Garfimacs 2011 ápr. 07. - 21:50:05 Előzmény Heisenberg
(218/438)
Igen... nagyon valószínû, hogy miután lemészároltak több millió embert, egy szakaszt majd küldenek 3 civil megmentésére... Kár, hogy az ostoba, gagyi sztori elrontotta a - azért azért a nem nagyon great - látványt...
5/10
Heisenberg 2011 ápr. 07. - 20:53:11 5/10 Előzmény bbit
(217/438)
Odateleportálta magát :)
5/10
Heisenberg 2011 ápr. 07. - 20:11:54 5/10
(216/438)
5 pont
Megszívták a nyakigláb földönkívüliek,hogy a Földre jöttek a szuper technológiájukkal, fõleg hogy az USA ba,mert néhány katona lemészárolta õket. pfff
Se atomcsapás, se tankok, repülõk ezrei, katonák milliói, se valamiféle szövetség a Föld államai között az idegenek ellen, se semmi. Ez totál irreál. Meg a fõ cselekmény ,hogy pár civilt kimenekítsenek a frontvonalról, ahelyett hogy azonnal tankokkal, repcsikkel, atommal, ellencsapást mértek volna, ki nem szarja le ilyenkor azt a pár civilt amikor a város és az ország lángokban van.
Az idegen boncolás jó volt, meg az is hogy lángban állt Los Angeles, a csatajelenetek elmentek. Az hogy a fõhõs veterán katona majdnem idegösszeomlást kapott ,hogy meghalt egy ,azaz 1db civil hát elég nevetséges volt. Sokszor váram már hogy vége legyen a filmnek és inkább a földönkívülieknek szurkoltam mint az amerikai szuper héróknak.
Ha már földönkívüliekrõl szóló film akkor District 9 na az telitalálat volt.
Sirius111 2011 ápr. 07. - 20:11:33
(215/438)
Ez egy csudijó kérdés, amit már feltettem volna, ha nem szidják folyton szegény filmemet! :P
Amúgy tisztán látszik, hogy nem törmeléket tör át, hanem az utca betonját...nagyon érdekes....biztos az éjszaka folyamán legozták össze a föld alatt...
bbit 2011 ápr. 07. - 12:58:44
(214/438)
Az idegen irányítóközpont a film végén, mikor az elsõ találat érte felrepült a levegõbe... átszakítva a felette lévõ betont, amelyen épületek is voltak... A kérdésem, hogy került a föld alá egy ilyen monstrum, hogy felette eddig épségben volt a beton? Hogy telepítették a föld alá, ha már felülrõl biztosan nem, hiszen csak most szakította át a betont, dõltek össze épületek?
1/10
birodalmirohamosztagos 2011 ápr. 07. - 11:42:48 1/10
(213/438)
Hali!
Kaptunk megint egy amerikai szuperfilmet.
nekem pár kérdésem lenne, a többsége költõi, de annak örülnék a legjobban, ha valaki meg tudná válaszolni (:
1.Ha az égbõl jönnek, égõ tûzgolyóként és a hideg tengerbe csapódnak iszonyatos gyorsasággal, mint láthattuk akkor semmi nem marad a tárgyból.. maximum elvegyül a halak között.
2.A fémköpenyes alien kézifegyverek csodálatosak.Szuperszónikus ûrhajókkal rendelkezõ idegenek nem hinném, hogy puskaporral játszadozva hódítják meg a világokat.
3.Miért kell a dicsõséges amerikai hadseregrõl szóló filmekbe egy hihetetlenül bátor NÕ katonát tenni. Semmi ellenvetésem nincs a nõi katonákkal kapcsolatban, de ez a színész nekem nem tetszik. Hol visít mint egy malac, hol le hentel 30 alient egymaga..
4. Ugye ezek az amerikai Ranger-ek hihetetlenül bátrak. A film arról szol, hogy ordibálnak , sírnak, üvöltöznek, hogy õk meg fognak halni és nincs remény. Ilyen egy katona?
Ez a film számomra egy vicc.
Ez az én véleményem.
Sirius111 2011 ápr. 06. - 20:18:11 Előzmény _vigo
(212/438)
Bocs, hogy beleszólok a magasröptû beszélgetésbe, de jobb is lenne, ha még ritkábban szólnál hozzá...amiket kérdezel, vagy megállapítasz, arra kapnál választ, vagy megértést, ha visszaolvasnál a topikban. Amire meg nem, azt úgy sem tudná feldolgozni a buksid....
És mielõtt szóvá tennéd: nem én készítettem a filmet és nem is védem, csak nem szeretem a bugyuta hozzászolásokat egy nem ZS kategóriás filmhez...
És eszközé moá!
7/10
11messi87 2011 ápr. 05. - 23:14:57 7/10 Előzmény _vigo
(211/438)
Jaj, nem kell mindent véresen komolyan venni. Ezt utálom a port.hu-ban, hogy nincs smiley. Agyon smileyztam volna már rég itt mindent :D

Azért kötözködtem, mert én nem "katonai" szemmel néztem a filmet. Rettenetesen vártam, a trailer zenéje eszméletlenül megfogott, mégis csalódás volt. De például nem annyira, mint számodra. Én remek CGI-t vártam és fasza hangzást, amit megkaptam. Fõleg akkor, amikor az "élienek" lõnek a kézifegyverekkel. Az zene füleimnek :)

Kár azért a kevés hibáért, és az ötlettelen, sablon drámai részért. Hidd el, ha az alkotók között vagyok, ki sem jöttél volna a moziból, hanem maradtál volna a következõ vetítésen is (persze ha ott nézted). Szigorúan mozis film, vagy max. dvd megjelenés, otthon, 5.1.

Ja, és a sértést nem veszem fel :) De bocs, ha erõs volt, és a lelkedbe gázoltam :P
_vigo 2011 ápr. 05. - 17:07:23
(210/438)
Ja meg valami!

Mindezt ugy, hogy kozben egyebkent egyetertunk, ahogy korabbi kommentedet olvasom.
Nem is ertem, ennyire bantott a kendozetlen anonim szokimondasom?
Koltoi kerdes volt!
Bocsanat.

V.
_vigo 2011 ápr. 05. - 17:03:16
(209/438)
Az eletkorom lathato az adalapomon. Amugy meg mi koze a koromnak a velemenyemhez? Miert kell szemelyeskedni?
A filmrol alkoss velemenyt, ne rolam, nem hinnem hogy keszitokon kivul barkit megbanottam volna. Ha esetleg a keszitok kozott vagy, akkor viszont szegyelld magad :)) duplan...(a szemetert amit produkaltal + amiert engem piszkalsz egy oszinte velemeny miatt)

Tovabbra is allitom hogy nem kell katonai szakertonek lenni ahhoz hogy tudjam hogy nyilt terepen nem vonul SENKI egy csoportban. Leginkabb egyes oszlop fedezekrol fedezekre, esetleg vonal (de ugy konyebb megszamolni hanyan vannak szoval nem jo). A csoportba tomorules NEM szerepel egyetlen taktikaban sem (max. kamikaze oktatason)...
Ajanlom figyelmedbe pl. a Kelly hoseit... Ja.... te meg akkor ovodaba jartal... Bocs. (Hogy esik ha csesztetnek?)

Es igen, tudom mi a spoiler. Bocsanat hogy lelottem az elore nem varhato fejlemenyeket ebben a kivalo, fordulatos, meglepeteseket es orok emberi ertekeket tartalmazo remekmuben.

-v-
6/10
gawi0413 2011 ápr. 05. - 11:24:19 6/10
(208/438)
Hát a kommenteken iszonyat röhögtem. A film egyszer nézhetõ, felszínessége, logikátlansága, sablonossága stb. ellenére. Láttam már ezerszer rosszabb filmet is. Én nem vártam többet tõle, így akkor néztem meg, amikor pont egy ilyen kis gagyi szarra vágytam, ami azért leköti még a figyelmem mielõtt elalszok.
7/10
11messi87 2011 ápr. 05. - 10:45:02 7/10 Előzmény _vigo
(207/438)
Te hány éves vagy? Nagy katonai szakértõ lehetsz, meg kell hagyni..

1. Tudod mi az a SPOILER?
2. Tegyél úgy mint én, nézz meg a Battle: LA elõtt egy szar ufós filmet, egybõl felértékelõdik ez a film.
6/10
Laseo 2011 ápr. 04. - 23:04:47 6/10
(206/438)
Tegnap néztem meg a filmet! Anno nagyon vártam, de sajnos nem múlta felül az elvárásaimat. Nagyon bosszantó volt, hogy a földönkívülieket szinte mindig csak távoli mozgókamerás felvételeken lehetett látni, kicsit közvetlenebb felvételek is lehettek volna a harcokról. De ezektõl függetlenül nem egy gagyi film 10/6
_vigo 2011 ápr. 03. - 18:27:53
(205/438)
***SPOILER***

Udv!

Megfogadtam hogy csak akkor irok velemenyt, ha valami nagyon jo vagy nagyon rossz. Ez a film uwebolli melysegeket jaratott meg velem, 1/10. Kiemelkedoen igenymentes, osszecsapott max. C kategorias szemet. Egyetlen elonye talan hogy az igenytelenseg teljesen atfogoan jelenik meg, ha masban nem is, de ebben kovetkezetes.
Pontokba szedve a fobb problemaim:
1. az alapotlet teljesen bargyu. Az a civilizacio, amelyik idejon tobb fenyev tavolsagbol, nem fog gyalogos eroket bevetni hogy jo nagy vesztesegeket szenvedjen el. Leginkabb sterilizalja a bolygot az orbitrol, hiszen mindennemu elet idelent szamara veszelyforras. Aztan, amikor mar nem mozog semmi, leszallnak... De hat ebbol nem lehet filmet csinalni ugyebar, ezert meg csak elnezem a fuggetlenseg napjat. De ezek a rendkivul benan celzo, szar fegyverrel felszerelt ET droidok szanalmasak.
2. operatori munka sem jo. A lenyeget sose latni, rangatjak a kamerat, mire valamit megfigyelnel elkapjak a fokuszt. Bar ez utobbi valosiznuleg azert van, mivel a trukkok es egyeb szamitogepes hattermunka igen alacsony koltsegvetesbol keszulhetett, mert a lerombolt LA 2 db. latkepen kivul minden mas kozepesnel is gyengebb.
3. rendezes rossz. Eloszor is, felkerhettek volna egy katonai szakertot, aki megmondta volna, hogy nem vonulnak a tengereszgyalogosok SEM tomott sorokban a nyilt terep kozepen utcai harcokban, plane hogy az ellenseg robbano lovedekkel kuzd. Meg hogy a konnyuszerkezetes epuletbe egy golfutovel be lehet hatolni, nem fog megvedeni a fent emlitett robbantolteny ellen...
A lelkizos jelenetek klisekre epulnek, szanalmasak, es jocskan van beloluk.
Tele van a film emellett idiotizmusokkal. Peldaul a fohos meg az allatorvos baratnoje talalnak
egy foldonkivulit. 10 perc alatt sikerul megallapitaniuk szemrevetelezessel, hogy akkor hal meg,
ha szetlovik azt a valamit ami a szive magassagaban van jobb oldalon.
Vagy pl. a fusttel/koddel tokeletesen beboritott terepen a helikopternek FUSTgranattal jeleznek
hogy jojjon ertuk...
4. a vagas is szar. Tipikus pelda: a fohos es csapata megallapitja hogy az ellenseg 3 merfoldre van
az ejszaka kozepen. Megallapitjak hogy odamennek. Elindulnak. Lemasznak valahova, felmasznak kicsit odebb, 1 perc mulva odaernek. Tuzo napsutesben... es hasonlok, tomegevel.

Senkinek sem javaslom!
Nemcsak szar, de hosszu is.

:(((
1/10
Forestgamp 2011 ápr. 03. - 14:47:28 1/10 Előzmény leslie85
(204/438)
Gyalázatosan igénytelen film. Bocsánat de f¤$. Errõl ennyit 10/1 pedig nagy sci-fi rajongo vagyok.
leslie85 2011 ápr. 02. - 17:10:52
(203/438)
Hát ez rettenetes volt ...
7/10
11messi87 2011 ápr. 02. - 13:48:18 7/10
(202/438)
Olyan volt, mintha 116 perc alatt megnéztem volna a Ryan közlegényt, A függetlenség napját és a Sólyom végveszélyben-t. Szóról szóra ez a véleményem:

http://filmbuzi.hu/archives/2011/03/20/a-fold-invazioja-csata-los-angeles-battle-los-angeles/

Továbbá: Az akciók, a látvány, valamint a hangkeverés miatt már megérte moziban megnéznem, viszont minden ami nem harcjelenet eszméletlenül klisés, nevetségesen túldramatizált és papírvékony. Eckhart filmközepi nagymonológjának giccsfaktorát pedig még Bay is megirigyelhetne. Viszont legalább élveztem és a film szórakoztatott, nem untatott.

SPOILER:

Ryan közlegény: "elmegyünk a LAPD épületéhez civileket menteni"
Függetlenség napja: "én pedig megvizsgálom ezt az ûrlényt"
Sólyom végveszélyben: " a tetõrõl lõnek a mocskos szomik"

Spoiler OFF.

Ez mellett végig Call of Duty 7 érzése volt az embernek, de a civiles rész kifejezetten untatott, sõt, már én éreztem magam kellemetlenül az adott szituációkban.
Pedig az ötletet nagyon adom, fantasztikus filmet lehetett volna kihozni belõle, de így egy egy egyszer nézhetõs mozi lett, a katona csaj, hõs civil, sablon szöveget miatt.

Mindenesetre jobban lekötött, mint a Skyline. Azt szinte már "tekertem a szememmel", annyira sz*r volt.
fenegyerek18 2011 márc. 31. - 22:22:24
(201/438)
Nem volt rossz, de a Függetlenség napját nem überli le!
1/10
alfalfa77 2011 márc. 31. - 20:06:22 1/10
(200/438)
Sirva konyorgok mindenkinek: neeee. Ennyire ostoba, klise cunamit soha nem latott a vilag.
Idezek : " Apa kerlek ne halj meg. - Most erosnek kell lenned - Miert ? - Mert a katona bator! "

Emberbarati szeretetbol, civil kotelessegbol : inkabb dugd a fejed egy piranhaval teli vodorbe, de ezt a filmet soha ne kivand a retinadnak.
6/10
beo71 2011 márc. 29. - 14:25:13 6/10
(199/438)
Késõ este ültem elé,fáradtan nem volt kedvem drámát nézni,de még egy krimit sem,egy jó kis lövöldözésre számítottam és a Skyline után le is szállítottam az elvárásaimat.Felemás érzéseim vannak:a lövöldözést megkaptam(mondjuk csúcskategóriás cgi-re nem emlékszem a nagy rángatózásban)viszont nyakon öntötték az amcsi propagandával,amitõl már feláll a szõr a hátamon.Annyira szeretném,ha egyszer az egyik amigónak(a legjobb lenne,ha a fõszereplõnek)a nagy tisztelgés közepette egyszerûen szétlõnék a fejét,ami a kamerára loccsanna.A karakterek elcsépelt megrajzolása tök értelmetlen a csata alatt úgy sem ismerhetõ fel,kiért izgulunk(?)éppen.
Na mindegy,egyszer elment.6/10.
U.i.:Örömmel üdvözlöm Hanula úr írását végre jóindulattal és humorral közelített egy csacska-bacska filmehez.Így tovább!