Téma: A Bura alatt

mulao 2013 okt. 10. - 16:31:58
(205/325)
Felesleges errõl a spoiler témáról beszléni, egyébként itt van a megfogalmazása miért kell használni:

A spoiler filmekre vonatkozó olyan információ, amelynek idõ elõtti közlése elrontja, tönkreteszi a befogadás élményét. Leggyakrabban a végkifejlet elárulását jelenti, de kulcsfontosságú információk (fõleg hosszabb alkotások esetén) nem csak a mû végén találhatók.
jelölése:
***SPOILER***a film végén meghal ***SPOILER VÉGE***

A 6. részrõl: Ez az rész is nagyon jó volt, azt hiszem mostantól már tetszeni fog, csak bekellett indulnia.
Végre a városlakók egymásnak estek, volt izgalom meg bunyó. A történet mondanivalójával nem értek egyet. Egyfajta társadalom kritika akar lenni, hogy az emberek mennyire állatok tudnak lenni, meg hasonlók. Szerintem meg puszta pszihológia, sok tetsztet készítettek már arról, hogy hogyan viselkednek az emberek veszélyhelyzetben. Ahogy Barbie is mondta csak félnek és emiatt van a nagy zûrzavar. Egy ilyen helyzetben magátólértetõdõ, hogy az emberek magukat védik és nem egy másik idegent embert. Legjobban az a jelenet tetszett, amikor a szõke tinicsaj elment lopni inzúlint. Na, ez is egy muszáj eset, cselekedet volt, az anyja haldoklott, rákényszerûlt. Kérdés az, hogy akkoris elment volna betörni egy házba, ha nem áll fent ilyen probléma, minthogy haldoklik az anyja. Különbenis mikor a kisfiúval beszélt és õ elmondta, hogy õ a cukros, akkor visszatette a nagyrészét, csak egyet vitt az anyjának, aki ettõl még ugyanúgy beteg marad. Szerintem nem lett a lánybõl "állat", vagy csak õ volt az ellenpélda. Kár, hogy a Julia és Barbie szál ennyire kiszámítható volt. Egybként nekem volt igazam, az 5. részben megismert nap másik fele folytatódott ebben a részben. És még valószínûleg fog is, szóval egy nap akár 3 rész alatt is lejátszódhat.
btz1983 2013 okt. 10. - 12:43:24 Előzmény antimason
(204/325)
Ez egy marhaság, ennyi erõbõl nem is lehetne beszélni a filmben történtekrõl.
Akkor most nem lehet leírni, hogy erre a városra egyszer csak ráesik egy bura, nehogy valaki hanyattb@ssza magát a meglepetéstõl?
1/10
antimason 2013 okt. 09. - 22:20:26 1/10
(203/325)
Talán azért, mert ha valaki nem látta és mondjuk 5 év múlva megnézi az ismétlést, nehogy itt belefusson egy infóba.
***moderálva***
offtopic
mulao 2013 okt. 09. - 18:03:14
(202/325)
Nem is tudom, sajnos volt többször, hogy beszóltak nekem, hogy miért nem írtam ki a spoiler szót. Pedig nem tartottam igazságosnak, nem gondoltam, hogy olyat írok, amivel valami olyat árulnék el. Szóval most elébe mentem, hogy nehogy bárki belémköthessen.
btz1983 2013 okt. 09. - 17:30:18
(201/325)
És ez miért spoiler? Hisz ez már hivatalos magyarországi vetítésen már kiderült a 3. rész körül. Vagy nem onnan kell számítani?
mulao 2013 okt. 09. - 15:28:53
(200/325)
SPOILER

Amúgy a Bura nem csak a föld felett van, hanem alatta is, nem? Volt is egy jelenet, amikor Nagy Jim fia lement a bányába, a riporter csaj is követett és még ott is látták a Burát.
offtopic
szingh 2013 okt. 09. - 09:45:05
(199/325)
***BOJLER***
***BOJLER VÉGE***
hehe
offtopic
szingh 2013 okt. 09. - 09:43:26 Előzmény ValeK
(198/325)
De jó, hogy kiírtad a spojlert, másképp nem is tudom milyen jóvátehetetlen károkat szenvedtem volna, hisz minden szavad a filmre vonatkozó olyan információ, amelynek idõ elõtti közlése tönkre tette volna a befogadás élményét!
Keló Scofield 2013 okt. 04. - 22:22:57
(197/325)
Pontosan így van.
Vannak akik néznek, de nem látnak.:)
10/10
offtopic
_Freddy_ 2013 okt. 04. - 20:48:18 10/10
(196/325)
A sorozat minden része egy napnak számít, és a Bura 6 km magas, ha 62 lenne akkor a világûrbe tátongana a fele.
ValeK 2013 okt. 04. - 19:10:45
(195/325)
***SPOILER***
Tessék egy kép a méreteirõl, ki-ki próbálja magának ki következtetni méretarányosan mekkora lehet :) .
http://s18.postimg.org/qbuea9m49/image.jpg
***SPOILER VÉGE***
Keló Scofield 2013 okt. 04. - 18:43:13
(194/325)
Igen így vannak az idõpontok, nagyjából. Tehát pár nap telt el a "Bura" érkezése óta, de az "itteni fizikusok" már nagyon idegesek mi is fog történni:)))
Az elõttem szólónak csak annyit, hogy SPOILER:


Ez a "Bura" nem ember alkotta dolog, tehát az embereknek kevés információjuk van róla. Igen, lehet mondani rá, hogy sci-fi.

OFF.

Az Oscar díjas "Matrix-ban" is keressük a fizikai lehetetlenséget? Mert ott van bõven (nálam alapfilm), mégsem tudom elképzelni, hogy aki agyilag halott, az fizikálisan is az lesz.
zweistein 2013 okt. 04. - 18:28:23 Előzmény Keló Scofield
(193/325)
És az üvegház hatás miatt termelõdött hõt is átengedi? :)
Az oxigént átengedi, meg a víz egy részét is, de a hangot nem.
Aha.
Tiszta sci-fi-fizika. (LOL)
mulao 2013 okt. 04. - 17:35:56
(192/325)
Javítás: Reggel ébred fel és 13:15-kor, vagy körül dobják a bombát.
mulao 2013 okt. 04. - 17:31:07
(191/325)
Írtam, hogy nem biztos, hogy jól emlékszem, de számszerint a 62 maradt meg bennem. Mivel nem vagyok elájulva a sorozattól, így csak az elsõ két részt néztem meg, de ott a 2. rész vége felé már csak inkább hallgattam. Utána a 3.-at is megnéztem, de az se volt különösebben jó. A 4.-et nem láttam, most az 5.-et magnéztem, mert nem volt más a tv-ben. Ez egész tetszett, bár ha nagyon komolyan venném, akkor én is sok valószerûtlen dolgoba belekötnék. Sajnos az idõt nem jól érzékeltetik a nézõvel. Az 5. rész max fél nap alatt játszódott, mert Barbie az elején felébred a kocsiban, aztán meg valamikor 13.15-kor dobják a bombát. Nekünk nézõknek hosszabb idõnek tûnik, amióta bent vannak.
Keló Scofield 2013 okt. 04. - 16:25:58
(190/325)
Az a 62 km kicsit magas lenne, nem? Maradjunk a 6 km-ben, az is elég:)

Sokan bírálják a sorozatot, hogy ez vagy amaz, mit-miért stb...
Kapunk válaszokat, akit érdekel nézze tovább. Pld. a vízkészlet kifogyása, azért ezt hozom fel, mert a következõ részben ez lesz a téma.
mulao 2013 okt. 04. - 16:17:33
(189/325)
Én valami olyasmire emlékszem mintha azt mondták volna, hogy 62 km magas.
Pszichoapu 2013 okt. 04. - 15:09:57
(188/325)
Nem olvastam még a regényt, a sorozatban meg nem emlékszem, hogy utaltak volna rá (az is lehet, hogy pont elbóbiskoltam ;) ), de tudja esetleg valaki, hogy kb. mekkora sugarú lehet ez a búra? Illetve bocsánat: ...bura?
Nekem sem logikus, hogy miért nem akar senki kommunikációt kezdeményezni a bent rekedtekkel? Egy börtön lakóival is tilos a beszélgetés, mégis "jelelés" formájában megoldják a kinti hozzátartozók a nagyon is tiltott kommunikációt. Furcsa, hogy senki nem áll oda egy feliratos táblával és próbál kapcsolatot teremteni - akár az éj leple alatt is. Én biztosan ezt tenném, de mondjuk én megrögzött renitens vagyok. :)

*** OFF ***:
Már alaposan ki lett vesézve a nyelvtan és õszintén megmondom, nekem is minden porcikám tiltakozik a rövid u-s változat ellen, pedig viszonylag jó nyelvtanos hírében álltam, de be kell lássam, hogy tényleg így van: a rövidítés miatt alakult így a "bura" írásmódja. A beszélt változat ettõl nyilván gyakorta eltérhet, de kár erre hivatkozni. Mindazonáltal nem olyan nagy baj, ha a nyelv folyamatosan alakul és néha közelít a kiejtéshez, ettõl (is) szép a magyar nyelv, sõt én a fiatalok által generált nyelvezetnek sem vagyok annyira ellene, ha az még az érthetõség keretein belül marad.
-greghouse- említette egyik hozzászólásában, hogy reméli, a "köszike", "édi" és "teló" nem válnának hivatalos formává. Ezzel részben egyet is értek: ahol lehet, õrizzük a magyar nyelv klasszikus hagyományait, de az úgynevezett édi nyelv terjedésének lehetetlen gátat szabni és nem is biztos, hogy szükséges.
A "teló" szóval például az ég világon semmi bajom nincs, gondoljunk csak a magnóra (senki sem mond manapság magnetofont, még ha használatban lenne, akkor sem) és mikrohullámú sütõként is ritkán emlegeti a köznyelv a mikrót. De ott a rádió, ami szintén becézett formula, csak nem a mai korban alakult ki a formája és a TV-t is a lehetõ legritkábban mondjuk televíziónak, bár ez - elismerem - nem illik a felsorolásba, mert mozaikszóból alakult önálló alakká.
Nem akarok egy film topic-jában tovább nyelvészkedni, csak érzékeltetni akartam, hogy a nyelv bizony változik és a praktikus változások beépülnek a köztudatba, amelybõl idõvel szabály lesz.
*** OFF VÉGE ***
Zémint 2013 okt. 04. - 13:34:23 Előzmény ValeK
(187/325)
Az emberek többsége a lesz-t is hosszan ejt, sõt van aki úgy is írja(lessz)
Zémint 2013 okt. 04. - 13:29:01
(186/325)
És most megint rövid.Legalábbis nálam.