Téma: A félszemû

tanhu 2011 febr. 16. - 22:35:00
(33/153)
Akkor maradjunk nálad ennyiben, nálam meg annyiban.Ugyanis nálam a szerelem különbözõ nemûeknél kezdõdik, persze ha két nõ szerelme ízléses is lehet, és ott is folytatódik.A férfiakét sem így sem úgy nem kívánom látni, még egy csók erejéig sem, fõleg egy valóban férfias mûfajon belül nem...
A szerelmesfilm mint olyan számomra nem két homokost jelenti, ahogy a gyönyörûséget vagy a gyönyört sem
rockjano 2011 febr. 16. - 22:16:20 Előzmény tanhu
(32/153)
Kedves tanhu

Szinte mindenben egytértek veled

Azonban a Túl a barátságon a világ talán legszebb szerelmes filmje.

Én egy kemény pasi vagyok egyáltalán nem homoszexuális de végigbõgtem a végét.
tanhu 2011 febr. 16. - 14:39:21 Előzmény Sonic8
(31/153)
Vannak örökfilmek, ikonok, és szereplõk.A volt egyszer egy vadnyugat, az megismételhetetlen!Nem igazán tudok hozzáfogható westernt.Az ember akárhányszor nézi meg és tudja mi fog történni le fogja nyûgözni,már a kezdõ képsoraival is.Minden benne van mint jeles elõdeiben a csambarákban, szamurájos, dzsidaigekikben, vagy a komolyabb sinobikban írhatnék több százat is akár a szmbiki nó szamuraitól, a kózure okamiig,a shicsi nyin szamuraiig amibõl a hét mesterlövészt adaptálták hozzáteszem mind a kettõ örök darab! De mondhatnám akár a nyugati a Vad Bandát a Délidõt, A nincs bocsánatot vagy a börtönvonat Yumába remake-jét, vagy a Propositiont vagy akár a Kill Billt,és minden idõk leghangulatosabb és egyben legjobb Westernfolyamát a Deadwoodot.Ezeket az ember bármikor megnézheti
A Félszemû nem rossz film, de nem is olyan jó, egyszer megtekinthetõ.Hangulatában meg sem közelíti a leone-i evergreent, a japáni csodákat meg fõleg nem.Pedig jók a színészek egyes esetben még remekek is,a sztori azonban a könyvvel ellentétben imitt-amott rohadtul döcög, a regényben sokkal több van, a kiscsaj viszont hiteles, annak ellenére, hogy az embert megkísérti a gondolat,hogy szájba küldje néhányszor,noha a kényszer nagyúr és attól válik szempillantás alatt gyerekbõl tudatos akaratos ön és céltudatos felnõtté ha úgy tetszik nõvé, jellemfejlõdése jobban átsugárzik a vásznon mint az eredeti '69-es, kissé röhejes felnõtt alakítász " siralmas játékában"
Talán emiatt érdemes is volt leporolni,és mérget rá aszker várományos,ez nem kétséges,amit meg is fog kapni a király beszédével vagy a black swannal egyetemben,bár nagy nyomot szerintem senkiben sem fog hagyni különösebben egyik sem.(Az inception/eredet az más tészta,azt vagy otthagyod vagy azonnal szerelemre lobbansz iránta)
És éppen ez a baj vele a True Grittel, az a film a jó amit az ember hazavisz magával és valójában nem abban a pillanatban, hanem megtekintés után ízlelgetve,felidézgetve egyes jelenetsorait dolgoz fel, nos ez nem ilyen ez sajnos a meglátni és elfeledni kategória, azoknak akik szeretik a mûfajt egyszer megtekinthetõ, akik azonban nem éppen azoknak üdítõ színfolt lehet, az egyre szarabb holivaúúúúdi tizenkettõ egytucat egykaptafás agymosó vacakóceánban...
Nem rossz de nem is jó egy mustrát azonban mindenképpen megér.
Azonban lehetséges,és örömteli dolog, hogy a Western mint mûfaj ismét divatba fog jönni,és remélhetõleg nem olyan homokos filmekkel, ami sz.v.sz elfogadhatatlan,és gyalázat a mûfajra nézvést, mint a túl a barátságon, hanem a férfivirtust a megfelelõ módon kezelõ jeles alkotásokban amik a nézõ szívét valódi nemes melegséggel töltik el akár kard legyen a kezében akár pisztoly,és bármilyen múlthidat is égetett fel maga után a hõs a mesében, olyan dologért ragad fegyvert amiért nemcsak halni kész,hanem élni is érdemes.Hogy tovalovagoljon avagy gyalogoljon a lemenõ nap fényében, avagy letelepedjen az elnyert kezû "királykisasszony" és az õ birodalmában annak rendje és módja szerint.))))
9/10
FerGago 2011 febr. 16. - 13:55:23 9/10
(30/153)
Kezdjük ott,hogy ez a film,nem remake,hanem könyvadaptáció.Nem a régi filmet forgatták le újra,hanem a könyvet adaptálták coenék más nézõpontból.A régi filmben ugyanis Cogburn köré épül a sztori.Róla szól igazán.Itt a kiscsaj Mattie a lényeg.Ezt a filmet tényleg nem ajánlanám mindenkinek.A legtöbb átlagnézõnek nagyon unalmasnak hathat.Viszont akik szeretik Coenék stílusát,azt a fajta letisztultságot és történet"mesélést" ami erre a filmre is jellemzõ bátran lehet ajánlani.Mert Coenék tényleg ebben jók,az biztos,hogy az õ filmjeikben nem kell várni hatalmas fordulatokat,akciót.Aki erre vágyik ne ezt nézze.Itt a párbeszédeken,a karaktereken,a színészi munkán és legfõképpen egy történet "elmesélésén" van a hangsúly.A 10 oscar jelölés meg teljesen megérdemelt,tekintve,hogy sajnos vagy 2-3 díjat fog kapni.A king's speech 12 viszont legalábbis engem feldühített.
10/10
ada1 2011 febr. 13. - 21:49:19 10/10 Előzmény ayantaqe
(29/153)
ez egy western. hogy lenne ugyanaz a hangulata mint a nem vennek valo videknek?? inkabb ne nezz ilyen filmeket, nem neked valok.
6/10
ayantaqe 2011 febr. 12. - 21:41:52 6/10
(28/153)
Hát, jó közepes rendezés, gyatra sztori, jó színészek. Valahogy nem sikerült hozniuk a hangulatot, ami a nem vénnek valóban megvolt. 6pont.
Fenom-én 2011 febr. 11. - 13:39:04
(27/153)
...vagy esetleg az ízlésedet.
5/10
Thousand Lakes 2011 febr. 11. - 00:54:10 5/10
(26/153)
Ez is csak az Oscart minõsíti.
Fenom-én 2011 febr. 11. - 00:38:52
(25/153)
Nyilván... Biztos ezért kapott 10 oscar jelölést.
5/10
Thousand Lakes 2011 febr. 09. - 07:39:12 5/10
(24/153)
Nem a precíz pontozás a lényeg. A film alapjaiban rossz akkor is ha 4 vagy ha 6 pontot adsz neki.
4/10
Koma86 2011 febr. 09. - 07:10:44 4/10 Előzmény mukiwa
(23/153)
a filmértékelésnél viszont már eszemnél voltam és 4est adtam,annyit azért megér.)
Vexi 2011 jan. 29. - 20:49:00
(22/153)
Nagyszerû film! Az az igazi western, amit már egy ideje hiányolok. Remek remake.
Nagyon szoros mezõnye van az idei Oscar gálának....
9/10
bbohun 2011 jan. 27. - 16:33:46 9/10
(21/153)
az alkudozós jelenet tényleg nagy volt.
de összességében az egész film nagyon tetszett. kár, hogy a western ennyire eltûnt a filmpalettáról, bár inkább legyen kevesebb, de jól megcsinált film.
Jeff Bridges óriási volt, de a kislány is jól játszott. a vágta képi megoldásai is nagyon jók. 9/10 nálam.
kingsx 2011 jan. 25. - 23:51:27
(20/153)
Nekem is nagyon tetszettek az alkudozós jelenetek, valamint nem elhanyagolható, hogy egy 14 éves gyerek szerepét tényleg egy 14 éves játssza, nem úgy, mint más filmekben, ahol pl. egy fiatal gimist egy húszas éveiben járó fiatal. Persze mindez kevés lenne tehetség és jó irányítás nélkül. Olyan volt ez nekem, mint egy jó focimeccs, csodálkoztam, hogy elrepült az idõ miközben néztem, el tudtam volna viselni, ha hosszabb, de lehet, épp azért is ilyen jó, mert csak ennyi a játékidõ. Aki teheti, nézze meg eredeti nyelven, akkor bizony többletélményt nyújt hallani azokat az ízes kiejtéseket. Ez az én szubjektív véleményem.
faguri 2011 jan. 24. - 18:27:17
(19/153)
Jó film. John Wayne (aki ezért Oscart kapott) után Jeff Brdges megérdemelte ezt a szerepet. A Tron után meg mindenképp, persze kinek a papné .... Matt Damonra meg rá nem ismertem volna, ha nem írják ki. :)
A kiscsaj meg tényleg csak 14 éves, mégis hihetõen és kitûnõen játszik. Látszik, hogy jó rendezõk jó színészvezetéssel kihozzák a tehetségbõl a legjobbat. Talán még látjuk más filmekben.
Zseniális az alkudozós jelenet a lókupeccel.
rockerjutka 2011 jan. 22. - 16:44:17 Előzmény NANU..! NANU..!
(18/153)
lelki társ xd
NANU..! NANU..! 2011 jan. 22. - 02:34:29
(17/153)
Nekem errõl a Címrõl, más jut eszembe. ;XD)))))
Mr. D 2011 jan. 22. - 00:52:19
(16/153)
Örülök, hogy vannak még olyanok Hollywood-ban, akik úgy látják, a western mûfaj még nem halt meg. Bár ez a film is egy remake, szóval azt nem mondhatjuk biztosan, hogy újjászületik a mûfaj, de a bevételi adatokból is jól látszik, hogy a nézõk igenis ki vannak éhezve egy ilyen régi vágású westernre. Manapság ugyanis ilyenbõl nem sok készül sajnos, pedig A félszemû is bizonyítja, mennyire hiányoznak már ezek a filmek a mozikínálatból.
7/10
mazsola81 2011 jan. 21. - 21:43:07 7/10
(15/153)
Nem kedvelem a western filmeket, ez mégis kiváncsivá tett és megnéztem. Kicsit lassúnak éreztem, de ennek ellenére jó filmnek értékelem.
8/10
mukiwa 2011 jan. 21. - 11:43:57 8/10 Előzmény Koma86
(14/153)
Hogy lehet ilyet irni,hogy "senkinek sem ajanlom" ? Hogy hogy senkinek?Annak sem akinek mas az izlese es tetszik neki?De azert 6-ost adtal ra.Hol itt az ertelem?