Téma: A Géniusz

Elhaym 2021 nov. 26. - 08:04:50 Előzmény napraforgó
(17/77)
Azért egy Exatlon, Ninja Warrior nem hülyeség, hisz ezekben ügyes és példaértékű fiatalok, olimpikonok versenyeznek és sok fiatalnak meghozzák a kedvet a sporthoz, kitartáshoz és tiszteletre, elfogadásra tanít. Több ilyen műsor kéne, meg Géniuszhoz hasonlók. Mert ezekből csak tanúlni lehet.
malvinkicska 2021 nov. 26. - 07:39:49 Előzmény napraforgó
(16/77)
Szeretettel köszöntelek, én is nagyon szeretem ezt a műsort , nem a sok buta celebet kell nézni ahogy Istenítik őket. Nézel valami sorozatot, vagy filmet, én már kezdem a török sorozatokat hanyagolni, már nem olyanok, mint régen. Szép napot kívánok.
napraforgó 2021 nov. 26. - 03:49:20
(15/77)
Végre egy szinvonalas, tudásalapú vetélkedő műsor, nem olyan, mint az Észbontók, ahol azon lehet röhögni, hogy a játékosok nem tudják még azt sem, hogy mennyi a 3 köbre emelve, vagy, hogy mennyi 100-nak a 25 %-a.
Azért az kár, hogy a partik erősen a teniszre hajaznak, hány megnyert játszma kell, hogy a parti nyertesnek lehessen mondható.
És igen, kukába a sok idétlen Exatlonnal, Ninja warriorral, meg az összes többi hülyeséggel. El nem tudom képzelni, hogy vajon miért erőltetik egyiket a másik után?
6/10
lac08 2021 nov. 25. - 21:04:44 6/10
(14/77)
jobb lenne ,ha ezt a vetélkedőt is inkább a Rónai Egon vezetné,Gundel az nagyon sok és rengeteg időt vesz el a műsorból a gagyi poénkodásaival ,nagyon fárasztó egy ürge!
tortura 2021 nov. 24. - 16:00:36
(13/77)
Nagy öröm ismét látni Cserey Gábort, aki anno elvitte a 40 milliós főnyereményt Vágóéktól. Nagyon nagy koponya.
malvinkicska 2021 nov. 24. - 14:29:39
(12/77)
Biztosan sokan nézik még sincs vélemény érdekes, pedig nagyon jó sokat lehet belőle tanulni.
Sweet-But-Psycho 2021 nov. 17. - 11:38:41
(11/77)
A kevés értékelhető tévéműsorok egyike a jelenlegi kínálatban. Nagytudású játékosok, többé-kevésbé megfelelően szelektált kérdések, sokszor tapintható feszültség. Még a rengeteg ostoba reklámblokk, a hangját esztelenül búgató Lutter Imre csatornahang és a műsorvezető, Gundi kissé sablonos manírjai sem rontják el nagyon az összhatást.
malvinkicska 2021 nov. 17. - 07:22:02
(10/77)
Valóban figyelem nem csak a tudás hatalom ebben a műsorban, hanem milyenek az ember reflexei
7/10
74Szixi 2021 nov. 16. - 21:08:05 7/10
(9/77)
Sajnálom, hogy inkább a reflexen dől el egy párbaj. Ez elveszi a kedvem a műsortól.
malvinkicska 2021 nov. 03. - 11:30:51
(8/77)
Végre van egy olyan műsor ami nem a celebekről szól, igaz itt ők nem rúgnának labdába, mert eszük az nem sok van, csak egymás szavába vágnak meg mutogatják a mellüket, mintha másnak nem lenne. Szurkolok Mártonnak egy okos megfontolt fiatal ember.
tortura 2021 nov. 02. - 17:24:45 Előzmény íBanduloló
(7/77)
Köszi. Aztán így, hogy már több adást is végignéztem, megvilágosodott a képlet. Nagyon drukkolok Boros Mártonnak, mert irtó nagy koponya. Mikor anno játszottam a Milliomosban, aznap szerepelt ő is benne és szegény kiesett egy zenei kérdésen (ha jól emlékszem). Ami abból adódott, hogy még túl fiatal volt, a kérdést meg inkább az idősebb korosztály tudta megválaszolni.
tortura 2021 nov. 02. - 17:22:41 Előzmény Molnár Csaba
(6/77)
Teljesen egyetértek. Ez szerintem is oltári nagy baromság. Ha korán nyomja, az a baj, ha későn, akkor meg az.
10/10
Walaki1234sdfsd 2021 okt. 28. - 06:59:56 10/10
(5/77)
Szinte az egyetlen nézhető vetélkedő, ahol nem "sztárnak" nevezett izomagyú barmok és szilikonos, 80-as IQ-jú kurvák heherésznek!!! Köszönöm, ATV! (Kár, hogy az "500, az ország géniusza" abbamaradt...)
íBanduloló 2021 okt. 26. - 23:31:45 Előzmény Molnár Csaba
(4/77)
Sajnos teljesen egyet kell értsek veled. Ettől én még nézni fogom, de ugyanúgy szomorú vagyok ...
Molnár Csaba 2021 okt. 26. - 21:32:13
(3/77)
Nem lenne baj, ha ezt olvasnák a műsor készítői, mert alapvetően nekik szól, csak nem tudom, hová tudnék írni, ezért megteszem itt. Amikor van a 7 vegyes kérdés, ami gyorsaságra megy, ott elképesztően igazságtalan és béna dolog, hogy meg kell várni a mondat végét és csak azután lehet gombot nyomni, mert ha a játékos hamarabb nyomja meg a gombot, akkor a nyomás érvénytelennek számít. Azért nem jó ez így, mert ha a játékos már a kérdés felénél tudja vagy tudni véli a helyes megoldást, akkor nyugodtan nyomhatná a gombot, hiszen ha csak "blöffölt", akkor úgyis megkapja a büntetését, a pontlevonást. Így viszont arra kell figyelnie, hogy Gundel mikor fejezi be a mondatot és hogy azután nyomjon, így a játék nem a tudásról szól elsősorban, hanem valami idióta reflexjátékká teszi azt. Simán kiesett az okosabb új játékos, csak azért, mert nem volt rutinja a gombnyomás időzítésében. A néző sem szenved hiányt, hiszen maga a kérés ki van írva a képernyőre, illetve Gundel attól még befejezheti azt, hogy a versenyző már gombot nyomott. (Engem személy szerint úgy felhúzott az ilyen igazságtalanság, hogy a jobb képességű játékosnő esett ki, csak azért, mert nem érzett rá a gombnyomás megfelelő időpillanatára és mert túl hamar nyomta meg a gombot, hogy elment a kedvem a műsortól.)
íBanduloló 2021 okt. 26. - 19:08:06 Előzmény tortura
(2/77)
Elhangzik ez, csak több részletben.

Alapvetően a két játékos 3, 4, vagy 5 fordulót játszik. Az nyer, aki először éri el a 3. nyerést. Így lehet 3:0, 3:1, vagy 3:2 a végeredmény.

Egy forduló addig tart, amíg valamelyik játékos el nem éri a 10 pontot (ez alól kivétel, amikor döntetlenre állnak, akkor egy másik játék jön, ld. alább). Az első fordolóban az kezd, aki már nyert mérkőzést valaki ellen (kihívott). A következő forduló(ka)t mindig a rosszabbul álló játékos kezdi. Minden helyes válaszért kap 1 pontot, ha eléri a 10-t, akkor megnyerte az adott fordulót. Ha rossz választ ad, az ellenfél rabolhat, ha tudja a helyes választ, innentől ő gyüjtheti a pontokat. Ha az ellenfél nem tudja a helyes választ, az eredeti játékos folytathatja a pontgyűjtést.

Ha bármelyik forduló után az eredmény döntetlen, akkor egy másik játékból áll a forduló: Itt 7 pontot kell elérni, de rossz válasz esetén nem nő, hanem csökken a válaszadó pontja, ha az több, mint nulla. Ebben a játékban az válaszolhat, aki hamarabb nyomja meg (a teljes kérdés elhangzása után) az előtte lévő gombot (amivel azt jelzi, hogy tudja a helyes választ). Míg az előző játékban 5 másodperce van a válaszadónak a helyes válaszra, addig itt azonnal válaszolni kell. Ha tudja plusz pont, ha nem tudja mínusz pont (vagy marad nullán). Rablás nincs, a másik játékosnak akkor sem jár pont, ha tudja a helyes választ). Fontos méh, hogy ugyan 7 pontid tart ez a játék, de lagalább 2 pontos különbségnek kell lennie (azaz 7:6-nál, 8:7-nél, stb. tovább folytatódik a játék).

Nagyjából ennyi, remélem nem csak számomra érthető.
tortura 2021 okt. 26. - 16:43:53
(1/77)
Az nem tetszik benne, hogy sosem hallom, hogy meddig kell eljutnia a játékosnak, hogy NYERTES-nek nevezhesse magát és legfőképp, hogy mit nyer. De lehet, hogy csak én voltam figyelmetlen.