9/10
mro26 2012 dec. 30. - 17:28:08 9/10
(258/338)
Ízlések és pofonok :D Nekem az elsõ kettõ rész tetszett, a 3. rész már kevésbé. Mivel nekem megvan az összes pókember képregény (elsõ és második sorozat magyarul meg gépen 62tõl 2011ig az összes amerikai kiadás) ezért nagyon tetszett az új is, mivel sokkal képregényesebb ;)
KurtWagner 2012 dec. 30. - 17:22:30
(257/338)
A nagybátyja gyilkosát, nem évekkel késõbb kapja el, hanem csakúgy, mint az elsõ filmben, rögtön utána (évekkel késõbb csak megöli, jobban mondva, szívrohamot kap, mikor újból találkoznak). Ez hibája is volt a filmnek, mert így nem éreztem a katarzist, aminek hatására Pókemberré kellett volna válnia. Azt, hogy ebben nem hangzott el, hogy a nagy erõ nagy felelõsséggel jár, megértem elcsépelt, de pont ez a lényege, Peter Pókemberségének, nem a képességei, miszerint, hagyta elfutni a tolvajt (a képregényben betörõ) és az késõbb megöli a nagybátyját, és amikor elkapja és felismeri, hogy ez ugyanaz a férfi, aki akkor hagytam elfutni, és ha nem hagytam volna, akkor a nagybátyám még mindig élne, határozta meg a késõbbi életét és ezért vált hõssé.
1/10
maki1970 2012 dec. 30. - 17:13:58 1/10
(256/338)
Igazad van. Tényleg ott a csóka a stáblista után és valóban mutatják,hogy visszaváltoznak a rendõrök és hogy a prof.-ot dutyiba dugják. Már annyira lehangolt a film,hogy ezekre már nem is figyeltem. Viszont az elõzõ 3 rész tényleg jó volt,csak ez nem jött be.
9/10
mro26 2012 dec. 30. - 15:51:48 9/10 Előzmény maki1970
(255/338)
Pedig viszonylag jó film volt (a jelmezt és a fõszereplõ kinézetét leszámítva)sokkal közelebb áll a képregényekhez mint az elõzõ három film (ami szintén nagyon jó volt)
Ezekre a kérdésekre meg választ ad a film is ;)

SPOILER

- A prof fõnöke Norman Osborn-nak dolgozott aki meg is jelenik a stáblista utáni jelenetben
- Mutatják a filmben ahogy visszaváltoznak emberré a rendõrök
- A profot bezárták, dutyiban ül, de ez is benne van
- A szülei története a folytatásban lesz benne
- Nagybátja gyilkosát nem kapta el (az eredeti képregényben is csak késõbb kapja el évekkel késõbb)

SPOILER OFF

Szóval lehet hogy csak meg kéne nézni a filmet normálisan (pedig ezek eléggé szembetûnõ dolgok hogy fókuszált figyelés nélkül is felfogja az ember hogy mi történt a filmben mert ezek mind benne voltak) ;)
1/10
maki1970 2012 dec. 29. - 23:38:57 1/10
(254/338)
Nem ismerem a képregényeket,de szeretem a belõlük készített filmeket.
Ez a Pókember azonban rettentõen gagyi volt. Nem lehetett azonosulni egyetlen szereplõvel sem,mindenki felejthetõ. A történet annyira összecsapottnak tûnik, hogy még Cartmen is jobbat írt volna Ben Affleck-kel a fõszerepben. :). Rettentõ gyenge fõ gonosz és mindenhol elvarratlan szálak.
-SPOILER-
Pl:-Mi lett a professzor fõnökével?
-Mi lett a gyík rendõrökkel?
-Mi lett magával a professzorral,miután megmentette a pókembert?
-Mi lett a szüleivel?
-Elkapta-e végül a nagybátyja gyilkosát?
-Stb...
Szóval 1 pont,csak mert jó napom volt ma.
10/10
gab2010 2012 dec. 07. - 20:29:39 10/10
(253/338)
Sosem voltam oda A Pókemberért, de ez valamiért tetszett olyan laza kis super-hero film. 10/10
7/10
offtopic
_Freddy_ 2012 dec. 04. - 10:47:01 7/10
(252/338)
"Az erõ krónikája Andrew-ja és a Fékezhetetlen Cricketje, Dane DeHaan alakítja majd Harry Osbornt A csodálatos pókember második részében."

Te jó ég....
1/10
Heisenberg 2012 dec. 02. - 14:46:30 1/10
(251/338)
Nem vagyok pókember szakértõ, de ez a film bicskanyitogatóan szar.
A nagybácsi haláláig tudtam nézni. Atomot egy ilyen városra, ahol ennyire ostobák, és bunkók az emberek mint a filmben. Csak egy nagy felemelkedõ gombafelhõ láttán néztem volna tovább a filmet, hogy lássam a sok bunkó szenvedését( kb az összes diák, tanár, buszon az emberek, eladó, de mindenki õsbunkó volt) és ilyen primitív hatáskeltéssel ne akarjanak a fotelbe szegezni a készítõk, úgyhogy nekem ez a film felejtõs. Ezenkívül semmi eredeti nincs a filmben.
1 pont
2/10
c p 2012 nov. 25. - 01:58:22 2/10
(250/338)
Persze a legnagyobb csalódás Emma Stone, aki a Könnyû nõcske botcsinálta k*rvája és a Zombieland szédületesen jó full cinikus/szarkasztikus vonulata után belekerült ebbe a híg f*sba...

Pedig tud õ nagyon jól is játszani, nem csak ökörködni, pl. A segítség-ben. Na, arra oda kellett figyelni, az egy komoly film. Ez a pókemberes marhaság meg egy komolykodós vacak.
2/10
c p 2012 nov. 25. - 01:46:34 2/10
(249/338)
Ez borzalmasan gagyi. :]

Nem tudom, h. mi bajuk van Pókemberrel az alkotóknak, de hogy két ember - nagybácsi ill. apósjelölt - haláláért közvetlenül felelõs... na az meleg pite!

***SPOILER***
Bassssszki, spájderkoma bemegy az éjjelnappali közértbe, de nincs elég pénze a cuccra... ezért a boltos kip*csázzaa boltból... emiatt pókember ( az igazságos, hehe ) megsértõdik, mondhatnók felhúzza az orrát és nem segít a boltosnak, amikor amikor azt kirámolja a tolvajcsávó, sõt: pókember flegmán útjára engedi a tolvajt... aki aztán szügyön lövi a nagybácsit... mi van????

ez a világ vicce kategória, kérem szépen
***SPOILER VÉGE***

Ez a film igencsak sz@r.
- a nyálas kis gyopár pókember
- az igazi, tõrölmetszetten kretén fõprofesszordoktororvoskutató, aki onnan, h. vissza akarja növeszteni a karját eljut odáig, h. gyíkhadsereget csinálna az emberekbõl
- a szánalmasan patetikus aláfestõzenés elcsöppenõs nagyjelenetek

Ááááá, kérem vissza az ellopott két órát az életembõl! :]
Csekély értelmû medvebocs 2012 nov. 11. - 13:30:29
(248/338)
Olyasmi volt ez mint a Tim Burtonféle Batman filmek után a Batman:Kezdõdik.Nem volt ez rossz film,sõt kijavították az elsõ 3 rész hibáit.Képregény hûbb lett,korban megfelelõbb színészek,jó kamera állások,jó fõ gonosz.Egyedül a zenék voltak bénák.De hát az elsõ 3 rész se volt rossz,de várom A csodálatos pókember 2 filmet.
3/10
Jägermeister 2012 nov. 10. - 15:11:13 3/10
(247/338)
Fél kézzel egy autót??? Az már valami!
Belsõ nézet a házak közti repkedés közben??? Sirály!
Stan Lee cameoja??? Parádés (még ha nem is olyan frappáns, mint a Bosszûállókban)!

Ezek mind jó ötletek, de ettõl még persze ennek a filmnek nem lesz létjogosultsága tekintve, hogy alig tíz év telt el az elsõ Pókember óta. Egész egyszerûen nem volt szükség vérfrissítésre.

A színészi játék katasztrofális, a cselekményt kívülrõl fújjuk, számos jelenet önmaga paródiája, vagy rendkívül hatásvadász, mikor hogy, illetve azt már csak halkan mondom, hogy az utolsó húsz perc sztoriját gyakorlatilag A hihetetlen Hulkról másolták.

10/3
KurtWagner 2012 nov. 10. - 13:24:32
(246/338)
Miért Vezér a Fenegyerekbõl néger volt a képregényekben, vagy a vak csaj Alicia Masters az F4-bõl, Bolivar Trask az X3-ból, Heimdall a Thorból? Sõt az eredeti Nick Fury sem az, szóval ez már meg sem lep, és már nem is zavar, nem attól lesz jó vagy rossz a film. Ráadásul a filmek alapja fõleg az Ultimate univerzum - a néger Nick Fury is onnan jön, sõt ott még a filmek elõtt már eleve Samuel L. Jacksonról mintázták a karaktert - amelyben tudtommal Electro sem fehér...
7/10
offtopic
_Freddy_ 2012 nov. 10. - 07:23:35 7/10 Előzmény Sonic8
(245/338)
Igen, én is olvastam :D
Na de Jamie Foxx mint Electro? :S õ nem is néger a képregényekben.
Amúgy kár, hogy nem Mysterio lesz a fõgonosz én õt kedvelem így az ellenségei közül, érdekes egy rész lett volna. xD
7/10
Sonic8 2012 nov. 09. - 18:14:36 7/10 Előzmény _Freddy_
(244/338)
Tényleg igaza volt a Mozimániának egykét hónappal ezelõtt hogy ez a Jamie milyen felkapott lett. :D
Hippiusz 2012 nov. 06. - 20:20:38
(243/338)
6/10 nálam, kár volt ezért rebootolni. Pedig ott van példának a Nolan féle Batman reboot széria színvonala, sikeressége, ha nem csak a bevételek maximalizálása lett volna az egyetlen szempont, követhették volna a példát.
Lehetne azzal takarózni, hogy ez a fiatalabb korosztálynak készült, de Emma Stone lábát nem hiszem, hogy a 12éven aluliaknak felejtették kinn minden jelenetben...
7/10
offtopic
_Freddy_ 2012 nov. 06. - 07:12:13 7/10
(242/338)
*2. rész fõgonosza

bocsánat...
7/10
offtopic
_Freddy_ 2012 nov. 06. - 07:11:47 7/10
(241/338)
Aki esetleg még nem tudná: Electro lesz a 3. rész fõgonosza és Jamie Foxx (???) fogja játszani. Érdekes szereplõválasztás. És Mary Jane illetve Osborn is feltûnik a második részben.
6/10
Filmx 2012 nov. 06. - 06:43:50 6/10
(240/338)
A Korábbi pókemberek mind jobbak voltak, ez semmiben sem tudott újat mutatni, néhány jelenet pedig viccesen gyengére sikeredett.
Man3 2012 nov. 04. - 18:25:36
(239/338)
sok bört lehuznak a pókemberböl.Egyszeri kikapcsolodásra alkalmas semmi újat nem mutatt kivéve a fögonoszt de az sem volt igazán az.