7/10
offtopic
voros.orchidea okt. 08. 23:51:35 7/10
(15/15)
A szereplők felsorolásánál kimaradt Jayden Fowora-Knight (Diótörő)....
sizu júl. 17. 18:15:08
(14/15)
Jó lenne, ha tisztában lennél vele, hogy a te véleményed nem tény, hanem továbbra is csak egy vélemény. És semmivel sem különb, mint másé. A személyeskedésed szánalmas. Nem vagyok sem beteg ember, sem nem-normális, nekem ez egy sötét és ijesztő hangulatú film volt. Az, hogy neked gyenge, max egy vélemény a sok közül, de nem releváns. A Disney mesékről is születtek már elméletek, miszerint magaóuk a sztorik sok esetben felnőtteknek valók és megviselik a gyereket, sok esetben csak azért gyerekmese, mert rajzolva van. Jó lenne, ha tisztán látnál, mielőtt ismeretlenül fikázol másokat.
Arról nem beszélve, hogy 7 hónappal később írsz, ergo fix, hogy nem moziban láttad, ami sokat elvesz az élményből. A hangok, a méretek, a sötét terem. Erre jössz te, aki letöltve, otthon nézi meg, csak gratulálni tudok. Fényes nappal, otthon nézve, mozivászonhoz képest kis tévén, egy valódi horrorfilm sem túl ijesztő.
5/10
RigbyTheMad júl. 17. 13:39:01 5/10 Előzmény sizu
(13/15)
Nagyon gyenge volt. A szinkronok gyengék és idegesítőek voltak főleg (Keira Knightley) magyar hangja. Szinte már a falat téptem, ha megszólalt. Látványvilág szép volt. De semmi félelmetes nem volt benne. Aki egy Disney mesére azt írja az elég beteg ember lehet. Vannak ennél a filmnél durvább dolgok is. Aki azt mondja, hogy a Harry Potter és ez durva volt és már horror kategória az sem normális az is biztos. ÉS ide is beírom nem minden a gyerekekről szól...
10/10
Isti1991 márc. 31. 13:55:29 10/10
(12/15)
Szokásszerint, port.hu-s hozzászólások=lehúzás! :D
Nem értek sok embert, mi a f*****nak nem megy inkább színházba, ha minden egyes filmet csak lehúzni tudnak?! :D
Szerintem b***ott jó lett ez, kicsit tömör igaz, nagyjából kiszámítható is talán, de jól szórakoztatott, s látványvilág...frappáns! :)
Disney film, mese, mit várnak egyesek? Istenem gyere le... :D
5/10
pihes márc. 25. 14:28:54 5/10
(11/15)
Mindenképp a lányos mesevilág, fantáziálgatás köré sorolnám!
Nem kötött le, Nem is nekem való ez!

5/10
10/10
sankara márc. 10. 14:17:41 10/10
(10/15)
Számomra varázslatos élmény volt. Minden részletében pazar mese, de a befogadásához kell a lélek egyfajta szomjúsága.
chansu 2018 dec. 29. - 22:20:47 Előzmény sizu
(9/15)
MI MOST NÉZTÜK MEG. 10,12 ÉVES GYEREKEKKEL. SENKI NEM FÉLT. NAGYON TETSZETT MINDENKINEK.
sizu 2018 nov. 26. - 08:07:51
(8/15)
Szerintem meg igencsak jogos, én felnőttként azt mondom, hogy rendesen ijesztő volt. A film nagyon sokszor sötét hangulatú, félelmetes. Szép a képi világa, de sokszor sötét erdőben vannak, ijesztő nagy félelmetes lény (egérszörny), azok a rettenetes guruló bohócok, vagy amikor a katonákat lerántják a föld alá... Én nem vinnék erre kisgyereket. 34 vagyok. Számomra ez nem gyerekmese, legalábbis a megvalósítása biztosan nem. De nem vagyunk egyformák. Én anno a Harry Pottert sem értettem, már-már horror kategória, egyáltalán nem gyereknek való.
10/10
kbadam 2018 nov. 25. - 20:10:26 10/10
(7/15)
Az indexes kritika nem jogos! Nyugodtan nézhetik 12 éven aluliak is! Semmi félelmetes nincs benne! Szép történet, gyönörű helyszínek, varázslatos élmény! Azt kaptam, amit vártam! Nálam 10-es és a gyerekeimnek is nagyon tetszett!
Riapa 2018 nov. 24. - 18:00:12 Előzmény DonPimpa
(6/15)
Tényleg,köszi a belinkelést!
DonPimpa 2018 nov. 24. - 16:44:14 Előzmény Riapa
(5/15)
Én eldöntöttem hogy nem viszem el rá a lányom, mert az indexes kritikában azt írták hogy egyes jelenetek még felnőttnek is ijesztőek.:
https://index.hu/kultur/cinematrix/2018/11/24/a_diotoro_es_a_negy_birodalom_disney_film_kritika/
Riapa 2018 nov. 24. - 15:06:49 Előzmény DonPimpa
(4/15)
Ez engem is érdekelne. A 6 évesem kinézte,hogy szeretné megnézni,erre 12 karikás lett...
DonPimpa 2018 nov. 22. - 09:55:39
(3/15)
Most végülis 6os vagy 12es karikás a film? Az előzetesben 6os volt, ki is néztük magunknak hogy elvisszük rá a gyereket (6 éves), de most úgy látom 12esre változtatták? Ha valaki megnézte, írja már meg hogy mennyire ijesztő, érdemes-e elvinni rá ilyen kislányt, vagy várjunk vele.
Karter 2018 nov. 17. - 23:35:37
(2/15)
Az előzetes alapján ez jónak tűnik!
sornersby 2018 márc. 01. - 11:55:14
(1/15)
Az E. T. A. Hoffmann által írt 1816-os A diótörõ és az egérkirály címû mesébõl készül a Walt Disney soron következõ élõszereplõs produkciója: A diótörõ és a négy birodalom (The Nutcracker and the Four Realms), melynek a karácsony táján megjelent elõzetesét immár szinkronosan is nézhetjük.

A Hoffmann eredetijét némiképp újragondoló fantasyben a fõhõs kislány, Clara (Mackenzie Foy) egy kulcsot talál egy párhuzamos világhoz, ahová átruccanva megismerkedik a klasszikus mese figuráival.

A megelevenedõ karakterek szerepében a tündérkirálynõt játszó Keira Knightley, a Drosselmeyert életre keltõ Morgan Freeman és a rejtélyes gonosz nõszemélyt alakító Helen Mirren lesznek láthatóak.
A Simon Beaufoy - Ashleigh Powell - Rob Menzer trió forgatókönyvébõl Lasse Hallström és Joe Johnston rendezésében készül A diótörõ és a négy birodalom, mely decemberben fog a mozikba kerülni.

Teaser Trailer - http://www.youtube.com/watch?v=2ktuvx9hrMw

szinkronos elõzetes #1 - http://www.youtube.com/watch?v=CxocJA8b-fc

Bemutató dátuma: 2018. december 13.
Swing Karácsony Gájer Bálinttal
Swing Karácsony Gájer Bálinttal

Gájer Bálint először ad koncertet a MÜPÁ-ban december 7-én.

Jegyvásárlás