5/10
beo71 2012 aug. 25. - 11:20:12 5/10
(218/338)
Nahát!Van Új a Nap alatt!
Végre egyszer egyetértek Hanula Zsolt port-os kritikájával!
5/10
beo71 2012 aug. 25. - 11:05:14 5/10
(217/338)
Na, ennek meg mi értelme volt?
Oké, Tobey Maguire nem Pókember színész, ez egyértelmû, én is örültem a gülüszemû kisgyerek lecserélésének, de nem ilyen színvonalra gondoltam.Ehhez képest Sam Raimi rendezõzseni.5/10.
Semmitmondó újrafilm, ugyanazt lenyomják a torkunkon , csak pepitában, idegesítõ, ahogy végig megyünk a történeten és egyetlen érzésem van : az UNALOM.Emberek!Elaludtam egy Pókember filmen, ez létezik?Naná, ha nem lát az ember érdemlegeset, tiniköpenybe ágyazott hülyeség, erõltetett poénkodás, idióta pókember, nevetséges fõgenya és egy otromba befejezés.Talán a két fõszereplõ a pozitív dolog, ebben a fáradt újraélesztésben:Emma Stone nagyon jó(a szürke K.Dunst után nem nehéz)és A.Garfield is sokkal jobb Pókember a nyafogósnál.Na, de csak ezért 230 millát elverni?A tinik nem tudnak a polcról levenni egy "régebbi"filmet?
Már elõre félek az Emlékmás újrától!
10/10
mcfly23 2012 aug. 19. - 04:30:09 10/10 Előzmény begamary
(216/338)
Ember,ha arra vágysz amit a filmesek eléd b*sznak,hogy nesze neked akció,akkor nézd az elsõ hármat.A képregényhez még mindig ez a rész áll legközelebb.A legjobb pókember rész,amit csináltak.
begamary 2012 aug. 14. - 23:38:30
(215/338)
Másik képregény alapján készítették? Akk ahhoz mostanában ne akarjanak nyúlni, ha nem akarnak szembenézni a rajongók tiltakozásával.
Ennek a filmnek 12-es karika kell? Inkább csináltak volna belõle egy felnõtt, totál komoly filmet 18-as karikával. Ne tévesszük már össze a szezont a fazonnal.
Ne 1 ien fost csináljanak. Amúgy meg Sam Raimi tegyen rendet, amíg finom vok...
begamary 2012 aug. 14. - 23:34:30
(214/338)
Nemtom ki hogy van vele, de erre a Pókemberre én nem vagyok kíváncsi. 5 percig bírtam nézni. Már az eleje sem tetszett, de a második jelenet már úgy felháborított h le is állítottam. Ien Pókember filmet inkább ne gyártsanak, me csak felmérgesítenek vele
8/10
GooNerra 2012 aug. 11. - 17:02:35 8/10
(213/338)
Lényegesen jobb, mint az elõzõ 3 film. Az Annyira gyermeteg volt, hogy nem igaz. MJ egy borzasztóan idegesítõ semmilyen karakter volt aki 10 percenként feltûnt idegesíteni. Gwen sokkal emberibb és aranyosabb karakter.
A filmben ami még tetszett, hogy maga készítette a pókfonalat, az elõzõ 3 résszel ellentétben, mert ha jól tudom a képregényben sem magától lövöldözte, hanem maga csinált rá szerkezetet, illetve patront hozzá.
Luke2135 2012 aug. 10. - 23:44:36
(212/338)
Gondoltam, adok neki egy esélyt, ezért ma este sort kerítettem rá. Nem kezdem el sorolgatni a baromságokat, amiket ebbe a filmbe raktak, mert egyszer azért meg lehet nézni, és vannak benne jó poénok is. Csak két megjegyzés: de jó lenne, ha egyszer egy olyan Pókember filmet készítenének, amiben Pókember nem veszi le 5 percenként a maszkját, hogy mindenki felismerje, illetve nem ártana, ha Stan Lee szólna a rendezõknek, hogy nem lehet olyan egyszerûen megütni/lelõni/hátba támadni, mert a pókösztöne miatt megérzi a veszélyt, és elég gyors ahhoz, hogy bármilyen támadást elkerüljön. Valahogy ebbõl a filmbõl is kimaradt ez az alapvetõ dolog...
1/10
Forest78 2012 aug. 07. - 08:46:02 1/10
(211/338)
Pokember a kedvenc képregény hösöm és rengeteg posztert vásároltam a régi széria hatására,de ez a mostani pokember egy rakás sz.r .10 böl 1 pont nálam. Mielöt sorra kapnám a méleket TUDOM HOGY ez a MÁSIK képregény alapján készõlt,de akkor is nagy sz.r .
GALVATRON 2012 aug. 02. - 22:44:03
(210/338)
Ugyan,ezt nem tudták volna 4-ént megycsinálni,siralmas.Az új szerkó kissé emlékezte a vöröspók második jelmezére a régi képregényekbõl és a gyík lehetett volna hüllõseb ábrázatú,így úgytûnik költség csökkentés merûlt fel smink terén
10/10
Konicsiva 2012 aug. 02. - 18:21:20 10/10
(209/338)
Teljesen azt kaptam amit vártam.Aki kicsit is szereti ezt a karaktert annak érdemes megnézni.
murdanom 2012 júl. 31. - 20:42:35 Előzmény tünõ
(208/338)
Ha ez nem túl eredeti akkor a Tobey féle mi?
8/10
tünõ 2012 júl. 30. - 14:34:26 8/10
(207/338)
Nem túl komoly, nem túl eredeti, de élvezetes feldolgozás:
http://www.kortarsonline.hu/2012/07/a-pokjelmezes-fiu/11005
murdanom 2012 júl. 28. - 14:17:10
(206/338)
No végre megnéztem!Nekem tetszett, nem zseniális de többnyire jóra sikerült.Ami különösebben zavart az az, hogy kicsit gyorsan jött létre Pókember.A trilógia nekem nagyon nem tetszett de ott valahogy ez jobban meg volt csinálva.Amúgy meg az olyan dolgok mint a színészi játék, látványvilág, történetvezetés szuperhõsfilmként mérve teljesen jók voltak, aki ezeket szidja vagy elsõ osztályú filmeken nõtt fel, vagy szakértõnek akar tûnni, de annyira sem az mint én(és én nem vok szakértõ).A humora is egész jó volt és ha nem minden poén is volt annyira vicces azt kimutatták hogy Peter egy kölyök aki így pl. szeret gúnyolódni az ellenfelein, ha nem túl gázos a helyzet poénkodik Stb.Ez a trilógiából azért maradt ki többnyire mert tele volt negatív érzelmekkel.Így csak a 3.-ban és csak a Hírharsonát használták poén forrásként.Nade vissza EHHEZ a filmhez.Az is tetszett hogy ez jobban kötõdik a feldolgozott sztorihoz, bár én azt hittem M.J. is szerepet kap persze lehet hogy ekkor még nem ismerték egymást eredetileg se, nem értek annyira a történetéhez mint amennyire szeretem.
Ja és egy kérdés:Bele egyezett a Sony?Beszáll a Bosszúállókba?
6/10
bercesnagy 2012 júl. 26. - 23:22:01 6/10
(205/338)
Valamivel jobb mint a korábbiak. Az új színész a fõszerepben sokkal jobban játszik, Tobey Maguire korábban katasztrófa volt Pókemberként. Ennek ellenére maga a film sajnos gyengére sikeredett. 6/10
1/10
chamototx 2012 júl. 26. - 10:30:28 1/10
(204/338)
Tegnap megnéztem. Az elõzõ sem tetszett annyira, de legalább egy élvezhetõ egyestés akciófilm volt. De ez... Ez valami borzalmasförmedvényunalmas cucc. Kezdjük ott, hogy a színészi játékok valami olyan mértékben gyengék, hogy csak na. A múltkor véletlenül otthon ebédeltem és bekapcsoltam a tv-t. Sehol semmi, és valami bárgyú rajzfilmcsatornánál álltam meg, valami akciórajzfilmnél... Na szóval ez a film kb. ugyanaz a színvonal volt. Unalmas, kínosan szar poénokkal, gyenge sfx-szekkel, értelmetlen százasszög egyszerûségû, nézõt hülyének nézõ történetvezetéssel. Alulmúlta a "Contraband" címû filmet, pedig az aztán nagyon szar volt. A srác még egészen elviselhetõen játszott, a csaj valami borzalmas szar volt, a professzor szerepét képtelen voltak eljátszani rendesen a színész (pedig karakterszerep-sok játszási lehetõséggel) a rendõrfõnököt játszó színész meg egyszerûen szar sablonos volt. Anno, amikor a képregényt olvastam, sokkal magasabb izgalmi faktora volt a papírnak... A 3D részrõl már nem is beszélek...
Kidolgozatlan vacak volt az egész.
10-bõl max 2-t kap.
Darth Plagueis 2012 júl. 23. - 23:21:33
(203/338)
Árulja el már valaki, hogy ez a jelenet hová tûnt a filmbõl ?
Darth Plagueis 2012 júl. 23. - 23:19:45
(202/338)
Árulja el már valaki, hogy ez a jelenet hová tûnt a filmbõl ?
A filmben a Gyík megtámadja Dr. Ratha-t a hídon.
De ha a Pókember megmenti (elkapja a folyóba zuhanó autót), a késõbbiekben miért nem látjuk újra az gülüszemû indiait ?
6/10
Bigpapa 2012 júl. 23. - 12:27:56 6/10
(201/338)
Azért meg ne szabd már nekem, hogy milyen filmet nézzek meg és arról csak jót írjak.Oké? Az elsõ pókember film érdekelt, azt magamtól néztem meg, erre a haverom cipelt el, egy gyenge pillanatomban. Ez különösebben nem érdekelt.Nem láttam értelmét,hogy most csinálnak egy másik sráccal egy másik pókember filmet.
A batman franchise újragondolása azért volt jó,mert nekem pl. hiába az elsõ batman film marad az etalon, az elsõ Bale féle denevérember nagyon jól sikerült. Fõleg, hogy a Keaton utáni batman filmek...szóval inkább hagyjuk.Azóta eltelt x év, a technika iszonyat sokat fejlõdött,sokkal jobb trükköket tudnak alkalmazni.A második batman viszont - és megint belegázolok mindenki lelkébe - pont joker miatt- nem tetszett.A srác jól játszott, ez kétségtelen, maga joker volt túmács a filmben. Mindig egy újabb és újabb grandiózus csapást húzott elõ a tarsolyából. A végére ez már iszonyat idegesítõ volt. Itt a pókembernél ez a technológiai fejlõdés annyira nem áll, hiszen az utolsó rész óta annyit nem fejlõdött a technika.
Mindegy.Kinek melyik verzió jön be. De azért ne kelljen már megszereznem a Nick Fury képregényt csak azért,mert 2013-ban jön a film belõle és a képregény elolvasása nélkül a föld lakosságának 70%-a hülyén jön ki a moziból.
6/10
Bigpapa 2012 júl. 23. - 12:14:14 6/10 Előzmény kodela93
(200/338)
Csillagvirág!
Moziban néztem meg, és kicsit szerintem vegyél vissza a stílusodból! Az,hogy valakinek nem tetszik egy film,még ne érjen téged halálos sértésként.Oké? Számtalan olyan ember van,aki nem a képregényekre élvezett gyerekkorában,köztük én sem. Fõleg,hogy volt értelmesebb elfoglaltságom is. Felnõtt fejjel meg nem fogok egy film miatt napokig a neten lógni, hogy megtudjam,most épp miért ez meg az a fõ gonosz és vajon a pókember,mi a tökért nem a csuklójából lövi ki a hálót,ha már az elsõ modern feldolgozásban így oldották meg. Nem szárnyakat várok egy póktól,sem a Navi bolygó lakóit,de azokat a mutációkat igen,amiket eddig megszoktunk. Bruce wayne egy átlagember,tehát no denevérharapás.Tõle oké,hogy mindenféle kütyüvel repked és lóg a házakon.De egy pókmutáns ne ezt tegye.
uff
7/10
Semprini 2012 júl. 22. - 15:09:43 7/10
(199/338)
A kritikák többsége azon van fennakadva, hogy miért kellett reboot-olni egy kész trilógiát, amelynek az elsõ része még csak 10 éves,a záró epizód óta pedig mindösszesen 5 év telt csak el? Hát, talán meg akarták mutatni, hogy lehet ezt sokkal jobban is csinálni, mint Sam Raimi trilógiája. Tobey Maguire kínosan lúzer Parkere és Kirsten Dunst idegesítõen drámázó Mary Jane-e tényleg lecserélésre szorult, és a fõgonoszok sem voltak valami acélosak (na jó, Venom-ot kivéve, de neki meg csak pár perc jutott a 3. rész végén).
Az új fõszereplõ páros tényleg összehasonlíthatatlanul jobb, mint az elõzõ, kár hogy Emma Stone magyar hangját nagyon nem sikerült eltalálni, ez némileg ront az összképen, persze ez nem a film, hanem a szinkron hibája (az, hogy az eredeti hangja milyen, teljesen irreleváns ebbõl a szempontból hiszen rengeteg példa van rá hogy a szinkronhang sokkal jobb mint a színész eredeti orgánuma). A sztori sokkal kidolgozottabb lett, amitõl a film elsõ fele kicsit lassúnak is tûnik, aztán annál nagyobb iramba kapcsol, és végül bizony akció terén is köröket ver Raimi elsõ filmjére (a folytatásokat majd a késõbbi részekkel kell összevetni.) Rhys Ifans szerepe nem túl fajsúlyos, de gyíkká mutálódva talán az eddigi legjobb ellenfél, az összecsapások látványosak, a trükkök az elvárható színvonalon mozognak, egyszóval nem lett ez rossz film, csak aztán a folytatások sikerüljön tartani a szintet!
7,5/10