bias 2008 dec. 27. - 13:16:48
(36/56)
január elsején újabb 2 special.
azt hiszem az uccsó epizódokból valók, a magyar címek alapján az utolsó special epizódokból kettõ:

S- 1 25 Dec 06 The Handsome Stranger
S- 2 1 Jan 07 The Vicar In White

az epguides.com szerint.
bias 2008 nov. 19. - 07:00:42 Előzmény Menda
(35/56)
no problem, szólj légyszi, ha idõszerû a dolog. köszi.
(én meg a munkával havazok... három helyre teljesítek idõnként munkát. ez van, ha az ember egy félmillós laptoppal akarja megajándékozni magát karácsonyra, hogy végre ott hagyhassa a fenébe a Windows ingoványos PC-világát.)
Menda 2008 nov. 11. - 19:01:37 Előzmény bias
(34/56)
Tudom, negatív a hozzáállásom, de mivel éppen szétverés alatt áll a lakás, nem is lakunk ott, pillanatnyilag nehezen lehet hozzáférni a mûszaki cuccokhoz, köztük TV, médiabox is :(
tvtvtv 2008 nov. 05. - 18:33:44
(33/56)
Kár,hogy a "TréKábel" (vagy minek is hivják éppen a magyar madzagos tv-t ) rendeszeresen
megfeledkezik az aznapi BBC müsorban is jelzett felíratozásról. Mit szeretne a madzagtv,
mit nézzünk inkább? Vagy minden mindegy neki?
bias 2008 nov. 04. - 22:58:52 Előzmény Menda
(32/56)
húúú, meg lehet oldani, hogy esetleg átviszek egy felvevõt és át vakarjuk DVD-re?

várom arcképes válaszemail-edet. :))
Menda 2008 nov. 04. - 16:06:30 Előzmény bias
(31/56)
Tényleg az lenne a legjobb, csak éppen nincs DVD felvevõm, és pillanatnyilag más, fontosabb dolgokra költök.... Ez van.
10/10
Gabriella54 2008 nov. 01. - 03:05:37 10/10
(30/56)
Az imdb szerint 24 rész készült belõle - hová lett itthon a többi?! Pedig bombajó sorozat volt, iszonyúan sajnálom, hogy ukmukfukk eltûnt :(
Thistle 2008 okt. 31. - 22:05:29
(29/56)
A Ballykissdibley c. rész két részletben fent van a YouTube-on.

Lényegében egy másik "papos" sorozat szereplõi ugranak át Dibleybe. Gondolom azért nem adták le, mert a Ballykissangel-t itthon nem vetítették (csak a BBC Prime), tehát nem ismerhetnénk a szereplõket, nem lenne poén, hogy Gerry miért csókolja meg "Fr Peter"-t és mért akkora szenzáció, hogy "Assumpta" él, és rajtakapja õket.

( http://ballykissangel.gportal.hu/ - régen frissített oldalacskám a sorozatról )
bias 2008 okt. 25. - 14:56:39
(28/56)
Nem, csak a sorozatból írták ki. A Wikipédiából:
"Letitia "Letty" Cropley was a Parish Council member. (...) Letitia only appeared in the first series and the special "The Easter Bunny", in which the character died. Her dying request to Geraldine was that she take over from her as the Easter Bunny, taking chocolate eggs around the village each Easter. Alas it was subsequently discovered that Letitia had made the same request of every member of the parish council."

Menda: megoldjuk valahogy. a legjobb az lenne, ha DVD-felvevõvel át tudnád írni DVD-re. (30 perccel és SP üzemmóddal számolva 4 rámegy 1 lemezre, XP üzemmódban 2 epizód fér rá.)
jeffero 2008 okt. 25. - 00:42:40
(27/56)
Nocsak, ennyi volt a sorozat, 13 rész? Azt hittem ma az ünnepi mûsorrend miatt nem lesz, pont mikor nézném is, de a port.hu nem hozza jövõ hétre sem.
Helyette azonban volt egy egész jó angol film, a Ki érti Jane-t? címû a Duna TV-n.
De a TV2 se maradt angol humor nélkül ma este, és kellemes meglepetés volt Az eltakarítónõ c. filmben Liz Smith, akit a Dibley-i lelkész-ben Letitia Cropley-ként ismerhettünk meg valamivel fiatalabban. A sorozatban pl. a fura sütijeivel borzolta a kedélyeket, a filmben pedig valami templomdíszítõ csoport alakításával traktálta a papot és annak családját.
Menda 2008 okt. 20. - 16:28:22 Előzmény bias
(26/56)
mediabox-szal vettük fel, videóra biztosan át tudom venni, talán számítógépre is, de a minõség romlani fog, és a mosti duna tv-sorozatot rögzítettük
jeffero 2008 okt. 18. - 13:04:03 Előzmény bias
(25/56)
Nekem biztosan nincs meg egyik sem a Dibley-bõl, ahogy említettem korábban is.
Most pl. X-Akták és a Renegade-A fejvadász sorozatokat veszem, de ezeket is alig gyõzöm újraírhatóval. Karácsonyra tervezem egy merevlemezes felvevõ vásárlását, így fogok tudni két mûsort is venni egyidõben, valamint ha egy napon belül van több mûsor, és éppen nem vagyok itthon, hogy lemezt cseréljek.
bias 2008 okt. 18. - 10:17:47
(24/56)
akkor te vagy az én emberem! :)))
mire, honnan és hogyan rögzíted?
bias 2008 okt. 18. - 10:17:12
(23/56)
én felvettem, csak a 6. és 9. hiányzik, neked (nektek) az megvan?
valahogy megoldjuk a csereberét...

(most már van UPC Digital is, azzal is rögzítem, biztos, ami biztos :))) )
offtopic
Menda 2008 okt. 18. - 09:42:35
(22/56)
Nekem meg a 2. és az utolsó kettõ hiányzik :((
jeffero 2008 okt. 18. - 01:40:56 Előzmény jeffero
(21/56)
Na megint ilyet... teljesen elfeledkeztem a sorozatról. Szóval két rész megint kimaradt számomra. Talán az új idõpont miatt is, meg belefogtam dvd nézésbe, és annyira jó volt, amit néztem, hogy belefeledkeztem.
Hát úgy tûnik, nem nekem való a tévé, vagy túl sok sorozatot próbálok fejben tartani... Mindegy, talán meglesz máshogy, vagy kiadják egyszer dvdn, vagy megismétlik normálisabb idõpontban.
bias 2008 okt. 11. - 17:26:00 Előzmény jeffero
(20/56)
a 6. és 9. részek hiányoznak. :(
10/10
Gabriella54 2008 okt. 11. - 00:19:28 10/10
(19/56)
Egyetértek veled, szenzációsan építették bele a terhességet! Már a múltkori részben bejelentették, hogy babát várnak, de hogy ezt és így hozzák ki belõle - frenetikus volt!!!
jeffero 2008 okt. 10. - 22:48:49 Előzmény bias
(18/56)
Hát.. nekem is van dvd felvevõm, de nem merevlemezes, így mindig üres újraírható hiánnyal küszködöm. Jelenleg más sorozatokat veszek, így nem vállaltam be ezt, meg mondjuk úgy lett volna jó, ha az elejétõl veszem.
Sajnos a múltkori lemaradásos eset óta további két részt elfelejtettem megnézni. Reménykedem, hogy majd megismétlik, vagy esetleg kiadják dvdn.

Egyébként a mai, ez a rendhagyó betlehemesdi hatalmas volt. Nagy meglepetés volt Alice terhessége, de hogy ezt hozták ki belõle... Az utolsó próbán látva már sejtettem, hogy mi lesz a vége.

A jövõ héten tessék figyelni, mert két részt ad le a Duna TV egymás után, és az idõpont is 2 órával késõbb lesz, 21 helyett 23 órakor!
rodobi1 2008 szept. 05. - 20:52:50
(17/56)
üdv, még nem láttunk egy részt se, ellenben ott, (turville) alias dibleyben éltünk fél évig...
a chiltern vidékét csak ajánlani tudjuk