szisz 2006 aug. 04. - 18:41:12
(134/434)
Õszintén szólva nem értem, hogy miért kellett ezt az egészet ennyire felfújni!! Dan Brown is megmondta, hogy õ ezt a könyvet egy regénynek, kriminek szánta. Akkor nem értem, hogy a sok -állítólag okos- tudós miért kezdett el azzal foglalkozni, hogy bebizonyítsa az embereknek, hogy Jézusnak Mária Magdolna nem volt a barátnõje, és hogy õ Isten fia, meg stb. Az egyházat sem értem, miért volt felháborodva. Akik valódi hívõk, azok úgysem hiszik el, amirõl ez az izgalmas REGÉNY szól, akik meg nem igaziak, azok meg majd eldöntik magukban a dolgot. Ezzel csak egy bazi nagy reklámot csináltak a könyvnek és a filmnek is. Én is azért olvastam el, mert már mindenki errõl beszélt! Bár hozzá kell tenni, hogy a sztori tényleg zseniális, izgalmas, tele van rejtélyekkel, fordulatokkal. A mai emberek pedig az ilyeneket szeretik.
Egyébként érdekes, hogy a mostani filmesek is hogy rácuppantak az ilyenekre. A dögunalmas és nyálas brazil szappanoperák korszaka lejárt, mostmár tele van a tévé is mindenféle Lost-tal, Relytélyek városával, meg Dolmennel.
Kat!e 2006 júl. 18. - 19:10:04
(133/434)
Hali
Nekem a könyv tetszett. A film már nem annyira. Nagyjából ilyennek képzeltem el, csak az valahogy izgalmasabb volt. Nem igazán jött be a színészek játéka. Jobbat vártam. A történet nem rossz, más szemszögbõl közelíti meg a tényeket mint ahogy eddig azokat elhitették velünk. Egyébként untam a filmet és olyan érzésem volt mintha már láttam volna. Azért nagyjából vissza adta a könyvet (nagyon nagyjából).
Loki 2006 júl. 15. - 21:28:17
(132/434)
Nekem tetszett a film. Nem hû de remekmû, de tisztességgel megcsinálták. Rossznak semmiképpen sem nevezném. A könyvet pedig nem tudtam letenni. Mivel regény, szerintem irreleváns azon tûnõdni, hogy mennyi a valóságtartalma. Persze mint regény sem egy Foucault-inga; aki azt várja tõle, az nyilván csalódik. De izgalmas, és végig fenntartotta az érdeklõdésemet, és egy amerikai krimiszerû bestsellertõl ezt lehet elvárni. Számomra még külön bónusz volt, hogy a könyvbõl a kedvenc figurámat, Teabinget Ian McKellen alakította, már csak ezért se szidnám a filmet, amikor rengeteg olyan film jelenik meg, ami tényleg s..r ehhez képest.
archan 2006 júl. 13. - 01:37:21
(131/434)
Hello!
1.Nem is vita tárgya: ez a film S**R.Ennyi.
2. Akinek egy ilyen iszonyatosan összetett és fú de nagyon sok szálon futó (2) cselekménysorozattól megfájdul a feje, az v ne nézzen filmeket, v elõtte kérdezze meg kezelõorvosát, gyógyszerészét.
3. Pár gondolat a könyvrõl: Ez a könyv nem jó. Nagyon nem, azért, mert életemben (20 év) elõször fordult elõ, h untam olvasni. Komolyan olyan volt, mintha tagadta volna a szervezetem. Jajj, még emlékezni is fáj:D
4. Aki szereti az ilyen "összeesküvõs, vajon ki/mi állhat a háttérben" könyveket, olvassa el Umberto Eco 'Rózsa Neve' c mûvét, vagy Frank S. 'Raj' c könyvét. Na ezek jók, és van értelm e továbbgondolni õket, ellentétben a semmin nem alapuló, szenzációhajhász, összes történelemi tényt simán felrugó da vincsi akármivel.
orsusz 2006 jún. 30. - 13:38:44
(130/434)
Nekem nagyon de nagyon tetszett.Izgalmas volt ,a zene csodálatas volt,bevallom annyi szállon futott és olyan bonyolult volt hogy megfájdult a fejem de a végére minden össze állt.Tényleg látványos volt!!!
Timke 2006 jún. 28. - 07:25:43
(129/434)
Lentebb már írtam párszor, de attól, hogy egy filmet már "olvastam" elõtte, nagyon szívesen megnézek. Sõt! Sok olyan van, ami ugyanolyan izgalmas volt filmben, mint könyvben is, vagy ha nem is izgultam magam halálra, nem aludtam el rajta (GYU, HP, Száll a kakukk fészkére stb stb.). Eddig ez volt az egyetlen olyan film, amin szó szerint elaludtam. S hidd el, én belekalkuláltam, hogy nem lesz olyan izgi, mint "szûzen", mégis még unalmasabbnak tûnt..
_Purple 2006 jún. 27. - 19:26:48
(128/434)
hát nem tudom, hogy te hogy vagy vele, de én nem nagyon szeretek olyan filmet nézni, amit már olvastam (ez alól talán csak az Agatha Christie sztorik kivételek), mert akkor már nem köt le... szóval ezt alapból bele kell kalkulálni... ha megvadult ufók, vagy zombik kergették volna õket a Föld középpontjáig meg vissza, akkor lehet, hogy nem unatkoztál volna (max röhögtél volna :D ), de az meg akkor nem a könyv... háááát nekem kb ez a véleményem, nem tudom, hogy mennyire volt érthetõ :D
_Purple 2006 jún. 27. - 19:23:43
(127/434)
Na jó... ez télleg elég röhejes volt... de akkor is tetszett a film :D
Timke 2006 jún. 22. - 16:15:00 Előzmény _Purple
(126/434)
Hogy mit vártam? Hogy izgalmas legyen. Hogy ne unatkozzam a film alatt. S nyilvánvalóan addig nem "fikáztam", míg nem néztem meg, mert könyvben tetszett. S hidd el, én is olyan ember vagyok, aki aztán mindent kimond.:o)
szetti 2006 jún. 22. - 14:23:04
(125/434)
Azt mondják nem jó film.De én még nem láttam , kíváncsi vagyok rá.
L!ttleP!nkie 2006 jún. 22. - 13:56:20
(124/434)
Hmmm mint film nagyon jó de amikor azt mondta a professzor:
-Te vagy Jézus utolsó élõ leszármazottja -majdnem felröhögtem.
Ez az egész Jézus-Mária Magdolnás dolog annyira igaz minthogy Jézus magyar volt...:P
_Purple 2006 jún. 21. - 19:12:00
(123/434)
Nem nagyon értem, hogy mit vártál... hogy talán más lesz a vée? Még jó, hogy ugyanaz volt benne, mint a könyvben... ha nem az lett volna akkor meg az lett vona a nagy baj. És ne érts félre, nekem nem azzal van a bajom, hogy valakinek valami nem tetszett, mert ahhoz semmi közöm, de az igenis zavar, ha valaki csak azért mond valamilyen véleményt bármirõl, hogy õ se lógjon ki a sorból... én megmondom a véleményemet még akkor is, ha az ellentétes a többiekével! :D
Timke 2006 jún. 20. - 18:12:02
(122/434)
Szerintem itt sokan megnézték a filmet, s utána kezdték el szapulni vagy éppen dicsérni.
Én is megnéztem, s õszintén szólva (ahogy lentebb meg is fogalmaztam) nem tetszett. Mindez abból fakadt, hogy olvastam a könyvet, s nem nyújtott semmi pluszt. Egy-két dolgot jól eltaláltak benne, de mivel tudtam, hogy mikor mi fog következni, én UNTAM. Annyira, hogy el is aludtam rajta. S ez azért nem szokott velem elõfordulni olyan filmek nézése közben, amit már mondjuk elõtte olvastam könyvben. Én éppen ezért merem azt leírni, hogy nem tetszett.
S nyilvánvalóan elõnyben vannak azok, akik még nem olvasták a könyvet, mert azoknak izgalmas és fordulatos.
Tehát én abszolút nem azért írom le a filmet, hogy beálljak a sorba a többi libához, hanem azért, mert ez a véleményem. Azt pedig el kell tudni fogadni, hogy egyeskenek vmi tetszik, másoknak meg nem.
Petrus20 2006 jún. 19. - 15:18:34
(121/434)
Szerintem a könyv zseniális! Láttam a filmet is, sajnos sokmindent, ami a könyvben van kihagytak belõle. Nehéz is lenne 2és fél órában összesûríteni 650 oldalt. Viszont így is jó! Ajánlom mindenkinek!
_Purple 2006 jún. 19. - 14:13:46
(120/434)
Szerintem az itt a legnagyobb baj, hogy bármit, ami sikeres lesz, hirtelen nagyon divatos lesz szapulni is... hát itt pont ez érvényesül... valaki szépen kitalálta, hogy hordjuk már le jó nagyon, mert milyen dolog már, ha valamit meg is lehet dicsérni. Õszintén szólva ez nekem baromira nem szimpatikus, és szerintem sokkal jobb lenne, ha mindenki a saját tapasztalatai alapján dönthetné el, hogy most akkor tetszett-e neki vagy sem. Csak azért nem fogom azt mondani, hogy "hûûûû de sz*r!" csak azért hogy ne lógjak ki a sorból. Én be merem vallani (mert ehhez már ez kell), hogy TETSZETT!
pikkmadar 2006 jún. 18. - 01:25:30
(119/434)
szerintem is nagyon rossz film volt... nagyon kavarnak benne olyan dolgokkal, amikkel nem kene
Kriszti93 2006 jún. 17. - 12:12:14
(118/434)
Szerintem nagyon sz*r!!!A könyvet elolvastam angolul és izgalmas meg érdekes de a film szörnyû kûr hogy elmentem és az egész ilyen részekben van!Szóval nem ajánlom!
artika 2006 jún. 09. - 06:32:10
(117/434)
Nem, ráadásul nem is olvastam.
Timke 2006 jún. 07. - 18:12:26
(116/434)
Te is olvastad talán? Mert általában az, aki még nem rágta át magát a könyvön, annak tetszett, s izgalmasnak találta.
artika 2006 jún. 07. - 16:03:45
(115/434)
Timke, szó szerint én is számoltam a perceket, hogy mikor lesz vége, és amikor közöltem az ismerõseimmel, majdnem megköveztek miatta.

Hát én nem sajnálom, csak azt az ezer forintot, amit fizettem érte :-)