offtopic
fredi60 2010 jan. 09. - 09:09:22
(21/61)
központi hatalmak vs. antant
tengelyhatalmak vs. szövetségesek
offtopic
fredi60 2010 jan. 09. - 09:08:15
(20/61)
Központi hatalmak az 1. világháborúban voltak.
A 2. világháborús terminus ezen országokra a tengelyhatalmak.
6/10
offtopic
Ákos.70 2009 szept. 05. - 00:13:58 6/10
(19/61)
Sosem tudjuk meg, jobb lett volna-e a csöbör a vödörnél.
babalujza 2009 márc. 24. - 09:45:00
(18/61)
Mindenképpen meg kell nézni elõbb a "levelek Ivo Dzsimáról" c. filmet ahhoz, hogy érthetõbb legyen. Clintnek csak gratulálni tudok. Nem a szórakoztató kategória, ez igaz. Inkább oktató filmnek mondanám.
Csodálkozom, hogy az amerikai nép nem szégyenli magát?? Az egész világ tudtára adni, hogyan képesek embereket feláldozni? És ezt a stílust teljesen átvettük sajnos. Lásd "celebek" egyik nap fent, másik nap lent, mert elsõ az üzlet!
1/10
pumpika 2009 márc. 19. - 22:15:54 1/10
(17/61)
jobb világ lenne, ha nem az usákok nyerték volna a háborút keleten, akkor a japánok bedarálták volna a ruszkikat a németekkel közösen
kowalski 2009 márc. 07. - 15:25:29 Előzmény Dina0413
(16/61)
akkor faterod biztos nagy gyilkologep ha ez nem hatotta meg amugy "ekkora felhajtast egy zaszloert" szerintem nem ertetted meg a film lenyeget aranyom ,a zaszlo a propaganda eszkoze volt amivel kozvetett modon elhitettek az emberekkel hogy meg tudjak nyerni a haborut es ezaltal hadikotvenyek vasarlasara osztonoztek oket,mondta is a bankar foszer hogy 14 miliard$-ra van szukseguk hogy tudjak folytatni a haborut.
leopard26 2009 jan. 18. - 22:32:02
(15/61)
elcsépelt!inkább savazzunk
IntiR 2008 aug. 29. - 13:52:10
(14/61)
Nagyon szép film,nagyon tetszett és Clint Eastwood-ot tükrözi.A több évtizednyi filmezés alatt szerzett tapasztalatok eredménye ez a film.
9/10
Johnos 2008 máj. 12. - 21:18:12 9/10
(13/61)
Én láttam mind a két filmet. Elõször a Levelek Iwo Dzsimáról-t, és utána ezt. Akkor kevésbé tetszett, mint a japán verzió. Azóta megnéztem még kétszer mindkettõt és azt kell mondjam, hogy nagyon önállóan mindkettõ kerek egész film és úgy jó, ahogy van.
Nem szabad a Ryan közlegény megmentéséhez és az Elit alakulathoz hasonlítani, mert teljesen más a film üzenete. Aki igazi háborús filmet vár, ne nézz meg. Viszont aki a háborús veteránok érzéseire, az igazi "hõsökre", vagy egyszerûen csak a történetre vágyik, annak tökéletes választás, ahhoz képest a csatajelentek is frankón kivitelezettek.
Lenyûgözõ, hogy Eastwood (aki nekem a Piszkos Harry karakter maradt :-)) két ilyen elgondolkodtató és mély érzésekkel teli filmet készített. A japánok gondolkodásmódját így még nem adta vissza amerikai film (talán csak a Pokol a Csendes-óceánon közelítette meg)...
Elgondolkodtató az a Johnny Cash dalszöveg... Fõleg, hogy mindez a film nélkül is közismert dolog volt.
glugya 2008 jan. 15. - 14:22:09
(12/61)
Nem az volt a lényeg ,hogy bemutassák mennyien pusztultak iwodzsimán. Hanem , hogy hogyan élték meg azt a katlant az amcsik és csináltak bohócot abból a három katonából akik életben maradtak. a sok elesett katona nem volt hõs csak õk hárman. De meg kell nézni a Japán verziót is hogy õk miképpen látták a háborút ezen a kis vulkanikus kupacon ami nem ért semmit csak annyit , hogy elpusztult több mint húszezer Japán katona és talán ennyi amcsi is. Maga lehetett a pokol.Nézzétek meg a Levelek Iwodzsimáról részt is
Dina0413 2008 jan. 15. - 09:58:10
(11/61)
Én úgy ültem le megnézni ezt a filmet, hogy háborút fogok látni. Na persze nem azt mondom, hogy patakban folyjon a vér, de mégsem ez lett belõle. Apum hivatásos õrnagy, de emellõl még õ is felállt. a színészek nagyon gyengék voltak, magát a sztorit 2 és fél órán keresztül nézni, nagyon unalmas volt. Egy zászlóból ekkora felhajtást csinálni!
Meg kell hagyni, a fotó nagyon szép, szinte megakad rajta az ember szeme.
Mégis azt kell mondanom, hogy az Elit alakulatot soha semmi sem fogja felülmúlni!
10/10
Zajac 2007 dec. 24. - 11:34:23 10/10
(10/61)
Nekem nagyon tetszett a film annak ellenére,hogy én is fixen háborúsat vártam.
Jó film..
MEN IN BLACK 2007 ápr. 08. - 11:52:36
(9/61)
A flimben szereplõ Ira Hayes-rõl egy legendás dal is született, emléket állitva a háború utáni a társadalomba, helyi közösségbe visszailleszkedni képtelen indián veteránról, aki súlyos alkoholproblémákkal és depresszióval küzdött élete végéig!

A dalt Johnny Cash majd Bob Dylan is lemezre rögzitette és a indiánok emberi jogaiért küzdõk himnusza lett.

Ira Hayes,
Ira Hayes

CHORUS:
Call him drunken Ira Hayes
He won't answer anymore
Not the whiskey drinkin' Indian
Nor the Marine that went to war

Gather round me people there's a story I would tell
About a brave young Indian you should remember well
From the land of the Pima Indian
A proud and noble band
Who farmed the Phoenix valley in Arizona land

Down the ditches for a thousand years
The water grew Ira's peoples' crops
'Till the white man stole the water rights
And the sparklin' water stopped

Now Ira's folks were hungry
And their land grew crops of weeds
When war came, Ira volunteered
And forgot the white man's greed

CHORUS:
Call him drunken Ira Hayes
He won't answer anymore
Not the whiskey drinkin' Indian
Nor the Marine that went to war

There they battled up Iwo Jima's hill,
Two hundred and fifty men
But only twenty-seven lived to walk back down again

And when the fight was over
And when Old Glory raised
Among the men who held it high
Was the Indian, Ira Hayes

CHORUS:
Call him drunken Ira Hayes
He won't answer anymore
Not the whiskey drinkin' Indian
Nor the Marine that went to war

Ira returned a hero
Celebrated through the land
He was wined and speeched and honored; Everybody shook his hand

But he was just a Pima Indian
No water, no crops, no chance
At home nobody cared what Ira'd done
And when did the Indians dance

CHORUS:
Call him drunken Ira Hayes
He won't answer anymore
Not the whiskey drinkin' Indian
Nor the Marine that went to war

Then Ira started drinkin' hard;
Jail was often his home
They'd let him raise the flag and lower it
like you'd throw a dog a bone!

He died drunk one mornin'
Alone in the land he fought to save
Two inches of water in a lonely ditch
Was a grave for Ira Hayes

CHORUS:
Call him drunken Ira Hayes
He won't answer anymore
Not the whiskey drinkin' Indian
Nor the Marine that went to war

Yeah, call him drunken Ira Hayes
But his land is just as dry
And his ghost is lyin' thirsty
In the ditch where Ira died
Brambilla 2007 márc. 30. - 20:38:14 Előzmény rkrisz86
(8/61)
Én háborús fimet vártam, nem azt kaptam. Így sem volt rossz, de én gyengének éreztem. A csatajelenetek a Ryan közlegényeseknek a gyengített változatai, kicsit kevesebb a vér. A katonák problémáit egész jól mutatja be, de valami hiányzik belQle. Ha lélektani háborús film, akkor az Prület határán, bár abba sok volt a harc és a arc közbeni reakciókról szólt. Igazi katonai lélektan egy Remarque regény. Ez sajnos gyengébb annál.
rkrisz86 2007 márc. 23. - 20:25:04 Előzmény yoghürt
(7/61)
A kép, sõt az egész sztori úgy ahogy van metörtént!!!!Soha nem láttam még ilyen hiteles filmet!!!Persze jobban is meg lehetett volna csinálni...Írjátok be a keresõbe, hogy Iwo Jima és máris ott van a honlapja, ahol az eredeti képeken kívül, minden másról is meggyõzõdhettek saját magatok!
Döbbenetes, hogy igaz, de IGAZ minden!
Furcsállom, hogy eddig nem filmesítették meg!
Ja!Az igazán érdeklõdõk írják be a youtube.com oldalán a keresõbe hogy iwo jima, és eredeti 9 perces videot láthatnak!!!!
x-tro 2007 márc. 17. - 13:15:14
(6/61)
Nem téves. Éppen errõl (is) szól a film...:)
yoghürt 2007 márc. 17. - 12:16:40
(5/61)
én úgy tudtam ez a kép nem eredeti dokumentum...utólag készült valahol.
téves?
x-tro 2007 márc. 15. - 12:14:45
(4/61)
Nem háborús film, a szó szoros értelmében, bár vannak benne háborús jelenetek, baromi látványosak, egyenesen a Ryan közlegénybõl átmentve, azok kedvére, akik szeretnek leszakadó emberi végtagokon, felhasadó beleken és hasonlókon gyönyörködni. De ez a film (és a párja, a Levele Iwo Jimáról is) elsõsorban azt próbálja megfogni, mi zajlott a csatában résztvett katonák fejében, lelkében, éshogy milyen abszurd is a háború, ugye, ugye...

A film nagy erénye, hogy el tudja kerülni a közhely buktatóit, valamint humánus tud maradni. A dicsõség zászlaja továbbá nem áll be a nagy büdös Államokat bõ nyállal kaseroló undormányok sorába se, ami külön piros pont. Jó, bár tragikus arc az indián benne, ami még egy...

Egy picit tán hosszú....

Az, hogy Amerikában nem lelkesednek érte, egyrészt látva a filmet, érthetõ, másrészt meg semmit nem jelent... Nem tömegfilm.
colerdos 2007 márc. 10. - 08:42:48
(3/61)
Ma megyek a Levelek Iwo Jimáról címû részt megnézni. Sok háborús DVD-m van, közte az 1952-ben készitett "Az Iwo Jima-i csata" John Wayne-val a fõszerepben. A háború után, a gyõztesek szemszögébõl készült, s a kor technikájával, de jó összehasonlítás lehet a most készített filmmel. Ezen túlmenõen aki dokumentum formájában is szeretne többet tudni a Csendes-óceáni nagy csatákról, az feltétlen vegye meg és nézze meg a "II. világháború nagy csatái" címû 2 részes DVD-t, abban viszont találja az Iwo Jima-i csatát (4. epizód). Ez az érdekes és mindkét fél részérõl heroikus küzdelem bemutatása így lehet egész.
Josh2 2007 jan. 18. - 18:31:53 Előzmény veto
(2/61)
Én azt olvastam, hogy Ryan Phillippe is játszik a filmben (gondoltam, hogy az egyik fõszereplõ), de nem látom a nevét a szereplõk között. Most akkor ki tévedett?