Téma: A Dal

mulao 2013 jún. 25. - 15:11:50
(1002/1642)
Kállayban talán a jó angol tudást látták, kétségkívûl tudna nyilakozni angolul, de élõben nem énekelt tisztán. A dala szerintem nem jó, minden második angol nyelvû dalban megkapom az "i love you" meg "baby" szavakat. Gigi valóban jó hangon énekel, bár érzelmileg hiteletelenül, a dal meg nekem nem tetszik. Nem fogják leváltani a zsûrit, az biztos, de Alex legalább jövõre beleszólhat egy-két dologba, ebben próbálok bízni. Amitõl hányingert kaptam, az az volt, miután Alex 10. lett és sajtótájékoztatót tartott az M1, a zsûri már úgy beszélt, hogy "jó döntést hozott a zsûri és a közönség". Hát, nem a zsûri hozta, mivel õk nem akarták kijuttattni, csak a közönségnek köszönjék.
5/10
kazsagx 2013 jún. 25. - 14:50:48 5/10
(1001/1642)
Egyetertel veled.
Szamomra eleg dühitö volt,mikor sokan ugy nyilatkoztak,hogy Alex eget le bennünket,hat ez nagy baromsag...
En Gigi es Kallay sztarolasat sem ertettem soha,mindenki elvolt tölük ajulva,holott a daluk lehet,hogy kint nem hozta volna azt a nagy sikert.
Kivancsi leszek a következöre nagyon. :)
A Filip se hianyozna onnan...
mulao 2013 jún. 25. - 09:15:58
(1000/1642)
Csak a zsûri megvan gyõzödve arról, hogy igazuk van, pedig nem, a Compact Disco is csak 24. lett, de rögtön amikor a közönség választotta az Alexet 10.-ek lettünk. Nem tudom eldönteni, hogy attól rettegnek a közönség olyan dalt választ, ami nyerni tud, vagy hüyének nézik õket, hogy nem jót választanak. Idén miután a középdöntõbe bejutatta a közönség a kedvenceit a zsûri lepontozta õket, hogy csak az õ kedvencei jussanak tovább. Persze Alexet még így is tovább jutta a közönség, a végén meg már nem tehették meg, hogy a top4-be ne válasszák be és ott meg a közönség nem Gigit és nem Andrist hozta ki nyertesnek. Amúgy se hiszem, hogy Gigi vagy Andris lett volna a megfeleõ választás, mert ponthogy õk beleolvadtak volna a mzõnybe, de az Alex meg kitûnt, emlékezets volt. Õk szerintem döntõbe se jutottak volna. Nem hiszek abban, hogy egy fellépõvel és dalal égetheti magát egy ország (mindneki ezt hiszi), inkább azzal, hogy nem tud összefogni és drukkolni a képviselõjének. Amúgy is csak az számít, hogy Európának hogy tezsik a dal, és nekik tetszett, így szavaztak rá.
5/10
kazsagx 2013 jún. 25. - 00:59:09 5/10 Előzmény mulao
(999/1642)
Attol,hogy a sajat kedvenceiket szeretnek majd ki vag bejutattni,az meg nem garancia arra,hogy az Eurovizion siker is lesz.
Itt az elö pelda Alex eseteben,egy senki volt es lam ugye hogy tetszett a külföldieknek.
A zsürit is lehetne frissiteni,A Csiszar pl. alapbol nem kellene oda....
mulao 2013 jún. 15. - 10:07:14
(998/1642)
A zsûri biztos tanult az ideibõl, nem hinném, hogy jövõre sok ismeretlent fognak beválasztani, ha a saját kedvencüket akarják kijuttatni. És furcsa dalokat se fognak engeni az is biztos, emellett valószínûleg taktikát váltnak: arra a dal mondják, hogy nyerjen, amit nem akarják, hogy nyerjen, így biztos nem is fogja a közönség megválasztani gyõztesnek. Amúgy meg, úgyis Gigi vagy Kállay fog jövõre nyerni (legalábbis tuti benne lesznek a mezõnyben is és a döntõben is). Persze az is lehet, hogy jövõre nem is engedik majd, hogy megint a közönség válasszon, nehogy véletlen megnyerjük az Eurovíziót. (Mondjuk nem hinném, hogy nyerhetünk valaha is, és nem a dal miatt.) Örülök, hogy Alex benne lesz a zsûriben, és remélem a nagyképûnek tûnõ Magdika nem. Amúgy meg a zsûrirõl is megvan a véleményem, R. Viktoron kívül semelyik se ért a zenéhez. :) Fõleg nem Csiszár, az volt a kedvenc monetumom, mikor lehülyézte a nézõket, hogy nem értenek meg egy bonyolúlt dal, erre a közönség beszavazta a United dalát. Az jó volt. :) Na megyek, csá.
5/10
kazsagx 2013 máj. 19. - 11:32:21 5/10
(997/1642)
Azért a sok rosszindulatú,fanyalgó,irigy ember képét megnéztem volna!
Igazán büszke vagyok Alexra és úgy látszik,hogy valamit nagyon tud ez a srác!
A kevesebb néha több,jól tartja a mondás is, egyszerû,letisztult produkció volt,minden sallang nélkül!
Ahhoz képest hogy a Compact discos srácnak milyen nagy képe volt a zsûriben,Alex rendesen odatette magát! :)
Chariclea 2013 máj. 19. - 00:41:12 Előzmény GALAXI
(996/1642)
Szerencsére a jósképességed nem megbízható...
_goldie_ 2013 ápr. 17. - 14:50:53
(995/1642)
frenchbullie 2013 márc. 23. - 15:39:21
(994/1642)
Üdv!
A malis vituperari laus est.
mulao 2013 márc. 23. - 14:05:37
(993/1642)
Szerintem 2010-ben, 2011-ben és 2012-ben elég gyenge volt a mezõny az Euróvízión (magyarul szrok voltak a dalok), de a 2013-as mezõny most egész tetszik.
Leginkább 3 kedvencem van, ebben a sorrendben: Görögország, Ukrajna, Magyarország.:)
Egy-két kivétellel a többi ország dala is tetszik. Ki tudja, talán idén lesz egy egész izgalmas Euróvízió. Nem hiszek benne, hogy elõre meglehet jósolni, hogy ki nyer.
Texas Bill 2013 márc. 19. - 18:22:19
(992/1642)
Márta? Tényleg jobban hangzik a Báj.
_goldie_ 2013 márc. 19. - 18:20:09
(991/1642)
Texas Bill 2013 márc. 19. - 18:16:16
(990/1642)
Van ennek a BájAlexnek rendes neve is?
_goldie_ 2013 márc. 19. - 18:15:09 Előzmény frenchbullie
(989/1642)
neked tetszik..rendben :))

de Cohenhez hasonlítani ByAlexet..talán mégsem kellene
Leonard Cohen http://www.youtube.com/watch?v=BIJdWj3C32g
olahmiki1959 2013 márc. 19. - 15:33:27 Előzmény _goldie_
(988/1642)
Nagyon tanulságos az az ötölés-hatolás, az a mellébeszélés, amivel a nyilatkozók - akik pontosan érzik ByAlex gyõzelmének a vérciki voltát, - megpróbálják menteni a menthetõt?
Elsõsorban a zsûri, akik - miután az elsõ fordulókban õk engedték tovább ezt a produkciót, - nagyon nagy részben felelõsek ezért az eredményért, hiába döntött végül a közönség.
Hivatkoznak mondanivalóra, egyéniségre, a dal egyszerûségében rejlõ, megkapó mivoltára, holott azt kellene mondaniuk, - amit persze nem mernek, - hogy - "Gyerekek, megmondom õszintén, ég a pofám attól, hogy a sok kitûnõ dal közül ezzel a szarral fogjuk képviselni Magyarországot, miután hetekig azzal hirdettük "A Dal" címû mûsort, hogy keressük Magyarország legjobb dalát, amely majd méltóképpen fogja képviselni hazánkat az EU-s dalfesztiválon."

Talán nem véletlen, hogy Rákay Philipet nem tudtam felfedezni a nyilatkozók között...
Miután többek között õ volt az a zsûriben, aki szinte nemzeti ügynek tekintette ezt a versenyt, és minden alkalommal fennkölt hangvétellel, a jelentõségét messze túlértékelve beszélt a versenyrõl, és az elõadókról, valahányszor csak megszólalt.

Mindannyian jól pofára estek.

Én egyébként drukkolok ByAlexnek, - "Ha ló nincs, szamár is jó!" alapon, - de sokkal jobban érdekel, hogy jövõre ezután a szinte botrányosnak mondható gagyi után, újból megrendezik-e "A Dal"-t és ugyanilyen komoly arccal fogják-e elõadni a nagy semmit, vagy levonják-e a tanulságot, és teljesen új alapokra helyezik az egészet.
olahmiki1959 2013 márc. 19. - 15:15:04 Előzmény -csengõzoli--
(987/1642)
Ez a gyerek szemüveg nélkül még antipatikusabb, mint egyébként...
offtopic
vénasszonyok:nyara 2013 márc. 17. - 19:12:26
(986/1642)
Drága felejthetetlen Moderátorok!

Úgy tûnik most Bródy Gézával kapcsolatban kell sürgõsen revideálnom az álláspontomat. Én korábban azt hittem, hogy Bródy egy nyálas, pöszézõ kis klapec, aki egyáltalán nem tud énekelni és ráadásul elég nyomott.
Most eleget teszek a T. Moderátorok elvárásainak és írásba adom, hogy Benjamino Gigli óta nem volt ilyen operaénekesi kvalitás, amellett szép, férfias és rokonszenves. Remélem ezzel megnyugtatom Hegedûs Bagoly László kollégát is, akinek privátban küldöm az összes személyes adatomat.
_goldie_ 2013 márc. 17. - 18:44:09
(985/1642)
http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=LGdAa5DgRjY
"azt nem úgy kell írni, hogy pálgium? s'midt szóltok hozzá?"
:D
_goldie_ 2013 márc. 17. - 17:17:34 Előzmény -csengõzoli--
(984/1642)
8 vélemény ByeAlex Eurovíziós gyõzelmérõl http://www.youtube.com/watch?v=y0D3i-JHLsw
1:44-nél "..ezt a fajta esszenciát..életérzést ami miatt nekünk tetszik"
..öööö..hááát..izéé...??

"Az én kedvesem egy olyan lány, akit farkasok neveltek.."
vagyis õ nem más mint Mauglina!
offtopic
-csengõzoli-- 2013 márc. 16. - 10:21:55
(983/1642)