Ljerk 2016 nov. 14. - 12:55:32
(55/715)
A mediaklikk.hu -n a köztévé, így a Duna TV adásainak egy részét vissza lehet nézni néhány napig. Így aki lemarad napközben, az esténként 2-3 részt is megnézhet. Legalábbis A palota ékkövének néhány utolsó részét még meg lehet tekinteni.

Ki kell választani a Duna TV-t a kínálatból és a mûsorújságban a kívánt korábbi adásra kattintani, feljön a tartalma és ha vissza lehet nézni, akkor a "videó indítása" gomb is.

Adás után kiderül, hogy ezt a sorozatot vissza lehet-e nézni.
reay 2016 nov. 13. - 21:02:31 Előzmény Rhu Barb
(54/715)
Õ Mishil öccse volt! Nagyon bírtam a röhögését. :D
Ljerk 2016 nov. 13. - 20:51:15
(53/715)
Most értettem meg mit is akartál kérdezni, nem tudom hogy felveszi-e mindkét hangsávot az STB. De gondolom ki lehet próbálni egy olyan adásnál ahol két hangsáv is van - néhány perc elég. Viszont a teletexttel tényleg nem tudom, hogy mi lesz.
Ljerk 2016 nov. 13. - 20:48:48
(52/715)
A hangot gondolom menübõl át kell állítani elõtte (mondjuk reggel) - viszont hogy a teletextes feliratot felveszi-e a STB azt nem tudom, nekem nincs felvételi lehetõségem. Ki kell próbálni egy próbafelvétellel. :)
Ljerk 2016 nov. 13. - 02:37:26
(51/715)
Akinek digitálisan jön az adás, nálam ez T-Home fénykábel - az tudja majd nézni eredeti hanggal is (a távirányítón nálam ez a 4 vízszintes csíkos menügombon keresztül érhetõ el) és magyar felirattal (a Teletext szolgáltatáson keresztül).
Ency007 2016 nov. 12. - 17:42:36 Előzmény Riamara
(50/715)
Bezzeg az új török sorozatukat nov.24-tõl betudják rakni este fél hétre. Nem elég hogy a tv2 és az rtl orrba szájba nyomja ezeket.
Azt olvastam valahol hogy az Empress Ki nagy nézettséggel ment a hazájában és külföldön is, ezért gondolom nem lehetett egy olcsó sorozat. Jobb mûsorsávot érdemelne az biztos.
Rhu Barb 2016 nov. 12. - 08:57:30
(49/715)
-
Rhu Barb 2016 nov. 12. - 08:55:23
(48/715)
.
Rhu Barb 2016 nov. 12. - 08:54:51
(47/715)
Tegnap szedtem össze. :)
abisztriczky 2016 nov. 11. - 16:35:51
(46/715)
Hétfõtõl adja le a Duna TV, a Palota Ékköve helyett, pontosabban, abban az idõsávban, amikor azt adta le.
reay 2016 nov. 10. - 02:22:25
(45/715)
Kíváncsi vagyok, hány ismerõs arc fog felbukkanni a többi koreai sorozatból.
reay 2016 nov. 10. - 02:19:51
(44/715)
Három hónappal ezelõtt én már egy másik topikban szóltam, hogy az m1 egy levélben azt írta, hogy a sorozatot majd leadják. Volt aki majdnem beállított kamusnak emiatt. Háhá. :))
8/10
napraforgó 2016 nov. 09. - 15:47:23 8/10
(43/715)
Valóban nagyszerû, hogy vázoltad a történelmi hátteret. Remélem, hogy menet közben is adsz majd nekünk ilyen tájékoztatásokat, ha a történet megkívánja.
bori4 2016 nov. 09. - 13:28:26
(42/715)
Húúú, összetehetik a leendõ nézõk és idetévedõk a kezüket.... micsoda alapot adtál a kezükbe a sorozat nézéséhez, megértéséhez....
Nekünk sem ártott volna, anno.... :)))

A térképen hosszú meditációt folytattam... Egy ilyen hatalmas birodalom mellett az a kis izé nyúlfarok ott.... Mit akartak szegények - gondolná az ember.... Aztán csak fennmaradtak a viharos évszázadok során. Nagyon elgondolkodtató....
Ljerk 2016 nov. 09. - 12:14:29
(41/715)
A császárság kincse (Empress Ki - 51 részes sorozat)

A történet szereplõi és a fõbb események valós történelmi tényeken alapulnak, a többi történés illetve szereplõk a történelmi hiányt hivatottak pótolni illetve nézhetõvé tenni a filmet.

A 1320-as évek körül indul a történet Ki Nyang és édesanyja elhurcolásával. A felnõtt szereplõk az 1330-as évben jelennek meg. A nevek többségét angol átírással fogom írni.

Goryeo (más néven Korjó vagy Korió) az elsõ egységes koreai állam a félszigeten, amit a 900-as évek elején alapított meg a Wang dinasztia.
Szerencsétlenségükre 3 barbár birodalom is Goryeo idejében élte a fénykorát a félszigettõl északra egész Észak-Kínát uralva. Elõször a Khitan majd a Korai Csin birodalom (Jin - A fény hercegnõjében szereplõ Kései Csinek elõdei) voltak Goryeo ellenfelei.
Az utóbbi birodalmat Dzsingisz mongol kán és fiai söpörték el az 1200-as évek elsõ felében. Dzsingisz kán halála után sem állt le a mongolok terjeszkedése - Perzsia, az orosz és ukrán síkság meghódítása után Batu kán tatárjárás néven ismert hadjáratait mi is ismerjük.
Goryeot 1231-tõl próbálták meghódítani, de a Wang dinasztia helyett uralkodó hadurak 40 évig hevesen ellenálltak, Ganghwa szigetre helyezték át a fõvárost és hatalmas természetes erõddé alakították. Az ország 6 pusztító hadjáratot szenvedett el míg behódolt.

Kublai (Kubiláj) nagykán idejében érte el a birodalom a legnagyobb kiterjedését, de ez a nagyság magával hozta a bukás elõszelét is, mivel a világtörténelem legnagyobb egybefüggõ birodalma 4 részre vált, amik hol szövetségben, hol háborúban álltak egymással:

- Jüan (Yüan) dinasztia (Kublai nagykán hozta létre - a mongol pusztákat, egész Kínát és Goryeot foglalta magába)
- Chagatai kánság (Közép-Ázsia)
- Ilkhatan kánság (Perzsia, Bagdad és a nagy folyók vidéke, Kaukázus)
- Golden Horde (Arany Horda - Batu kán utódai - az ukrán, orosz és az Uraltól keletre levõ sztyeppéken)

Kublai nagykán Kína, majd Goryeo meghódítása után a koreai félszigetrõl kiindulva kétszer is megpróbálta Japánt meghódítania, de mindkétszer az isteni szél (kamikaze), azaz a tájfun szétszórta a mongol-goryeoi hadiflottát.
Marco Polo is ezt a csodálatosan nagy és virágzó birodalmat írja le utazásaiban, megemlítve a legendás Xanadut (Shangdu - az elsõ fõváros, ami késõbb a nyári fõváros lett) is. A fõvárost aztán a mai Pekingbe helyezték át (Zhongdu, Khanbaliq, Dédo, Dadu neveken is említik).

Goryeo a behódolás után bábállam lett - ami rosszabb az adófizetõ vazallus államnál is - mivel a királyokat nem jóváhagyta a Jüan császár, hanem õ nevezte ki, és területén Jüan katonai parancsnokságot is létrehoztak. Rendszeresen adót, rabszolgákat, nemes családokból származó szüzeket, eunuchokat kellett Jüanba küldeniük.
Miután Chungnyeol goryeoi király elvette Kublai nagykán lányát, a Wang dinasztia tagjai keresztházasságokat kötöttek a Jüan dinasztiával - így mongolosodott el a goryeoi királyi ház.

Az elsõ részekben feltûnõ 6 fõbb szereplõ:

- Ki Nyang - egy hivatalnok-nemes család lánya Goryeoban

- Wang Yoo (Vang Ju) - Goryeo koronahercege, majd királya - apja volt az elõzõ király, aki Chungnyeol és Kublai nagykán leszármazottja volt

- Wang Go (Vang Ko) - a címe Shenyang királya - a Wang királyi ház tagja, valójában egy tartományúr Goryeo és Jüan között, õ is Chungnyeol és Kublai nagykán leszármazottja (Wang Yoo apjának unokatestvére), és õ is mongol hercegnõvel házasodott össze.

- Toghon (Ta Hwa) - Jüan hercege, ezekben az években több Jüan uralkodó váltotta egymást gyors egymás utánban, õ is egy volt a lehetséges utódjelöltek között

- El Temür - Jüan régense (maga is a Jüan dinasztia leszármazottja)

- Budashiri - özvegy császárné (nem Toghon anyja)

A térkép a mongol birodalmat mutatja az 1300-as évek elején, a birodalmon belül a mai Peking a Jüan dinasztia központja. Kaesong pedig Goryeo fõvárosa.
Riamara 2016 nov. 06. - 12:54:03
(40/715)
Igen. Meg is írtam a közönségszolgálatuknak, hogy gondolhatnának a dolgozó nézõkre is. De azt válaszolták, hogy hónapokig tart megváltoztatni a mûsorrendet.
Ezt mondjuk annyira nem értettem. Mi tart hónapokig azon, hogy felcseréljenek két mûsorsávot?
Mindenesetre én is remélem, hogy valaki feltölti valahová!
offtopic
ildimix 2016 nov. 06. - 11:39:33
(39/715)
Elég korán adják le a sorozatot olyankor általában csak a nyugdíjasok vannak otthon. Vajon feltöltik valahova?
Rhu Barb 2016 nov. 04. - 17:07:29
(38/715)
Igen, persze.
A pörgõs rekedtes beszéde.
Rövidre zárt minden vitát. :D
http://images.kdramastars.com/data/images/full/43135/empress-ki.jpg
Ljerk 2016 nov. 04. - 16:54:17
(37/715)
Csak õ egy igazi Darth Vader :) - amikor megjelent, nemcsak a hatalma miatt rezzentek össze, hanem a hangja miatt is.
Rhu Barb 2016 nov. 04. - 15:14:39
(36/715)
:))))

Én mindenkiére!