Téma: A halállista

10/10
Android666X 2008 szept. 26. - 18:14:54 10/10
(53/213)
Az animét magyarul adják (sajnos). :(
10/10
Android666X 2008 szept. 26. - 18:14:31 10/10
(52/213)
Japán hanggal adják és magyar felirattal. Ja a Vox lehúzta 2/5-re. Szrintem meg sem nézték, csak látták hogy japán, levágtak rá egy kettes értékelést és a tartalom elolvasása után horrornak minõsítették. Inkább misztikus-krimi akkor már.

Attól hogy van benne két shinigami meg egy rakás hulla még nem lesz egy filmbõl horror. Ezért nem veszek már semmilyen filmes újságot. A jó filmeket ócsárolják, de ami meg ramaty, azt istenítik. Sajnos.
10/10
Android666X 2008 szept. 26. - 18:12:10 10/10 Előzmény AvatáR Gil Maerth
(51/213)
A magyartól a frász jön rám! Rettenetes hangok és semmi átérzés. Japánul jobb! Sokkal!
9/10
Gaudeama 2008 szept. 26. - 18:11:38 9/10
(50/213)
Ugye nem angol szinkronnal adják????? Csak az elõzetes alapján kérdezem...
10/10
Android666X 2008 szept. 26. - 18:11:35 10/10 Előzmény AvatáR Gil Maerth
(49/213)
MÁr leadta 2X is. Most AXN sci-fin megy hétvégente, de valami nagyon szar szinkronnal. Ajánlom inkább japánul, úgy élvezetesebb.

Az FMA is jó, de nemcsak az van a világon. XDDD
AvatáR Gil Maerth 2008 szept. 26. - 17:26:11
(48/213)
Na jó. megnézem a Death Note anime-t is, talán...
ha az Annyimax leadja :)
AvatáR Gil Maerth 2008 szept. 26. - 17:23:25
(47/213)
FULL METAL ALCHEMIST!
FULL METAL ALCHEMIST!
FULL METAL ALCHEMIST!
:D az kell a népnek ! :)
Élõ "Buja" meg élõ Rose, meg élõ Winry :)))))))))))))))
10/10
Android666X 2008 szept. 26. - 17:07:13 10/10
(46/213)
Animékrõl szólva még, azért az USA-ban már rájöttek, hogy anime = gyerek azért hülyeség. Mi még sajnos nem tartunk ott. Talán idõvel.

Amúgy a Totally Spice még nem annyira gáz, inkább az a Winx club nevû szörnyûség borít ki, amiben anorexiás tündérkislányok ugrálnak tündibündi rucikákban. Komolyan, mégis mit sugallnak a gyerekeknek, akik ezt nézik?
10/10
Android666X 2008 szept. 26. - 17:05:27 10/10
(45/213)
Hát ja, mondjuk a Naruto-t nem bírom, nem jön be ennyi. Ami meg az USA-ba átvett animéket illeti, mindet megvágják. Lásd. Tokyo Mew Mew, Naruto, DB (bár abból nálunk a francia változatot adták le, ami nem volt szétvágva), csak hogy párat említsek.

Én sem útálom az összes amcsi filmet (nálam minden ami Will Smith az jöhet, meg Eddie Murphy ^^), de rengeteg a tucatfilm és a remake (Kör, Átok, Szem, stb.), amik az eredetihez képeset rém gyengére sikerültek, mégis mindenki azokat isteniíti, mert "a japán, kínai, stb. eredeti olyan uncsi, hogy aludni lehet rajta. Nem értem a történetet, mert kusza".
Akkor elõször is:
1. Kulturális utalások vannak benne
2. a történetek jók (hiába mindegyik szellemes), érdekesek
3. a színészek SZÍNÉSZKEDNEK, nemcsak elmondják a szöveget
4. jó, nincsenek benne nagymellû csajok (hát igen, az ázsiai nõk laposabbak és aztán?), de az nem baj.
5. bár kevés a dialóg, de egyetlen pillantással egy japán színész többet mond, mint egy amcsi 10 mondattal. Ráadásul nincs felesleges szócséplés sem.

Amúgy, az egyenruhát én is támogatnám, mert néha hogy milyen ruhákat látok 12-13 éves csajokon, megáll az eszem... a többség mint egy sarki **** (inkább nem írom ki). Nálunk pl. elképzelhetetlen volt a miniszoknya, az ujjatlan, vagy a smink.
Az egyenruhák nekem is tetszenek, szerintem a többségük egész jól néz ki, ráadásul hordhatóak is. ÉN szívesen viseltem volna ilyesmit.


Na de a filmnél is maradva, akinek nem tetszik, nem kötelezõ megnéznie. Én mondjuk nem is tudom megnézni, mert vidéki vagyok, várnom kell hogy esetleg, valami csoda folytán ide is eljusson, ebbe a poros kisvárosba. Akkor elmegyek rá, hiába van meg a film, azért a feeling a moziban más. XDDD
keridian 2008 szept. 26. - 16:14:42
(44/213)
:D Akkor mi most lelki társak vagyunk vagy mi a szösz :D Nem azt mondom hogy minden jó ami japán, de azért érdemes lenne egy nyugat kontra kelet összehasonlító elemzést tartania a népnek. (nekem történetesen az iskolai egyenruha a gyengém de mindenki lelegyint, hogy az milyen rossz lenne már, peding szerintem nem... már csak a lányok miatt is :) ) Az ilyen Amerikai Pite szerû filmektõl meg én is hányingert kapok. Régen még voltak jó ötletek Hollywoodban (és ha már vígjáték akkor Leslie Nielsen és a Csupasz Pisztoly, örök favorit XD), de ma már -elcsépelt szöveg de való igaz- ott is minden a pénzrõl szól és ezért rengeteg termékük egy kupac gõzölgõ lesz. Milyen fura?! Ha VÉLETLENÜL valamilyen anime elkerül Japánból USA-ba, egybõl kultuszfilm lesz, de legalábbis sikeres. A Jetix Narutoja is... minden reklámblokkban ott van, a csapból is az folyik. Persze... talán mert az egyetlen értelmes rajzfilm az állomáson. Ja igen... és USA-ra és a pénzcsinálásra visszatérve, egyszer volt szerencsém belepillantani a Született Kémek címû rajzfilmbe... manga-kinézet-majmolás röviden-tömören... nem tudtam sírjak vagy nevessek...
10/10
Android666X 2008 szept. 26. - 15:58:00 10/10
(43/213)
Pontosan. Nálunk is ez volt anno középsuliban. Mikor mondtam, hogy jobban szeretem a feliratos cuccokat, lehurrogtak, hogy "jaj az olyan szar, mert olvasni kell". Meg közöltem, hogy rühellem a Brad Pitt-et, mire ismét az volt a válasz "de hát olyan kis cukimuki és olyan jóóóóóóóóóóóó színész, meg kell érte dögleni". Látom a világ ma sem változott.

Hiába, ez van, mert mindenki rá van szoktatva az amcsi tucatfilmekre, és ami nem amcsi, az már egyszerûen nézhetetlen szar a nagy többség számára. Ez olyan sajnálatos. Én inkább megnézek 1000 szellemes japán horrort, mint egy uncsi amcsi vígjátékot, amiben ráadásul a poénok is undorítóak.
keridian 2008 szept. 26. - 14:26:40
(42/213)
Szerintem egy szinkron minõsége a ráfordított idõvel arányos. Ha sokat foglalkoznának vele, akkor lehet hogy a magyarok is képesek lennének igényes szinkront összedobni. Véleményem szerint a DN anime szinkronszereplõi egy-két kivétellel illettek a karakterhez, csak éppen nem volt benne semmi átérzés (STOP! most leszögezném hogy még mindig több volt benne mint a Blood+ -ban.) Szóval ha ilyen Brad Pittes filmeket meg brazil sorozatokat le tudnak úgy szinkronizálni, hogy az agyad eldobod, akkor ezt (ezeket) is le tudják. Csak valami visszafogja õket XD Másrészt meg, ugyan mindenki tud olvasni, csak nem mindenki szeret. Emlékszem egyszer elvittem az FF7 Advent Childrent a suliba megnézni az osztállyal egy összejövetel alkalmából, rajtam és néhány haveromon kívûl senki sem tudta mi van nálam és amikor megtudták hogy feliratos, esélyt sem adtak neki. Inkább megnéztek egy amcsi romantikus tucat cuccot. Egy újabb bizonyítéka a magyarok átlagos intellektuális hozzáállásának. Nem baj, mi legalább tudjuk mi a jó :) Imádjuk a Death Note-ot és csak ez számít :)
10/10
Lordiii 2008 szept. 26. - 13:11:51 10/10
(41/213)
Jó,én nem azért mondtam ezt mert nem szeretem a DN-t..Az animét egyenesen imádom,de attól függetlenül a film nekem nem tetszett.Én nem akarom senkinek elvenni a filmtõl a kedvét,ez magánvélemény.De már akkor is ha egy az egyben az animét filmesítik meg jelenetrõl jelenetre ennél akkor is jobb,nézhetõbb mozit tehettek volna le az asztalra...
10/10
Android666X 2008 szept. 26. - 09:38:58 10/10
(40/213)
Akkor nézd meg az animét is, azután ítélkezz! Látatlanban nem szabad ítélni! A filmrõl pedig te dönts, ha már láttad!
10/10
Android666X 2008 szept. 26. - 09:38:06 10/10
(39/213)
NÉzd, szerintem meg remek film, attól hogy neked nem tetszett ez van. Természetes, hogy nem lehet az animét egy az egyben visszaadni, és természetes hogy változtattak rajta pár dolgot. L és Kira szerintem remekül lettek kiválasztva, jól játszottak, sõt, Fujiwara Tatsuya-nak ez volt a legjobb alakítása szerintem eddig (meg a BR-ben Shuuya). Matsuyama Ken'ichi is remekelt L szerepében. A többiek meg... nos róluk sem tudok rosszat mondani.
10/10
Android666X 2008 szept. 26. - 09:34:02 10/10
(38/213)
Számomra is kellemes meglepetés volt. Nem ahogy Lordii mondja. Neki nem tetszett, szerintem meg remekül lett megoldva. El kéne már attól szakadni, hogy ha valamit egy anime/manga alapján csinálnak meg live-ot, annak ugyanolyannak kell lennie. NEm kell, mert:

1. 2X90 percbe nem minden fér bele
2. Van amit ki kell hagyni
3. Muszáj változtatni, hogy illeszkedjenek a dolgok.

Szerintem a színészek remekül végzik a dolgukat, és remekül is lettek kiválasztva. Eddig amúgy ha jól láttam, csak Lordiinak nem tetszett a film, de hát ez van. Nem vagyunk egyformák, de attól ez a film igenis nagyon nagyon nagyon nagyon jóóóóóóóó! Különben nem tarolt volna Japánban, nem adták volna ki DVD-n és végsõsoron nem jutott volna el hozzánk sem (amit nagyban segít az anime és manga népszerûsége világszerte). Inkább örülni kéne, hogy végre megérkezett a mozikba, nem azon sírni, hogy "jaj de pocsék lett". Ha nem tetszik, nem kell megnézni, ennyi.
10/10
Android666X 2008 szept. 26. - 09:29:54 10/10 Előzmény Emi-chan
(37/213)
Torrentrõl, de ne kérdezd honnan. Nekem is úgy írták át jó pár éve.
10/10
maceszgomboc 2008 szept. 25. - 23:02:15 10/10
(36/213)
Bocs a megyen és nézze meg helyett inkább: menjen és nézze meg :-D
10/10
maceszgomboc 2008 szept. 25. - 22:59:05 10/10
(35/213)
ÉN Véleményem: Elöszõr is az egy kellemes meglepetés volt hogy a mozi majdnem teli volt( hozzá kell tennem hogy nem a legnagyobb terembe volt a vetítés de nem is egy 10 férõhelyesbe rakták). Persze biztos vagyok benne hogy voltak olyanok is akik véletlenül betévedtek( talán az a egy két ember aki isõ közben kiment)de azok voltak többségben akiket tényleg érdkelt a film :)
Természetesen most is nagyon tetszett 20. látásra, de lehet hogy ez annak tudható be hogy én elõször a filmet látam és nem az animet és odáig még nem jutottam el hogy azt megnézzem annak ellenére hogy megvan. Valahogy a film után már annyira nem érdekelt, de ezt majd orvosoljuk :)A szereposztásrol annyit hogy szerintem mindenki nagyon ott van a helyén igaz L nagyon jó, nem hiszem hogy változtatni kéne, annyi hogy talán a Japánok kicsit más oldalról közelitik meg a dolgokat mint amit mi elvárnánk ( de én elfogult vagyok mert nagyon szeretem Tatsuya Fujiwara-t).Ryuk-ot nagyon eltalálták és nagyon jól megcsinálták. A filmbõl nem hiányzik semmi ami alapján nem lehetne érteni ( azok számára akik az anime-t nem látták) hogy mirõl is van szó igazából vagy élvezni a filmet, de ha az ember elkezdi nézni nem tudja abbahagyni és egybõl látni akarja a második részét is :) vagyis én igy voltam vele :)
Azt nagyon jol tették hogy nem szinkronizálták le mert igy sokkal élvezhetöbb a film, bár egy apró hiba volt: fehér volt a felirat és néha igen csak nézni kellett hogy mi van oda írva, de ettõl eltekintve szerintem aki egy kicsit is kedveli az ázsiai filmeket az mindenképpen megyen és néze meg.

Biztos vagyok benne hogy sok ember számára vegyes érzelmeket fog kiváltani, sokan lesznek akiknek nem fog tetszeni és sokan akiknek igen, de szerintem ez igy van rendjén, nem szeretheti mindenki ugyanazt :)
AvatáR Gil Maerth 2008 szept. 25. - 22:18:38
(34/213)
Meg kell mondjam: a rajzfilmet nem láttam- mert a Full Metal Alchemist szerintem lemossa :)
DE!
Ha a Film fele olyan jó mint a rajzfilm -akkor már klasszikus :)