Facing.the.Plastic 2006 máj. 13. - 10:42:07
(2/42)
hmm....asszem megnézem...kiváncsi vagyok már, ha ennyi rosszat mondasz :))
olvastam is..Londonban láttam is...asszem a filmet is meg kell néznem.
én a mû olvasása után nem éreztem katarzist..inkább szomorú, hogy Henrik egész élete (fõleg Krisztina halála után) a bosszúból állt....aztán eljött a pillanat, Konrád visszajött és egy igazán mély beszélgetés, már ha lehet annak hívni Henrik monológjait :) után vége, feloldozás a megbocsátás.
Konrád Márai eredetijében sem egy igazi fõszereplõ...csak úgy van, a múltbéli árny, aki visszajött, Henrik meg elpocsékolta életét...inkább szomorú, mint katartikus

azért van jó pár érdekes gondolat a könyvben, pl. a vadászatról, hogy miért szeret ölni az ember...ez igen érdekes volt Máraitól, nagyjából egyettértek azzal, amit írt.
Lulu 2006 máj. 12. - 23:39:45
(1/42)
Borzasztóan rossza adaptációja Márai eredeti írásának... ha egyáltalán adaptációnak tekinthetõ. Hiszen a címén kívül szinte semmi köze az irodalmi mûhöz. Nagyon rossz karakterválasztás, jelmez, és kilugozott párbeszédek. A színészek játéka éppen ezért már-már fájóan mesterkélt. Avar istván sosem volt " polgár " karakter. Éppen ezért a világot bejárt, európai polgár szerep egyáltalán nem "fekszik" neki. Mindemmellett borzasztóan unalmas.
Legjobb lenne, film a vetítésének teljes leállítása, hiszen csak eltávlítja a nézõt az eredeti mû megértésétõl, megfosztja a katarzistól. Ha én lennék a Márai szerzõi jogainak örököse, biztosan betiltatnám a filmet.