shaca 2014 aug. 16. - 22:00:20
(265/485)
boom48 2014 aug. 16. - 21:36:28
(264/485)
A képregényekben (http://www.marvunapp.com/Appendix/starlor1.htm , http://marvel.wikia.com/Peter_Quill_%28Earth-616%29) vmi ûrkirályság királya, így õ afféle Mars Hadura-szerûség.

Hogy a filmekben ki, az eszerint a film szerint valami olyan übercsóka aki a Végtelen Köveket, vagy a Tudástárat készítették.

PS: mindenkinek a Star Wars ugrott be, és a kommunikációknál nekem is beugrott a Császár. Viszont nekem inkább a Star TREK ugrott be folyton az ûrparancsnoksággal (Nova Corps), a hõs kapitány hajójával, meg az idegenekkel teli városokkal.
shaca 2014 aug. 16. - 20:57:45
(263/485)
Sikerült ma megnéznem. Nagyot ütött a film. Az egész úgy jó, ahogy van. 1-2 jelenet szinte beleégett az agyamba.
Spoiler!!!
/ pl. Peter tánca a végén, Groot mosolya, stb./
Mint ahogy az elõttem szóló is írta, nekem is néha Star Wars utánérzésem volt.
De azért kíváncsi lennék, hogy ki Peter felmenõje. Ha valaki tudja, légyszi írja meg privátban.
Ha ezeket összeeresztenék a Bosszúállók 3-ban a Bosszúállókkal, szerintem hatalmasat robbanna a film.
Stark és a plüssmaci párbeszédjére nagyon kíváncsi lennék.
t.a.edison 2014 aug. 16. - 20:21:11
(262/485)
Sziasztok!

Holnap szeretném megnézni moziban a filmet. Aki látta légyszi írja meg érdemes e 3D-be nézni, mert mostanában elég sok volt a csalódás ilyen téren!
Köszi!
Thorstein222 2014 aug. 16. - 00:50:12
(261/485)
Egyetértek. A látvány nagyon jó, tele van mindenféle csilivilivel. A karakterek egyszerûek, nem túl komplikáltak, de ezt nem is várjuk el. A humora nekem a Wolverine-ére emlékeztet, csak ott azért kisebb adagban kaptuk, ebben a filmben kicsit már túlzásba estek. A fõszereplõnek kb. mindenre van valami elmés, szarkasztikus beszólása. Vicceskedés terén "a kevesebb néha több" elve érvényes itt. Nagyon kellemes kikapcsolódás estére. Szórakoztató, látványos, de senki ne várjon tõle hûûû de sokat. (Mert azért nem egy X-men)7/10
Bigpapa 2014 aug. 15. - 18:26:49
(260/485)
Mivel nem vagyok képregénybuzi, errõl sem tudtam semmit, nem is érdekel a háttere, csupán tetszett a bemutatója, így megnéztük. Szerintem baromi jó film. Jó a zenéje, a karakterek egyszerûen zseniálisak és a poénok nagyon ütnek. Végig pörgõs a film, nem unatkoztam egy pillanatig sem.
SPOILER
Nem maradtunk bent tovább, csak a fa táncát vártuk meg. Nekem a kutya csak egy galléros kutya volt, tököm se tudja,ki az a cosmo :D ,sajna Howard kacsát nem láttam, de az az egyik kedvenc filmem, szóval, azt sajnálom,de majd megnézem újra. Nekem rohadtul nem jött le, hogy a Bosszúállókban ennek a repülõ tolószékesnek a seregével küzdöttek a vasemberék :) Gondolom, most a sok képregény fanatikusnak egyszerre szorult össze a s*gglyuka a dühtõl :D Dolgozzátok fel, van, akit nem érdekelnek a képregények, csak megnézik a filmet.
A börtönös szökés, ahogy Groot kiveszi az akkumulátort, az hatalmas volt :D De az is, ahogy a végén átszúrja azt az 5-6 katonát, ide oda csapkodja õket, aztán teli pofával vigyorog. Épp azt dumáltuk haverral, hogy Zoe Saldana-t nem tudják úgy elmaszkírozni, hogy az ember ne akarná megdugni :D Ahogy Drax a végén elkezdi simogatni Rocket-ot, mint egy házi kedvencet, az meg élvezi, azon sírtunk a röhögéstõl :D
SPOILER VÉGE

Ez tényleg az a film, amit annak is érdemes megnéznie, aki nincs oda a képregényekért, mert nem tolják a képünkbe minden pillanatban, hogy csak akkor érted a filmet, ha már 12 évesen erre répáztál kiskorodban. :)

10/10
boom48 2014 aug. 15. - 12:44:42
(259/485)
Heh, én csak a CCCP-t láttam rajta, így totál úgy voltam vele a kutya Lajka amit kiloptak a kabinjából, és hála az ûrtechnológiának még mindig él :)
8/10
cardas 2014 aug. 15. - 11:00:35 8/10 Előzmény draX
(258/485)
SPOILER
Amúg a háttérben Adam Warlock bábját mutatják, ami felnyílt, szóval szerintem nem csak Howarddal akartak poénkodni.
8/10
cardas 2014 aug. 15. - 10:49:23 8/10 Előzmény draX
(257/485)
SPOILER
Az azért volt a képregényeseknek vicces, mert a kutya eredetileg beszél, és õ is tagja az GotG-nak, Howard a kacsa pedig egy olyan létezõ karakter a marvelben mint Kapi vagy Pókember, szintén beszél, és nyomozó. Nem "külsõsöknek" szánt utalás, ahogy a CA1-ben az elsõ Fáklyára való vagy a Thorban a képregénybeli személyazanosságára való utalás.
9/10
Kolókapitány 2014 aug. 15. - 10:40:21 9/10
(256/485)
SPOILER
Amikor tervezik a szökést a börtönbõl az kurvanagy rész volt. :D Fõleg a mûlábas szál. :D
9/10
Tebby21 2014 aug. 15. - 09:06:31 9/10
(255/485)
Nagyszerû film lett imádom. :D :D
Viszont a túl sok értetlenkedés már unalmas volt egy kicsit. :/
Összességében 10/9.
8/10
cardas 2014 aug. 14. - 23:30:15 8/10
(254/485)
Sikerült megnézni végre. Ahhoz képest hogy az imdb-n annyira felpontozták szerintem azért nem lett egy világmegváltó marvel, az Avengers szintjét hozta csak más formában. A csavarok és a történet váza tipikus marvel, le se lehet tagadni, a karakterek jók, a film vicces és szórakoztató. Ha komoly akart lenni legtöbször kínos lett mint megható (el is viccelik õket szerencsére, és ez mûködik), két jelenet kivéve, amik tényleg meghatóak voltak. Univerzumtágításnak tökéletes. azonban nem mutatott fel szerintem semmi olyan extrát, amiért 10/10et kéne kapnia, ezért maradok egy erõs 8-asnál. Többször nézõs mint az Avengers. 8/10

SPOILER
Ez a film elég nagy lépés az MCU-ban, ugyanis itt közlik végre a Végtelen Kövek létezését és mibenlétét, továbbá mutattak egy halott és egy múltbeli Celestialt, ami nálam a geekség mennyezetét veri! Továbbá a Cosmo kutya szereplése, az elfogott Dark Elf és Howard kacsa látványa külön élvezetet nyújt a marvelesek számára. Thanosból áradt a fennsõbbség, és remélem eztán többször is mutogatják majd a vásznon a késõbbiekben, míg végül õ lép elõ fõgonoszként.
SPOILER VÉGE

Remélem, a második részben bemutatkozik a badoon, shi'ar vagy skrull faj is, és tovább tágul a filmes világ. Lehet hogy most is utaltak rájuk, de ha igen, akkor ezt nem vettem észre :)
8/10
domo.robi 2014 aug. 14. - 23:15:44 8/10
(253/485)
--- SPOILER ---

A film szórakoztató, annak ellenére, hogy ismert panelekkel dolgozik.
Ûrben csatározgató csapat, vezérük a szüleit elvesztett vagány srác, van a csapatban valami hercegnõ-féle is, és egy furcsa páros, ahol a szörnyeteg beszédét csak az országos spanja érti. Ja, nem Luke, Leia, Han Solo és Csubakka a nevük, hanem Quill, Gamora, Rocket Racoon és Groot. A droidok már nagyon cikik lettek volna ebben a filmben, ezért Artu ezermester technikai képességet a mosómedve kapta meg, Szrípió gépies gondolkodása pedig Draxban jelenik meg.

Erõ is van, csak nem a midikloriános Jedi módon, hanem õskövületekbe rejtve. És persze van a fõgonosz (és az algonosz) akik az erõ segítségével romba akarják dönteni a galaxist.

Hogy miért nem unatkoztam? Mert a film szemberöhögi magát, és a mûfajra jellemzõ kliséket. És finoman köti össze magát az eddig filmre vitt Marvel univerzummal. És mert volt csihipuhi, amennyi kell.

Kap egy szép kövér nyolcast.
3/10
benkewood 2014 aug. 14. - 22:21:23 3/10
(252/485)
Elég gagyira sikerült...... van benne kb. 3 jó poén, az egyiken hangosan is lehet nevetni. Ennyi. Talán egy jó jelenet van benne, amikor Ûrlordot (miaf.szér kellett magyarra fordítani a Starlordot???) próbálják elkapni, és valaki mindig betesz valakinek. Onnantól kezdve, hogy összejön a csapat, már dögunalom... 3/10

P.S.: a film végi, kredit utáni jelenetért nem éri meg végigülni a stáblistát... valaki törölgeti az arcát, és megjelenik egy Donald Kacsa imitátor. Ennyi.
boom48 2014 aug. 14. - 22:10:06
(251/485)
"egy" kutya. Na ez jó.
Remélem csak nem akartad lespoilerezni, és valójában tudod melyik kutya!
Charlie Sheen 2014 aug. 14. - 21:53:33
(250/485)
Nézd meg mindenképpen! Jó kis kikapcsolódás! :)
Charlie Sheen 2014 aug. 14. - 21:51:55
(249/485)
Nekem a rottentomatoes kritikákból jött le, hogy újat fog hozni ;)

Egyébként meg meggyõztél!
majsz 2014 aug. 14. - 21:51:26
(248/485)
Köszönöm a forgalmazónak, hogy végre nem csak a MOM Parkban volt feliratos verzió! vicces, izgalmas film az ember újra gyereknek érzi magát mikor olyan filmek mentek mint Szellemirtók! 9/10
7/10
draX 2014 aug. 14. - 21:34:29 7/10
(247/485)
A Gyûjtõt(The Collector) nyalogatta egy kutya és közben megszólalt egy sárga kacsa. Csak nem tudom, hogy õt hogy hívták. kb. ennyi történt benne.
9/10
Barbi1216 2014 aug. 14. - 21:15:49 9/10
(246/485)
Én úgy ültem be a filmre, hogy semmit nem vártam tõle, igazából annyira nem is érdekelt, csak a párom mindenképp meg akarta nézni, de megmondom õszintén, nagyon pozitívan csalódtam benne. Sok jeleneten az egész moziterem hangosan nevetett, a karakterek abszolút kedvesek és szerethetõek voltak, a látvány is fantasztikus volt.
Az összes Marvel film közül ez tetszett a legjobban. Lehet meg is nézzük újra moziban. :)