Téma: A Dal

offtopic
_goldie_ 2013 márc. 08. - 11:15:13 Előzmény zottyo534
(942/1642)
http://www.youtube.com/watch?v=hNV3uRvoVWY
nos..végül is ha lejárattatásról van szó
akár ez a dal is mehetne xDD





"..Legyen ez igazi ünnep.." ❀ܓ
offtopic
zottyo534 2013 márc. 07. - 17:15:14
(941/1642)
Gratulálok! Most nézd meg, ki megy helyetted Malmõbe.
_goldie_ 2013 márc. 07. - 16:24:49
(940/1642)
..dünnyögni az egész világ elõtt..
azért ekkora bátorságom még nekem sincs...
offtopic
zottyo534 2013 márc. 07. - 14:24:50
(939/1642)
Most egy pillanatra még a xar is megállt bennem, de aztán végiggondoltam, hogy ki az, aki még nem dünnyögött hasonlóan a kocsiban, ha hallgatott egy olyan számot a rádióban, aminek nem ismerte a szövegét. Ráadásul még annyira bátor, vagy valami hasonó, hogy ezt meg meri tenni az egész világ elõtt.
Dius 2013 márc. 07. - 14:13:16
(938/1642)
..azaz: megállhatunk.
Bocs! :)
Dius 2013 márc. 07. - 14:10:55
(937/1642)
A szívembõl beszéltél, abszolút egyetértek veled!
Ez a Dal :) annyira bennemaradt a fejemben, hogy észreveszem magamon, hogy néha dúdolom a szöveget, pedig esküszöm, egyetlenegyszer láttam az elõadást. Tényleg valami más, valami több. Nem tucatzene, nem tucatelõadó. Egy dal, amelynek filozófiája van, nem csak tingli-tangli dallama -macsóval és/ vagy cicis lánykával elõadatva.
Azt hiszem, pont ez a lényege, ezért vannak annyian kiakadva (pl. ûberokos celebjeink), mert az emberek legtöbbjére az átlagos hat, (átlag zene, átlag divat, stb.) az "egy a sokból", - hisz nehéz kiállni a sorból és gondolkodni.

Szerencsére vannak, akik már kifelé tekintenek a masszából, már unják az egymás után bégetést, és olyankor születhet egy olyan eredmény, amely megzavarja az álló vizet - pl. megnyer egy ilyen dal egy versenyt. Egy rövid kis idõre megálhatunk és mosolyoghatunk, hogy igen, ez így jó, végre, végre...
_goldie_ 2013 márc. 07. - 13:43:23
(936/1642)
http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=YwMgAS858YQ
most végre megnéztem..és ez a gyõztes dal..??
nanemááá!!
ez egy színpadképes produkció?

beletekertem..és a 3 percnél még mindig ezt a "pimpim" akkordokat pötyögi
a sárkánytaréjjal a fején.....

Te!..még senki nem mondta..ha bemész valahová..akkor sapkát le??? xDD
komolyan mondom RÖHEJ ez az izé itten kérem..

bántja a csõrömet de piszkosul h közröhej tárgyát képezi Mo. a versenyen
..ééés akkor a szöveg mély mondanivalóját még nem is böködtem meg :D
nem bánom egy cseppet sem h nem nézem az ilyen mûsorokat
mert csak bosszankodnék a hangja nincs és a fenemód jó ízléssel bíró stylistok által
felöltöztetett elõadókon

nos..felmerül ugye a kérdés..hogyan is lehet felhívni a figyelmet vkire?
egyszerû..el kell rejteni!!
olyan mindennapos eszközökkel..mint szemüveg (ami adott) sapka és borosta
http://manus.hu/userFiles/300ok_byealex_01.jpg
jari 2013 márc. 07. - 13:35:44
(935/1642)
Miért pont ByAlex?

Mert az õ zenéje még napok múltán is ott van sok ember fejében, míg a többi produkció nagy része már másnapra elhalványul. És ez nem a döntõbeli gyõzelem óta van így.

ByAlex az, aki álarc nélkül áll a színpadon, nem utánoz senkit, nem akar más lenni, ami. A szerény hangi adottságaival is a fejek mélyére tud hatolni. Ritka adottság.

A celebvilág krémje köpködi, mert nem közülük jött, és nem is közéjük való.
Malmöben nem várt meglepetés születhet.
Papp Sándorné 2013 márc. 07. - 12:53:22
(934/1642)
Van egy pár celeb, akinek mindenütt ott kell lenni, legyen az fõzõmûsor, táncika, verseny, vagy bármi. Én már ezért nem nagyon nézek semmi ilyet, mert unalomig látjuk ugyanazokat. Mindig mindennek róluk kell szólni!! Ha egyszer nem így történik, mert a nézõk már másra kíváncsiak, akkor elkezdik minõsíteni, pedig elõször tükörbe kellene nézni!!
Ezüstliliom 2013 márc. 07. - 09:24:15 Előzmény kazsagx
(933/1642)
Azt meg részemrõl nagyon sajnálom, hogy annak a jópár tehetséges, jó hangú elõadónak (lehet vitatkozni rajta, hogy kinek melyik énekes az és melyik nem, de nem érdemes), akik indultak ezen a versenyen, nincs, aki igényes szövegû, kivételes dallamú, ritmusú és hangszerelésû dalokat írjon. Sajnos most még Geszti is alulmúlta önmagát szerintem, a többi szövegrõl meg már ne is beszéljünk! Olyan prozódiai hibákkal voltak tele, hogy feljajdultam tõlük:( , hogy csak egy dolgot említsek. A Kedvesem legalább ilyen szempontból rendben van, de ki tudja, milyen angol szöveget fognak írni hozzá, hisz Alex mondta, hogy még nincs is kész. Mondjuk spec. én nem is ragaszkodnék hozzá...
Ezüstliliom 2013 márc. 07. - 09:16:05 Előzmény kazsagx
(932/1642)
A felhozatalból mégis Gigi produkciója volt a legjobb erre a fesztiválra, még ha nem is lenne belõle világsláger.
Ezüstliliom 2013 márc. 07. - 09:14:52 Előzmény Aki bújt, aki nem
(931/1642)
Szerintem sem kellene azon nagyon erõlködni, hogy ne nyerjük meg. A legjobb dalunkkal sem hiszem, hogy sikerülne. De egy igényesebb versenyszámmal legalább tisztességesen helytállnánk.
Ezüstliliom 2013 márc. 07. - 09:13:10
(930/1642)
Megtennéd, hogy megnevezed az "Õ"-t a lassú netesek kedvéért?
CsizmásPandúr 2013 márc. 07. - 08:55:53
(929/1642)
Szerintem mentsük a menthetõt, ha legalább a döntõben ott szeretnénk lenni, küldjük Õt:

http://www.youtube.com/watch?v=6ARTq7I9yIQ

Jó szöveg, jó hang, külföldön észre sem vehetõ a csere :D
5/10
kazsagx 2013 márc. 06. - 00:26:26 5/10 Előzmény Ezüstliliom
(928/1642)
Maga a dalok,elöadok felhozatalat is nagyban a "hires" szakmaizsüri hatarozta meg,a nezök szavazatai voltak a döntö merce... Hat igy jartunk!
Egyebkent a Gigi dalat sem tartottam egy klasszis dalnak.amelytöl mondjuk elajulna Europa,teny hogy a hangja jo,de az ö dala sem egy fönyeremeny! A Vastag Tomi nyalas musicaljeröl meg ne is beszeljünk,mind a nagy fajdalmakrol szolnak,uncsiiiiii..:)
Gondolom jövöre mashogy lesznek a dolgok az M1-nel.... :)
5/10
kazsagx 2013 márc. 06. - 00:13:12 5/10 Előzmény Aki bújt, aki nem
(927/1642)
Miert? Te azt gondolod,hogy Gigivel vagy Kallayval elsö helyezett lett volna Magyarorszag es mi rendeznenk jövöre? Ezt ugye nem hiszi el senki?Mi sose fogunk egy ilyet megrendezni vagy megnyerni,ahhoz nagy csoda kellene...
Aki bújt, aki nem 2013 márc. 05. - 20:09:42
(926/1642)
Te örök álmodozó.

Mondták nekem egyesek, hogy azért nyert Alex, hogy tutira ne nyerjünk, mert hatalmas költséggel járna egy ilyen megrendezése, amit a nyertes országának kell a köv.évben.
olahmiki1959 2013 márc. 05. - 19:12:56
(925/1642)
Engem most már kifejezetten érdekel, hogy ByAlex milyen eredményt fog elérni Malmõben.
Két eset lehetséges ugyanis.

Az ottani elõválogatás után vagy be sem kerül az ottani döntõbe, és akkor helyezetlenül fog hazajönni, - nem lenne sokkal rosszabb eredmény, mint az utóbbi évek 22. és 24. helye, - vagy az ottaniak "veszik a poént", és mint régebben is az extrém figurákat, beengedik a versenybe, onnan pedig már bármi lehet.
Még az is elõfordulhat, hogy bekerül az elsõ 10-be, ami minden várakozást felülmúló eredmény lenne, - egyben jó nagy fricska az itthoni fanyalgóknak.

Félreértés ne essék, én magam szinte értékelhetetlennek, és a szakma megcsúfolásának tartom, hogy ez a szám és ez az elõadó nyerte meg "A Dal"-t, de ha már így történt, akkor teljes szívembõl drukkolok neki.
idõjós1010 2013 márc. 05. - 10:16:24
(924/1642)
Azt hogy mi volt tavaly én a magam részérõl már nem értékelem, de ami idén van abban igazad van teljesen.
Ezüstliliom 2013 márc. 05. - 10:11:13
(923/1642)
A magyar szavazók ízlésficamára méltán lehet számítani bármikor, mint a napfelkeltére. Most sem volt ez másként.
Én nem mondom, hogy Byealex (megint angolmajmolás, mert elõször még Páalex szeretett volna lenni) dala nem hallgatható, nem andalít, stb., de már bocsánat! Egy nemzetközi dalversenyre már ne egy ilyen minimalista, egyszerû dalt vigyünk, manó kinézetû, alighangú énekessel! Ne értsen félre senki! Nem akarom szapulni Alexet, a maga kategóriájában nyilván jók a dalai, csak nem erre. Sajnos én is amondó vagyok, ugyanúgy leégetjük magunkat megint, mint tavaly.:/