Kovács kolléga 2011 márc. 20. - 22:43:09
(118/438)
Bár szerintem a forgatókönyvet nem ártott volna néhány helyen korrigálni, de összességében nem volt rossz a film. Ne higgyen senki a negatív kritikáknak. Abszolút korrekt háborús akciófilm, helyenként kifejezetten izgalmas látványvilággal.

8/10
Marcipáncica_ 2011 márc. 20. - 22:03:42
(117/438)
Érdekes ez a sok negatív vélemény.
Én nagyjából azt vártam amit kaptam, amire számítani lehetett.
Nekem különösen tetszett az hogy egy marék katona szemszögébõl látjuk a sztorit. (Nem hiányzott a globális "átfogó" kép, amit itt páran hiányoltak.)
Viszont voltak benne (nem kis számban) nevetséges elemek. A teljesség igénye nélkül pl: Busszal menekülni? Egyrészt nagy, feltûnõ célpont, másrészt az utaknak tömve kell(ett volna) lenniük elhagyott/szétroncsolódott jármûvekkel, pár kisebb koccanással is csak kis távolságot saccolnék ilyen körülmények között, nem pedig több mérföldet. Aztán amikor egy akármilyen épület, akármilyen helyiségének a gagyi faliórájára számolnak vissza a robbanásig... na az no comment. A szokásos hazafias cukormázak, és a katonák körüli "láthatatlan golyóeltéritõ mezõ" (mert millió lövedék csapódik be körülötte, de egy sem talál), a hirtelen napszakváltozások, a kötelezõ csapaton belüli feszültség...stb, stb már csak hab a tortán.
Mindezekkel együtt ez egy látványos, egyszer nézõs popcornmozi.
Nem több, nem kevesebb. Aki másra számít, az nézzen több trailert vagy olvasson elõre pár kritikát, akkor nem éri akkora hatalmas csalódás hogy megáll a növésben :P
9/10
Ihope 2011 márc. 20. - 21:55:09 9/10
(116/438)
Hello mindenki!:)

Most néztem meg a filmet 1-2 órája moziban, nekem tetszett! azt kaptam amit vártam, habár mozi elõtt elolvastam pár kommentet és féltem, hogy tényleg rossz lesz a film ahogy itt írtátok páran, de szerintem eddig ez a legjobb Sci-fi háborús film!:)
Mert!
Írtátok, hogy a kamera ide-oda ráncigálástól semmit nem látni, és hogy egy idegent se lehet kivenni az egész film alatt! Vagy én dolgozom fel gyorsabban az információt amit látok és ezért láttam a 2 órából kb 1 órán keresztül idegeneket vagy ti vagytok túl lassúak:P
SPOILER

Pl. az autópálya feljárónál a harc, ott még azt is látni ahogy az idegenek elhúzzák a sérült "bajtársukat"! amúgy az a rész nagyon tetszett nekem. A végén is pl amikor közelharcnál leszúrják az idegent!:D hát szerintem egyértelmûen kivehetõ:P vagy amikor felboncolják az egyiket ott 1-2 perc alatt:P

SPOILER vÉGE

A kamera mozgatás pedig nagyon tetszett nekem, pont jó volt!:) és a látvány az 10/10:) szerintem nagyon jól megcsinálták:)
és az h esetekben nem realisztikus!:) szerintem ha realisztikusra csinálnák akkor 1 perces film lenne... az idegenek beállnak a föld mellé ledobnak az ûrbõl pár atombomba erejû fegyvert és kész a film!:D minek jönnének le és szívatnák itt magukat?!:P majd amikor tiszta a terep lejönnek és ami megmaradt azt gyorsan ellövik!:) Szóval aki úgy megy oda h full realisztikus filmet fog kapni az csalódni fog:) de 2 óra szórakozást nekem nyújtott és lekötött és helyenként még a hideg is kirázott!:D az harcok pedig nagyon szépen ki lettek dolgozva és életûek lettek, habár még nem voltam igazi harc mezõn de valami ilyesminek képzelem el az igazit:P:D
(20/F)
8/10
andris758 2011 márc. 20. - 21:51:24 8/10
(115/438)
Nekem is tetszett a film, nagyjából ilyenre számítottam. Leginkább a Sólyom végveszélyben-hez tudnám hasonlítani, akinek az tetszett, annak szerintem ez is be fog jönni. Sõt a végén a reggelizõs jelenetet is abból nyúlták le szerintem. Az elején engem is idegesített a kamera rángatás. Harc közben mégcsak megértem, de miért kellett egy irodai beszélgetés közben is rángatni?
porthosz 2011 márc. 20. - 21:30:00
(114/438)
Én most néztem meg a filmet a moziban.

Összegzés: Szerintem jó film. Azt kaptam amit vártam. Tömény akció, 120 perc alien hentelés néhány tengerészgyalogos szemszögébõl.

Hosszabban:
A kamerarángatás baromi zavaró az elsõ 15 percben. Olyan idétlenül mozgatják és zoomolgatnak, mint amikor apuka elõször vesz magának videókamerát és videózza a családot... Késõbb viszont az ember megszokja, illetve mivel a 120 percbõl 100-ban folyamatosan lõnek, robban valami ez már fel sem tünik.
ui: ha már lövések, én konrétan kimentem és megkértem a személyzetet hogy vegyék már egy kicsit lejebb a hangerõt, mert baromi idegesítõ hogy a robbanások szétszakitják az ember dobhártyáját mivel full hangerõn megy minden és itt ez megy az egész filmen keresztül.

Az hogy az idegenekrõl végülis nem sokminden derül ki (miért jöttek, honnan jöttek stb stb) szerintem nem olyan nagy hiba, ez nem a tudosók meg valami eldugott földalatti bázis személyzete szemszögébõl lett bemutatva (mint a függetlenség napjában) hanem harcoló katonák szemszögébõl, és nekik valószinüleg tényleg nem sok informáciojuk lenne arról hogy a föparancsnokság milyen infok birtokában van. Viszont maga a csata teljesen hihetõ, lehet hogy sok a propaganda elem a filmben, de azért az idegen jól elkenik az amerikai hadsereg száját.

Két kedvenc beszolás(utolsó mondás) a filmben:
1, az idegeneknek csak szárazföldi erejük van, miénk a teljes légifölény!
2, (megbújva egy pincében 80 percnyi menekülés után) közlegény: mindjárt jön a légierõ és jól elkeni a szájukat.
õrmester: ja, mert mi is olyan jól lenyomtuk õket...

A végén a döntõ esemény sokkal hihetõbb mint az F.N-ben, itt legalább nem total commanderrel töltenek fel az ismeretlen idegen ûrhajóra virust...
9/10
PivarnyikKrisz 2011 márc. 20. - 19:58:53 9/10
(113/438)
Eszméletlenül vártam ezt a filmet. Talán eddig leginkább ebben az évben. Nem is csalódtam csöppet sem,sõt. Mielõtt megnéztem a filmet, elolvastam a róla szóló kommenteket,kritikákat. Nagyon leszólták(többségében). Szerintem túlságosan is. Nekem speciel eszméletlenül tetszett. Lehet,hogy a szokásos:
SPOILER
Az USA megment mindenkit,de ha reálisan nézzük a dolgokat,ez ha ne adj isten bekövetkezne valami ehhez hasonló katasztrófa akkor ha nem csak,de túlnyomó részben az USA uralná a helyzetet. Legalábbis ez az ÉN véleményem.
SPOILER vége
Rendkívül látványos film volt és nagyon jó volt a kézi-kamerás felvétel is. A fõparancsnok szerintem jól játszotta a szerepét.
Én azokhoz tartozom akiknek tetszett ez a film. Ajánlom mindenkinek aki szeretne egy látványos filmet látni.
10/9.
ChripkoD 2011 márc. 20. - 19:46:49
(112/438)
Az egykis valojaban "egy kis", ha mar az igenynel tartunk...:-)) Filmeszteta..:-)
csonakos 2011 márc. 20. - 19:35:25
(111/438)
Mostmár kicuppanhatsz az amcsik seggébõl és szerezzél be magadnak egykis igényt.
Mr. D 2011 márc. 20. - 19:24:23
(110/438)
Nem fér a fejembe, hogy ha egy stúdió már elõre eldönti, hogy csinál egy tucatblockbustert kizárólag a látványra kihegyezve, akkor mi a francért állít fel A sólyom végveszélyben-szerû alaphelyzetet? Mert ha már ez a szitu, akkor már nagyon bántóak a papírmasé karakterek, a demagóg párbeszédek és a giccses hollywood-i drámai tetõpontok. Ha azt akarják, hogy végigdrukkoljuk ezt a kínosan hosszú két órát, nem ártana hús-vér és szerethetõ figurákat írni. Így egy erõs közepes, de mivel ez még csak az elsõ blockbuster idén, jó lenne, ha ennél rosszabb nem jönne már.
ChripkoD 2011 márc. 20. - 18:51:16
(109/438)
Nem tudom, hogy ki mit vart, de az agyonhype-olt District-9 alatt egyreszt elaludtam, de amikor eppen ebren voltam, a gyomron forgott az egesztol..ha egy laza kimenetelu depressziora vagysz, joszivvel ajanlom..:-) EZ a film viszont minden varakozasomat felulmulta, foleg a szar kritikak miatt, amit kapott... Egy konnyu esti szorakozas, tokeletes minosegben (kivalo operator, rendezo, egeszen jo szineszi munka, stb) es igen, Black Hawk Down-szeru vizualis elmeny...

Ja...miert mindig az amerikai a hos? Nem tudom, hogy ki olvasta mostanaban a hireket, de aki tisztaban van az eszak-afrikai szituval, az latja, hogy pl. az europai "haderok" egy tuzijatekraketat is csak a hasznalati utasitas elolvasasa utan tudnak kiloni...hat ezert..ennyi.. Ovek a penz/hadero/hatalom/filmipar...kesz..:-)
csonakos 2011 márc. 20. - 18:25:54
(108/438)
A könyv az sokkal jobb...na jó, csak viccelek, de az elõzetes alapján mentem én is a moziba, nagy hiba volt. 1450 forint egy jegy, jó lenne visszakövetelni az árát.
The Man Who Laughs 2011 márc. 20. - 16:54:22
(107/438)
Összességében nem volt teljesen rossz film és nem is bántam meg a beleölt pénzt és idõt, de még is kisebb csalódásként éltem meg.

Mire számítottam? Egy filmre, ami reálisan mutatja be a harcokat és mentes a giccstõl, közhelyektõl. Szóval van benne valami féle egyedi nézõ mód (kvázi egy D9-be oltott Black Hawk Down-t vártam).

Az elsõ felét megkaptam. Mert a harcok tényleg reálisak és látványosak. A trükkök (alienek) igazán remekül néznek ki. Az egyetlen dolog, ami kissé zavart a látványban az a dokumentarista (mindent közelrõl mutatunk, és remeg a kamera) kamera nézet (nem kézi kamerás, Blair Witch/Cloverfield szint azért), ami elvileg a beleélést segítené, de én jobb szerettem volna hagyományosabb kamerakezelést. De ezt azért sikerült megszoknom

Amúgy a csaták nem csak jól néznek ki, de izgalmasak is. Azok alatt nem igazán lehet unatkozni.

De minden más a filmben egy tömény, csillagos-sávos klisé áradat. Ugyanazok az ezerszer látott egy dimenziós figurák (leszerelõ õrmester, osztály elsõ de tapasztalatlan hadnagy, házasság elõtt álló katona, kemény csak stb.), ugyanazok az önfeláldozások, ugyanazok - teljesen súlytalannak ható - drámai helyzetek és monológok mint amiket már N*szer láthatunk.

A színészek azért nem rosszak (mondjuk egy olyan remek színésznek mint Eckhart nem lehetett nehéz egy ilyen sablon szerepet hozni, M.Rodrigez meg olyan mint bármelyik filmjében a többiek is megbirkóznak a papírmasé figurákkal), de messze vannak bármilyen kiemelkedõ alakítástól.

Szóval ez nálam egy egyszer nézõs popcorn mozi lett, nem bántam meg (de azért kicsit bosszant mert lehetett volna sokkal jobb, eredetibb) de nem egy maradandó film. Aki két órára ki akar kapcsolódni annak jó lehet, de aki elvár tõle bármilyen eredetiséget az inkább hagyja ki.

6/10
The Man Who Laughs 2011 márc. 20. - 16:54:07 Előzmény Huánka
(106/438)
Nem csak L.A-ben voltak harcok ha nem a világ minden táján, csak a film erre koncentrált (mint az Independence Day). Persze ettõl még nem igazán jó film.
3/10
Claus Philipp 2011 márc. 20. - 16:24:52 3/10
(105/438)
Nagyon vártam ezt a filmet, de nagyon kellett csalódnom.
Oké U.S. Army propaganda film, attól még lehet jó egy film (Sólyom végveszélyben, Katonák voltunk), baromi ütõs elõzetese volt, de a film nagyon rossz!
Huánka 2011 márc. 20. - 13:43:49
(104/438)
Nem igazán értettem a filmet. Miért pont Los Angeles? Miért csak Los Angeles? Mi történik ha beveszik Los Angelest? Idióta UFO-k, idióta film. Látvány miatt 3/10.
10/10
bercesnagy 2011 márc. 20. - 12:48:49 10/10
(103/438)
Nagyon jó film, mindenkinek ajánlom ! Nálam eddig az év legjobb filmje. 10/10
5/10
Horcsogg 2011 márc. 20. - 12:12:40 5/10
(102/438)
Tényleg elég gyengus volt, 10/5
1/10
antimason 2011 márc. 20. - 11:13:48 1/10
(101/438)
Rettenetesen rossz film.
100x is megbántam, hogy megnéztem.
mediterro 2011 márc. 20. - 08:58:20 Előzmény blowup
(100/438)
egyetértek
2,5 órát vett el az életembõl ez a szenny, toborzó-propaganda film
ennyi szirupot,cukormázat nem láttam mostanába, lekesítõ szövegek ezerrel
elvesztenek egy tipikusan fehér trikóba öltöztetett mexikóit, és a fõtörzs kijelenti, elég, nem veszítünk mégegy embert, ezt halották a készítõk is, mert bekapcsolták a god módot (IDDQD, IDKFA)a helikotpter zuhanni kezd, mert valami kiüti az elektonikát, erre már valaki beordított a moziba, " biztos PERION akkumlátor van benne"
nanczika egyedül megy a fõbázis ellen, erre lecsusszanak a gyerekik a helirõl, majd végigverik az alieneket 6an,(az egész us army meg sehol)
utánna megmenekülnek, de az örmi meglát egy kupac lõszert az asztalon, és betáraz, mennek vissza
pedig nem aludtak, nem ettek 3 napja
szánalmas
tehát ámerikába elfogytak az önkéntesek, ezzel a lelkesító filmel akarnak embereket szerezni...
9/10
pikemen 2011 márc. 20. - 08:57:07 9/10
(99/438)
Nem értem minek fikázzák ezt a filmet, annyira nem volt rossz !