krembucuk 2007 ápr. 28. - 18:50:16
(41/221)
Nyugi, nem kívánok vitába szállni Dávidunkkal. Ahelyett, hogy én is leállnék itt osztani az észt, inkább megnézem mégegyszer a filmet. : ) Nem mondom, hogy tökéletes, biztosan sok hibát lehet benne találni, meg megkritizálni, hogy Arkin miért kapott Oscar-t, de errõl õ, mondjuk, nem tehet. Lényeg, hogy a Terkel óta (terhelt) ez az elsõ film, amit többször fogok megnézni. Jut eszembe: nem emlékeztet valakit a zene az Amelie csodálatos életére? Meg a történet is. Én egyébként odavagyok a "lúzerek beintenek a sok köcsögnek és mégis megnyerik" típusú filmekért.
Zolkó 2007 ápr. 28. - 16:56:54
(40/221)
Ez csak olaj a tûzre, ezt Te is tudod:) És sajna megint nem a filmrõl fog szólni a topic.
krembucuk 2007 ápr. 28. - 12:48:03
(39/221)
Oltás ez a film!!! Annyit röhögtem... Dávid öccsém, kicsit túldimenzionálod, de hadd... nem teccett oszt annyi. Kicsit olyan vagy mint szegény Buddha, amikor az út közepén túlfeszítette a húrt: mindent túlzásba vitt, fõleg az aszkétizmust. Ez a film azoknak fog tecceni, akik már tudják, hogy elméletekkel nem tudod az életet könnyebbé tenni. Maximum menekülésre jók. Az életet élni kell, az olyan amilyen. Te mikor röhögtél egy jót? És ha már pszichologizálunk: amit mûvelsz itt idõnként az nem más mint projektív identifikáció. Magyarázzam? Üdv és további jó ömlengést, mert Téged ugyan senki nem fog ebben megállítani. : )
zszoltan 2007 ápr. 19. - 15:51:18
(38/221)
Hát hol találok én még egy ilyen jófej bandát?!
zszoltan 2007 ápr. 19. - 13:34:03
(37/221)
Kicsit bonyolultan, és talán túl szélsõségesen fogalmaztad meg a hozzászólásodat, de a 'ha elvárja, már nem is érdemli meg' mindenképpen további megfontolást érdemlõ gondolat.
zszoltan 2007 ápr. 19. - 13:26:36
(36/221)
Már megbocsáss, kedves Dávid, de ez nem 'civilizáltság' kérdése. Ez a buddhizmus, mint vallás egyik alaptételébõl következik. (A brahmanizmust még kevésbé ismerem, de akár abban is lehet hasonló elv.) Kétségtelen, hogy egy európainak szokatlan az ázsiai civilizáció, de ettõl még nem vagyunk "civilizáltabb világ".
zszoltan 2007 ápr. 19. - 13:17:01
(35/221)
Na, én itt vesztettem el a fonalat, hogy te mit nevezel ego-nak és léleknek, tudatnak és tudatalattinak, emléknek és érzésnek. Úgyhogy - megköszönve az eddigi eszmecserét - én itt kiszállok.
zszoltan 2007 ápr. 19. - 13:10:12
(34/221)
A düh pedig erõt ad. Mégis számos nagy tanító óva intett attól, hogy a gyors eredmény érdekében ilyen veszélyes eszközhöz folyamodjunk. Mert mindig érõssé tesz, de igen gyakran meg is öl.
bikeroland 2007 ápr. 18. - 22:21:31
(33/221)
Köszi,
A sok jó comment hatására asszem holnap megnézem a filmet....
bikeroland 2007 ápr. 18. - 22:18:38
(32/221)
Szia,

Na jó bevallom nincs is senki aki 300 éves a közelemben, tehát a halál szelével már találkoztam, viszont amit mondhatok: A temetõk felett is ugyanolyan kék az ég! (sajátosan közelítem meg a dolgokat, de én tisztán hiszem, hogy ha menni kell hát menni kell....sírás sajnálkozás vissza már nem hoz senkit, és egyébbként is aki úgy megy el, hogy törõdik azokkal akiket hátrahagy, az az ember nem kívánhatja, hogy az életben maradók az õ halála miatt szenvedjenek(én nem kívánnám), tehát ha nem kívánja, hogy szenvedjenek akkor az élõknek ezt meg kellene érteni(persze csak akkor tudják ha õk maguk is ezt kívánnák), ha pedig az aki meghal nem azt kívánja, hogy a hátrahagyottak megnyugodjanak, és ne szenvedjenek akkor az élõknek meg kell érteni, hogy nem is éri meg siratni azt aki elment. Vagy így vagy úgy az élõknek az a dolguk, hogy tovább éljenek és elfogadjék a gyakran nehezen elfogadhatót....

Gondolkozz el hazon pl:
-szeretsz valakit....Xéve ismered, és döntened kell ki halljon meg te vagy õ!
-kit választanál?

Megmondom én kit választanék! Haljon meg õ és éljek én! És ez nem önzõség,mert nem a saját élniakarásom miatt, hanem azért mert ha Õ maradna életben valószínõleg szenvedne, ellenben ha én akkor elfogadnám a helyzetet és továbblépnék...Õ sem kívánhatna mást, ha pedig azt kívánná, hogy ne lépjek tovább akkor már nem is érdemelné meg, hogy a végyát teljesítsem, így továbblépnék......Szóval...mindenféleképpen a továbblépés az egyetlen út....
Remélem ezen elgondolkodsz és sikerül továbblépned....
10/10
Redfield 2007 ápr. 18. - 22:03:49 10/10
(31/221)
jó arcok voltak akkor. :) A filmet csak ajánlani tudom, ez egy 100%-os, cseppet sem unalmas. Beteges, de intelligens humorú tragikomédia. Õszinte film. Sajnálom, hogy nem néztem meg rögtön amikor bemutatták.
bikeroland 2007 ápr. 18. - 21:56:34
(30/221)
....akkor most érdemes megnészi a filmet vagy sem?.....
Azt hiszem én is hozzáfûznék valamit a "present Perfectes" megnyilvánuláshoz: Get a life!!
Ja egyébbként részvétem az elhunyt hozzátartozók miatt, de asszem engem jobban érdekelne az, hogy ki mit gondol a filmrõl és nem az, hogy ki mennyire nem tudja túltenni magát valaki halálán.......
Ha menni kell, hát menni kell....(javaslom mindenkinek, hogy így álljanak hozzá a dolgokhjoz...) ...mielõtt valaki belémkötne..nem, nem halt meg senkimnek a senkije, tehát tök alaptalanul javasolgatok......nekem még él minden rokonom, barátom, ismerõsöm...igaz némelyik már 300 éves, de él! No ezért nincs nekem tapasztalatom.

Bocsesz, hogy így becsatlakoztam és valójában én sem a filmrõl írok, de mentségemre legyen mondva, hogy még nem is láttam, de érdekelne mi a helyzet vele...

Addig is ismeri valaki hogy a HOKA HEY! mit jelent?
Elmondom...
Sziú indián csatakiáltás, és azt jelenti: Szép nap ez a halálra!
Asszem az õ haláluk sem volt fájó.......

na erre varrjatok gombot..!
10/10
Redfield 2007 ápr. 18. - 21:45:41 10/10
(29/221)
de az ember változik. Nekem van egy rakás olyan emlékem, amik mély nyomot hagytak bennem, és mondjuk ki: rettentõ fájdalmasak voltak. Viszont ahogy a gondolkodásmód változik a tapasztalatok miatt is, ezek az emlékek már nem töltenek el fájdalommal, mert vissza gondolva is inkább a jót veszem észre. Megbékélek az okokkal, a felsõbb hatalmakkal, ami könnyen lehet, hogy a saját életszínvonalam és élet-esélyeim zuhanását jelenti, ellenben: bölcsebbnek érzem magam tõle a múlttal szemben.
zszoltan 2007 ápr. 18. - 21:30:06
(28/221)
Redfield (74)-nél szebben én sem tudnám most megfogalmazni. Javaslom neked is a kimásolását, mielõtt még tömegmoderálás áldozatává válna. Otthon tanulmányozgasd! De ígérem, ha valami jobb jut az eszembe, eljuttatom neked.
zszoltan 2007 ápr. 18. - 21:20:34
(27/221)
De szép gondolat! Eltehetem magamnak késõbbi elemzésre? Köszi.
10/10
Redfield 2007 ápr. 18. - 21:19:10 10/10
(26/221)
de nem tudatos tagadással. Ha az ember felejteni akar valamit, akkor pont hogy nem tudja. Mert annyira mély nyomot hagy benne, és azért végtelen út a felejtés, mert a tudatalattiban minden örökre elraktározódik. Szerintem annak van esélye valami komolyabb, kiemelkedõbb dolgot kezdeni az életével, aki el tudja fogadni a halált, nem fél tõle, nem menekül, és ez a felismerés rásegíti, hogy az életben se meneküljön, féljen, bújdosson pl.: az átlagos dolgok mögé.
zszoltan 2007 ápr. 18. - 21:13:34
(25/221)
Csak egy gyors kérdés (sajnos még mindig nem tudom): hol vitathatnánk meg fontos kérdéseket, amik a fórumozás közben felmerülnek, de nem szorosan tartoznak a film ajánlásához vagy kritikájához. Már olyan tpoic-ra gondolok, ahol mások is beleszólhatnak. Itt legalább 4 hozzászóló volt. Mindannyiuknak nem küldhetek körlevelet... Illetve furcsa beszélgetés lenne. (Elõre is kösz, bármilyen apró segítséget.)
zszoltan 2007 ápr. 18. - 21:09:07
(24/221)
Bizonyos esetekben igaz. De nekem van olyan ismerõsöm, akinek bizonyos tulajdonságival semmiféle kapcsolatban nem vagyok.
10/10
Redfield 2007 ápr. 18. - 21:07:31 10/10
(23/221)
ja. a fájdalmat meg is lehet szelidíteni, meg is lehet békélni vele. szerintem. kiküszöbölni meg nem lehet, mivel a felejtés is egy végtelen út.
zszoltan 2007 ápr. 18. - 21:05:13
(22/221)
Én a fényképezésrõl hallottam, hogy az élet utánzása. A festészetrõl egészen mást hallottam...