Téma: A doboz

valaki123 2010 máj. 14. - 16:30:56
(133/273)
Valaki leírná mirõl is szolt a film, mert én nem igazán értettem.
Rossznak amúgy nem mondanám csak nehéznek.
1/10
mclane 2010 máj. 13. - 16:07:24 1/10
(132/273)
megnéztem a filmet hát apám ekkora egy baromságot már rég láttam kín szenvedés volt végig nézni:S 1 forintot nem ér a film
4/10
Charles Foster Kane 2010 máj. 12. - 22:55:22 4/10
(131/273)
Ha nem volt egyértelmû, akkor az aktuális feldolgozásról volt szó. Az elõdre aligha utalna az SP. Vagy ezt parodizálja, vagy véletlen egybeesés.
4/10
Charles Foster Kane 2010 máj. 12. - 19:00:39 4/10
(130/273)
Ez valamilyen formában válasz a kérdésemre? Vagy csak eszedbejutott?
4/10
Charles Foster Kane 2010 máj. 12. - 13:34:39 4/10
(129/273)
Egyébként azt tudja valaki, hogy mi volt elõbb? A South Park rész, amiben az Ûrlények pénzzel tesztelik a népet vagy A doboz?

Kézenfekvõ lenne, hogy az SP volt utóbb, de azért annyira erõsen nem utalt rá, hogy kifejezetten paródia legyen.
kamaa1989 2010 máj. 12. - 13:17:09
(128/273)
A sok negatívum ellenére megnéztem a filmet! A többiekhez csatlakozva nekem sem tetszett! Nem volt mondanivalója! Talán annyi: Diaz, mint a családcentrikus anya elõször a gomb megnyomásával próbál segíteni anyagi nehézséggel küzdõ családját, majd feláldozza magát fia egészségért! De a körítés nagyon rosszra sikerült egy filozófikus futurisztikus sci-fi elég sok helyen érthetetlen! Csakis akkor nézhetõs ha már tényleg nem találsz mást!
Szappan* 2010 máj. 12. - 09:49:32
(127/273)
Nem láttam a filmet, csak a bemutatót, meg elolvastam a bevezetõt. Tényleg létezhet olyan átlag ember, (úgy értem nem milliomos) akinek akár a tudatalattiában mélyen megbújva felmerülhet annak a lehetõsége is, vagy csak a lehetõség lehetõsége, hogy ne nyomja meg a gombot??!!
24 órás gondolkodási idõ? Milyen puhapöcsû csürhe ez?!
A kérdést se lenne ideje befejezni a palinak, össze-vissza nyomkodnám azt a sz.rt. :DD
1 millio dezsõért az ismerõseim közül is válogathatnának, f.szom bánja! :DD
Meg se nézem. Alapból hülyeség.
AngelTimi88 2010 máj. 11. - 12:55:33
(126/273)
Most néztem meg és nekem semmi se tetszett benne. Az alapötlet jó volt, hogy próbára teszik az embereket, de utána ez a sok érthetetlen/ befejezetlen jelenet nem kellett volna. Jah és tuti pasi csinálta, mivel ,,mindig a nõk a hibásak,, gondolkodást láttam benne :p 10 / 2,5
5/10
napenoma 2010 máj. 11. - 10:45:32 5/10 Előzmény KissGaba
(125/273)
A film az Imdb oldalán több mint 17000 szavazótól 5.7-es átlagot kapott! No comment...
perry 2010 máj. 10. - 21:33:25 Előzmény gyurker
(124/273)
Spoiler Kelly a Donnie Darkoval rendesen feldobta a lécet a tudományos fantasztikus és némileg thriller mozi viszonylatában, és igen, A doboz is már már valami kaffkai hangulatot
sugall.
Tovább menve pedig az alapötlet is hajaz Kaffka Éhezõmûvésze és a Per egyes részleteire. Ami megjegyzem nem is baj, hiszen ez akár izgalmassá is tehet egy ilyen sci-fi-t.
De míg Darkóéknál egy nem igazán megszokott történet bûvös misztikuma lengi be a filmet
piszok jó szereplõ választásokkal, addig A doboz soványka története némi erkölcsi alapállás és a pénz viszonyáról , hogy finom legyek arról szól, "az ûrlények
már a spajzban vannak".
Ráadásul lehet, hogy Diaz kisasszony fantasztikus Charlie angyal de amint árnyaltabb
mûvészi hatást kell keltenie bizony a sír, szomorkodik, nevet gesztusokon túl nem sokat hoz.
Langella pedig ebben a leosztásban betársul, ketten pedig majd nem kihoznak 1 alakítást.
Na már most, James Marsden egyedül pedig nehezen cipeli a hátán a filmet, bár az idegen szerepében kétségtelenül hátborzongató alakítást nyújt, ráadásul alig néhány gesztussal.
Hozzá kell tennünk mind ezt 115 percben olyan epizódokkal mint Diaz kisasszony lába,
séta a "zombik" között a könyvtárban, esküvõ "zombikkal", valamint a "nagy testvér" figyel és mindenütt jelen van attitûddel.
Ezek után egy csodálatos vízoszlop utazás után eljutunk a végsõ konfliktushoz: a ki nevet a végén helyett, a ki marad az életben morális játékig. Valamint ha megbukunk a teszten akkor az emberiségnek bizony "kampeca".
Természetesen van üzenete a filmnek, de sajnos nem olyan amit elõtte már nem közöltek volna velünk ettõl jobban összehozott filmben.
Így aztán marad az 1xr nézhetõs mozi, számomra jó adag csalódással.
1/10
gyurker 2010 máj. 09. - 23:46:10 1/10
(123/273)
Star wars rajongó vagyok a film viszont mégsem jött be. Pocsék volt, pocsék színészekkel. Ultragagyi. És minden normális ember megnyomná a gombot?Ugyan már!
Az tetszett a legjobban amikor Cameron Diaz zt mondta hogy napról napra élnek. Persze, a férjének meg tuti állása van a Nasanál. És még sorolhatnám a hibákat.
oimuka 2010 máj. 09. - 21:28:15
(122/273)
Jol indult az elejen,de nagyon elmerult a misztika vilagaba.Pedig jo kis thriller lehetett volna.Aki meg nem latta,ne pazarolja ra az idejet,inkabb menjen el a Pokerarc musorba es nyomogassa a panikgombot,attol legalabb nem hal meg senki.
KissGaba 2010 máj. 09. - 21:24:12
(121/273)
Szinte csak negatív kritikát olvastam a filmrõl, de gondoltam adok neki egy esélyt ha már megvan. Két részletben sikerült megnéznem, az elsõ 55 perc után gondolkodtam, vajon mire a negatív visszhang? Misztikus, néhol kicsit parás, kivitelezés nem rossz.....na de megnéztem a második felét is.
SPOILER

Minek bele ez az átjárós-feltámadós dolog? Forgatókönyv írók kitaláltak egy misztikus alapsztorit, és vagy lusták voltak, vagy hülyék ahhoz, hogy be is fejezzék. Ehelyett egy földöntúli, megmagyarázhatatlan dologgal lezárták (Mint a Knowing.....).

SPOILER vége

Viszont mindezek ellenére sem pontozom le annyira, 115 percet megért az életembõl, meg ha mindent kiveszel a filmbõl, akkor még érdemes is elgondolkodni, hogy a helyükben mit tennél. Persze csak "játék" szinten, nem fogsz ilyen választás elõtt állni soha.

Szóval nézzétek meg nyudodtan, 1x, és utána adjátok tovább a havernak aki unatkozna este. 10/5.5
4/10
Charles Foster Kane 2010 máj. 09. - 20:04:22 4/10
(120/273)
Két komoly hibát követtek el, ami egy kiváló mozi útjába állt.

Elõször is, stílust tévesztettek. Baromi jó paródia lett volna.

Másrészrõl pedig Diazt még az elején kellett volna lelõni.


Amúgy a zene jó, ettõl eltekintve Kelly felköpött és alá állt. Hát ennek ez az eredménye. 10/4
1/10
Rahar 2010 máj. 09. - 19:10:04 1/10
(119/273)
Sokan elég rosszakat írnak ebben a fórumban errõl a filmrõl, most én is csatlakozom hozzájuk. Én egy filmet azért nézek meg mert jó a története és/vagy izgalmas és/vagy érdekes eseménysorozatot mutat be és/vagy számomra értelmes dolgokon elgondolkodtat. ennek a filmnek az alaptörténete jó, de a cselekményvezetés nagyon rossz, nem derül ki belõle, hogy mi miért történik, ki mit miért csinál. szerintem egyszerûen nem írták meg jól a forgatókönyvet és ezt úgy próbálják palástolni, hogy a rengeteg megoldatlan kérdést hagynak megválaszolatlanul. De ezek nem az élet nagy kérdései.
***SPOILER***
Ki volt a sérült fejû ember, kiknek dolgozik? Miért kell az embereket próbára tenni? Ha esetleg kiállják a próbát, akkor miért kellenek újabb próbák? Miért kell a gyerek megvakuljon és megsüketüljön? Nem akarok senkit megbántani, de ezek nem az univerzum nagy kérdései, csak a történet megértéséhez szükséges dolgok.
***SPOILER VÉGE***
Röviden nekem nagyon nem tetszik a film, alapjában véve igazából nem szól semmirõl. Megtekintését senkinek sem ajánlom. 10 pontból 1 pontra értékeltem.
milly113 2010 máj. 08. - 18:28:35
(118/273)
Nem tudom én ennek a filnem nem nagyon értettem a lényegét,nem tudtam össze rakni a szálakat..
Atx88:aki az ablakban állt az a fiúk volt és a másik alakot én se ismertem fel...de úgy amit értttem az jó volt.:Dmondjuk szar lehetett a nõnek mert az élete és a gyereke egéssége között választani..de én is ezt tettem volna..
A filmre 10/7-et aadok.
Goszi777 2010 máj. 08. - 10:48:43 Előzmény atyx88
(117/273)
Te viszont értesz a filmekhez, de mégsincs lövésed sem róla, hogy mi lett a vége...
puksa 2010 máj. 07. - 17:13:25
(116/273)
Üdvözlet mindenkinek!

Bevallom õszintén nem nagyon értettem meg az összefüggéseket a filmben vagy a mondanivalóját... Elõször is ha nem nyomja meg a végén a 2. családban a nõ a gombot a Diaz-family után, akkor nem is kellett volna meghalnia a végén? A Stuard krapek meg vmi UFO, vagy õ az ördög ügyvédje? Vagy kicsoda micsoda, földre szállt angyal, vagy Kharón, a révész aki átvisz mindenki a "túloldalra"? Akkor meg mi köze van ennek az amerikai kormánynak vagy a CIA-nek? Vagy milyen teszt ez? Honnan van ez a varázslatos víz (vagy nagyon fejlett technika)?
Jó, igen vannak akik azt mondják erre igen-igen nem te vagy a hülye, ennek tényleg ez a lényege, hogy sok kérdésen lehessen utána gondolkodni... Jó de ennyi? Meg hogy nem derül ki semmi azon kívül, hogy minden csóró ember leszarja a többi ismeretlen embert...
Sajnos pocsék egy filmélmény volt a számomra. Lehet hogy jó a kérdéseken gondolkodni egy film után, de hogy semmi se derüljön ki, semmi csattanó ne legyen azon kívül, amit már az elején is tudunk, hogy másoknak is elviszik a "dobozt".
Szerencsére nem moziban néztem meg... Visszakértem volna a pénzem.
10/3 (jószívvel)
Ar@gorn 2010 máj. 07. - 10:55:51
(115/273)
Gyerekek én értem is a filmet, szeretem és tisztelem is az elvont dolgokat, na de egy ekkora rakadt...t még nem láttam. Teljesen elrontotta a tegnap estémet.
atyx88 2010 máj. 06. - 23:19:28
(114/273)
Látom sokan szidják ezt a filmet de én a mai megnézése után semmiképp sem mondanám rossznak.(nem vagyok amatõr filmnézõ, már több száz movie-t láttam eddig és az ehhez hasonlóakból is eleget hogy meg tudjam különböztetni az igazán sz*rtól) Igaz itt-ott nem volt világos hogy mi van és a legvégét nem nagyon értettem - a film utolsó 15 mp-ben az ablakban kik voltak mer olyan gyorsan elvették hogy nem volt idõm megfigyelni de úgy érzem fontos személyek lehetettek xd...
Összeségében adnék rá egy 10/8-at és aki ezt sokallja az nem ért a filmekhez, ennyi.