Obránszky Ármin 2007 okt. 09. - 20:27:26
(61/221)
Ok, nem tudhattam, milyen zenét kedvelsz. Mondjuk nekem se esik a fõsodorba ez az irányzat, de mégis eszméletlen jónak tartottam. Milyen zenét kedvelsz?
10/10
k11zoltan 2007 okt. 09. - 12:34:53 10/10
(60/221)
Letöltöttem (mármint a zenét), de nem fogott meg igazán. :( Na jó, egy jó szám talán volt...
Obránszky Ármin 2007 okt. 08. - 19:59:33
(59/221)
Itt szerintem is jó alakítást nyújtott, de például a 40 éves szûzzel nagyon nem voltam kibékülve. Pedig jóra készültem, mert Keener asszony nem sûrûn szokott mellényúlni a szerepek válogatása közben. Nem az én volágom az a film, pedig nem mondanám rá, h kimondottan rossz. Nekem kicsit közönséges volt, bár tény, h néhány szituáción jót derültem.
Obránszky Ármin 2007 okt. 08. - 19:56:05
(58/221)
Akkor itt az ideje, h ismét megnézd! :-)
Én azóta letöltöttem a fellelhetõ összes Devotchka albumot -nem olyan sok, sajnos. Önmagában is kimonodottan jó. Bár nem az eredetiség a legfõbb erényük, elnézi nekik az ember, mert kimondottan ügyesen ütvözik a különféle elemeket -nem tudom észrevettétek-e mennyire hasonlít néhol a zenéjük az Arcade fire uzsikájára.
Iszonyatosan jól kiemeli a film hangulatát. Valami elképesztõen fílinges a Volkswagen, amint erre a zenére hasítja a hamisíthatatlanul amerikai tájat. :-)
zsofiv 2007 okt. 07. - 13:50:29
(57/221)
akkor jó:)
pedig tökéletesen eltalálták,annyira illik a filmhez.
jaigen, Steve Carell is nagyon jót alakított, jól áll neki az iylen szerep is, nem csak evan meg 40 éves szûz
10/10
k11zoltan 2007 okt. 07. - 13:31:13 10/10
(56/221)
Én megmondom õszintén, nem is emlékszem a zenéjére. Pedig nagyon tetszett a film.
10/10
Redfield 2007 okt. 07. - 13:23:48 10/10
(55/221)
Nem csak te vagy.
zsofiv 2007 okt. 07. - 13:20:38
(54/221)
áhh oylan jó a zenéje,imádom
DeVotchka-Mychael Danna.Most töltöm a zenéjét.amugy a film elején feltûnõen jó a zene.nektek is tetszik vagy csak én vagyiok így belebolondulva?
Obránszky Ármin 2007 okt. 07. - 02:29:30
(53/221)
Én sem értem azokat, akik azt írják, h mennyit röhögtek ezen a filmen. Valóban számtalan megmosolyogtató része van ennek a filmnek, ami jórészt az egy fõre jutó szerencsétlen idióták irreálisan magas arányából fakad. Emiatt kicsit emlékeztetett is a Lesz ez még így se c. Jack Nicholson nevével fémjelzett mestermunkára. Noha attól némiképp elmarad minden téren -humor, történet etc.- igen jól sikerült darab A család kicsi kincse.

SPOILER!!!!!!!!!!!!

Bár sok igazán eredeti ötlet nincs a filmben -uh, a nagypapa halálát igazán kihagyhatták volna, nekem az a rész a film mélypontját jelentette- és helyenként a minden szereplõre kiterjedõ balszerencsét és szerencsétlenkedést is rossz néven vettem, mert életszerûtlenné tette a filmet, ezt mind elnézem neki, mert bõven volt mivel kompenzálja.
Valami elképesztõen jó az aláfestõ zene. A szereplõknek kijáró jelölés mellett ezt mindenképp felterjesztettem volna Oscarra. Olyan feledhetetlen hangulatot köcsönöz a filmnek alátámasztva az egyébként is pofás képivilágot, h azt tényleg öröm volt nézni.
A színészek egytõl egyik telitalálatnak bizonyultak. Paul Danot éreztem talán a legjobbnak a gárdából, de az is lehet, h azért, mert neki volt a leghálásabb a szerepe, de filmbéli testvérkéje se marad el sokkal mögötte. Kedvenc jelenetem is hozzájuk kötõdik (írja a húgának, h ölelje meg az anyjukat. Na az tényleg zseniális).
És az a finálé... Minden igényt kielégítõ. :-)

SPOILER VÉGE

Bár én nem osztom az itt többek által is leírt vélekedést, h ennek a filmnek kellett volna nyernie az Oscart -A mások élete a tavalyi év számomra egyértelmûen legjobb filmje-, de mindenképpen ajánlom mindenkinek, aki szellemes, kellemes, kicsit elgondolkodtató filmre vágyik, ami garantáltan nem fekszi meg a gyomrát. Kiváló színészi játék, igen emlékezetes atmoszféra. Ez egy jó kis film, ha nem várja tõle az ember a világmegváltást. :-)
10/10
k11zoltan 2007 okt. 06. - 22:53:29 10/10
(52/221)
Nagyon jó film. Én nem röhögtem halálra magam, ez inkább aranyos vígjáték, mint röhelyes.
zsofiv 2007 okt. 06. - 18:27:56
(51/221)
nagyon tetszett a film. és a zenéje is nagyon megfogott, van egy különös hangulata
Newcastle United 2007 szept. 19. - 15:23:32
(50/221)
Szerintem is jó film. Nagyon jól összeválogatták az egyszerû, de mégis jól összerakott történethez a szereplõket. A Kerülõutakhoz tudnám hasonlítani.
sipka 2007 szept. 15. - 22:41:09
(49/221)
Már rég láttam ilyen jó filmet :) (S mielõtt még valaki rákontrázna, hogy: "Akkor biztos nem sok filmet láthattál, eddigi életed folyamán!", akkor elmondanám, hogy rengeteg film megnézésén túljuttotam.) Ez a film valami olyan hangulattal rendelkezik, amely nem sok film képes manapság. S ez nem csak egy kellemesen mosolygós alkotás, hanem egy igazán vicces film :) Nagyon sokat röhögtem rajta :D A filmvégi táncolós jelenettõl, pedig szinte állandó libabörözés szaladt végig rajtam :) Annyira jó volt!!!! (Nem tudom, ki hogy van vele, de ha én láttok egy olyan filmbeli képsort, ami igazán tetszik, akkor kirázz a hideg, és tiszta libabõr leszek... Nálatok is elõfordul az ilyesmi? Ennek vajon mi a kémiai magyarázata?) Aki nem látta az nézze meg sürgõssen!!! Az én Top10-es listámban tuti ott van ennek a filmnek is a helye :D Nem is értem, miért nem ez nyerte a "Legjobb film" Oscar-díját? Szerintem "A Tégla" nyomába se ér "A család kicsi kincsé"nek!! Na mindegy. Felrakok egy plakátot, amin Steve Carell látható!! Nem tudom a filmnek a történetét, sem azt, hogy mikor adják le nálunk a mozik! De azért beszúrtam, hátha valaki érdeklõdést mutat iránta....
10/10
ligam 2007 szept. 12. - 16:27:27 10/10
(48/221)
Nekem is nagyon tetszett! Jó film!
Holden 2007 aug. 01. - 23:10:11
(47/221)
Ez lett a kedvenc filmem... még csak nem rég láttam, nyáron, de nagyon megfogott... az egész hangulata. Az összes nyári film közül, amiket eddig láttam nekem messze ez tetszett a legjobban...
Marcellus 2007 jún. 11. - 23:31:02
(46/221)
Imádom ezt a filmet, de késõ van ahhoz, hogy leírjam, miért. Akinek tetszett, kábé valószínûleg tudja.
krembucuk 2007 jún. 05. - 18:38:59
(45/221)
Hát.. fene a gusztusukat. Akkó má inkább Margaret Thatcher memoárjait olvasom.. sztem az viccesebb ..
krembucuk 2007 jún. 05. - 18:34:54
(44/221)
nem, úttya. Jó, ne kérjél. Megláttyuk.
krembucuk 2007 máj. 04. - 18:51:12
(43/221)
Ja, de úgy értem, nem õ kérte.
krembucuk 2007 máj. 04. - 18:50:40
(42/221)
1, váljék egészségükre, kinek merre vezet az úttya... de hogy jön ez ide?
2, na, hát akkor üdítõ színfoltként, sõt, mintegy ellensúlyként (keverjük má' ide az ellentéteket is mint a harmónia megteremtõit), én hanyagolom az analizálást, legalábbis ennél a filmnél. :)
3, "vállrándítás", ám vannak itt olyanok is, akik nem kifejezetten szórakoztatásként értékelik a hozzászólásaidat.