R.mara 2016 nov. 26. - 07:42:03
(376/716)
Amúgy mi innen szoktunk tájékozódni:
http://asianwiki.com/Empress_Ki

Azért szeretjük, mert minden színészt leinformálhatunk róla. Elég csak a nevére rákattintani. Úgyhogy remekül lehet szörfölni az Asianwiki oldalán.
R.mara 2016 nov. 26. - 07:37:55
(375/716)
Ha Ji-won - Ki Nyang, a Sakál
Joo Jin-mo - Wangju
Ji Chang-wook - Togon
Jin Yi-han - Tal Tal
Baek Jin-hee - Tanashiri, a császárné
Kim Seo-hyung - Budashiri, özvegy császárné
Jeon Gook-hwan - El Temür
Lee Jae-yong - Wang Go, az alkirály
Lee Won-jong - Dok-man a fõeunuch
Lee Moon-sik - Bang Shin-woo Wangju eunuchja
Kim Young-ho - Bajan
Jung Woong-in - Yom Bjong-soo, a genya áruló
Choi Moo-sung - Park Bulva, Ki tábornok helyettese, most Wangju csapatának tagja
Kwon Oh-joong - Choi Musong, Wangju testõre
Kim Hyung-bum - Jo-cham, Wango alattomos jobbkeze
Kim Jung-hyun - Dang Kise, Temür idõsebbik fia
Jo Jae-yoon - Golta, a császár eunuchja
Yoon A-jung - Yeon-hwa, a gonoszkodó cseléd
Jeon Se Hyun - Oh jae-in Togon ágyasa
Yu In-Young - A türk hadvezér leányzó
R.mara 2016 nov. 26. - 07:14:14
(374/716)
Most kíváncsivá tettél. Te mit csinálnál az õ helyében?
malvinkicska 2016 nov. 26. - 07:07:54
(373/716)
Nézem én is tetszik eddig a történet csak a nevekkel van bajom mivel nincs egy olyan hely ahol le van írva, a színészek neve, butaságokat meg nem szerettek írni, azt hiszem Sonjang a lány aki nagyon tehetséges.
8/10
napraforgó 2016 nov. 26. - 03:19:52 8/10
(372/716)
Én sajnálom szegény magányos kölyökcsászárt. Nincs egyetlen bizalmas embere, barátja sem, semmi hatalom nincs a kezében. Hiába öltöztetik selyembe, aggatják tele arany díszekkel, meg hurcibálják gyaloghintóban még kakálni is, a hatalma kimerül féltucat eunuch, meg egy tucat szolgálólány dirigálásában. A hadsereg Temür kezében van, aki õt is csak addig tartja meg a trónon, amíg szüksége van rá. Ha a császárné, Temür lánya fiút szülne, akkor már nem is lenne rá szükség tovább, vélhetõen õ is hamar elhalálozna. Akkor Temür teljes jogú régensként uralkodhatna a csecsemõ helyett és mire évekkel késõbb meghalna, biztos lehetne benne, hogy az õ leszármazottja uralkodna tovább.
Andó Gertrúd 2016 nov. 26. - 01:08:26
(371/716)
Gyava kukac. :)
9/10
K. Judit 2016 nov. 26. - 00:08:39 9/10
(370/716)
Jellemfejlõdés? Egy hajszálon múlik Togon élete. (Még d.gnia is mások parancsára kell.)
Az apját a szeme láttára gyilkolták meg. Õt külföldre küldték megöletni, hogy a palotától távol haljon meg, és lehetõleg még az öccse halála elõtt. Tudott mindent, senkiben nem bízott, mindenkitõl rettentõen félt.

Egész életében egyetlen emberben bízhatott meg feltétel nélkül, Sunjangban, akit végül el kellett árulnia. Mert elmagyarázták neki, hogy csakis császárként maradhat életben, és csak császárként tudja megbosszulni az apja halálát is. Ezért egyelõre kénytelen tûrni. Elég trauma neki a felesége is, az özvegy is, meg az apósa is, ráadásul tele van bûntudattal Sunjang miatt. Nem fura, hogy azokat az idõket sírja vissza valaki, amikor a legnagyobb veszélyben volt, egyfolytában menekülnie kellett? Hogy az volt élete legboldogabb idõszaka? Csoda, hogy néha szeretne egy kicsit lazítani, bolondozni? Hisz szinte még gyerek ...

Sunjang bár iszonyúan mérges rá, nap mint nap megtapasztalhatja, hogy rabságban él, bábként mozgatják, és azt is, hogy mennyire hiányzik neki (õ, mint fiú Sunjang). A palotában abban az egyben biztos lehet, hogy Togonnak nagy szüksége van rá, magányos, szenved.
A korjói királyba szerelmes, de valahogy a már korábban kialakult felelõsségérzete Togon iránt szintén nem múlt el. Nem akarok spoilerezni, de majd meglátjátok, hogy senkinek a jelleme nem tökéletes, és semmi sem fehér, vagy fekete.
9/10
K. Judit 2016 nov. 25. - 23:21:29 9/10
(369/716)
OK, azt hittem Ki parancsnokot akarod. Mert az tényleg nehéz volt.
(Szerintem Bidamról rengeteg képet találsz, ha akarsz.)
abisztriczky 2016 nov. 25. - 20:49:39
(368/716)
??***OFF***
Köszi a segítséget, de az biztos, hogy nem az a színész alakította Bidamot a Silla királyságában, akirõl felraktad azt a képet, hanem ez a színész, aki még csak 35 éves: https://hu.wikipedia.org/wiki/Kim_Namgil
Andó Gertrúd 2016 nov. 25. - 20:35:23
(367/716)
Ki parancsnok, kär erte :(

A mai reszben kicsit färaszto volt a csäszär bohockodäsa a legyezövel . Lehetne egy ket szälon futo pörgös kalandfilm. Remelem a toväbbiakban mär hanyagoljäk ezeket a burleszk-jeleneteket, ideje lenne mär valamifele jellemfejlödesen ätesni ennek a szerencsetlen csäszärnak .
A korjoi kirällyal elegedett vagyok :)
9/10
K. Judit 2016 nov. 25. - 20:18:53 9/10
(366/716)
Õ a bónusz, ugyan nem kerestem, de véletlenül róla is találtam egy fotót.
Nem tudom a nevét, a rókaképû udvarhölgy Tanashiri mellett.
9/10
K. Judit 2016 nov. 25. - 20:16:39 9/10
(365/716)
Itt pedig emlékeztet Injora (a Három Testõrbõl).
9/10
K. Judit 2016 nov. 25. - 20:15:44 9/10
(364/716)
ez is gyanús, de nem vagyok benne biztos
9/10
K. Judit 2016 nov. 25. - 20:14:31 9/10
(363/716)
Gondoltam segítek Hugiotnak, keresek egy képet Ki parancsnokról. De nincs. Már eleve szerencsétlen szegény, mert egyforma nevet visel egy popsztárral, és õ az öregebb, 1966-ban született, 50 éves.

Az adatlapjáról viszont rájöttem, ismerem én õt egy másik drámából, ahol Injo királyt alakította. A dráma megvan rengeteg képpel, de róla egy sincs. Akkor rákerestem a nevére hangüllel (Kim Myung-Soo), úgy is végignéztem egy csomó fotót, hát nagy nehezen a másik ugyanilyen nevû fickó fotói közé keveredett pár kép róla is. Azt hiszem, ez a fotó talán az Empress Ki-bõl van ...
8/10
napraforgó 2016 nov. 25. - 18:32:48 8/10
(362/716)
Tényleg nagyon szép lány, egész különleges a szeme, meg a homlokába hulló haja is szép.
abisztriczky 2016 nov. 25. - 17:10:15
(361/716)
Szia!
Tudnál felrakni róla egy képet?: Ki parancsnok: (Bidam, Shilla)
Köszi!
9/10
K. Judit 2016 nov. 25. - 16:16:33 9/10
(360/716)
Megértem, hogy nem mondják be a magyar hangokat, rengeteg szereplõ van, a filmbõl nem maradna semmi. De hogy még egyetlen oldal sincs, ahol felsorolták volna a dramaturgot, a szinkronrendezõt és a fõbb szereplõket, az fura. A végén mondanak egy nõi nevet, õ a, vagy az egyik producer. Még soha nem sikerült megjegyeznem.
9/10
K. Judit 2016 nov. 25. - 16:09:51 9/10
(359/716)
Végre megjelent a türk lány is (õ a hadvezér: Batolu??). A lányok közül õ a kedvencem. Azóta sem sikerült ilyen baromi jó szerepet kapnia, pedig õ volt Milady is a Három testõrben, tavaly, vagy talán két éve. (Yoo In-young-nak hívják.)
Igaz, Tanashiri játéka is tetszik (annak idején békának neveztük el). A gonoszság és a gyors megtorlás hajtja, olyan könnyen jön belõle, mintha azzal táplálták volna gyerekkorában. Éppen úgy, mint a testvéreinél. Az udvarhölgyébõl még ennél is könnyebben, természetesebben jön a gonoszság. Még a képe is gonosz szegény színésznõnek, nagyon jól lett õ is kiválasztva.

Jópofa Nyangtól hallani, ahogy morog: "az embernek egy perc nyugta sincs", miközben tele van elvágyódással, gyûlölettel, bosszúvággyal ....
Persze várható volt, hogy megesik a szíve a császáron. Nem kerüli el a figyelmét, hogy mi folyik a palotában.
R.mara 2016 nov. 25. - 16:08:25
(358/716)
SPOILER

Igen a türk lány állandó szereplõ. Én is nagyon kedveltem. És tényleg õ a legszebb.
8/10
napraforgó 2016 nov. 25. - 15:54:14 8/10
(357/716)
No lám, a türk seregnek is egy lány a vezére? Ki ez a lány és látjuk-e még? Lesz még valami szerepe?