10/10
offtopic
Krompaszky 2016 júl. 09. - 18:27:32 10/10
(91/191)
...és én sem vagyok jós, hogy elõre tudjam, ki az, és mit fog írni utánam idõjós.


De szerencsére itt van nyugiss, a megmondóember, aki pontosan tudja,hogy ki,kivel és miért :D
10/10
offtopic
idõjós1010 2016 júl. 09. - 11:58:59 10/10
(90/191)
Egyetlen mondat azonos. Nekem is feltûnt utóbb, viszont semmi közöm az elõttem szólóhoz
10/10
caseyjones 2016 júl. 08. - 11:43:56 10/10
(89/191)
****SPOILER****

Nekem nagyon tetszett, de valljuk be, az elsõ rész fényévekkel jobb volt. Voltak benne hülyeségek, gondolok itt például a földi nyelven beszélõ gömbre vagy az óriás földönkívülire, de ezeket leszámítva nem volt baj a filmmel. Will Smith hiányával nem tudtam megbékélni, õ viszont tényleg nagyon hiányzott a filmbõl. Talán még az volt probléma, hogy néhány momentumot már láthattunk az elõzõ filmben, mint például az idegen anyahajóba repülést.
Steven Hiller kapitány (Will Smith) fiát alakító színész szerintem nagyon jól játszotta szerepét, és hasonlított a 20 évvel ezelõtti Dylanra (ugyanis most nem az a színész játszotta, aki a '96-os filmben, pedig úgy lett volna az igazi). Liam Hemsworthszel sem volt probléma, bár én úgy vettem észre, hogy õ akart Will Smith "helyettese" lenni. Ilyen szempontból viszont nem volt túl erõs karakter. Amikor elõször megláttam Maika Monroe-t, Whitmore elnök lányát, abban a pillanatban eldöntöttem, hogy ez egy ritka gagyi alkotás lesz, ha tele lesz ilyen fiatal színészekkel. A végére viszont megkedveltem, ahogy a legtöbb fiatal karakterrel is történt. A legjobb karakter viszont Deobia Oparei-é volt, aki a bosszúszomjas afrikai veteránt alakítja. Emellett Sale Ward nyújtott kiemelkedõ teljesítményt, nagyon beleillett az elnök szerepébe, kár, hogy olyan korán kinyírták.
Annak nagyon örültem, hogy láthattuk az idegeneket. Persze, az elõzõ részben is szerepeltek, de itt sokkal többet mutatott belõlük a kamera. Az viszont nem annyira tetszett, hogy CGI-jal lettek létrehozva. Kinevethettek, de szerintem a '96-os bábu földönkívüli sokkal élethûbb volt. Tény viszont, hogy azzal nem lehetett volna olyan dolgokat csinálni, hogy elragadja az ember kezébõl a fegyvert, és elkezd vele lövöldözni.
A folytatásra nagyon kíváncsi leszek, fõleg, hogy az idegenek bolygójára nyerhetünk betekintést. Ez egy érdekes téma. Remélem, azt a bolygót láthatjuk, amirõl a beszélõ gömb tett említést, ami tele van olyan túlélõkkel, akiknek bolygóit már leigázták a gonosz földönkívüliek. Remélem, a következõ részre nem 20 évet kell megint várni. :)

10/8.9
merkur66 2016 júl. 07. - 13:56:33
(88/191)
Nekem tetszett a film. Egyetlen dolgot vártam tõle, a látványt, amit meg is kaptam. A történet kétségtelenül gagyi és rengeteg értelmetlenség van benne.
2/10
zsombor1 2016 júl. 07. - 00:31:21 2/10
(87/191)
Elhangzik a filmben valami hasonló mondat: "Még egy ilyen támadást az emberiség már nem bírna ki". Szerény véleményem szerint, még egy ilyen filmet se...


Spoiler

Az elején, amikor a srác visszabillentette azt a valamit a helyére az ûrhajójával és nyögött neki, mintha puszta kézzel nyomná vissza, majdnem elröhögtem magam.

Ha a bolygók magja kell ezeknek a gyíkoknak, miért nem viszik el olyan bolygók magját amelyeken nincs élet? A mi magunk jobb mint mondjuk a Marsé?

De itt abba is hagyom, még rengeteg hasonló baromságot lehetne találni ebben a filmben.
1/10
nyugiss 2016 júl. 06. - 22:31:39 1/10
(86/191)
az elõbbi két hozzászólást mintha ugyanaz írta volna
ugyanaz a szóhasználat..

a hivatásos felpontozó banda :D
10/10
idõjós1010 2016 júl. 06. - 22:11:02 10/10
(85/191)
Nekem ez most moziban, 3D-ben, nagyon bejött, abszolút nem értem a fanyalgókat. A magam részérõl azt kaptam, amit vártam. Volt benne humor, és volt benne látvány is bõven, e mellett abszolút átjött a 3D is, ami ritka. Bár ilyen téren az Avatar verhetetlen, és a Mad Max -nek is voltak izmosabb három dimenziós képi elemei, de még így is benne van ez a darab a top3-ban. Will Smith-t hiányoltam egyébként nagyon. Ha Jeff Goldblum belekerülhetett, akkor nem értem, hogy will miért nem. No sebaj, majd utánaolvasok.
Aki még nem látta, és esetleg gondolkodik rajta, annak csak ajánlani tudom. Nem garantált, hogy mindenki úgy fogja élvezni mint én, viszont annyi biztos, hogy nem fogja visszakérni a mozijegy árát.
10/10
Krompaszky 2016 júl. 03. - 22:53:23 10/10
(84/191)
Azt kaptam, amit vártam, a maga nemében 10/10

A hangulatvilága és a nosztalgiafaktora is rendben van,
bár Will Smith valóban hiányzik (így, hogy rajta kívül mindenki megvan).

Nem értem a fanyalgókat, ez nem egy pszichotriller, nem csavaros krimi,
nem szabad tõle többet várni.
Ez kérem az amerikai életérzés a gyarkorlatban, az "egy vérbõl vagyunk" és "a bolygó megmentõi vagyunk" - el is hangzik számtalanszor. Akit ez irritál, az tényleg ne nézze meg...

Amerikai családi mozi, ennyi és nem több.

Ja és nem is vígjátéknak szánták (sokan a poenokat hiányolják) bár gondoljatok bele
az amerikai és a magyar mentalitás különbségébe: ha csinálnánk egy magyar filmet arról, hogy
a nemzeti ünnepünkön, például március 15-én miként gyõztük le a szomszédos népekkel egy emberként összefogva pl. a Kárpát-medencére támadó vámpírokat, abból lenne-e kasszasiker és 3 folytatás :D
Marcus0911 2016 júl. 03. - 19:28:02
(83/191)
Milyen vastag lehetett az az ûrhajó, amivel leszálltak az Atlanti-óceánra ?

Továbbá fúrnak egy lyukat a tenger közepén, és eljutnak majdnem a magig, akkor az összes tengervíz nem örvénylik be oda, párolog el, és kezdõdik a kipusztulás ?
kareshu 2016 júl. 03. - 18:11:19
(82/191)
A fiatal amcsi szuperpilóták dialógusaitól a székhez verdestem a fejem. Kínosan közhelyes volt, némileg már meleg guy-os. De a többi szereplõ szövegében sincs sok köszönet. Kábé 8 évesekkel írathatták az egész forgatókönyvet. :) Köszönjük Amerika, hogy megint megmentetted a világot. És lesz sok dollárja a filmproducereknek is. De hogy stílusos maradjak, az elsõ rész fényévekkel jobb volt. Persze nézd meg, kötelezõ, de hogy DVD-n nem sokan tartják meg otthon, az bizti..
8/10
lajosbp 2016 júl. 03. - 15:49:49 8/10
(81/191)
Jó volt. eléggé nézhetõ. Popcorn mozi, látványos, a történet nem nagy durranás, fõleg az elsõhöz képest, nagyon hasonló dolgokra vajaz, ami nagy különbség, hogy sokat fejlõdött a CGI. Aki többet akar ne menejen el rá.
1/10
tesz-vesz 2016 júl. 02. - 23:35:08 1/10 Előzmény Kovács kolléga
(80/191)
mi volt ez a homoklobbi?
én nem bírtam végignézni, annyira szemét
fmaci38 2016 júl. 02. - 21:07:22
(79/191)
DE ez rossz volt nem szar de rossz, gyengus. elfogyott hollyvoodnak a fantáziája. most amikor mindent meg tudnának csinálni úgy fest hogy nincs mit. nincs ötlet, visszanyúlnak a régi sikerekhez, de legtöbbször melléfognak mint ahogyan most is. a hõs amerika már amúgy is nagyon uncsi. a szinészi alakítás is lightos, tv-ben egyszer nézõs.
Mayer Ferenc 2016 júl. 02. - 18:13:08
(78/191)
Az elsõ részt vagy 40-szer láttam, imádtam...Kívülrõl fújom az egészet...így mondom magamban, kötelezõ megnézni a másodikat és már nagyon vártam...de gyerekek...ez valami borzalmasan szar volt..hatalmasat csalódtam...10/2
torkild 2016 júl. 02. - 12:01:15
(77/191)
Sz*r, f*s, h*gykaparék...
3/10
Tolkien 2016 jún. 30. - 21:32:02 3/10
(76/191)
Nagy csalódás. :(
2/10
lompos1 2016 jún. 30. - 15:46:03 2/10 Előzmény m3246
(75/191)
az intercomnál dolgozol...:)
2/10
lompos1 2016 jún. 30. - 15:19:10 2/10
(74/191)
most néztem meg kettõt adtam,a rendezõnek elfogyott a pénze...
magicvoice 2016 jún. 30. - 09:53:29
(73/191)
Az eredeti film nagyon tetszett. Akkoriban a témája és a látványvilága is egyedülálló volt, bár rontott az összképen a karakterek castingja és a mögöttes ideológia, de még így is élvezhetõ volt. Ez a mostani egy nosztalgia film, ami a szereplõkön kívül túl sok elemet emel át a régi történetbõl, így ebbõl eltûnik a feszültség, ami az eredeti film alapja volt. Leginkább a Star Wars 7-hez lehetne hasonlítani, nekem azzal is ez volt a legnagyobb gondom.
A látványvilág ebben is rendben van, de mégsem üt már akkorát, mint húsz éve, mert az utóbbi idõben a látványfilmek dömpingjét éljük, illetve azóta ezt a témát is leamortizálták már. És ugyanaz a hibája ennek is megvan, mint a többi látványfilmnek, hogy a látvány elveszi az idõt a történettõl, ezért az még egyszerûbb, a karakterek még kidolgozatlanabbak.
Az elsõ részhez képest semmiben nem tud többet adni a folytatás, nincsenek benne olyan új ötletek, ami miatt érdemes lett volna leforgatni ezt a filmet. Akit mégis érdekel és esetleg még látta az eredetit, jobban jár, ha csak azt nézi meg.
5/10
MattColors 2016 jún. 30. - 02:42:58 5/10
(72/191)
Klisé, klisé, klisé és klisé.
Bill Pullman, Jeff Goldblum, Judd Hirsch, Liam Hemsworth (Hogy a kis csajok is örüljenek és megnézzék a filmet)... Will Smith nélkül, még õk sem mentették meg ezt a filmet. Nem mintha Jeff Goldblum annyira vitte volna az elsõ részt, de az öregen legalább lehetett röhögni, Will Smith jelenete, amikor televágta a lényt, az mindent vitt. Még az öreg alkesz, légipermetezõ az 1-bõl is jobb arc volt, mint ebbõl a filmbõl bárki. Egy jó poén sem volt, csak hõsködés, meg hõsök vagyunk, mert mi vagyunk a hõsök.
Teljesen érdektelen karakterek, egyszerûen felejthetõ mind. A homokos propagandára, szinte mérget vettem, csak nem gondoltam, hogy a dokik lesznek azok. Legalább az elnök lett volna leszbikus, bár tökmindegy.
Az elõzõ másolt jelenetek, kicsit más fûszerrel, de attól még másolatok. Azért kellett Judd Hirsch, meg egy iskolabusznyi gyerek a film majd egy órájában, hogy Jeff elmondhassa a film legerõsebb poénját, az apjának. Na nee...

A következõ sorok SPOILERESEK lesznek!!!!
*****************************************

Tehát 20 év után megérkezett az utánpótlás. Hogyan übereljük az elõzõt? Ötletekkel, mondjuk lehetett volna az idegeneknek valami stratégiájuk, feltûnhetett volna egy idegen elit kommandós osztag is tisztogatni, vagy ilyesmi. Neeeeeem. Szálljunk le egy 3000 mérföld átmérõjû hajóval az óceánra, fúrni. Jó, legyen, hiszen fúrni kell.
Most komolyan a maguk részére hasznosították az idegen technológiákat, és a bolygót védõ "Ripityáraszaggatlak" ágyúk gyûrûjét, nem tudták egy energia pajzzsal megvédeni? Ja, akkor nem lett volna film, mert ha azok mûködnek, akkora királyok lettünk volna, hogy a film elején szétlõttük volna õket... Az már meg sem fordult a készítõk fejében, hogy feszültséget teremtsenek, mondjuk azzal, hogy az elején olyan károkat okoztak volna nekik, amitõl egy kicsit megtorpannak, és óvatosabb jól átgondolt katonai stratégiával indítottak volna egy háborút, hogy áttörjék a védelmünket... Nem, a mai közönség, ezt úgy látszik már nem tudta volna felfogni.
Adott egy faj, akik az egész univerzumra kiterjedõ háborút folytatnak, hogy kiszipolyozzák más bolygók erõforrásait.
(Ezek mi vagyunk egyébként 30000 év múlva. Érdekes dolgokat vetítünk ki igaz?)
Na most, ezek idejönnek, egy vészjelzésre. Gondolom tudták, hogy legyõzték õket, tehát gondolhatták, hogy: "Húúú, ott valami nagy gebasz van." Erre idejönnek 8-szor akkora hajóval, mint az elõzõ, de a nagy csúzlit nem hozzák, amivel az 1-ben lerombolták a városokat? Én úgy indultam volna meg, ha már 8-szor akkora hajóval jövök, 8-szor akkora csúzlit is rakatok a verdába, az egyszer tuti. Megint lebecsültek minket.
Most komolyan kinyomták szegény Marvin (Galaxis útikalauz stopposoknak, robot) szemeit, majd lefejezték? Nem baj, túlélte. Egy nálunk több ezer évvel fejlettebb létforma, akik annyira kiaknázták a technikai lehetõségeiket, hogy feltöltötték magukat gépekbe, de ezek legyõzték õket... Mi meg õket. És megint ott tartunk, hogy mekkora királyok vagyunk már?
A királynõ maga ment el Marvinért... Miért? Sõt, õ egyáltalán, minek szállt le a földre és nem maradt fent egy védett hajón az ûrben? Náluk már a termográfia is annyira elavult, hogy nem gondolták, õ lesz az elsõ, akit kiszúrnak egy hõkép alapján... Vicc...
Olvasom, hogy már lesz 3. rész is? Minek? :D Egy univerzumot akarnak erre építeni, amiben mi leszünk majd a világegyetem Zöld Lámpásai, vagy mi? :D
Ennek a filmnek, még a nosztalgiafaktora is annyira gyenge volt, hogy szót sem érdemel többet azon kívül, amit most leírtam, nemhogy folytatást...

Nagyon jóindulattal 5/10, de az is csak a látvány miatt, bár attól sem estem hasra.