offtopic
Obránszky Ármin 2009 jan. 10. - 20:51:09
(70/230)
:-) El vagyok ragadtatva! :-)
offtopic
norton15 2009 jan. 10. - 20:40:20
(69/230)
Nesze, te.:D
offtopic
Obránszky Ármin 2009 jan. 10. - 20:35:36
(68/230)
Távol álljon tõlem! :-)

(Különben, mivel a "vihar" miatt lefújták a meccset, ha jól gondolom, 1:0 maradt az eredmény. Azaz lógsz nekem egy epres nyalókával! :-))
offtopic
norton15 2009 jan. 10. - 20:08:24 Előzmény Obránszky Ármin
(67/230)
"Õszintén szólva szerencséd volt, h a megnevezettek nagyrésze nem olvasta a hozzászólást, mert akkor valami olyan irdatlan anyázás kerekedhetett volna a dologból, h öröm lett volna nézni!"

Ugye ezt most nem írtad komolyan?:P A moderátoroknak több melójuk lett volna.:D
offtopic
Obránszky Ármin 2009 jan. 10. - 18:39:44
(66/230)
"...ez a minimális tiszteletadás hozzátartozik a kultúrált társalgáshoz/véleménycseréhez/vitatkozáshoz még akkor is, ha éppen kurvaanyázzuk egymást."

Hát mondjuk ezzel tökéletesen nem értek egyet. Ha már eljutottunk mondjuk a "lenácizásig", akkor nem teljesen mindegy, h kiírjuk-e az illetõ nevét vagy sem? Sokat nem oszt, nem szoroz, sztem.

(mindezt nem pusztán azért írom, mert egy rossz pillanatomban Vinogradovot "levinóztam" :-))
offtopic
Obránszky Ármin 2009 jan. 10. - 18:28:44
(65/230)
Mondjuk az nem volt a legszerencsésebb, amikor a fél fórumot elküldted melegebb éghajlatra (már nem emlékszem, milyen apropóból szükségét érezted annak, hogy az emberek egy csoportját felsorold)! Az kb. olyan volt, mintha egy szemináriumon vitázolnál az egyik csoporttársaddal és egyszer csak elüvöltenéd magad, h by the way, I hate you all, motherfuckers (mindezt valszeg magyarul)! :-)
Ami egyrészt nem túl hasznos, mert fix, h nem kapsz tõlük jegyzetet, másrészt teljesen szükségtelen. Õszintén szólva szerencséd volt, h a megnevezettek nagyrésze nem olvasta a hozzászólást, mert akkor valami olyan irdatlan anyázás kerekedhetett volna a dologból, h öröm lett volna nézni! Ráadásul valahol még meg is értettem volna, azt hiszem, kevesen vannak közöttünk, akik a listán szereplõ összes emberrel szívesen vállalnának közösséget (pl. dec. 6)...
Ezen kívül arra emlékszem, h Csillagvirág burkoltan lehülyézte Ondokot, aki elõtte téged nácizott le ugyancsak virágnyelven. Mindent összegezve nem volt itt semmi rendkívüli! :-)
offtopic
Vinogradov 2009 jan. 10. - 17:02:57
(64/230)
Ahhoz képest, hogy nem nagyon szóltál hozzá, figyelemmel kísérted a vita menetét.

Ez igen dicséretes, ámbátor ebben az esetben azt is megoszthatnád velünk, hogy mi volt itt durva és személyeskedõ egy bizonyos úriember tevékenységén kívül?
offtopic
Obránszky Ármin 2009 jan. 10. - 13:32:32
(63/230)
Teljesen rendben van, amit írsz, de attól még, hogy tudom, a könyöklésért jár a piros, eléggé megütõdtem azon, amikor még a Matthaus-érában a horvátok ellen (3-0 oda), egy teljesen ártalmatlannak tûnõ, minden meccsen elõforduló szituáció után (felugrott két játékos fejelni és erre kézzel is rásegítettek) kiállította a spori Husztit, ezzel lényegében megpecsételve a sorsunkat. Nem azért döbbentett le a döntés, mert szabályellenes volt, csak nem sûrûn láttam addig ezt az elméletet a gyakorlatba átültetni.
Szóval a következetességet hiányolom. Mondjuk nyilván nem egyszerû ellenõrizni egy viszonylag sokak által látogatott oldalt. Tipp: kérje meg drága moderátorunk valamelyik informatikus haverját, h dobjon össze egy olyan programot, amely a nap végén összesíti, h melyik topicba mennyi hozzászólás érkezett és kalkulálja bele, h a bemutató 3 hónapon belül volt-e, illetve hogy leadták-e a közelmúltban valamelyik csatornán. Ha utóbbi kettõ feltétel közül egyik sem teljesül, mégis napi 5 hozzászólásnál több érkezett a filmmel kapcsolatban, akkor komoly esély van rá, h személyeskedésig fajuló vita alakult ki vagy van kialakulóban! Persze, ha valakinek van rálátása arra, h melyik film milyen témaköröket érint, akkor nagyobb eséllyel csaphat le idõben, de láttam már teljesen ártalamatlan filmek esetében is eldurvulni a helyzetet.
A lényeg: az ebben a topicban zajló szóváltást nem éreztem átlagon felül durvának, de az simán lehet, h a sok vitától teljesen eltompult az érzékelésem! :-)
offtopic
Vinogradov 2009 jan. 10. - 11:32:46 Előzmény Obránszky Ármin
(62/230)
OFF:

Már nem merek egyetérteni veled, mert még tényleg azt hiszik, hogy valami anyagi következménye is van annak, hogy állandóan rábólintok arra, amit írsz, de most megint igazad van...

A legkevésbé sem kár a kitörölt hozzászólásokért (mondom ezt én, az itt kibontakozott vita egyik fõszereplõje), de mi végre kellett megsemmisíteni õket, ha ezen a fórumon - elvileg - már lehet offtopic-vitát folytatni?

ÓN:

Most látom, hogy a film megjelent DVD-n is...

Nem mintha meg akarnám venni, vagy reklámozni akarnám, csak éppen eszembe jutott, hogy esetleg valakit érdekelhet:

http://www.divido.hu/index.phtml?op=product&product_id=13896&p=pd
offtopic
Obránszky Ármin 2009 jan. 08. - 02:51:15 Előzmény moderátor
(61/230)
Tényleg minden hátsó szándék nélkül kérdezem: ha a nem filmmel kapcsolatos hozzászólások tiltandóak, akkor mégis milyen funkciót tölt be az "offtopic" elnevezésû hadmûvelet? Nem mintha kár lenne a kitörölt hozzászólásokért... :-)
offtopic
moderátor 2009 jan. 06. - 20:01:42
(60/230)
Kedves Fórumozók!



Minden nem filmmel kapcsolatos hozzászólás törlésre kerül. Kérlek benneteket, hogy a filmrõl írjatok és ne személyeskedjetek.

Van nekünk egy kiválóan mûködõ privát üzenetek funkciónk, melyet az egyéb témák megvitatására használhattok.



Üdvözlettel:

A moderátor
8/10
kgyuri0 2009 jan. 05. - 11:02:57 8/10
(59/230)
Kedves dash!

Éppenséggel elmondhatom neked, mi is a helyzet!
A spoiler angol szó, az egész elburjánzó spoiler-problematikának semmi gyökere nincs a magyar (nyelvû), ha teszik: nemzeti kultúrában. Eltekintve attól a kifejezéstõl, hogy “lelõni a poént/ csattanót”, ami azért be kell vallani igen soványka. A spoiler- ,ide spoiler-oda kérdés egy tõrõl fakad az amerikanizálódó globalizálódó agyzsugorító plaza-kultúrával, dege video és computer játékokkal stb.

Egy hagyományos európai kultúrában felnõtt egyén nem éli bele magát pld egy olvasott krimibe úgy, hogy õ a rendõrfelügyelõ, miközben föl-föl pattan ültébõl s pisztolyt elõrántó fenyegetõ , mondjuk: clinteastvoodos mozdulatokat tesz /hangokat ad ki. Nem, ültében, fejlett szellemével /agyával bele képes élni magát a rendõrfelügyelõ helyzetébe, annak éppen olvasott lelkálapotába, ezzel szorosan összefügg, hogy ha tudja ki a gyilkos(mert elolvasott egy “spoilert”), akkor is bele tudja élni magát a rendõrfelügyelõnek abba az állapotába, ahol éppen tart az olvasott könyvben(és még fngja sincs a gyilkosról), s nem zavarja õt az a tudatának más régiójában meglévõ spoiler információ. Ennek a jelenségnek másik megnyilvánulása, hogy nem kezd gyûjteni Isaura szemmûtétjére (ha nem tudod mire gondolok, érdeklõdj utána). Megpróbálhatnád(nem vagyok biztos benne, hogy képes vagy rá) az imént leírt példát általánosítani(absztrahálni) , nem bûnügyi, hanem bármely történetre, nem könyvre, hanem filmre, sõt bármire; és máris eljutnál a “mûvészeti termék befogadásánajk modeljéhez”, amit esetleg lehet “mûélvezetnek” nevezni.
Föltételezem nálam mindenképpen nemzetibb elkötelezettségûnek tartod magad, aki nem lusta szidni a kutya globalizációt és az impirilisták ûzelmeit(karvalytõke stb). Ehhez képest akár üdvözölhetnéd is spoilerprobléma ellenes véleményem, ehhez azonban öntevékeny gondolkodásmódra lenne szükséged, annál sokkal nagyobb s erõsebb benned a tekintélytisztelet, a mások szajkózása, aminek eredménye a bokacsattogtatás a fórum netiketje elõtt.
Mielõtt még csípõbõl tüzelsz(szokás szerint), emlékeztetlek, hogy eddig is világossá tettem,hogy nem kivánom a filmek csattanóit lelõni(de a kedvedért: spoilereket sem akarok orvul lhelyezni) a fórumgyerekek játékának elrontására. Érdekelne tudsz-e egy ellenpéldát is fölhozni a hsz-aimból, nem hiszem!
De, szerintem még egy jobboldali agyberendezés is megértheti, hogy értelmes ember nem megy végig a strandon csak azért, hogy a gyerekek homokvárait szétrugdossa!
Jellemzõ, hogy csak minõsítgetsz(ill. tekinttélyre hivatkozol), ha nem értsz egyet velem(mint írod), cáfolj!
Vinogradov 2008 dec. 13. - 23:53:50
(58/230)
Egy gyakorlatilag elsõfilmes rendezõtõl aligha várható el, hogy mestermunkát (céhes értelemben véve (értsd a mesterré avatás kellékét, nem "mestermûvet", azaz korszakalkotó, zseniális alkotást)) készítsen.

Kimberly Peirce több száz százalékkal túlteljesítette a tervet: Oscart és Golden Globe-ot is nyert, ami ha meggondoljuk, önmagában is rendkívül figyelemreméltó (s nem semmi, hogy egyébként mindkettõt Hilary Swank-nek köszönhette).

Ilyenkor két eset lehetséges: vagy a díjak járatódtak le ennyire (ebben azért van némi igazság, mármint a díjak lejáratódásában), vagy a film ennyire jól lett megkonstruálva.

Ez esetben utóbbiról van szó...


Nincs szó filmformanyelvi forradalomról, sõt, még csak korszakalkotó remekmûrõl sem, van viszont egy kitûnõ, nagyon szépen felvezetett és igényesen prezentált, méltán díjazott drámáról.
Nagyon meglepett a film: a szereposztás alapján egy mellékszereplõtõl, mégpedig Peter Sarsgaard-tól vártam a legtöbbet, akiben amúgy nem is kellett csalódnom, Hilary Swank és Chloë Sevigny alakításától megváltást viszont semmiképpen sem. Éppen ezért lepett meg, hogy a korábban általam kevéssé méltatott Hilary és az eddig csupán mellékszereplõként megismert Chloë milyen csodálatos párost alkotott: szinte azonnal éreztem, hogy nem is lehetnek mások, mint szerelmesek, hogy alighanem egymásnak teremtette õket valaki odafent és hogy mindez a világ leginkább magától értetõdõ dolga.

Azzal, hogy ezt el tudta hitetni velem, a film gyakorlatilag mindent elért, amit elérhetett nálam...

Erõs érzelmeket, katarzist, sõt - nem szégyellem - könnyeket is.

Hilary-ben itt nagyon szépen megtaláltam azokat a szeretetreméltó vonásokat, ami miatt valószínûleg mindenkit sikerült olyannyira lehengerelnie, hogy alighanem a legszentimentálisabb énjüket csalta elõ, Lana karakterére pedig egyszerûen nem tudtam jobb hasonlatot mondani, minthogy rendkívül szeretetreméltó.

És itt errõl van szó: arról, hogy az a furcsa álom- és andalgásszerû állapot, amelyet Brandon magával hozott, melyik karakterben hogyan csapódik le.

Van akiben pillanatok alatt felébreszti a szerelmet (Lana), van akiben viszont SPOILER olyan veszélyes érzelmeket szít fel, amelyek elõbb furcsa szeretreakciókban ("A fiúk sírnak"), ám a nagy csalódás után végül hihetetlen, szinte vadállati indulatokban nyilvánulnak meg, amelyek végül is beindítják a benne lakó Kalibánt (John as a zseniális Peter Sarsgaard), és onnantól már nincs megállás...

SPOILER'S ENDING

A film tárgyilagos ábrázolásmódja és a kamera megértõ, megfigyelõ, mindent finoman (szinte simogatóan)lekövetõ gyengéd, nõies figyelme olyan párosítást alkot, amely szerintem igen erõs hatások kiváltására képes - és amilyennel talán még nem is találkoztam.

SPOILER egészen a film utolsó huszonöt percéig nagyon finom eszközökkel nagyon erõs reakciókat vált ki.

Ezután, vagyis a "nagy csalódás" után, viszont minden megváltozik - de errõl beszéljen inkább maga a film...

SPOILER'S ENDING

Egy szó mint száz: ha egy mód van rá, legközelebb ne tessék kihagyni!
ondok 2008 dec. 13. - 20:25:31 Előzmény dash
(57/230)
Köszi,de azt én is láttam ,ennek ellenére jó lett volna ha mutatják ,esetleg várhattak volna a filmmel egy kicsit:)
antika4 2008 dec. 13. - 15:50:34
(56/230)
Ez a film, nagyon nagy hatással volt számomra. Ilyet még sose írtam egy filmrõl. De ez a film... egész este nem tudtam aludni miatta.
pozsizsuzsi 2008 dec. 13. - 09:20:53
(55/230)
Én olvastam még frissében az ominózus hsz-t, és bizony nem volt benne spoiler figyelmeztetés. Csak azért nem kezdtem el visítozni, mert fásult voltam éppen. Ezek tények, a jelzést a modi tette ki késõbb, nem tudom, miért vitázol.
dash 2008 dec. 13. - 01:35:44
(54/230)
Nem kéne a buziverõket egy mondatban említeni az elveikért tüntetõ emberekkel, meg egyébként sem sok közük van ehhez a filmhez, de inkább ne mennyünk bele a politikai dolgokba, mert az egyenlõ lenne a kommunikáció halálával, na meg ilyen hozzászólás után kétlem, hogy értelmesen el lehetne veled beszélgetni a dologról...:).
dash 2008 dec. 13. - 01:28:02
(53/230)
A végét éreztem annak, SPOILER! Amikor a lövöldözés volt.
dash 2008 dec. 13. - 01:25:44
(52/230)
Nem mutathatták a kivégzést, ugyanis amikor a film készült még nem került sor rá, de a végén írták is, h a fellebbezésre vár.
ondok 2008 dec. 13. - 01:23:08
(51/230)
csatlakozom kgyurihoz,jó éjt!