10/10
kedvenced 2008 okt. 26. - 17:19:39 10/10 Előzmény kedvenced
(3/203)
Tegnap este sikerült egy premier elõtti vetítésen a Vörösmarty moziban megnézni a filmet,hát megdöbbentõ volt!
Teltházzal ment,s a végén senki sem mozdult,mindenki végignézte még a feliratozást is. Régen nem láttam már ilyet...

A forgatásból kiindulva nem gondoltam volna,hogy ennyire nagyszerûen sikerül összevágni a jeleneteket,õszintén bevallom rosszabbra gondoltam.

Feltétlenül nézze meg az,akit érdekelnek az ilyen típusú filmek és akik másra vágynak, mint amik mostanág mennek a mozikban.
10/10
kedvenced 2008 okt. 13. - 11:35:42 10/10 Előzmény blackman
(2/203)
Blackmanhez csatlakozva én is csak javasolni tudom,hogy aki teheti nézze meg a filmet, szerintem nagyon jó lesz.

Többségében Magyarországon, nagyrészben Budapesten és Fóton zajlottak a forgatások és olyan szerencsés helyzetben voltam, hogy mint statiszta több napon át több helyszínen is részt vehettem a film felvételein. Nagyon profi volt a stáb, jó hangulatban, ugyanakkor érezve a téma súlyát és mondanivalóját komolyan odafigyelve minden apró részletre történtek a jelenetek felvételei.

A két kisfiú hitelesen játszotta el a szerepét, a két felnõtt színész Vera Farmiga és David Thewlis is remekelt.
A film producere az a David Heyman, aki a Harry Potter "sorozatot" is vászonra vitte, szóval a siker garantált!
blackman 2008 okt. 10. - 20:37:50
(1/203)
"A csíkos pizsamás kisfiú megint csak nem egykorosztályos regény. Hõse, egy kissrác a családjával az auschwitzi haláltábor mellé érkezik, mivel az apa magas beosztású német katonatiszt. A berlini pompás kis életbõl átcsöppenek a szürke, hideglelõs barakk életbe, ahol bár õk teljesen elszeparáltan élnek a haláltábortól, de a kisfiú, engedve természetes kíváncsiságának, egyre közelebb merészkedik. Itt barátságot köt egy fiúval, és bizony a végén õ is felölti a csíkos pizsamát, hogy barátjával bemerészkedhessen a szögesdróton belülre."

Nagyon mergindító,szomorú az elõzetes alapján.Új aspektusból mutatja az akkori borzalmas helyzetet. Szerintem érdemes lesz megnézni!