Téma: A Bura alatt

Pikacsu 2013 szept. 11. - 12:44:22
(25/325)
A burájátneki. Ez kicsit indiaisan hangzik. Azért ha valaki hosszúval, jobban érzõdik, hogy jobban érzi mirõl van szó.
Zémint 2013 szept. 11. - 11:18:24
(24/325)
Tehát aki éjszaka dolgozik,vagy kötetlen munkarendben, az léhûtõ.Gratulálok!
Amúgy már a '80-as évek óta létezik a programozható videorecorder.Azzal lehet rögzíteni mûsort, és bármikor le lehet vetíteni.(persze csak és kizárólag a rendes embereknek)
HáziSárki 2013 szept. 11. - 09:12:25
(23/325)
Én is sajnálom, hogy ilyen késõn kezdik, mert szintén korán el szoktam aludni. Viszont ha visszagondolok, mennyi szörnyûség történt a regényben, valszleg jogos a késõi idõpont.
offtopic
HáziSárki 2013 szept. 11. - 09:11:31
(22/325)
Én a regényt olvastam (ami nem mellékesen nagyon tetszett), és akárhányszor a kezembe vettem, mindig kinyílt a bökõ a zsebemben a hosszú ú miatt. :)) Bár azt gondolom, az emberek nagy többsége észre sem veszi ezt a hibát, mert alapból hosszúval írná. Bevallom, kezdõ korrektor koromban én is elkövettem ezt a hibát: egy világítástechnikai cég szórólapján benne hagytam végig hosszúval az összes "lámpabúrát". :)) Szerencsére még idõben észrevette vki, így nem kellett egy vagyont kifizetnem. No, akkor nekem egy életre bevésõdött. :)))
napraforgó 2013 szept. 11. - 07:29:22
(21/325)
Van ennek valami oka, hogy ilyen késõ éjszaka kezdik vetíteni? Lehet, hogy érdekelne egy korábbi idõpontban, de így nem. Pláne, hogy a Szulejmánnal egyidõben adják. Na azt is csak felvételrõl nztem, mert én kb. akkor szoktam lefeküdni, amikor az kezdõdik.

A mûsorszerkesztõk valamiért meg vannak gyõzõdve, hogy az emberek éjszaka TV-t néznek. Pedig nem. Normális ember este 10-kor alszik, fõleg, ha reggel dolgozni megy. Csak a léhûtõk engedhetik meg maguknak, hogy éjszaka TV-t nézzenek. Rájuk alapozzák a mûsorokat?
Zémint 2013 szept. 11. - 00:53:40
(20/325)
Na utána olvastam kicsit.A könyv, ami alapján készült,szintén ú-val lett kiadva.
Valaki írt a kiadónak,az meg megmagyarázta.Röviden kb.:Tudják hogy rövid u de a nép ezt
szokta meg, és több akadémikust is megkérdeztek,egyik fele azt mondta mindkét alak helyes, a másik meg hogy csak a bura.Vagy valami ilyesmi.
De szerintem ideje lenne már eldönteni.Rühellem az ilyet.
Én csak azért kaptam általánosban karót,és nyilvános megszégyenítést, mert az Attilát, 1-t 2-l-el(Atilla)írtam.Amúgy 5-ös lett volna,de mivel apámat Atillának hívják,tudnom kellene.
Aztán két hét múlva félrehívott a tanár,és halkan megjegyezte hogy nekem volt igazam,úgy is lehet írni.Paff
offtopic
McLaca 2013 szept. 10. - 20:22:04 Előzmény Zémint
(19/325)
Valahol örülök, hogy nem csak engem zavar. Ugyanakkor elképedek, hogy gyakorlatilag senkinek nem tûnik fel egy ekkora orbitális helyesírási hiba. A média tele van elvileg kommunikációs fõiskolát végzett "értelmségivel", de egy sem tud helyesen írni.
Itt pedig nem csak a fentire gondolok. Általános trehányság tapasztalható a médiában.
Xbull 2013 szept. 10. - 17:40:26
(18/325)
Remélem nem fogja cenzúrázni a TV2-õ
10/10
_Freddy_ 2013 szept. 10. - 12:03:16 10/10
(17/325)
Gratulálok, sikerült összeszedned két hibát/érdekes dolgot ami eddig történt. :)

Spoiler!

Nem tudom te hány részt láttál, én az összes eddigit, vagyis 12-t, és Julia majdnem minden részben emlegeti a férjét, és reméli hogy elõbukkan és nem esett baja. Fõleg az elején keresi egyfolytában õt...és kérdezgeti a rendõröket IS, hogy nem látták e, vagy tudnak e róla valamit. Miért baj az, hogy valaki vagy valami épp ott állt ahol a Búrának a határa van? Megeshet sorozatban az ilyen, hogy valakinek nagyon nem volt szerencséje. A színészi játék szerintem teljesen korrekt, van 1-2 mellékszereplõ aki nem annyira képzett színész, de hát istenem. A kamionos dolog pedig valóban érdekes volt, de ezen kívül nem sok hiba van benne, mindenben lehet találni hibát.
És nem 10-14 évesek korosztálynak készül egy ekkora társadalomkritikával rendelkezõ sorozat, õk nem értenék meg.

(csak hogy kicsit védjem a sorozatot)
1/10
bueno16 2013 szept. 09. - 21:35:07 1/10
(16/325)
Nem tudom ki látta már a sorozatot,de hihetetlen gagyi. 14 éves korosztályig mindenképp ajánlom,õk lesznek a célközönség is (Barbi-nak hívják a fõ macho-t a sorozatban,és ez sokat elárul),de már egy tini is megkérdõjelez majd dolgokat.
Spoiler
Egy álmos amerikai kisvárosban teljesen megszokott az,hogy a búra-kupola ami leereszkedett a város fölé,kettészel kevésbé szerencsés embereket.A színészi teljesítmény lenyûgözõ,ugyanis ez a látvány annyira rázza meg a helyi lakosokat,mint amikor a tesco-ban a sárgarépa akciós.
Az is teljesen természetes, hogy ha valaki együtt él a férjével 16 éve,és a férj eltûnik,nem izgul az miatt,hogy miért nem került elõ,hanem egy vadidegen macho-t (Barbi-t) beköltöztet inkább a házukba,és 48h elteltével már egymásba is szerettek.Igaz,hogy a férjem (életem szerelme,akivel 16 éve élek együtt)még csak 2 napja tûnt el,nincs idõm másik 2 napot várni,hátha elõkerül,annyira nem hosszú az élet :D.
Az is nagyon ésszerû jelenet,hogy a kupola alatt lezárt városban olyan kamionforgalom van,mint az M0-on péntek délután.Az nem zavar senkit,hogy nincs hova menni ugyanis egy sütis doboz van a fejük felett.A kamionos az kamionos,ha letelt a pihenõidõ,akkor is elindul,ha történetesen csak körbe tud menni (biztos km pénzt kap).
Spoiler vége
Nem tudom ki dönti el,hogy milyen sorozatokat vesznek meg,de a Tv2-nek inkább a Dr House-ra kellene koncentrálnia,ha reklámokat akar eladni.A 10-14 éves korosztály aki zabálni fogja a sorozatot,ritkán hoz pénzt a konyhára :D.
10/10
offtopic
_Freddy_ 2013 szept. 09. - 06:49:21 10/10 Előzmény btz1983
(15/325)
Már tudom a kérdésemre a választ, de azért köszönöm.
Szerintem így is lesz sok nézõje, hogy mások az a Szulejmánt nézik, én pl nézhetetlennek tartom, de ez legyen az én bajom.
Zémint 2013 szept. 09. - 00:28:44
(14/325)
Lehet tudni ki volt az a nagy tudású aki lefordította a címet?
Ugyanis olyan nincs,hogy búra!Azaz van: a bú (fõnév) +ra (rag)de az teljesen más.
Olyan van hogy bura, mint kupola.
Tehát a cím helyesen:A Bura alatt.
Johnny14 2013 szept. 08. - 22:35:51
(13/325)
Valószínû hogy ezt is leszedik majd az alacsony nézettség miatt mint a SON: Töröksorozatot. De hát nem egy idõbe kéne rakni a Szulejmánnal, mert én is azt nézem inkább!:))
btz1983 2013 szept. 08. - 22:07:24
(12/325)
Spoiler: A búrát a török szulejmánék fogják leszedni :D
btz1983 2013 szept. 08. - 21:27:12 Előzmény _Freddy_
(11/325)
Olvasd el a könyvet ;)
Am kiváncsi vagyok hogy b..ák el a könyvet ezzel a filmel
10/10
offtopic
_Freddy_ 2013 szept. 05. - 17:16:29 10/10 Előzmény petyutita
(10/325)
és a könyvben kiderül, hogy kik vagy mik rakták oda a Búrát?
a sorozat mennyiben követi a könyvben történteket?
editka 2013 szept. 05. - 09:31:31
(9/325)
Tegnap kezdte adni a Pro 7, jó, meg nézhetõ, de többet vártam tõle. (Olvasni nem olvastam a könyvet, akik olvasták, azok nagyon utálják az IMDb-n.) A búrával kapcsolatos dolgok látványosak, a történések a városkában érdekesek, de izgalom abszolút nincs benne. Nekem reálisnak tûnik az IMDb 7 körüli pontszáma.
petyutita 2013 szept. 04. - 22:40:04
(8/325)
Én olvastam és könyvben nagyon jó volt. Stephen King... annak aki szereti, sztem kötelezõ, alig várom!!
offtopic
aluar 2013 szept. 01. - 13:01:10
(7/325)
A hiszti nem ennek a filmnek szól,azt én is tudom,hogy ezt meg lehet nézni interneten.
Viszont én nagyon szerettem volna végignézni a Hazugságok gyûrûjében c.sorozatot,de két rész után eltüntették,és sajnos ez a film legfeljebb csak törökül nézhetõ meg,amit én nem tudok.
A tv2 eljárása engem nagyon dühít,mert ezt nem lenne szabad egy adónak megtennie:ha nem hozza a nézettséget,akkor tegyék át máskorra,de legyen meg a lehetõségem,hogy végignézhessem.
A dühömnek nincs köze A búra alatt c.filmhez,
10/10
offtopic
_Freddy_ 2013 szept. 01. - 09:01:49 10/10 Előzmény aluar
(6/325)
Hát persze, hogy elkaszálják azokat a sorozatokat aminek nincs nézettsége. A búra alatt-nak vagyis az Under the dome-nak az USA-ban átlag 12 millió nézõje van, nem fogják egyhamar elkaszálni, és annyira ígéretes és jó ez a sorozat (mert láttam a 10. részig), hogy szerintem biztos csábítanak át néhány nézõt, azt a moslékot meg nézze aki akarja.