8/10
napraforgó 2016 nov. 29. - 11:47:06 8/10
(416/716)
Szerintem a fiatal színész alkalmas a kamasz Togon megszemélyesítésére. Sokszor tényleg olyan kajla, mint egy kamasz. Nekem tetszik. És ha igaz, hogy 13 évesen került trónra, 1333-ban, és 1340-ben vette el Ki-t, akkor nem is lenne jó, ha ennél idõsebb színészt alkalmaznának. Habár én inkább 15-16 évesnek saccoltam, de ugye egy sorozatban sok minden elfogadható....
Ljerk 2016 nov. 29. - 10:22:14
(415/716)
Toghon 14-15 éves ekkor - pont az meglepõ, hogy egy koreai filmben felnõtt színésszel játszatnak fiatal karaktert. Ez a japán történelmi taigákra jellemzõ inkább - a nálunk vetített Acu hercegnõben is a tizenéves Acut az személyesítette meg aki a felnõttkorit (Miyazaki Aoi teljesen alkalmas volt erre), persze ügyellni kell arra, hogy ilyenkor a színész mimikája, viselkedése és beszéde is fiatalosnak hasson.
8/10
napraforgó 2016 nov. 29. - 08:59:34 8/10
(414/716)
Én még emlékszem, amikor Nyang anyját meg õt rabszolgaként elhurcolták, akkor Vangju is eléggé nyámnyila hercegecske volt. Habár jópont, hogy õ azért pénzzel megváltotta az elfogott nõk szabadságát, legalábbis lefizette a börtönõrt....
Nem igazán lehet összehasonlítani a két férfit, Vangju vagy jó 10 évvel idõsebb lehet Togonnál és õ kamaszkorál kapott férfias kiképzést. Togon meg épp most éli a kamaszkorát, kiképzés meg nincs, ugye...
R.mara 2016 nov. 29. - 06:47:06
(413/716)
Naná, hogy nincsenek egy szinten a pasik! Mitõl is lennének? Csakhogy pont ebben a különbségben van a lényeg. :)
Viszont ahhoz, hogy a lényeget meglásd, nem a két pasit kell górcsõ alá venni, hanem a lányt. Végtére is, ennek a történetnek õ a fõszereplõje.
Márpedig a kulcs, Nyang személyisége. :)
8/10
offtopic
napraforgó 2016 nov. 29. - 05:29:54 8/10
(412/716)
OFF ---- Megnéztem a trailert, amit föltettél. De én nem nézek bûnügyi filmeket, sorozatokat, mostanra torkig vagyok velük.

Sajnos úgy tapasztalom, hogy mostanában normális film alig van. Mind vagy bûnözésrõl, bûnüldözésrõl, boncolásról szól, esetleg síma kórházsorozat haldokló betegekkel, meg az orvosok kicsit sem érdekes magánéletérõl, ááá, én liyeneket nem nézek.
Andó Gertrúd 2016 nov. 29. - 00:09:02
(411/716)
Hät mert annyit orditoztak es visitottak benne. Sajna ez igen negativ jellemzöje a koreai sorozatoknak. Bärcsak ezekröl le tudnänak szokni, meg arrol hogy huszoneves tacskok jätszanak olyan beosztäsokat, melyek miatt hiteltelen az egesz törtenet :)
Andó Gertrúd 2016 nov. 29. - 00:04:41
(410/716)
Meg volt a napi csäszär-siräm megint. Nagyon a korjoi kiräly szintje alatt van :)
R.mara 2016 nov. 28. - 20:01:18
(409/716)
Napraforgónak:
Ha én lennék a döntéshozó, akkor az Empress Ki után árukapcsolásként minden bizonnyal a Healer, címû sorozatot választanám bemutatásra.
A címszerepben Ji Chang-wook/Togonnal.
A története roppant aktuális, hiszen olyan pártokon felülálló elnökcsináló csoportról szól, mint amelyik mostanság kavarta fel Koreát. Fõhõse az éjszakai futár, egy kissé antiszociális mestertolvaj, aki információkkal kereskedik. Minden vágya, hogy annyi pénzt gyûjtsön, amibõl egy lakatlan szigetet vehet a Csendes-óceánon. Csakhogy egyik akciója során a megbízója nyakába varr egy gyilkosságot. A másik fõhõs egy népszerû tv riporter, aki tényfeltáró riportjairól híresült el, magánemberként pedig rég elveszett unokahúgát keresi. A megtalálással pedig Healert, azaz a futárt bízza meg. A hõsnõ egy zöldfülû újságírólány, akit kiskorába fogadtak örökbe, s akinek titkos példaképe nem más, mint a sztárriporter.
Izgalmas fordulatok, sok poénnal és kellõ drámával, no meg romantikával, valamint remek alakításokkal, ahogy az már a koreai sorozatokban lenni szokott.
Egy kis ízelítõ a hangulatából: https://www.youtube.com/watch?v=zwbwmYi0nlo
Feliratosan online is megnézhetõ. :)
bori4 2016 nov. 28. - 19:32:27
(408/716)
Kolta mai aranyköpése... :)))
bori4 2016 nov. 28. - 19:21:32
(407/716)
Bajan - azaz Kim Young Ho remek énekes is... lehet, hogy ezért szimpi? :)
Itt Choi Baek Ho-val duettezik.

https://www.youtube.com/watch?v=GoM9vR8vSgw
reay 2016 nov. 28. - 18:06:45
(406/716)
Semmi baj. :) Én meg nem figyeltem eléggé, tényleg nem is vettem észre az angol címet eddig.
8/10
napraforgó 2016 nov. 28. - 17:59:32 8/10
(405/716)
Jó, bocsánat, talán tényleg epésebb voltam a kelleténél. De ha olvasgatod a fórumon a hozzászólásokat, láthatod, hogy az angol címe (vagy inkább a nemzetközi címe) Empress Ki, ami Ki császárnét jelent. Már a fórumon korábban megjelentek olyan linkek is, ahol rá lehet leresni Ki császárnéra, Togon Temür császárra is, egyáltalán a Jüan dinasztiára , az éppen hanyatlóban lévõ birodalmukra, Korjóra meg még sok mindenre.
És hát tényleg a monumentális esküvõi parádéval nyit a sorozat, úgyhogy nagy meglepetések nem érhettek, ha azt láttad.
reay 2016 nov. 28. - 17:57:54
(404/716)
Nekem kifejezett kedvencem még nincs a történetben, de Tanashiri-t kedvelem a legkevésbé nõi szereplõk közül. Antipatikus, hisztis liba, ott ásta el magát, mikor gúnyneveket adott a szolgálóknak. Férfiak közül valamiért szimpi Bayan, de nem igazán tudom megindokolni, hogy miért. :D A császárról már írtam mi a véleményem, ez azóta sem változott.
reay 2016 nov. 28. - 17:47:43
(403/716)
Én errõl a frigyrõl akkor lemaradtam a történetben. Szóval elnézést érte, így már persze hogy nem kell spoiler.

"És mit gondolsz, miért Empress Ki (Ki császárné) a sorozat címe?" A sorozat magyar címe nem ez, így ezen nem is gondolkodtam eddig, köszönöm a "kedves" kérdést.
8/10
napraforgó 2016 nov. 28. - 17:09:06 8/10
(402/716)
Állítólag 1340-ben tudta csak feleségül venni a császár Nyangot, de akkor már évek óta az ágyasa volt, sõt már az esküvõ elõtt gyerekük is született, aki koronaherceg és késõbb északi Jüan császár lett.
8/10
napraforgó 2016 nov. 28. - 16:56:34 8/10
(401/716)
8/10
offtopic
napraforgó 2016 nov. 28. - 08:07:35 8/10
(400/716)
Bocsánat, ide Offtopicot kellett volna nyomnom.
Valaki kijavítaná????
8/10
napraforgó 2016 nov. 28. - 07:35:59 8/10
(399/716)
A Pastát én is sajnálom. És nem is értem, sokaknak vajon miért is tetszett olyan borzasztó nagyon. Eleve baromi késõn adták. Én hajnali 4-kor kelek, nekem este 10 után már a legjobb sorozat is késõn van. Nem is láttam minden epizódot, sokszor belealudtam. De akárhányszor is ébren maradtam, vagy fölébredtem, mindig csak az "igen fõnök" ment, meg az, hogy azt a nyomorult olivás tésztát századszor is meg kellett fõzni. Engem ez baromira nem tudott megérinteni. Nagyon utáltam a nõgyûlölõ szakácsot és ezen kicsit se tudott változtatni az, hogy közben a fõszakács beleszeretet az amúgy végletekig üldözött nõi szakácsába...
Ja, és az se sokat számított, hogy a sokadik epizódban a beosztottak "hülye vagy fõnök" címmel ruházták fel fõnöküket a sokadik "igen fõnök" után.

Mondjam azt, hogy jobban örültem volna, aha azok a szakácsok nem al'dente olasz tésztákat fõznek, hanem koreai specialitásokat????
1. utálom a kemény olasz tésztát. Falják õk al dente, nekem meg fõzzék meg rendesen.
2. A halakat utálom. Meg mindent, ami a tengerbõl jön.
3. Vannak normáls koreai ételek is? Halak és olasz tészta nélkül? Na, azokat megkóstolnám.
Na errõl ennyit.

És fogalmam nincs, milyenek a mai témájú koreai sorozatok, de sajna a Pasta után én nem vágyok hasonlókra.

Nagyon rendes beharangozókra, ismertetõkre lenne szükség ahhoz, hogy egy iyen sorozatot méltányolni tudjak....
8/10
napraforgó 2016 nov. 28. - 04:13:39 8/10
(398/716)
Miért tettem volna? A sztori úgy kezdõdött, hogy a császár sok évvel a megismerkedésük után nõül veszi Ki Nyangot. Vangju meg bánatosan néz a háttérben.....
A nõ készülõdés közben visszaemlékezik az életére, arra, hogy gyerekként hogyan nyilazták le az anyját, õ hogyan szegõdött Vangko szolálatába fiúruhába öltözve, stb, stb.
Nem tudom, te mit néztél? És mit gondolsz, miért Empress Ki (Ki császárné) a sorozat címe? Miért Spoiler az, amit a legelsõ percben megmutatnak????
reay 2016 nov. 28. - 01:10:39
(397/716)
Hogy mi? Össze fognak házasodni? Azért ezt jó lett volna SPOILER mögé tenni.