dioevi 2011 júl. 10. - 20:21:28
(222/502)
Igen,én is észrevettem ma (vasárnap),hogy valamelyik este amikor csak fél szemmel néztem-mert közben mást csináltam és tudtam,h. ugyis megnézem késõbb valamikor hétvégén - már nem volt benne az a jelenet amikor Kalinda azt mondja "te csak egy feleség voltál,mert még nem ismertelek"-mikor az üvegkakitkában beszélnek. Ezek szerint a péntek esti is vágatlan ?
batagy 2011 júl. 10. - 15:57:40
(221/502)
Szóval úgy tûnik, hogy a Universalon a 21:00 utáni már nem számít fõmûsoridõnek, akkor vágatlanul adják. Tehát a hétfõi 21:00 és a pénteki 22:00 adást szabad csak nézni! Kár hogy ezt nem tudtuk hamarabb. Szerencsére a letölthetõ forrásokban nagyrészt a vágatlan adás szerepel.
batagy 2011 júl. 09. - 19:58:26
(220/502)
Már többszöri alkalommal észrevettem, hogy megvágják az ismététléseket, de a mai szombat esti ismétlést minimum 3 helyen is megvágták! Ott ahol "csúnya" szavak hangzanak el. Gondolom összefügg azzal is, hogy az ismétlés 19 órakor megy. Konklúzió: a részt hétfõ este 21:00-kor kell nézni! És merem remélni, hogy akik felveszik a hangot, azok a hétfõi, vágatlan szinkront tudják rögzíteni.
agig112 2011 júl. 08. - 21:17:02 Előzmény Icurami
(219/502)
***SPOILER - 3. évad elsõ fele***
Azóta az a hír jött - tvline.com -, hogy Lisa karakterének régen közös praxisa volt Will-lel. Többet még nem tudni.
Azért nem szabadna megutálni egy színészt, mert a karaktere ilyen meg olyan. Persze elõfordul, hogy ez velem is megesik - ha utálatig nem is fajul a dolog, de befolyásolja a színészrõl való véleményem. De inkább az interjúk, személyes megnyilvánulások alapján próbálok véleményt alkotni. :)
10/10
Zsanna 9 2011 júl. 08. - 11:43:10 10/10 Előzmény batagy
(218/502)
már nekem sem rémlik teljesen pontosan, de lehet, h így történt, ahogy írtad, batagy.
eszembejut néha nekem is a Lost, abba a sorozatba is bele voltam bolondulva, v. inkább még most is ... szóval, azért az zseniálisabb volt, másról is szólt, de a The Good Wife is szenzációs, imádom, h vannak benne olyan szépen, aprólékosan kidolgozott momentumok, máskor meg átugornak egy-két jelenetet, nem rágnak mindent a nézõ szájába, fõként az aktuális üggyel kapcsolatban vettem ezeket észre, talán ezért is nem értem kapásból az összes ügyet, meg h h is végzõdik, stb.
még 4 nap és utolsó rész jön ...
batagy 2011 júl. 06. - 02:31:19
(217/502)
Valóban mondta hogy 18-szor feküdt le Madisonnal, de emlékeim szerint az vetítés volt, mert így játszották ki végül Amber Madison-t. A részletekre már nem emlékszek, de valami ilyesmi történt.
Most ezt nem azért hogy Peter-t védjem, csak hozzátartozik az igazsághoz.
Jackie valóban kicsit kotnyeles....
Szenzációs jó a sorozat, néha úgy érzem megközelíti a Lost-ot, no azért annyira mégse, de mégis nagyon jó!
10/10
Zsanna 9 2011 júl. 06. - 00:04:49 10/10
(216/502)
ja, még az jutott eszembe, h amikor Kalinda mondja, h akkor még nem ismertelek, csak egy feleség voltál ... úúúúúúúúúúú, durva volt!! Kalinda még nem sírt, legalábbis nekem nem rémlik ilyesmi, de úgyis újra nézem a részeket nemsokára :-))
meg Jackie-n akadok ki állandóan, kotnyeles anyós!
10/10
Zsanna 9 2011 júl. 05. - 23:48:20 10/10
(215/502)
ha már a címnél tartunk, akkor nem értem, h h lehetett így fordítani a The Good Wife-ot, h a férjem védelmében ... mert nálam a The Good Wife = jó feleség ... szokszor nagyon furi nálunk a filmcímek fordítása ... de nem ez a lényeg, hanem az, h milyen szuper ez a sorozat!!! (szerintem) és, h már csak egy rész van hátra ...
batagy, az 1. évadban Peter maga mondta a bíróságon, h 18-szor feküdt le Amber Medison-nal ...
batagy 2011 júl. 05. - 14:46:49
(214/502)
Speedway, az hogy mi a sorozat címe, az egy dolog. Attól el kell tudni vonatkoztatni. Most komolyan erre építed az egész véleményedet, hogy mi a címe.... no komment. Egyébként is, pont arrõl szól az egész, hogy ezen tudjunk agyalni.
offtopic
Speedway 2011 júl. 05. - 13:30:44
(213/502)
Még mindig nem értem miért Férjem Védelmében a címe a filmnek.Az elsõ résztõl kezdve játszotta a sértõdött megcsalt nõt,amivel nincs gond mert a házasságban váló ok a házasságtörés,de viszont dönthet úgy a megcsalt feleség,vagy férj hogy megbocsájt a másiknak,és ad egy lehetõséget hogy megváltozzon.És soha nem hozza szóba mert ha állandóan szóba hozza hogy te ezzel meg ezzel is akkor nem lehet túl menni ezen a dogon,és végül is soha nincs ez megbocsájtva.Na már most ebben a filmben minden részben szinte ez látszik hogy állandóan hántorgatja Alicia hogy ezzel-ezzel meg ezzel! Oké! Peter ezerszer megbánta és túl akart rajta lépni!De Alicia valahogy soha nem engedte még, az elsõ évad rész legutolsó részébe is, Willhez szaladt Alicia mikor a férje házi õrizetbe volt.Nekem minden egyes film egy sértõdött megcsalt feleség szerepe jut az eszembe a filmrõl,és nem a a férjem védelmében,mert nem értem hogy mit véd?A jogi ügyeken kívül,hát arról meg nem is beszélve hogy ugye most váláson gondolkozik,ami szintén nem a Férjem Védelmére utal!!Ha Willre van ráizgulva akkor keféljen vele és kész! Nem kell játszani a sértõdött ribancot!Bár ez csak film,de már kezd idegesíteni!Láttam már olyan filmet amiben ez volt a helyzet és a férj volt a megcsalt,de megbocsájtott a feleségnek és a végén még ápolta is,mert a feleség aztán egy halálos betegségben szenvedett,na annak lehetett volna azt adni hogy Feleségem Védelmében! Így ez a cím hogy férjem védelmében teljesen hiteltelen és idegesítõ!
batagy 2011 júl. 05. - 11:31:50
(212/502)
Ez a rész tényleg nagyon ütõs volt! Tetõfokára ugrott a feszültség Kalinda és Alicia között. Asszem Kalindát nem sokszor láttuk sírni eddig... Peter és Cary is ügyködnek valamin, gondolom....
De én továbbra is Alicia-Peter párosnak drukkolok. Elõször is, a k* akivel 18-szor lefeküdt, az szerintem nem volt igaz! Azt az elsõ évadból tudjuk, hogy a képet összemontírozták, és csak egy támadás volt Peter ellen. A Kalinda "incidens" pedig még korábban történt.
De mindent egybevetve, így is nagyon igzalmas a story, meglátjuk mi lesz....

Ja, és nem is vettem észre hogy már vége lesz, nem tudtam hogy ez volt az utolsó elõtti a 2.évadból. Kár hogy most vége.... soká lesz még itt a 3. évad.
10/10
Zsanna 9 2011 júl. 05. - 00:40:42 10/10
(211/502)
kicsit sajnálom Peter-t, de hát így járt ... röviden ennyi.
az meg nekem is szöget ütött a fejemben, h miért marasztalja ott az ügyészségen Cary-t ...
szerintem Will-t az egyetem óta utálja ... Alica akkor Peter-t választotta, most eltelik 17-18 év és újra Will vs. Peter ...
én is Alicia és Will mellett állok teljes mellszélességgel :-)))) nagyon szurkolok nekik!!!!!!!!!!
ja, azért látszódott, h utolsó elõtti rész, gyorsan pörögtek az események, de õrül jó rész volt!!!
10/10
Zsanna 9 2011 júl. 05. - 00:26:49 10/10 Előzmény Kárpáti Éva
(210/502)
Éva, szerintem Alicia nem lenne magányos egy percig sem, Will azonnal ugrana ...
úgy tûnt nekem, h már majdnem visszaszeretett a férjébe, hiszen már újra egy hálószobában aludtak ... jó, mondjuk ez nem sokat jelent ... de akkor is, már enyhült.

na, de ez a mai rész ... ez magasan veri nálam az elõzõket ... az ügy, amit tárgyaltak, az is izgi volt, amikor megláttam, h Alicia bemegy David Lee-hez, na mondom, válni akar, de persze még mindig nem döntötte el ... Cary jó fiúk, rossz fiú ... Kalinda felmond, nem mond, új munka, régi munka ... nagyon tartalmas epizód volt, amikor Kalinda elárulta Will-nek, h különköltöztek Alicia-ék ... azt hittem, h kiugrik a szívem ...
9/10
Icurami 2011 júl. 04. - 23:01:14 9/10 Előzmény Zsanna 9
(209/502)
Most komolyan Peter-t véditek ? hogy a karrierje .. ? oké én is sajnálom mert látszott h megbánta de amikor Carrievel beszélt már egy kicsit bosszu ize volt az egésznek .. ha összevesznek Alicia-val akkor itt lesz ne mulass fõleg hogy egymás ellenségei lesznek ettõl függetlenül is a biróságon és Will-t is utálja már .. hát nem tom hogy fog ez elsülni ..
Visszatérve arra h kidobta Peter-t , egész ideáig a gyerekekre és a házasságára gondolt .. és Will-nek is megmondta h terv kell és aki a gyerekeivel is törödik ott van a szülöiken .. stb. de Alicia miatt nyerte meg Peter a választást . azt modnta h megbocsátott neki mindent elnézett neki hogy nyilvánosan megalázta és egy k*-val volt mindent .és megkérdezte Alicia hogy csak õ volt erre meg kiderül hogy a legjobb bnõje ? oké h akkor nem volt az .. de akkor ezek szerint lehe th mások is voltak ha errõl nem mondott igazat akkor ezután ? és igen ugy tünt egy kicsit h Alicia már elötte eldöntötte és ez csak egy ilyen utolsó csepp volt és ezt használta fel de én Alicia mellett állok egyszer legalább saját magára is gondoljon mert eddig mindig azzal foglalkozott h ez jó a kampánynak vagy mi lesz a gyerekekkel vagy a munka ..
10/10
Zsanna 9 2011 júl. 04. - 12:10:58 10/10 Előzmény batagy
(208/502)
szegény Alicia mindenhonnan azt hallja, h ez meg az nem tesz jót Peter pályafutásának ... elege lehet már, végülis eleget tûrt, de most keményen kidobta.
izgalommal várom a mai részt, ezt nem néztem meg angolul, nem is olvastam utána, úgyh minden egyes perce újdonság lesz!! Kalida-val is meg kell ezt beszélni ... mert az elõzõ részben be sem ment az irodába, amikor meglátta Kalinda-t ... nem kerülgetheti ...
10/10
Kárpáti Éva 2011 júl. 04. - 11:37:07 10/10 Előzmény batagy
(207/502)
Szerintem is elõbb cselekedett, mint gondolkodott volna, de amit tett az inkább arra utalt, hogy ezt már régen meg akarta tenni, de valami (a gyerekek? elõítéletek? félelem a magánytól?) nem engedte eddig. Pedig lassan kiszeretett a férjébõl, az utolsó csepp a pohárban ez a megcsalás volt. Talán, ha Peter még az elején a botrány kipattanásakor ezt is bevallja, akkor még talán lehetett volna esélye, de így utólag már nem. A fogadkozások ilyenkor már nem érnek semmit, a kisördög ott marad, hogy akkor még hány olyan eset volt, ami sohasem derült ki és hát igen, aki egyszer/kétszer megtette, megteszi majd késõbb is. A gyerekeknek sem hiszem, hogy jó, ha hazugságban élnek, ezt tanulják meg.
Will-en pedig látszik, hogy még mindíg nem tette túl magát Alicián (talán/reméljük soha nem is fogja).
batagy 2011 júl. 01. - 23:41:48 Előzmény Zsanna 9
(206/502)
Zsanna, mi nem tetszett a 21. részben? Hát hasonló mint nálad. Nem ezt vártam. Esélyt se adott Peter-nek, hogy megmagyarázza. Igen, pontosan az nem tetszik, hogy kitette Peter-t. Valamennyire meg lehet érteni hogy bepörgött, de ezt nem kéne. És Peter pályafutásának és a gyerekeknek se tesz jót. De remélem minden megoldódik... :)
Megpróbáltam úgy olvasni a topikban és írni ide, hogy az elõzõ spoilereket ne olvassam....
10/10
Zsanna 9 2011 jún. 30. - 20:37:59 10/10 Előzmény Icurami
(205/502)
SPOILER JÖN!!

angolul láttam az utolsó rész utolsó 10 percét, azt hiszem, h ez a lényeg ... nem mindent értettem persze, de ... azt levágtam, h az elnöki lakosztály volt csak, v vmi ilyesmi, õrült drága összegért ... nekem úgy tûnt, h Alica bíztatta Will-t, h kell az a szoba!! furi, mert nem szóltak egy szót sem egymáshoz, csak a gesztusokból nekem ez jött le. azért ez az éjszaka már jár nekik egy ideje!!!
a zene a liftes jelenet alatt, hát azóta imádom!!!

SPOILER VÉGE!!

várom az utolsó 2 részt magyarul is, egy csomószor megfogom nézni, h minden kis részletet tisztán megértsek.
10/10
Zsanna 9 2011 jún. 30. - 20:13:26 10/10 Előzmény batagy
(204/502)
sokat vártam ettõl a 21. résztõl, de nem igazán azt, ami történt/ahogy történt. Alicia hidegen, kõkeményen kiköltöztette a férjét. Az anyósával is, ahogy beszélt ... mint egy fagyott jéghegy, mint egy kõszikla.
talán drámaibbat vártam, talán érzelemdúsabbat.
aztán még azt mondta a végén, h nem tudja, h akar-e válni ... most van oka rá, vagyis eddig is volt, de most aztán nagyon, szóval, most, vagy soha!!
Neked mi nem tetszett, batagy?? az, h kirúgta Peter-t??
9/10
Icurami 2011 jún. 30. - 09:06:54 9/10 Előzmény batagy
(203/502)
El se hiszem h Will és Alicia .. a zene nagyon jó választás volt sztem .. meg hogy mennyi minden ellenük volt .. az összes gombot megnyomta a kislány, nem volt egy szabad szoba se , aztán végül kiderült h van de a legdrágább, nem nyilt ki a szobaajtaja. Amugy végig Will volt a magabiztos és Alicia nagyon bizonytalan és az ajtónál mikor elvette Will tõl a szoba kulcsát vvagyis kártyát hirtelen olyan nyugodt és magabiztos lett ..nem tudom elmagyarázni de hirtelen megváltozott . És amikor megkérdezte Peter hogy hogy van Alicia és Will mondta h jól és Peter hozzá tette h a munkában ? nagyon nagy volt !! kiváncsi leszek a 3. évadra . Amugy nem tudom hogy eltudom e képzelni Lisa Edelstein-t itt .. szerettem a dr. House-t de Alicia és Will .. és akkor most lehet h megfogom utálni Lisát ha közéjük fog majd állni vagy nem is tudom ..