3/10
Meklód fia 2014 nov. 30. - 17:08:52 3/10
(385/485)
nekem ez nagyon gyerekes volt, habár tudom, hogy a Marvelnek a célközönsége a 10 év alattiak.
És a jelenetekbe teljesen oda nem illõ zenéket vágtak be?? érthetetlen...
2/10
mpuskas 2014 nov. 30. - 16:47:46 2/10
(384/485)
Most vagyok túl a filmen, hát nagyon nehezemre esett végig nézni. Számomra egy Shrek, Gyûrük Ura, Avatár paródiának tûnt. Segítség, még jó hogy nem adtam pénzt érte. Borzaloooooom! A látvány és a színek miatt 2/10
10/10
beo71 2014 nov. 30. - 14:58:26 10/10
(383/485)
Yuppiyáááé !
Igazi sci-fi kaland a mozikban. Tökéletes szórakozás.
Én is szeretek gondolkodni, én is szeretek hangulatos filmeket nézni, de az igazi moziélmény ez ! Mert jó egy Csillagok között ( hadd járjon az agyunk ), jó egy Gravitáció ( 30 évente rácsodálkozhatunk a világûrre ), de a number one : az a Csillagok háborúja.
Akkor és most éreztem, ( na jó, az Avatarnál is )hogy most azonnal ûrhajóra szállnék, a bandába akarok tartozni, a földön kívüli élet az maga a buli, a mennyország.10/10.
James Gunn megcsinálta....és igen a filmzene lehet fontos is és meghatározó, nem csak egy sablon, szól valami a háttérben feeling, hanem ez a Tarantino-s, aláhúzza a sztorit, nem csak látom és értem a mozit, hanem érzem is.
Újra gyerekké váltam, nagyszerû volt.
2/10
ReignMan 2014 nov. 29. - 20:05:37 2/10
(382/485)
Egyetértek, ennél gyerekesebb, primitívebb, butább filmet ritkán látni, akár egy Pixar mozival összehasonlítva is nevetségesen gagyi, csak a látvány az, ami kiemeli a ZS kategóriából, 5 öves unokaöcsém által nézett 20 perces Transformers és társai rajzfilmek történetben és minden más szempontból is alázzák. Szégyen, popkorn szemét, nem film... 2/10
DaMarcus Dhh 2014 nov. 29. - 19:21:08
(381/485)
Csont nélkül messze jobb mint az Avengers, sokkal szórakoztatóbb karakterek vannak benne. Bár igen, története nincs, de kiegészítt pár Marvel filmet és van benne egy epikus OST. De komolyan, akik valami mást akartak, azok mit vártak? Már az elsõ Trailerekbõl is le lehetett vágni hogy egy vígjáték lesz. Én imádtam! Írtam róla egy hosszabb véleményt: https://dothackhaseo.wordpress.com/2014/11/18/guardians-of-the-galaxy/
6/10
Atis88 2014 nov. 29. - 17:09:58 6/10
(380/485)
Számomra egyszer nézõs. Egy az egyben a bosszúállókat juttatta eszembe. Kicsit másabb karakterek, de a történet ugyan az, kisebb eltéréseket leszámítva. Látványra persze teljesen rendben volt, de manapság annyi ilyen film készül, hogy az szerintem luxus ha csak látványra gyúrnak.

Így csak 6/10.
offtopic
jani-wan 2014 nov. 29. - 11:43:45 Előzmény Vajaskenyér
(379/485)
Ha a nagy csalódásra adsz 10 pontot, mennyit adsz arra ami tetszik?
1/10
cat-a-woman 2014 nov. 29. - 11:38:46 1/10
(378/485)
Majdnem elaludtam rajta. Semmitmondó "történet", kidolgozatlan karakterek, humortalan párbeszédek... Tipikusan az a kategória, amikor nem értem, miért kellett leforgatni az ezredik, ugyanarra a sablonra épülõ filmet. Az egyetlen poén talán a mûláb volt, ezen legalább mosolyogtam.
offtopic
Sz Peter 2014 nov. 28. - 18:06:06
(377/485)
Egyébként volt olyan Marvel-film ami neked bejött?
10/10
Vajaskenyér 2014 nov. 28. - 18:03:56 10/10 Előzmény lszb19
(376/485)
Nekem is egy nagy csalódás volt ez a film!
lszb19 2014 nov. 26. - 13:57:05 Előzmény Serutekin
(375/485)
Jól van, visszavonom a "szar" jelzõt, ha ez ennyire csípi a csõrödet :) Én egy jó, színvonalas filmet vártam a kritikák alapján, ehelyett egy semmitmondó, gyermeteg mesét kaptam. Abból meg manapság annyi van, mint a nyû, úgyhogy nem lóg ki a sorból ez a "mûremek" sem. Csak azt az IMDB pontszámot kéne megfelezni és akkor nem is lenne semmi baj, mert azt kapod, amire számítasz.

Annak örülök, hogy neked ennyire megmozgatta a fantáziádat ez a film, az optimizmusod meg irigylésre méltó, hogy szerinted félmillió év múlva az emberiség még nem fog kihalni :)
offtopic
jani-wan 2014 nov. 25. - 10:00:03 Előzmény Serutekin
(374/485)
Ez teljesen mindegy ebbõl a szempontból.
Amit nem vagy hajlandó figyelembe venni, hogy az emberi tudat érzékelés-értékelés számára hatalmas nagy a különbség egy idegen lény kinézetõ létforma, legyen az pl. Yoda, és egy bármilyen mosómedve között. Egy idegen lény automatikusan felsõbbrendû besorolást fog kapni, míg egy mosómedve meg alsóbbrendût, és ez csak akkor változik meg ha bebizonyosodik az ellenkezõje.
Még egy példát mondanék. Ha mondjuk egy Jar-Jarra megszólalásig hasonlító idegen jönne a földre, szerinted mint gondolna elõször róla mindenki.
De szerintem ez a teljesen lényegtelen kérdés már így is túl lett boncolgatva.
10/10
Serutekin 2014 nov. 24. - 07:35:14 10/10
(373/485)
A kísérleti mosómedve és Yoda is fiktív lény :) De attól még valahol a távoli ûrben lehet egy mosómedve szerû lény ami képes beszélni és csak azt várja hogy felfedezzük :D
jani-wan 2014 nov. 22. - 14:08:28
(372/485)
Azért látok beszélõ mosómedvét mert az egy beszélõ mosómedve, aki úgy mozog és úgy viselkedik mint egy ember. És az köztudott, hogy emberi tulajdonságokkal és viselkedéssel rendelkezõ állatok a mesékben vannak.
Lásd Tapsi Hapsi.
Egyébként meg ha a másik oldalról nézzük, Yodáról nem jut az ember eszébe hogy mese.
Ennyi.
És nem értem, ki lát beszélõ majmot ha rád néz? A mosómedvék? Mert szerintem engem a kutyám sem kever össze egy majommal. Még a szomszéddal sem, pedig az aztán...

A 600.-ra válaszolva, attól még igaz Sz.Péter meglátása. Amit írtál nem változtat semmin ezzel kapcsolatban.
10/10
Serutekin 2014 nov. 22. - 01:40:53 10/10
(371/485)
Én csak azt mondom hogy te egy beszélõ mosómedvét látsz. Valaki meg ránk néz és beszélõ majmokat. :)
10/10
Serutekin 2014 nov. 22. - 01:35:43 10/10
(370/485)
Már mint arra a sorozatra gondolsz, amin a kritikusok elsírták magukat és 1 évad után lehúzták a vécén? Ott a kritika írása több órát vett volna igénybe. Igazából nincs semmi jó abban a sorozatban ami + tetszést váltott volna ki belõlem és nem voltam vele egyedül. Egyszerûen szégyen hogy a Family Guy alkotói egy ilyen szeméttel álltak elõ... Kritikán aluli...
offtopic
jani-wan 2014 nov. 21. - 20:56:30
(369/485)
Az egy néhány szavas vélemény jelenthet szûkszavúságot, vagy azt hogy az illetõ ennyit idõt hajlandó pazarolni a véleménynyilvánításra.

Az hogy egy történet sablonos és helyenként kiszámítható a cselekmény, az igaz a filmek nagy részére, így ezt nem igazán hoznám fel mint érvet annak védelmében hogy sz*r film, szóval azzal nem is nagyon volt bajom.

Ha a mosómedvére válaszul írtad a földönkívüliekkel kapcsolatos megjegyzésedet, akkor azt kell mondjam, hogy a földönkívülinek nem kell bizonyítania hogy felsõbbrendû, mert ha ide tudott jönni az magában bizonyíték, míg egy mosómedvének minden esetben bizonyítania kell, mivel az általános nézet velük kapcsolatban hogy alacsonyabb rendû életforma mint az ember. Persze bajba leszünk ha mostanában történik meg a kapcsolatfelvétel, és a földönkívüliek úgy néznek ki mint a mosómedvék. :)
offtopic
Sz Peter 2014 nov. 21. - 20:40:29
(368/485)
Azért idéznék tõled az "Így neveld a faterod" topicjából (amit pont te nyitottál meg):

"ez egy iszonyatosan gyenge f*s..."

;)
10/10
Serutekin 2014 nov. 21. - 20:14:00 10/10 Előzmény jani-wan
(367/485)
A fogyatékos jelzõ jogos, mert aki csak annyit tud odaírni, hogy szar, az kérem ebbe a kategóriába esik.
A filmnek vannak gyengeségei pl valóban gyerekes néhány karakter, a sztori sablonon és kiszámítható és még persze egyes motívumok túlzóan erõltetettetek(lásd a táncoló egymást kezét fogó jelenet) de semmiféleképpen nem szar film.

Az ûrben nagy valószínûséggel nem mi vagyunk az egyetlen értelmes létforma, hiszen az ûr folyamatosan tágul és nem egy lakható bolygó van rajta. Remélhetõleg mi járunk legelöl és talán félmillió évvel késõbb találkozunk értelmes létformákkal és jobb ha okosan csináljuk és kellõen toleránsak leszünk, mert egy bolygó lakosságának a 95% könnyedén ki lehet irtani ha a légkörbe fecskendezünk 1-2 biológiai fegyvert vagy lásd egyéb tömegpusztító fegyverek.
jani-wan 2014 nov. 21. - 15:02:40
(366/485)
Minden bizonnyal nagyon jó ötletnek tartod hogy a hozzászólásodat azzal kezded, hogy rengeteg embert lehülyézel, sértegetsz.

Szerintem tanácsot sem kellene adnod, ugyanis nyugodtan elhiheted, hogy vannak emberek akiknek sem A galaxis õrzõi (gyerekfilm), sem a Felhõatlasz (komoly, elvont mondanivalójú, gondolkodós film) nem tetszett, de van sok film a kettõ között, ami tetszik nekik.

MO-SÓ-MED-VEEE!!!!!!!!!!
"Ideje elengedni a hús-vér ember felsõbbrendûségének gondolatát"
Sok sikert hozzá. Az emberek többségénél a világ egyes részeinek értékelése sztereotípiákon alapul. Ilyen sztereotípia például, hogy egy mosómedve nem okosabb egy embernél. Ha mégis akkor az mese.

De ez a film nem kizárólag ezért gyerekfilm. A karakterek viselkedése az ami ezt gyerekfilmmé teszi.