Meklód fia 2014 máj. 29. - 13:05:58 Előzmény robicsek2
(311/411)
közben meggondoltam magam. Nem olyan gagyi ez, csak kell az a 30-40 rész mire ráhangolódok.
mapk 2014 máj. 28. - 22:46:20
(310/411)
Elképzeltem, ahogy Csárszingülsz dechatlonos virítókék thermopulcsiban transzportál, miközben tértágító bûbájt mormol.
Eközben Kisbogár, a beszélõ autón már meg se lepõdik.
offtopic
robicsek2 2014 máj. 28. - 00:09:59
(309/411)
Persze mert a kamion az csak a Transzport portál :) :P
offtopic
mapk 2014 máj. 27. - 21:13:18 Előzmény talpfaszamlalo
(308/411)
:) Lehet a ház tövében ott parkol a Knight alapítvány kamionja.
A Knight Rider-ben, mikor K.I.T.T. felmegy a platóajtón, épp hogy befér, majd köv.képen már egy koktélbár van körülötte.
offtopic
robicsek2 2014 máj. 27. - 16:29:35
(307/411)
Akkor ne nézd. Mondj egy jobb sorozatot, amit a család bármelyik tagja nézhet, és még érdekes is.
Ezekre is szükség van, és jobb volt míg ez ment az RTL en és nem a sók szutyok valóság szar, és a sok szappanopera.
Meklód fia 2014 máj. 27. - 12:57:10
(306/411)
ez régen is gagyi volt és most is az, de legalább olyan csatornán megy amire nem nagyon kapcsolok
talpfaszamlalo 2014 máj. 27. - 12:55:11
(305/411)
Az amúgy feltûnt nektek, hogy az Ingalls ház nagyobb belülrõl mint kívülrõl? Mikor kívülrõl mutatja a kamera, akkor kb. egy fáskamra méretûnek látszik csak, belülrõl meg sokkal nagyobbnak, pláne ha több másik házzal is összevetjük, ami kívülrõl is nagyobbnak látszik.
talpfaszamlalo 2014 máj. 25. - 17:56:42
(304/411)
De igen.

Valahol írták azt is ,hogy Landon hegedülése kívánnivalót hagy maga után, mert rosszul imitálja. Én nem értek hozzá, de néha tényleg elég gyengén hegedül. Azt olvastam valahol, hogy Landon nem tudott hegedülni, de Charles Ingalls tudott és azért kellett beleírni.
valinagyi 2014 máj. 23. - 11:13:43 Előzmény talpfaszamlalo
(303/411)
Mindenki nevében kérlek,aki még nem látta az egész sorozatot,vagy nem olvasta a könyvet,legközelebb jelezd,hogy SPOILER!
talpfaszamlalo 2014 máj. 07. - 15:05:35
(302/411)
***SPOILER PÓTOLVA***

Pár oldalt visszaolvastam, a prairie.hu oldalon majdnem mindenre megvan a válasz. Maga a sorozat már a kezdeteknél jelentõsen eltért a könyvsorozattól, gyakorlatilag csak a szereplõk egy része valóságos. Az Ingalls család pl. tényleg 3, majd 4 lánygyerek volt, ez valós az is, hogy Mary megvakult, de sosem tanított vakokat és a vakiskolában is sokkal több idõt töltött, férjhez sem ment soha. Alden atya, Mr. Edwards volt még valós szereplõ, Nellie Olson, mint örök rivális nem létezõ személy volt, több valós személybõl lett összegyúrva, akikrõl a könyvsorozatban említés van. Mr. Edwards létezõ személy volt ,de nem nõsült meg és gyereket sem nevelt.

Kitalált szereplõk a Garvey család és az örökbefogadott gyerekek is. Ezek a szálak csak a sorozat miatt kerültek bele, Albert szerepeltetése egyébként sem logikus pláne így, hiszen sok unokatestvér van a könyvben megemlítve bármelyiket behozhatták volna. Egyszerûen hirtelen ötlet volt, hiszen kellett még egy fiúgyermek, Andrew Garvey mellé bemutatva a csínytevéseket. Késõbb ezért emelték be Jenny-t is mikor másodszor is szerepelt Royal Wilder (aki amúgy létezõ személy volt, de egyik filmbeli Royalhoz sincs semmi köze). Akkor épp a Laura-Nelly vonalat akarták továbbvinni vagyis elényeztetett gazdag lány vs. szegény tanyasi lány örök harca és rivalizálása, és ugye Nelly és Laura felnõtt, ezért jött Nelly 2.0 azaz Nessie és Jenny.

Jenny érkezése mással nem is lenne magyarázható, hiszen ha abból indulunk ki, hogy mivel tudja Royal, hogy haldoklik és Jenny lányát megbízható emberre szeretné bízni, akkor logikusabb volna a Elizára a nõvérükre bízni, aki egyedül él és nyilván jobban gondját tudja viselni, mint az amúgy is napról-napra élõ Almanzóék.
talpfaszamlalo 2014 máj. 07. - 14:35:50 Előzmény nikato
(301/411)
Na igen, meg alapból Darwin díjas cselekedet volt kinyitni pinceajtót, ahonnan vastagon dõlt a füst. Nehogy már legyen idõ pánik nélkül nyugodtan kimenekülni. Na meg Alice karján a gyerekkel ugyan kitör egy ablakot, de aztán feladja, nem ám bármit megragadva kiverné teljesen és kiugrana.

Egyébként is van sok anomália a sorozatban, több forgatókönívíró írta és nem mindig nézték át az elõzõ csapat mit alkotott. A www.prairie.hu oldalon részletesen le van írva minden.

Pl. az aranyásós évadzáró epizód végén Edwardsék magyarázat nélkül tûnnek el és jön a Garvey család helyettük, aztán sokáig nem is hallani Edwardsékról. Késõbb meg étszer tûnik fel Royal, Almanzo bátyja telejsen más szerepben. Egyszer két fiuk van ,akik nagyon elevenek és sok galibát okoznak, mikor egy hétig Laura és Almanzo vigyáz rájuk, késõbb meg ugye egy lánya van Jenny, és be is mutatja Almanzo Royal-t pedig már találkoztak.

Az is rejtély Mr. Edwards mikor tanult meg olvasni, hiszen az elején nem tudott, majd késõbb már tud magyarázat nélkül, de ez még elképzelhetõ, megtanult magától, ezt még el lehet fogadni. Viszont pl. az egyik részben Caroline terhes lesz és a rész végére meg is szül, ill. Adam is elég gyorsan elvégezte a jogi egyetemet.

Az egyik epizódban elhangzik a végén, hogy Albert orvosként tért vissza Walnut Grove-ban a következõ évadban pedig kiderül, hogy halálos beteg és meghal a rész végén, sõt az utolsó részben ugye felrobbantják az egész várost, és nincs ott Albert mint orvos, de egyébként sem lehetne.
10/10
offtopic
ceia 2014 ápr. 08. - 03:12:44 10/10
(300/411)
A mûsorterv szerint most kéne mennie a sorozat ismétésének, ehyelyett "A szomszéd fõztje - Legjobb pillanatok" megy :( Hajnalban fõzõ mûsor? Pont most kell az embernek húsokat, hagymát, stb. mutogatni.. ilyenkor szinte hányingerkeltõ, fõleg ahogy a mûsorban mutatják :O Ráadásul az a tehén (nem jut eszembe a neve, reklámokban szerepelget de elvileg mûsorvezetõ..) kóstolgatja, meresztgeti a gülü szemeit a kajákra.. kész horror!
10/10
Attila G. 2014 márc. 28. - 09:45:39 10/10
(299/411)
Az elõzõ hozzászólásomat - az elsõ 3 sort leszámítva - tekintsétek tárgytalannak.
Ugyanis meg kellett volna várnom az ismétlést; amelyben hallottam Caroline válaszát: "Egyik hibát ejtem a másik után."
10/10
Attila G. 2014 márc. 28. - 01:31:53 10/10
(298/411)
Hello Mindenki!

Nem igazán kérdés az, hogy hány pontot adok a sorozatra, hisz olyasvalami, amit nem tudok megunni. Annak is örülök, hogy talán valamikor karácsony táján végre leadták az utolsó részeit is, amit a Story csatornákon nem szoktak.

Most a Walnut Grove büszkesége címû epizóddal kapcsolatosan lenne egy kérdésem egy nagyon apró részletre vonatkozóan.

Általánosságban véve kérdezhetném azt is, hogy elképzelhetõ, hogy a Story4 kivág apró jeleneteket?

Ugyanis ugyebár az említett epizódban Mary részt vesz egy versenyen, amelyre többek közt Walnut Grove jóvoltából juthatott el. Eközben az édesanyja kint várja a folyosón - s horgol - egy másik szülõ társaságában. Aki irigykedik, hogy Caroline milyen nyugodt, hogy még horgolni is tud. Ma amikor levetítették az epizódot, ezt a megjegyzést Caroline egy nevetéssel konstatálta.
Viszont én úgy emlékeztem; mintha más "vetítésnél" azt mondta volna, hogy Õ is ideges, s próbálkozik, de kb. minden második öltése félremegy; vagy valami ilyesmit.

Igazából természetesen ennek a szösszenetnek nincs jelentõsége, s volt már hogy megcsalt a memóriám ilyen apróságok kapcsán; s ha minden jól megy, pár órán belül lehetõségem lesz újra megnézni.

Csak valahogy beivódott ez a párbeszéd, s ma hiányérzetem volt. Bár lehet hogy épp akkor zavart meg valami, amikor ez a jelenet ment.
10/10
ceia 2014 márc. 24. - 18:41:43 10/10
(297/411)
Éjjeli 2:30-kor ismételni egy családi sorozatot..
10/10
nikato 2014 márc. 03. - 17:43:28 10/10
(296/411)
Nem tudom. Én már még egyszer nem nézem meg a Farm ismétlését. :D Már vagy 10-edszer ismétlik. :D
MiZsu49 2014 márc. 03. - 11:36:57 Előzmény nikato
(295/411)
Most szerintetek mi van? Valami krimi megy.
10/10
nikato 2014 febr. 06. - 21:41:40 10/10
(294/411)
Oh, hát én is tévedhetek! :)
Wynter 2014 febr. 06. - 18:17:00 Előzmény nikato
(293/411)
Caroline Caroline Lake Quiner néven született. A Holbrook nagypapa aki benne van, õ Frederick Holbrook akihez Caroline anyja hozzáment az apja halála után. Az említett mostohaapa.
10/10
nikato 2013 szept. 20. - 21:55:16 10/10
(292/411)
A tegnapi részben Caroline a gyerekkoráról mesélt, hogy amikor az apja meghalt, lett egy mostoha apja. Ez fura, mert "Holbrook nagypapa" szerepelt öregkorában, az anyja halt meg, de õ is öregen.. a történetekben gyakran kavarodnak a szálak.
A mai rész viszont nagyon esemény dús volt. Gedeon, a farkas, stb.