de valahogy nincs egyben. A történet eléggé kesze-kusza. Tele van a film sok jó színésszel akik szinte semmit se kezdenek magukkal. A zene nekem eszméletlenül idejétmúltank tûnt. Nem volt valami pörgõs film. Gina Carano-nak testhezálló volt a fõszerep (a film egyik pozitívuma). Igazából nem rossz, de csak egy egyszernézõs B akciómozi.

6/10
Neaira 2012 márc. 31. - 16:41:18
(31/73)
Hát, a történet érthetetlen, fõleg az elején. Én elvesztettem a fonalat a nevek kavalkádjában, a végére sem állt össze, h ki miért mit, csak a lényeg, hogy valakik a fõszereplõt meg akarják ölni, és õ meg bosszút áll. Eredeti, vagy csavar nem volt benne.
Ellenben a fõszereplõ nõ nekem tetszett. A verekedõs jelenetek is jók voltak. Nem volt benne olyan, hogy vasrúddal csapkodják egymás fejét, és mégis talpra állnak, illetve olyan sem, h hátulról egy virágcseréppel leütik (ami közben eltörik) és az áldozat menten összeesik. Én elhittem a verekedéseket. Tetszett, h nem volt benne robbanás, robbantás, füst és tûzfelhõk. Tetszett, h amikor leugrottak valahonnan, nem féltérdre ereszkedve érkeztek meg egyik kézzel hártafelé nyúlva, majd felnézve a kamerába. Tetszett, hogy a végén ***SPOILER*** az egyik "gonosz" úgy halt meg, h beakadt a lába és megfulladt a dagályban. Nem pedig miután agyonverte a csajt, véletlenül az kínjában elõránt egy elhullott kést, amit belevág. És hogy a legvégén sem volt nagy harci jelenet, az is jó volt. ***SPOILER VÉGE***
Egyszóval hihetõnek tûnt, ámbár való igaz, hogy a történet unalmas volt.
Egyrészrõl 100%-os volt, másrészrõl 0%-os. Ezért kap tõlem 5/10-et. Jó volt, h letisztult, élethû, hiteles, élvezhetõ harci jelenetek voltak, és a fõszereplõ szuper volt, rossz viszont, hogy unalmas, túl egyszerû, mindazonáltal követhetetlen (és ez nem paradoxon), átlagos történet volt.
Ch Benga 2012 márc. 24. - 23:56:36
(30/73)
Most láttuk a filmet, nekünk bejött. Nem formailag provokatív, a truváj az benne, hogy a keményfiú (igen-igen meggyõzõen) nõ. Nem könnyû befogadni, az Aléé elõtt kirakódóvásár van, ahol bort mérnek- eperbõl. Meg lehet kóstolni, eper is, meg bor is - meg lehet nézni, durva akciómozi abszolút hitles keményfiúnõvel.
ZeThor 2012 márc. 18. - 18:59:06 Előzmény Második Mancika
(29/73)
Jesszus!!!!!!!!

Ennyire gyenge filmet nem is tudom mikor láttam. Szerintem ilyet a film+ délelõtti mûsorában sem adnak. Én meg kiadtam érte 1500 pénzt, mekkora barom vagyok. A mozitól vissza kéne kérni a pénzt. Nagyon, de nagyon nem ajánlom senkinek. Nem éri meg az idõt sem amit rászánna valaki. Szégyellhetnék magukat a készítõk és a színészek.
Második Mancika 2012 márc. 18. - 11:51:33
(28/73)
Ezt a sz.rt, nálunk április 18-án mutatják be ! Alig várom, hogy lássam !!
Valaki alant babázós, kötögetõs, vásárlós hölgyekkel jött elõ.
3/10
Orchidea23 2012 márc. 11. - 13:01:31 3/10 Előzmény qwertzz
(27/73)
A hozzászólásod nagyon tetszik. Jót röhögtem a "virágmintás sálas milliárdos törpe" beszóláson. :)
offtopic
Marcipáncica_ 2012 márc. 10. - 21:48:35 Előzmény Orchidea23
(26/73)
off

Lehet hogy kicsit off voltál, de az Életrevalók tényleg bazi jó film!!! 10/10
És köszi az értékeléseket mindenkinek, most döntöttem el hogy elhatározásunk ellenére mégsem nézzük meg ezt a filmet... keresünk valami jobbat, biztosan akad! :)
blowup 2012 márc. 10. - 20:52:18 Előzmény lippije
(25/73)
„Van egy relatíve érdekesnek mondható sztori is…” éppen hogy nincs is sztori, ami meg nincs az nem lehet érdekes. Még relatíve sem:) A nagy arcok pár mondatos sztorivázlata csak olyan, mint mikor egy adott szakmában napi szinten dolgozó bennfentesek pár szóból is megértik egymást, a kívülálló meg pislog értetlenül.
A csaj fut, ugrik, mászik á la Yamakasi, idõnként lever mindenkit, ennyi a film.
Banderas és Douglas a saját skatulyájukat alakítják, de nincs ebben semmi parodisztikus, McGregor egyáltalán mit keres itt? (Hol a kassza? Nekem is! :) Fassbendert értem, neki most kezd szaladni.
Soderbergh-et ezennel kihúztam.
A magyar címet a francia újhullámra éppen most rácsodálkozó bölcsésznövendék alkothatta, szerencsétlen mellényúlás.
3/10
wfang 2012 márc. 07. - 21:14:34 Előzmény qwertzz
(24/73)
Azért csak azt jegyezzük meg, hogy a hölgy hivatásos (!!!) ketrecharcos a való életben...
Így nyilván nem egy otthon kötögetõs hölgyikét fog alakítani...
Persze ettõl a filmet még összerakhatták volna rendesen...:/
1/10
leves78 2012 márc. 07. - 10:49:53 1/10
(23/73)
Leírtad, amit le szerettem volna írni. Dettó!
qwertzz 2012 márc. 06. - 22:20:33
(22/73)
Tisztelt Fórumozók!

Szombat este volt lehetõségem megtekinteni ezt a gyöngyszemet. A kellemes kikapcsolódás reményében látogattunk el az Allee-ba és gyanútlanul ki is választottuk a filmet. A reklám alatt szépen gyülekeztek az emberek és meg is lepõdtem, hogy milyen sokan kíváncsiak a vetítésre. Ekkor még azt gondoltam, hogy jó döntés volt ezt választani, viszont késõbb rá kellett döbbennem, hogy ezt bizony Lkúrtuk. És hogy pár mondatot mondjak a filmrõl is:
SPOILER LEHET:
A fõszereplõ mûvésznõ egy ún. fasza-csajt alakít, olyan titkos ügynök félét, aki mindenkit lever és szuperül ki van képezve. Ez a dolog már eleve kicsit röhejes, mert a való világban a hölgyek inkább vásárolnak, babáznak vagy kötögetnek otthon. A fõszereplõ pedig ennek 180 fokos ellentettje, aki elöl menekülnek a gonosz terroristák és aki fegyverforgatásban sem utolsó stb. Ha a jó történet olyan, mint egy egyenes vonal, akkor ez olyan, mint az ökörhúgyozás. Az elsõ 30 percben konkrétan semmit nem értettem belõle, sajnos nem tudtam megjegyezni azt a 30-40 nevet és helyszínt, amit rám zúdítottak a tisztelt mûvészurak és mûvésznõk. A történet annyi, hogy fõhõsünket egy európai megbízása alatt megpróbálják addig szövetségeseinek hitt társai eltenni láb alól, persze sikertelenül. Ez után hõsünk bosszút esküszik és leszámol ellenségeivel. A szálakat a háttérbõl, ha jól emlékszem három nagykutya irányítja, akiket Michael Douglas, Antonio Banderas meg valami virágmintás sálas milliárdos törpe alakít. A két nagyágyú katasztrofális színészi játékkal szenvedi végig a filmet, a harmadik ürgén egy hatalmasat lehet röhögni, amikor a film vége felé limuzinja hátsó ülésén utazva mutatják virágmintás nyakfedõjében. A kedvenc effektem viszont fõhõsünk harci arckenése és hajfonatja volt, mely olyan külsõt kölcsönzött számára, mintha egy echte avatár lenne. Egyszóval egy hatalmas hulladék az egész és megtekintését senkinek nem ajánlom, kivéve, ha ki akar magával szúrni. A film végén olyan érzésem volt, hogy megyek és visszakérem a mozijegy árát.
SPOILER VÉGE
3/10
Orchidea23 2012 márc. 06. - 21:51:22 3/10
(21/73)
*néztünk meg
3/10
Orchidea23 2012 márc. 06. - 21:44:57 3/10
(20/73)
Sziasztok!

Direkt emiatt a film miatt regisztráltam ide a port.hu-ra. Na nem azért, mert annyira szuper film. Szombaton beültünk a Párommal a moziba, de megbántuk. Pénzkidobás. Nem mondom, hogy néha nem szórakoztunk jól, mert volt néhány olyan jelenet, ami "annyira rossz volt, hogy már jó volt". Kínunkban nevettünk. :) Volt egy pici "paródia szaga" a filmnek. Vagy mi próbáltuk egy idõ után úgy nézni, mintha az lenne.

A cselekménybõl nem sokat értettünk. Látom, ezt már más is írta, hogy zavaros volt a sztori.

Rájöttem, hogy annyira nem is tetszik, amikor egy nõ játssza a "keménylegényt".

Ez életem elsõ hozzászólása és értékelése. Szomorú, de 3-ast fogok adni. Mivel bánt, hogy ilyen szigorú vagyok, gyorsan szavazok az Életrevalók címû filmre is, amit szintén múlt héten néztük meg. Azt jó szívvel ajánlom! Természetesen arra 10-est adok majd. (Ez most off volt?)
3/10
CrucioIsAwesome 2012 márc. 04. - 21:08:18 3/10
(19/73)
Ez a film bunyótól bunyóig tart, jó színészekkel. Unalmas, vontatott, a dolgok nem derülnek ki, mellesleg kicsit erõltetett, hogy a nõ mindenkit szanaszét ver.
3/10. Csak a jó bunyós jelenetek miatt..
Kovács kolléga 2012 márc. 04. - 20:56:56 Előzmény gangyi
(18/73)
Egyetértek. Sokkal gyengébb volt, mint a Colombiana vagy a Salt ügynök.
3/10
gangyi 2012 márc. 04. - 11:47:13 3/10
(17/73)
Sziasztok!
Én sajnos azoknak az embereknek a táborát bõvítem akiknek nem tetszett ez a film. Egyszerûen lapos volt számomra, olyan közönséges, nem volt benne semmi megfogó, semmi extra, semmi váratlan amire azt mondtam volna, hogy "Húú ezt nem gondoltam volna!". A sztori is zavaros egy kicsit (nem csak nekem volt az), egyedül a verekedõs jelenetek számítottak valamennyire érdekesnek, viszont az akciójeleneteket nekem teljesen tönkretette az alatta futó "tüm-düm-düm" zene. Pedig még nagy elvárásaim se voltak a filmmel kapcsolatban, egyszerûen mikor vége lett csak annyit éreztem, hogy egyáltalán nem fogott meg és szinte fölösleges volt rá beülnöm. Ennyi.
7/10
Horcsogg 2012 márc. 03. - 23:48:01 7/10
(16/73)
Egynek jó, 10/7
StephenJFry 2012 márc. 03. - 12:04:45
(15/73)
Amikor a fagyi visszanyal.
A Prizma újabb õrületes összeállítása A bûn hálójában premierje apropójából, ezúttal a legveszélyesebb nõi karakterekre kihegyezve, akik bizony könnyedén rúgják szét az "erõsebbik" nem hátsóját.

http://prizmafolyoirat.com/2012/03/03/a-lista-mamora-4-noi-akciohosok-akik-ferfiakat-vernek/
1/10
Kaliff 2012 márc. 02. - 16:58:21 1/10 Előzmény lippije
(14/73)
Elovastam a kritikádat, bocs, de nesze-semmi-fogd-meg-jól a szintje.

Holnap megnézem a filmet csakazértis.
Ha mégis igazad van, megkövetlek.