Téma: A doboz

furos 2010 jan. 28. - 23:24:04
(73/273)
hát ez a film egy hányadék......stb.
monyka 2010 jan. 28. - 22:21:19
(72/273)
nem is az, h fantáziátlan..nekem olyan volt az egész, mintha lógna a levegõben, se füle, se farka.. a mondanivalója érthetõ, meg úgy volt vége is, de mégis..nem vagyok nagy filmszakértõ, de kiverte nálam (és a barátaimnál is akikkel néztem) a biztosítékot. és ezért még fizettem is 1ooo ft-ot :D
Rahel 2010 jan. 28. - 20:49:28
(71/273)
-A téma tök régi, és nagyon úgy tûnik, hogy teljesen fantáziátlanul is álltak hozzá a feldolgozásához!!:((
monyka 2010 jan. 28. - 20:39:00
(70/273)
egy szóval lehet jellemezni: RETTENETES
10/10
offtopic
ewok36 2010 jan. 28. - 13:07:07 10/10
(69/273)
bocs, sok a szóismétlés:)
10/10
ewok36 2010 jan. 28. - 12:47:14 10/10 Előzmény ATI és ANNA
(68/273)
Hát nem tudom, de olyan természetfölötti dolgok vannak benne, amiben mindent kell keresni, csak az összefüggéseket nem. Elõzõ filmjei elég komolyan érintik az idõutazást is/ én a Box-ban is érzek egy ilyen vonalat/, na ott meg pláne zavaros összerakni a sztorit, hisz maga az idõutazás komoly filozófiai kérdéseket vet fel! Ezek a mániái a rendezõnek: Idõutazás, különbözõ dimenziók, idõsíkok, az emberi tettek egymásra hatása, képregények, az ûrutazás, satöbbi.
A mûfajbehatározás egy nagyon gonosz dolog egy ilyen film esetében, de gondolom, hogy azzal te is egyetértesz, hogy a trailer nagyon félrevezetõ, ezért vártak egyesek vmi félelmetes filmet! Sajna ilyen eszközökkel kell eladni egy filmet, ha mozikban megy és itt nem az ART-okra gondolok. Amúgy a Southland Tales-t látnád, ott tutira kitépnéd a hajad:D
10/10
richiecame 2010 jan. 27. - 23:46:52 10/10 Előzmény ATI és ANNA
(67/273)
szerintem neked nincs agyad ahhoz, hogy összetettebb dolgokat felfogj
ATI és ANNA 2010 jan. 27. - 21:17:53
(66/273)
Hát nyilván, ez a lényeg és a téma nem rossz, alapvetõ probléma...de a film motívumainak összekapcsolódása még mindid nem lett világos...de mostmár nem is akarom tovább szídni a filmet, nekem nem jött be ez a sok "scifis történés"...
10/10
Dropi 2010 jan. 27. - 21:10:09 10/10 Előzmény ATI és ANNA
(65/273)
Nagyon nagyon regen nem lattam ennyire tokeletesen megcsinalt mozit. Belekothetetlen. Mondanivalo atlagember szamara felfoghatatlan? En is az vagyok es ertettem, hogy amig a faj egyes peldanyai eloterbe helyezik a sajat erdekeit, mint magat a fajet, akkor kihalasra van itelve.
ATI és ANNA 2010 jan. 27. - 11:18:02 Előzmény ewok36
(64/273)
Én értem amit mondasz, én sem szeretem a tipikus, elcsépelt témájú amerikai filmeket,sõt az ezekben szereplõ legnépszerûbb színészeket sem tartom nagyra, de sztem ez a doboz, elgondolkodtató akart lenni, de nem jött össze....mert hát én (lehete velem van a baj)akármennyit gondolkodom rajta, nem jövök rá az összefüggésekre a történések között.egyszerûen túúúúl sok a kérdés?h mi miért...?Szóval hiába keresem a válaszokat sztem összefügéstelenek a dolgok.Aki meg horrora számított annak bravó!Bár én thrillerre számítottam, mert annak van hívva ez a film, de sztem ezekkel a fura megmagyarázhatatlan jelenségekkel inkább egy scifire hasonlít...És én utálom a scifiket és a minden abszurd jelenséggel teli filmeket, hát lehet ez a baj...
10/10
ewok36 2010 jan. 26. - 22:42:21 10/10 Előzmény ATI és ANNA
(63/273)
Tartom a véleményem, hogy utána kell nézni egy filmnek, mielõtt megnézed, mert akkor nem lennének olyan gyökerek, akik ebben a filmben horrort várnak pl. És hidd el, hogy ez a film is meg fogja találni a közönségét, azért nem kell moziban adni, mert oda a tömegfilmek kerülnek amit igenis az átlagember néz, aki csak kikapcsolódni akar, egy fikarcnyi gondolatcsírát sem akar megindítani egy film miatt. A Box egy RÉTEGFILM, van egy lényegesen kisebb réteg, aki az ilyen filmeket keresi, ahol rajta kell lenni a kis apróságokon, figyelni a zenékre, mert nem csak azért teszik be, mert jól szól és menõ a képekre. És hidd el, vannak sokkal elvontabb filmek ebben a kategóriában, ilyen szempontból még közönségfilmnek is számíthatna...

Ezt írtad: ”Ha nem találta el a nézõközönséget, azzal h moziban játsszák az azt jelenti, hogy az átlag ember szerint sz*r”. Ebben igazad van, a kasszasikerfilmeket és a kereskedelmi TV-k nézettségét figyelembe véve egyértelmû, hogy az átlag ember IGÉNYTELEN! Így már stimmel a kijelentésed, bár én nem adok ezeknek az embereknek a véleményére, és néha van kedvem egy kicsit többet merengni egy filmen, nem csak kijönni a moziból és ezt mondani: Jáááá, defasssza voooolt!
ATI és ANNA 2010 jan. 26. - 20:48:51
(62/273)
van különbség az elgondolkodtató és az értelmetlen, összefügéstelen filmek között...
Coli 2010 jan. 26. - 17:03:57
(61/273)
"És moziba az emberek szórakózni járnak"

Szórakozni járnak az emebrke a moziba és ahogy kiderült a szórakozás teljesen összeférhetetlen a gondolkodással. Leül a jó munkás ember a moziban és természetesnek veszi hogy bambulhat valami szájbarágós amerikai limonádén. Jó szórakozást!
ATI és ANNA 2010 jan. 26. - 15:50:18 Előzmény asso
(60/273)
Volt benne víz, sok ember akik követtek a fõszereplõt, orrvérzés, villám, örök kárhozat, vak és süket kisfiú, medence, babyszitter, pénz, esküvõ, eljegyzési buli, "nézz a tükörbe, és meglátod", gyilkosság, rendõrség....és még sorolhatnám a sok összefügéstelen szart.És nem is tuod h egy ilyen '80as '90es években forgatott scifire leginkább hasonlító filmet miért próbálnak úgy bemutatni, mint vmi elgondolkodtató alkotást...!?
Akkor segíts, mi volt ennek az átlag ember számára felfoghatatlan és megérthetetlen filmnek a mondanivalója?
ATI és ANNA 2010 jan. 26. - 15:42:55
(59/273)
Ha nem találta el a nézõközönséget, azzal h moziban játszák az azt jelenti, hogy az átlag ember szerint SZAR.Mert így is van.És moziba az emberek szórakózni járnak, nem azért, hogy elõtte kutatómunkát végezzenek, és jegyzeteljenek a film közben , h mi miért történik...
Végülis abban egyetértek, h moziban nem kellene játszani, hiszen így mindenki kidob az ablakon 1000ft-ot.Ha legközelebb fizetnének nekem én akkor sem nézném meg...
10/10
ewok36 2010 jan. 26. - 14:06:07 10/10
(58/273)
Nem, ilyet nem írtam. Nekem is sok minden nem világos még, ezért is fogom még újranézni, ezért írtam, hogy nem túl jó dolog az ilyen filmeket moziban adni. Megveszed DVD-n és megnézed többször. Donnie Darko-nak utána olvasva a mai napig van dolog, ami nekem máshogy jött le, utánaolvasva meg teljesen másról szóltak az utalások. Ez a lényeg, hogy mindenkiben kialakuljon valamilyen kép, ne legyen tálcán a pofádbatolva az egész sztori. AZ meg mellékes dolog, ha nem ismered a rendezõ elõzõ két filmjét, nem ismered a filmek közti átfedéseket, hasonló mozzanatokat, amik tök érdekesek, de így leírva mit ér.
coupe77 2010 jan. 26. - 12:27:21
(57/273)
Ok.
Ezek szerint Te megértetted.
Volnál szives nekem elmagyarázni a filmet? Ki kicsoda, ki mit miért. stb.
10/10
ewok36 2010 jan. 26. - 10:12:44 10/10
(56/273)
Nem is értem, az emberek, miért nem végeznek egy kicsi kutatómunkát egy filmrõl, mielõtt megnézik? Aki ismeri a rendezõt, nem kap zsákbamacskát!! Itt figyelni kell a jeleket, a zenék szövegeit, minden apróságnak köze van a sztorihoz, Kelly filmjei ilyenek. Vicces, hogy valaki írta, mennyire nem volt ilyesztõ, te úúúúristen...Ha be akarsz fosni, nézz meg valami sz.r horrort, ez a film teljesen másról szól. Mivel rengeteg mûfajból táplálkozik, azért is nem lehet pontosan behatárolni sehová...Persze picit gondolkodni kéne, mert nem olyan a sztori, ami a végén bumm kiderül és jól szórakozol, sokkal többet ad annál!
The Box nekem valahol a Donnie Darko és a Southland Tales között mozog, 10/8. Nem a film rossz, hanem rossz nézõközönségre talált, ezért sem kellett volna moziban adni, nem véletlen voltak az elõzõ mûvei DVD-n sikeresek!
2/10
donmatteo 2010 jan. 25. - 22:16:41 2/10
(55/273)
ilyen rossz filmélményem még életemben nem volt...
egy vontatott unalmas vacak volt amelyet még legnagyobb jóindulattal is csak nagy nehezen lehet filmnek nevezni... az egyetlen ilyesztõ jelenet az volt, amikor az egyik pop cornom nagyobb volt a kelleténél... szánalmas...
coupe77 2010 jan. 25. - 21:57:55
(54/273)
Kérlek akkor magyarázd el nekem, mert szerény agyammal én nem értettem.