10/10
ms0304 2008 okt. 23. - 10:52:33 10/10
(2058/2998)
http://www.youtube.com/watch?v=bxYmPy29IGQ


Ezt a filmjét is jó lenne látni! Azt hiszem, megváltozna GH megítélése, különösen azokban, akik csak a qaf-ot látták és nem tájékozódnak tovább.
10/10
fuge7 2008 okt. 23. - 09:38:33 10/10
(2057/2998)
Gale szépen gyógyulgat, kikerült az intenzívrõl, és átszállították egy másik kórházba. az orvosai szerint pár héten belül felépülhet. :)
a sorozatban sem terveznek nagyobb átalakítást. (az 5. széria 8. részét forgatták azon a héten, néhány párbeszéd lesz csak átírva.)

egyébként olvastam, hogy volt már egy komolyabb balesete 2003-ban is, de ennél nem súlyosabb.

drága Gale, vigyázz már magadra, basszus!! :S
reila 2008 okt. 22. - 22:02:50 Előzmény fuge7
(2056/2998)
Én maradnék,nem kérdés?:P:D
10/10
fuge7 2008 okt. 22. - 20:45:15 10/10
(2055/2998)
"So are you coming or going? Or coming and then going? Or coming and staying?"
XDDD
10/10
fuge7 2008 okt. 22. - 20:44:39 10/10 Előzmény ms0304
(2054/2998)
ez jó... :)
akárhogy is ragozzuk, Gale egyszerûen tökéletes volt erre a szerepre. milyen szerencse, hogy végül úgy döntött, elvállalja duplõr nélkül is! (mondjuk még egy ilyen szép férfit úgysem találtak volna, mint Õ, még duplõrnek sem! :D)
Sky87 2008 okt. 22. - 19:39:25
(2053/2998)
"Még nincs is szó a nyelvemen, és te Uram, máris érted egészen. (Zsolt.138,4-5)"
reila 2008 okt. 22. - 19:06:52
(2052/2998)
Amint vissza olvasom az üziket, látom a homofób elmebetegek azért mindig ránk akadnak.....
reila 2008 okt. 22. - 19:05:53
(2051/2998)
Sziasztok qafosok! Gale-rõl valami friss infó , hogy van?
10/10
ms0304 2008 okt. 22. - 17:07:55 10/10
(2050/2998)
Ron Cown és Daniel Lipman nagyon sok interjút adott a qaf--al kapcsolatban.
Felsorolták az Aidan Quinn-hez hasonló ismert (sõt nagyobb ) sztárokat, akiket megkerestek. Volt olyan is, aki elvállalta volna, de dublõrt kért a meleg jelenetekhez. Volt, aki nem is egyet, mert minden látható testrészének tökéletesnek kellett volna látszani( és ugyebár nem volt az). Az elõzõ cikk-idézetben erre vonatkozott a "bizalom próbája " kifejezés.
10/10
ms0304 2008 okt. 22. - 16:42:39 10/10 Előzmény fuge7
(2049/2998)
Van még egy csomó cikk a 2004-es európai bemutató utáni idókbõl. Akkor sokat idéztek az amcsi újságokból.Nagy volt a durranás, mert egyszerre több országban bemutatták a filmet.(német, francia, olasz) Most leginkább spanyol nyelvterületen új.
10/10
ms0304 2008 okt. 22. - 16:32:46 10/10
(2048/2998)
Részletek egy riportból, amit még tavaly találtam:
........
Az anonimitás , vagy ami azt illeti, sérthetetlenség hasznossá vált számára , amióta a karaktere, Brian Kinney a Showtime Queer as folk-jának meleg fehércápája beleégette magát a meleg és tömegkultúrába.

Ha Gale ki tudna jelölni több személyes területet , például soha nem ábrázolja magát sztárnak , megtenné. A kérdések arról, hogy milyen egy heteró férfinek meleget játszani, vagy hogy milyen érzés ennyire helyesnek lenni már egy kicsit talán zavaróak is a számára. Nem szereti a hírnevet vagy azt hinni, hogy az motiváló erõ.

-Nagyon hálás vagyok a figyelemért - mondja a rajongók odaadásáról, mert ez azt bizonyítja, hogy csinálok valamit. De ahogyan mondja és még azt is hozzáteszi, hogy ez a mondat pont úgy hangzik, mint a túlexponált sztárok százainak mondata. Ahogy beszélget vele az ember egy idõ után elfelejti a konvencióit a sztárbeszélgetésekrõl és áttér valami másra, valami sokkal valódibbra, és rájön arra, hogy ha azt gondolta, hogy ez a férfi csak egy a hónap címlapsztárjai közül, akkor nagyobbat nem is tévedhetett volna.

Az étteremben a pincér hoz neki egy teát és rendelünk ebédet.
-Hogy lehetnék nem ellentmondásos? - mondja Gale a hírnévrõl beszélve. -Ha híresnek lenni azt jelenti, hogy mindig jó projekteken dolgozol nagyszerû emberekkel, akkor a véleményem a hírnévrõl tartalmazhatja ezt is.
Harold elismeri, hogy a tv hamis kapcsolatokat kreál.
-Van ez a nyílt, õszinte emberi impulzus, hogy többet akarsz tudni azokról az emberekrõl, akik érdekelnek téged valamilyen oknál fogva. De ezek az impulzusok manipulálva vannak , rossz irányba , hogy fenntarthassák magukat. És ez még meg van csavarva az újságírók és a stúdiók által. Ez nem jótékony céllal fejlõdött ki, hogy több kikapcsolódást nyújtson az embereknek, úgy fejlõdött, hogy fenntarthassa magát.
.............
Mindazonáltal hollywoodi csoda aurája lengi be Gale kiválasztását a Queer as folk-hoz és ezt a témát az újságírók is nagyon szeretik. A show producerei Ron Cowen és Daniel Lipman a Sisters sorozat és az An Early Frost Emmy-díjas írói megvették az amerikai jogát a Brit drámasorozatnak, a Queer as folk-nak.
Scott Lowell, Peter Paige, Hal Sparks és Randy Harrison már ki voltak választva a szerepükre. De a casting rémálommá vált Ron és Daniel számára, ugyanis az ügynökségek nem küldtek klienseket az egyik szerep felolvasására. Brian Kinney szerepére, amely különösen nehéz.

-Itt van ez a meleg férfi, nagyon szexi, nagyon férfias, nem az a tipikus meleg karakter, amit az emberek már ismernek-mondja Lipman. Ha a karakter egy heteró férfi lenne, aki lefekszik minden nõvel, akit meglát, akkor hõs lenne, de ez ebben az esetben nem így van. És ez adja a szerep legnagyobb nehézségét.
-Rettentõ nehéz és stresszel teli volt a próbálkozás, hogy megtaláljuk Brian-t, mert amivel szembekerültünk az a nagymértékû homofóbia volt (Hollywood-ban)-mondja Cowen. Sokkolt és felidegesített minket a gondolat, hogy ezen az An Early Frost-nál is keresztül kellett mennünk és azt hittük, hogy az azóta eltelt évek alatt változott a helyzet, de rá kellett jönnünk, hogy egy szemernyit sem változtak azóta a dolgok.
Késõbb egy péntek délután, a hétfõi meeting tervekkel a kezükben - ahol már be kellett mutatniuk a szereplõket ,még mindig nem volt meg a Brian Kinney-jük.

-Ez a bizalom próbája volt, és a bizakodás péntek délután elfogyott.-meséli Lipman bánatosan. 5: 45-kor telefonált a casting vezetõ, aki azt mondta;
-Jöjjenek át, itt van Õ! -emlékszik Lipman. És ott volt Gale Harold és mi csak néztük õt, õ pedig olvasta a szöveget, és Ron-nal egymásra néztünk, azzal hogy - Hát nem kibaszottul mesés?

Lipman azt kérte Gale-tõl, hogy legyen hétfõn reggel 8-ra Los Angeles-ben a Showtime irodájában. Rágyújtott egy cigire és nagyon Brian-esen azt mondta, hogy: -A társulattal, ahol játszom, egy nagy dobásra készülünk vasárnap este, és nem hiszem, hogy meg tudnám csinálni.
-És mi pedig csodálkoztunk, hogy valódi õ egyáltalán? Ki mond ilyet? Túl régóta vagyunk Hollywood-ban. Mit lehet erre mondani? - nevet Lipman és hitetlenkedve rázza a fejét. Adott egy másolatot Gale-nek a szövegkönyvbõl és arra kérte, hogy olvassa át és hívja fel másnap.
-Álltam a konyhában- emlékszik vissza Cowen. Amikor megcsörrent a telefon és egy hang azt mondta:Hello! Itt Brian Kinney beszél!

-Gale elég bátor volt ahhoz, hogy elvállalja a szerepet. Ez történt Aidan Quinn-el is (aki az An Early Frost-ban egy AIDS-es meleget játszik). Szükséged van egy színészre, aki nem fél, és aki politikailag is elkötelezett ahhoz, amit csinál.
.......................................................
Gale Atlanta külvárosában nevelkedett egy mérnök apa és egy ingatlanügynök anya gyermekeként. A szülei mélyen vallásos emberek.
A gimnázium után Gale foci ösztöndíjat nyert az Amerikai Egyetemre de egy év után kimaradt és San Francisco-ba költözött, hogy képzõmûvészetet tanuljon a San Francisco-i Mûvészeti Intézetben. Rosszul fizetõ állások sorozatával tartotta fenn magát, amikhez fiatalokat kerestek.

-Felszolgáltam, kihordtam a szemetet és házakat festettem. Egy csomó alantos szarság.- mondja élénken. Ahogy telik az idõ mintha egyre nyugtalanabbá válna.
-Nem voltak céljaim és tudod az életem kezdett élvezetektõl mentessé válni. Egy barátja megkérte, hogy szerepeljen egy filmben (ami végül nem készült el) és ez az ajánlat igencsak felkeltette Gale érdeklõdését.

San Francisco egyre drágábbá vált, és amikor a lakást, ahol élt eladták, és parkolóházzá alakították, Gale rossz ómennek fogta fel.
-Tudtam, hogy tennem kell valamit.- mondja. Gale 1997-ben Los Angelesbe költözött.
-Találkoztam egy színi tanárral, aki kíváncsivá tett engem és részt vettem egy színi stúdió egyhetes programján. emlékszik.
A színész mesterség úgy magával ragadta, ahogyan a kétdimenziós mûvészet soha. Felszolgált, hogy eltartsa magát a tanulás mellett bármi más kivételével szûk másfél évig. Egy manager aki látta õt játszani, azonnal leszerzõdtette. A következõ évben Gale rengeteg meghallgatást csinált végig, sikertelenül. Egy pont után megkérte a managerét, hogy ne küldje el több televíziós munka meghallgatására, biztos volt benne, hogy nincs semmi neki való ebben a médiumban. Aztán persze jött Brian.

Folytatva a beszélgetést végül rátérünk a Queer as folk-ra, és Gale is kész beszélni az általa alakított, vitatható karakterrõl.
-Nagyon vonzó volt- ismeri be Gale (mikor arról kérdezem, hogy az a tény, hogy egy olyan szexuálisan túlfûtött élvhajhászt játszhat mint Brian Kinney )- a meleg szomszédoktól eltekintve.
-A másik dolog ami megfogott, az az érdekes sztori volt. Ez nem a Beverly Hills 90210 volt, amibe mondjuk fel se kértek volna, hogy szerepeljek. Én nem olyan típus vagyok.

Különben sem úgy tekint Brian-re mint egy hamisítatlan ragadozóra. -Szeretned kell a karaktered, mert ha te nem teszed, akkor senki más sem fogja. És ha a show része az, hogy egy olyan karaktert hozzon létre, akit senki sem szeret és mindenki utál, akkor annak így kell lennie. Ragadozóvá kell tenni. De nekem tetszett Stuart karaktere is (az õ karakterére alapszik Brian). Szerettem a srácot.

A gondolat, hogy egy meleg férfi szerepére lesz kiválasztva, nem befolyásolta abban, hogy elvállalja a szerepet vagy sem. Megkérdezte egy meleg színész barátját is arról, hogy elfogadja e az ajánlatot, és nem Brian szexuális beállítottsága miatt, hanem a show kiválósága miatt.
-Ha színész akarsz lenni - mondta a barátja - akkor játssz!

-Ott volt ez a kreatív impulzus és a tény, hogy esélyem van tenni valamit - mondja Gale õszintén - de szintén ott volt 1400 dollár értékû parkolójegy és az adó hátramaradása a kocsimon.Az hogy a barátainak és a fõbérlõjének is pénzzel tartozott, Gale-t a gyakorlatias gondolkodása ráébresztette arra, hogy itt az ideje felnõni.
-Túlestem a "sunyin és szûkösen" dolgon újra és újra. Elfogytak a lehetõségek.

Visszatekintve azt mondja:
-Az egyetlen különbség a régi és a jelenlegi énem között, eltekintve a tapasztalattól, amit a sorozat forgatása alatt szereztem, az az, hogy most van pénzem. El tudom tartani magam és vissza tudom fizetni a tandíjamat. És végre rendezni tudom a dolgaim az emberekkel. Ez nagyon fontossá válik az ember életében, ha betölti a harmincat.
10/10
ms0304 2008 okt. 22. - 15:54:32 10/10 Előzmény fuge7
(2047/2998)
Tartalmi részlet egy riportból, amit GH. a Szül-fel-beli szereplése után adott:
K: Úgy érzed végre sikerült magad mögött hagyni Briant?
GH: Briant? Most csak viccelsz, ugye?

K: Az egy nagyszerû szerep volt. És most teljesen más dolgokat csinálsz, és végre én is elkezdetelek másként látni.

GH: Örülök, hogy ezt mondod. Ez egy nagyon komoly próbléma egy olyan színész számára, mint én, aki a semmibõl érkezik és aztán kap egy hatalmas lehetõséget, és akkor az emberek elkezdenek úgy nézni rá, mintha az a szerep õ maga lenne, tök mindegy mit csinál ezután. És amikor ez a bizonyos szerep tényleg nagyon extrém, akkor elkezdhetsz aggódni. Mindenkinek elege lesz egy idõ után azokból a színészekbõl, akik mindig ugyanolyan szerepeket játszanak. De én nem akartam ezt... Ha soha nem csináltam volna semmi mást azon kivül az egy sorozaton kivül, akkor rám is ezt lehetne mondani, de én azt hiszem, hogy mindent megtettem, hogy megmutassam, hogy nemcsak abban az egy szerepben vagyok jó, és hogy nem én vagyok Brian Kinney.

Ekkor odajöttek hozzánk más újságírók is, és megszakították a mi kis beszélgetésünket, és azonnal érezni lehetett, hogy úgy tekintenek rá, mint Brian Kinney. Az elsõ kérdés az volt, hogy tudna-e heterokén élni. Nagyon tetszett Gale válasza: Nem, azt hiszem õ sosem bírna hetero lenni. Úgy értem az a férfi egyértelmûen homoszexuális. Ez volt az a része, amiért érdekes volt õt megformálni. Olyan volt, amilyen. Õ egy teljes mértékig homoszexuális férfi, aki nem foglalkozik a kötöttségekkel és így érzi jól magát.
10/10
fuge7 2008 okt. 21. - 20:47:08 10/10
(2046/2998)
ez nagyon jó cikk, köszi! :D

"Néhányukat sokkolta a hír" – tûnõdik – "már az a tény is, hogy van munkám."

:DDDDDDDD
10/10
ms0304 2008 okt. 21. - 20:07:43 10/10
(2045/2998)
Egy kis oktatás a tudatlanoknak. Ez egy Gale-rõl készített interjú részletének fordítása.:
„Ha valaki nem akar majd velem dolgozni amiatt, hogy egy meleg karaktert játszom, akkor én sem akarok ilyenekkel együtt dolgozni” – mondja nyugodtan. „Bekaphatják!”

Még ez a rövid állásfoglalás is több annál, mint amit akkor mondott, mikor a Queer as folk elkezdõdött. Amikor a találgatások mentek arról, hogy a színészek melyike homoszexuális a valóságban is, Peter Paige és Randy Harrison felvállalták, hogy melegek, Scott Lowell a feleségérõl beszélt, míg Hal Sparks elmondta, hogy õ mennyire kényelmetlenül érzi magát a szexjelentekben egy másik férfival.

Gale Harold pedig nem mondott semmit. A barátai mindig faxolnak neki híreket és cikkeket az internetrõl, és olyan megjegyzéseket is, amiket állítólag õ tett interjúkban. „Tulajdonképpen a többi heteró színészhez hasonlítanak engem is és a véleményemet is.” De Gale úgy folytatja, ahogy elkezdte. Nem akar, ahogy õ nevezi ’kérkedõ’ megjegyzéseket tenni sem a heteró és meleg világról, sem pedig a saját szerelmi életérõl.

„Gale nagyon dögös és elég nyugodt típus ahhoz, hogy ne legyen fenyegetve semmitõl. Õ tudja, hogy ki is valójában És ez teszi õt többé, mint egy színész, ez teszi õt remek emberré.” – Ron Cowen.

Folyton felmerül egy másik kérdés is a meztelenséggel és a két férfi közti szexxel kapcsolatban. De az emberek végül sohasem kérdeznek rá konkrétan, úgy, ahogy akarnák „Hogy a francba tudod megcsinálni?” – ebbõl következik az, hogy „Nem tartod heteróként ezt undorítónak?” Ahelyett, hogy visszautasítaná ezt a homofób kérdést, a férfi, aki berobbant Közép-Amerikába a Queer as folk elsõ részével (ahol a karaktere merészen avatja be Randy Harrison karakterét a nyalás titkaiba), tárgyilagosan beszél arról, hogyan mûködik a szex a képernyõn.

„Nagyon jó csapatunk van.”- mondja természetesen. – „A színészek és a producerek között, képesek vagyunk egy olyan protokollt kialakítani, amikor minden szexjelenethez egy szexmeetinget tartunk. A rendezõnek van egy forgatási listája arról, hogy mit szeretne látni. Ez nem tesz érthetõvé mindent, de ez egyfajta leírás azokhoz a jelenetekhez, amik nincsenek részletezve. Ha tudod, hogy mit fogsz tenni és miért, akkor mikor tényleg rákerül a sor, meg fogod tudni csinálni. Nem gondolkozol, hogy Mi a fasz folyik itt? Hol van a kamera? Miért vesszük már megint? Miért csinálom ezt újra és újra? Nem kell ezekkel törõdnöd. Mert érted a jelenetet.”

Gale-nek jól esik a közönség reagálása. A heteró nõk könyörögnek neki csak, hogy kimondja azt, hogy nem meleg. A heteró férfiak meg azt mondják „A feleségem imádja a show-t!” vagy „Szeretem, mert állati szórakoztató!”
A meleg férfiak Brian Kinney iránti szeretetét vagy utálatát néha Gale is megkapja. Példa? A Toronto Filmfesztivál partiján hallotta, ahogy egy általa ismeretlen férfitársaság kritizálta. „De nem igazán tudom ezt negatív visszajelzésnek venni.” – mondja filozofikusan.

A családját tekintve úgy tûnik õk elfogadták Gale új profilját és a nagyléptekkel növekvõ népszerûségét. „Néhányukat sokkolta a hír” – tûnõdik – „már az a tény is, hogy van munkám. Lassan hagytam, hogy az információkat kiderülni, így mire valójában rájöttek mi is történik valójában, én már egy tv show-ban szerepeltem. Volt pénzem és elsõ osztályon repültem. Úgy reagáltak, hogy ’Jézus, ez túlszárnyal mindent, amit valaha is reméltünk.’
10/10
fuge7 2008 okt. 21. - 20:02:55 10/10 Előzmény Sky87
(2044/2998)
"Isten nem úgy teremtett minket, hogy egy férfi egy másikkal játszadozzon, hanem hogy nõvel élje ki a vágyait"

A b*zikat is Isten teremtette, nem? Mint minden teremtményt a földön - a te felfogásod szerint.
És hogy tisztázzuk, ez nem genetikai betegség, hanem génmódosulat. Olyan, mint hogy egyeseknek barna a szeme, másoknak meg kék. Vagy van aki balkezes, van aki jobbkezes.
Olvasgass Czeizel Endrét, hátha mond valami okosat a témában: http://www.otkenyer.hu/m6-2-16.php --- A megváltó gén – Interjú Czeizel Endrével és Tóth Lászlóval a homoszexualitás génjének felfedezése alkalmából (Mások, 1996/2.)
10/10
pozsizsuzsi 2008 okt. 21. - 19:43:29 10/10
(2043/2998)
Esküszöm, "nem színlelem", tényleg nagyon felületesen olvasok, és abból vicces dolgok szoktak kisülni. Ezt pl. úgy olvastam, hogy szeret reiszolni az ilyen oldalakra... :D
perry 2008 okt. 21. - 19:33:03
(2042/2998)
úrnõ
perry 2008 okt. 21. - 19:26:26
(2041/2998)
Ja, és ez Sky87.
perry 2008 okt. 21. - 19:25:34
(2040/2998)
"horror,rock,kocsma :)
Néhány szó magamról: Nos...Szeretem a különös dolgokat, pl.: sorozatgyilkosok életét tanulmányozni,durva horrorokat nézni, és regizni az ilyen oldalakra :)."
Így mulat egy igazi heteroszexuális magyar úr. :)
10/10
ms0304 2008 okt. 21. - 19:12:43 10/10 Előzmény Sky87
(2039/2998)
(((a meg betegen született, akkor azt saját magával tisztázza, élje az életét, de ne próbáljon helyes magatartást színlelni ezzel. )))
Aki otthon veri a feleségét, rettegésben tartja a gyerekeit,másnap a munkahelyén "helyes magatartást színlel", az nem beteg?
Következtetek: buzi = beteg, és ez nem helyes magatartás,a hetero tehet, amit akar.
Legalább szedd össze a gondolataidat.
Also: Nem szereted a b*zikat, akkor ne szólj bele ennek a filmnek a tárgyalásába, pláne, hogy ezt ki sem tudod fejezni értelmesen! Ezt egy szóval megértenénk.