borkasztik 2014 szept. 05. - 23:21:14
(325/485)
*vagyok
borkasztik 2014 szept. 05. - 23:20:46 Előzmény Sz Peter
(324/485)
Nem, mivel én nem jártas a képregény világban. Az eredeti angol nevét nem tudom, de nem is érdekelt. A film élvezhetõsége szempontjából nem is törõdtem ilyennel. De persze megértem mindazokat akik ismerik az eredeti nevét én is azért nem szeretem a kedvenc könyveim adaptációit :)
AvatáR Gil Maerth 2014 szept. 05. - 22:19:31
(323/485)
Ja és: az eredeti Drax méregzöld alapon vörös tetkós volt. Az jobban is állt neki, mint ez.
AvatáR Gil Maerth 2014 szept. 05. - 22:18:16
(322/485)
Azért nem rossz: ideális a csapatfelosztás.
Van egy óriás (Groot), egy rejtett zseni (Rakéta Mósómedve az eredeti neve :)
van egy erõember -akit a képregény szerint direkt Thanos ellen terveztek (Drax)
A nagybetûs nõ, akit a Galaxis Legveszélyesebb Nõjének neveznek (Gamora)
és egy szélhámos Rocketeeer és Han Solo keresztezése (Quill/ Starlord)

:)
Sz Peter 2014 szept. 04. - 11:31:38
(321/485)
"Mordály"
Ez az idióta fordítás senkit nem zavar?
Kabóca75 2014 szept. 04. - 09:49:10
(320/485)
Ennél a filmnél láttam igazán, hogy a korhatáros besorolást érdemes komolyan venni: már az elsõ jelenet sem való 12 éven aluliaknak (mint a mellettem ülõ gyerkõcöknek sem, akiket az anyukájuk valószínûleg azért hozott el, mert az animációt összetéveszti a mesével).
Pörgõs, látványos film, egy pillanatig sem hagyja lankadni a figyelmet. Vita nélkül Mordály a legérdekesebb fazon :), de van poén bõven. A maszkmesterek remekeltek, ha nem tudtam volna, nem ismertem volna fel Thandruilt a vérengzõ Ronan sötét ábrázatában.
Érdemes maradni a stáblista végéig!
Várom a beharangozott folytatást.
Sz Peter 2014 szept. 04. - 09:45:26 Előzmény _Freddy_
(319/485)
Viszont Groot túl "aranyos" lett ahhoz képest ahogyan tényleg kinéz. :)
8/10
offtopic
_Freddy_ 2014 szept. 03. - 09:53:45 8/10
(318/485)
Nem, õ a képregényekben is így néz ki, és ilyennek van leírva, úgy néz ki mint egy átlagember, bár ki van gyúrva rendesen.
8/10
Guatrau 2014 szept. 03. - 00:35:31 8/10 Előzmény Scarecrow
(317/485)
Oké, talán errõl van szó. Akkor viszont, nem kellett volna sokkalta, sõt látványosan erõsebbnek lennie a fizikumát tekintve, már az egész történet alatt? Vagy csak nekem kerülte el a figyelmem valami? :)
8/10
Semprini 2014 szept. 01. - 13:13:03 8/10
(316/485)
Az elõzetesen elolvasott áradozó kritikák alapján kicsivel jobbat vártam, valami korszakalkotóan egyedire számítottam, olyasmire mint a Star Wars volt annak idején. Nos, azt a szintet ugyan szerintem nem sikerült elérni, de azért nagyon jól összerakott kis filmecske lett ez.
Amint azt elõre sejtettem, a mosómedve és a fa párosa lopja el a show-t, õk a legegyedibb, legszórakoztatóbb karakterek, még ha picit emlékeztetnek is a Han Solo-Chewbacca duóra, azért mégis teljesen más. Zoe Saldana az Avatar kékje után ezúttal zöldben pompázik, még ez is jól áll neki, kár, hogy nem kapott elég teret kibontakozni. A többi szereplõ inkább a sablonos, felejthetõbb kategóriába tartozik, de nem rossz igazából egyik sem. A filmet feldobja a sok poénkodás, humoros beszólás, ami mindenképp üdítõ az utóbbi években elharapózott, túlságosan komolyan vett képregény-adaptációk után.
Ami még nagyon ütõs, az a látvány, na itt tényleg hozzák a Star Wars színvonalát, sõt kicsit talán még rá is tudtak pakolni, ebben nem lehet kifogást találni. A sztori viszont nem túl eredeti, sok hasonlót láttunk már, nem azt mondom, hogy az egész lopva van, de egyes elemek lépten-nyomon visszaköszönnek más hasonló filmekbõl. A szinkron is kicsit gyengébb lett a vártnál, a mosómedvéhez jól illett Kálloy Molnár Péter hangja, de a többiektõl nem voltam elájulva.
Ezzel együtt kétségkívül ez az idei nyár egyik legjobb popcornmozija, sõt az utóbbi évek képregényfilmjei közt is elõkelõ helyet foglalhat el, bár nekem anno az X-men vagy pláne a Hellboy sokkal jobban bejött.
8/10
9/10
Atesz1987 2014 szept. 01. - 11:55:54 9/10
(315/485)
Nekem nem volt hiányérzetem amiatt, hogy nem tudom elõre, hogy ki kicsoda. Direkt nem is olvastam utána. A MARVEL-nél nagyon pengék ez ügyben, pontosan olyan sorrendben, és annyit tud meg a laikus nézõ, amennyi a film megértéséhez szükséges. A Marvel filmeket újra, és újra kell nézni, hogy minden részlet a helyére kerüljön. Épp ez a szép az egészben, ezért szeretem nagyon ezt a filmgyártót. Manapság nagyon nagyon kevés igazán minõségi film készül, pedig ekkora pénzeknél 2014-ben már mindenkinek ennyire profi munkát kellene végezzen, mint a Marvel. A Lego-hoz, vagy a McDonaldshoz tudnám õket hasonlítani. Nem nyújtanak semmi kimagaslót, de amit kiadnak a kezükbõl, az igen is vérprofi, és szerethetõ, egyszerûen instant get minden termékük. Remélem még hosszú évekig újra és újra meg tudnak lepni ilyen, és ehhez hasonló alkotásokkal.
Marcipáncica_ 2014 aug. 30. - 22:17:56
(314/485)
Rettentõ élvezetes, humoros, moziban nézõs film. Nekem nagyon bejött a csipetcsapat. Simán 9/10
boom48 2014 aug. 30. - 21:37:03
(313/485)
Kvázi hivatalosan Starlord az ûrben a maszkja miatt tud létezni, mert az nem pusztán egy maszkot ad, hanem vmit manipulál a viselõ testének anyagával.
Scarecrow 2014 aug. 30. - 19:36:41 Előzmény Guatrau
(312/485)
SPOILER----
Star-Lord valószínûleg azért tudott könnyebben mozogni az ûrben, mint egy ember, mert csupán félig volt az. Félig idegen volt. Ezt nem magyarázta meg a film, de ez lehet az oka, ahogy annak is, az Elsõ Nova magyarázata alapján, hogy nem halt bele azonnal, amikor megfogta a követ. Remélem a következõ filmben tovább viszik ezt a szálat. Az elején haldokló édesanyja ezt mondta az Peter apjáról: "Õ egy angyal volt. Átjárta a fény minden sejtjét." Ez akkor egy szép metaforának tûnt. De a késõbb kiderült tény miatt, hogy Star-Lord félig idegen, ezt akár szó szerint is vehetjük. Ugyancsak a film végén derül ki, hogy az édesanyja hívta Petert "Ûrlordnak", valószínûleg ugyancsak az apja miatt. Valójában az édesanyja emléke miatt ragaszkodott ehhez a névhez, ahogyan a walkmanhez is. Nem ismerem a képregényt egyébként, csak a filmben elhangzott információk alapján sejtem ezeket a dolgokat. :)
SPOILER vége----
kybuck 2014 aug. 30. - 19:18:28
(311/485)
Felemásak az érzéseim, el lehetett vele tölteni az idõt és egyértelmûen a mosómedve és a fa miatt volt élvezetes, de mivel ez a világ gyakorlatilag ismeretlen, vagy legalábbis messze nem annyira ismert, mint a Pókember, az X-men, a Fantasztikus négyes (alias Csodás kvartett(!)) és a többiek, ezért kevéssé tudtam beleélni magamat a cselekménybe és azonosulni a szereplõkkel; sokszor fogalmam sem volt mi is történik éppen, így hagytam: biztos úgy van. Valahogy olyan volt, mint anno Star Trek mozifilmeket nézni a sorozatok nélkül: mûködött, de érezted, hogy hendikeppel indulsz az elõzmények ismerete nélkül. Ha ennyi energiát feccöltek volna a (sokkal ismertebb) Transformersekbe is, most sokakkal együtt sokkal elégedettebb lennék. Arra mindenképp jó volt, hogy megmutassa, lehet tûrhetõ képregényfilmet is csinálni (bár ez már a Bosszúállókkal is sikerült). Megnézésre mindenképpen ajánlott, de ne csodálkozzon senki, ha nem feltétlenül akarja újranézni; nálam ilyenre sikerült.
7/10
Újvállalkozó 2014 aug. 29. - 23:15:56 7/10
(310/485)
7/10

Nekem tetszett, mosolyogni is tudtam rajta. :) Inkább volt vicces, mint akciódús, de összességében nem bántam meg, hogy moziban, 3D-ben néztem meg. Úgyis már rég voltam. :)

Viszont mivel ezt az univerzumot nem ismertem, így elég sok megválaszolatlan kérdésem maradt a film alatt meg utána is. :(
8/10
Guatrau 2014 aug. 29. - 18:16:46 8/10
(309/485)
Nekem nagyon tetszett. A sztoritól nem ájultam el, de a film hangulata, és a világ megvalósítása, kárpótolt mindenért.

-SPOILER-
A mosómedve jól kiröhögte a csávót, amikor az a börtönben odavitte a mûlábat, és kiderült, még fizetett is érte. Viccesnek találta a kis dög... :D Az volt. :)
Még egy negatívumot tudnék mondani. Tudom, hogy mesefilm, meg minden, de azért mégiscsak egy ûrben játszódó történetrõl van szó. Nyilván unalmas lenne a film, ha a hajóknak és egyáltalán mindennek, a csatajeleneteknél nem lenne hangja... De könyörgöm, legalább annyira tartották volna tiszteletben a fizika a törvényeit, hogy ne rohangáljanak már kint, légüres térben, mintha épp egy óceánban fuldokolnának. Srácnak is ott volt a High-Tech maszk, ami "védte" õt, de a haja az meg kilógott, és úgy lobogott az ûrben, mint Scarlettnek az Elfújta a szélben. :D Apróság, de azért elég lényeges.
-SPOILER VÉGE-

Mindent összevetve, én 8/10-et adok rá.
Uff 2014 aug. 27. - 21:37:54 Előzmény freeware
(308/485)
A film elején elég nagy betûkkel kiírják, hogy "MARVEL" ebbõl már lehet sejteni, hogy az õ általuk teremtett képzelet képregény világából kapunk egy szösszenetet.
Az hogy mi a szocializmust építettük és eközben a "mocskos kapitalista" MARVEL képregények nem voltak kaphatóak a vasfüggönyön túl- (ami által mi nemigazán tudjuk a filmben ki-kicsoda)- a filmrendezõt nem nagyon érdekli.
Így vagy elfogadod tényként a dolgokat és élvezed a mozit vagy utána nézel a neten és rájössz, hogy a MARVEL világából egy bolha fingnyi részletet látunk amit a rendezõ még egy kicsit szabad kezûen átszabott.
E képregény világ bemutatásához az összes brazil szappanopera eddig megjelent része is kevés volna :)

Ajánlom figyelmedbe a hu marvel wikia com -t magyar nyelven vagy az angol verzióját ami sokkal részletesebb tartalommal bír.
Itt megtudhatod StarLord miért nem fagy meg az ûrben és sok más egyéb.
Én Drax-ra leszek kíváncsi a második részben, õ nem egy piskóta muksó:)

Végszóként ahogy az amerikaiak sem vágják a mi Fehérló fiánkat a Magyar mondákkal és a 77 Magyar népmesével egyetemben úgy misem az övéket.
10/10
bitor 2014 aug. 27. - 03:04:37 10/10 Előzmény freeware
(307/485)
Nem gondolsz túl sokat errõl a mesefilmrõl? Ez a sztori és kéretik együttmûködni....! Felejtsd el az elejét és gondolt azt, hogy már ott született! Meg azt, hogy az nem is kazetta, hanem vmi szuperhanghordozó és az ürzene vmilyen okból nagyon hasonlít a mi 70-80-as zenéinkhez vagyakármit....! Nem ez a lényege. Minden filmben vannak dramaturgiai hibák amin lehet vitázni. Itt ez az alap felállás és nincs mit róla beszélni. Elvitték ott maradt...
A kazetta pedig geg többek között. Nekem is eszembe jutott, hogy már rég hallgathatatlan lenne, de ki a fenét érdekel.
perry 2014 aug. 27. - 02:28:09
(306/485)
Kár , hogy nem találták fel az örök igazságot, mert akkor minden fórumozónak igaza lenne, bár elképzelhetõ, hogy nagy csihi-puhi "meg hát, érte mi másért mint" a gömbért csak mese.
Így aztán marad nekünk A galaxis õrzõi és be kell valljam, hogy én a gyermek lelkületû felnõttek sorába tartozom aki évente néhányszor Star Warsot néz na meg hébe-hóba Gyûrûk urát, ne tán A szárnyas fejvadászt. Vagy "májngott" A.I-t. Persze sznob pillanataimban Stalkert vagy 2001 ûrodüsszeát.
Jelen esetben ezt a MARVEL dolgozatot amit még a tökéletes digitalizálás sem tud elrontani. Mert mint az eredeti képregénynek
fejlõdéstörténete van. Miért is kedveljük Indiana Jones-t? Talán azért mert adva van egy kalandor aki mellesleg egyetemi tanár majd megmentõ lesz némi jellem fejlõdéssel és hõssé válik.
Errõl meg ki lehet jelenteni, hogy ez annyira közhelyes, de akkor ebbe a skatulyába bele lehet csomagolni az egész világirodalmat.
Bár, a filmet nem sorolnám a filmmûvészet "ékkövei" közé, de pontosan azt teszi ami a dolga. Szórakoztat, a gyerekeknek azt mondja ha nagyon akarod hõssé is vallhatsz. A felnõtteknek meg talán annyit, hogy nem mindig kell nagyon komolyan venni magunkat. Az meg csak hab a tortán , hogy képes vagy közösséget vállalni másokkal és bakker de jó ábrándozni, hogy lehetnénk akár õrzõk is.
Szóval, 2 órára akár fává, mindenfajta lénnyé válhatunk, vagy csak azonosulhatunk velük, esetleg egyszerûen csak emberek leszünk.