Téma: A cápa

huba1 2007 jan. 05. - 07:51:20
(19/159)
HANDSÚLYOZOM!!!!!!!!
NEM a film végett mondtam, amit mondtam.
Egy nekem nem tetszõ és nem a kedvenceim közé tartozó állatról van szó.
Egyszerûen utálom a cápákat, továbbá rettegek a pókoktól, darazsaktól, és minden olyan kis nyamvadt rovartól ami nekem fájdalmat okozhat.
Engem egy film ilyen téren nem befolyásol.
Darázzsal volt személyes kontaktusom, talán ezért.
Igaz cápával nem, de még a szeme sem áll jól! :--))))))
ShinyLicious 2007 jan. 04. - 20:22:17
(18/159)
Köszönöm...benne van szó szerint amit gondolok!
ShinyLicious 2007 jan. 04. - 20:20:15
(17/159)
Egyetértek!Az tuti hogy zokogna!Hogy lehet az hogy nyamvadt film miatt ki akarjátok irtani a cápákat????Azért ez engem tényleg bánt mivel imádom az állatokat és mindig is inkább az õ pártjukon álltam mint az emberekén...igaz biztos nem lenne mindegy ha a gyerekemet enné meg vmi állat de akkorse akarnám kiirtani az egész fajt....sõt még talán azt az egyet sem mert azzal nem segítek semmin...azzal még nem fogom tudni feléleszteni a gyerekemet...
huba1 2007 jan. 03. - 20:16:18
(16/159)
Ilyen reakciókat vártam.
Köszönöm.
Kiállok véleményem és nézetem mellet, ebbõl nem engedek.
Kövezzetek meg, de akkor is azon a véleményen vagyok, amiket alantabb írtam.
8/10
judephil 2007 jan. 03. - 11:21:21 8/10
(15/159)
Szerintem inkább szégyelniük kéne az embereknek magukat egy több száz millió éves faj kipusztításáért röpke fél évszázad alatt....:( Ez a cápaírtás is csak az emberi gyarlóság egyik ékes példája...
Anonymus Praetor 2007 jan. 02. - 22:40:41
(14/159)
Bocs,hogy ilyen durván reagálok,de ha lenne egy kis érzéked a filmekhez,feltehetõen van,de a hozzászólásod nem ezt bizonyítja,akkor tudnád, hogy a "Cápa" ,mint film az egyik legnagyobb klasszikus a mozivilágban és nem "marhaság"! Ha te csinálsz ilyen filmet és Oscar díjat is kapsz érte,akkor lehúzhatod! Ja és a Cápa mint állat a legõsibb teremtések egyike, a mai élõ legnagyobb csúcsragadozó! Még halovány **** sem volt az emberiség a történelem hátsójában,mikor ezek a dögök már azt várták,hogy mikor jelenünk meg az evolúció étlapján,köztünk te is! Ne húzzál le másokat,ha nincs érzéked a neked nem tetszõ dolgok tiszteléséhez! Boldog új évet!
laczko02 2007 jan. 02. - 22:07:08
(13/159)
Az egész természet kegyetlen a mi nézõpontunkból. Legyen az egy ragadozó állat, egy pusztító vihar, egy vulkán, stb. De ennek ellenére csodálnivaló és tiszteletreméltó. És az ilyen filmek mondanivalója szerintem, hogy ne higgyük azt magunkról, hogy a természetet mi emberek simán legyõzhetjük. Nem tudjuk a jó oldalát - jelen esetben a szuper strandot - úgy kisajátítani magunknak, hogy a természet törvényei - hogy vannak ragadozók, akiknek szintén enniük kell - ne érvényesüljenek.
KnEE^CaP 2007 jan. 02. - 20:40:20
(12/159)
undorito egy allat, en se bannam, ha kihalnanak...de a film jo nagyon
kofiko 2007 jan. 02. - 20:30:48
(11/159)
A cápairtás kapcsán:
Ha akkor ennyire meghatározta az emberek gondolkodását egy film vagy bármilyen mesterséges audiovizuális befolyás (ld. akár az Isaura hisztériát Magyarországon), akkor mi lehet manapság?
Elgondolkodott már valaki komolyan azon, hogy amíg a moziban egy kétmillió dolláros balhét izgulunk végig, addig a színész akár a tízszeresét keresheti gázsiként?
A filmrõl:
Zseniális, ahogy a kisvárosi horror félúton átfordul egy háromszereplõs (négyszereplõs) játékká. Mintha két külön film lenne - mégse tûnik fel.
Kemény Husi 2007 jan. 02. - 20:18:53
(10/159)
Ezzel a hozzáállással óriási hibák vannak. Nagy ritkán szinte bármely állatfajjal elõfordul, hogy embert öl. Ha speciel egy tigrisrõl érkezik hír, hogy meggnyomorított valakit, akkor senki nem lázad fel az édes cicamicák ellen. Ha viszont egy cápatámadásról szóló jelentés kerül a tévébe, az emberek pánikba esnek, bosszút esküsznek, és rögtön ki akarják irtani az egész bolygóról az összeset.
Legközelebb, ha valami baltás sorozatgyilkos pszichopatáról hallok, majd azt mondom, hogy ki akarom pusztítani az emberiséget.
huba1 2007 jan. 02. - 19:20:53
(9/159)
Õszinte leszek.
Én nem bánnám, ha ez a faj kipusztúlna.
Nekem ugyan nem értottak, de ha mondjuk az én gyerekemet falná fel egy ilyen dög, szerintem beállnék az írtók közé.
Kemény Husi 2007 jan. 02. - 18:36:27
(8/159)
A cápák módszeres kiirtását 1916-ban kezdték. Abban az évben történtek az elsõ nagy visszhangot keltõ támadások a XX. században. Egy alkalommal (Benchley regénye is ezen az eseten alapult) egy Matawan nevû városka édesvízû patakjába úszott be egy állat, és rendezett vérontást.
Egyetlen gyilkos cápa miatt bombákat kezdtek dábálni New Jersey partajainak vizébe, ezerszámra pusztítva el a nagy fehér cápát. 60 évvel Spielberg filmje elõtt.
Melcsu 2007 jan. 02. - 18:25:34
(7/159)
De utálom a cápákat! Undorító egy állat! Pfúúúúj!:S:S:S
Kemény Husi 2007 jan. 02. - 18:06:18
(6/159)
Azért ne hordjuk le ennyire a megboldogult Benchley urat, úgy hírlik, kizárólag a kiadó kedvéért szõtte bele az erotikus történetszálat. Ezt a forgatókönybõl szándékosan kihagyták, hogy a film teljes egészében a kalandelemek körül forogjon, egy-két érzelmesebb percet leszámítva, mint például Mrs. Kintner jelenetei. (Bezzeg a Cápa 2-t és A cápa bosszúja címû igénytelen folytatást már teletömték felesleges drámázással.)
Nekem tetszett a könyv is, bár a fordítás irodalmi nyelvezete kritikán aluli, angolul pedig még nem volt lehetõségem elolvasni.
Egyébként Benchley leginkább a finálé miatt morgolódott Spielbergnél, mert a valóságban képtelenség lenne megvalósítani azt a búvárpalackos trükköt. Sokan mondják, hogy kicsit visszavesz a film erejébõl ez a túlságosan Hollywood-i befejezés, de szerintem tényleg jobban jártunk így, mintha a regény Moby Dick másolatát láttuk volna viszont.
yolo 2007 jan. 02. - 15:44:49
(5/159)
na igen ezek a régi ma már klasszikusnak számító fimek a legtöbb új "filmet" simán kenterbe verik.
lásd: cápa, alien, star wars, ben hur, hogy csak párat említsek..
Kemény Husi 2007 jan. 01. - 14:32:38
(4/159)
Azt hiszem, kétség nemigen férhet hozá, hogy a hetvenes évek, egyáltalán a XX. század filmjei között az egyik legtöbb "feelinget" sugárzó alkotás, ahogy manapság illik ezt nevezni. A fantasztikus zene, a sokkoló jelenetek, és az óceánon történõ safari hangulata elérték nálam, hogy Spielberg Cápája az egyik kedvenc filmemmé váljon. Peter Benchley regényébõl készült (magyarul 1976-ban adták ki elõször és utoljára A fehér cápa címmel), és azt kell, hogy mondjam, azon kevés történetek egyike ez, melynek a filmadaptációja jobban sikerült, mint maga a könyv.
Ha bõvebben érdekel a téma, kattanjatok ide: <a target="_blank" href="http://jaws.extra.hu/" title="http://jaws.extra.hu/">jaws.extra.hu</a>
huba1 2006 dec. 30. - 20:47:17
(3/159)
Hm. Cápa.
Az elsõ élményem az ilyen paráztató filmek közül az ALIEN volt.
A CÁPA ezután jött, bár nekem úgy rémlik, hogy idõrendi sorban elõbb készült a CÁPA és azután az ALIEN, de itt magyaországon, mégis elõbb volt az ALIEN és utánna a CÁPA.
Na jól megkavartam.
A lényeg.
A Zene.
Ha ez a zene nem lett volna, talán a filmnek sem lett volna ekkora súlya.
Brutál film, brutál zenével, és olyan jelenetekkel, hogy ma is bele borzongok ha megnézem.
Pedig már túl vagyok a 3. X-en.
Szuper.
Ha a fent írtaknál tévedtem javítsatok ki, nem ismerem a filmográfiát.
Sca 2006 dec. 30. - 20:02:22
(2/159)
Igazi klasszikus, három csodálatosan jó fõszereplõvel.
Newcastle United 2006 dec. 21. - 14:17:18
(1/159)
És a zenei aláfestés se akármi...