10/10
offtopic
charlena08 2010 márc. 30. - 15:32:10 10/10
(29/89)
helyesbítenék: "...sort kerítek a C.H. megnézésére is". :)
10/10
charlena08 2010 márc. 30. - 15:30:54 10/10
(28/89)
Tényleg nem lehet elégszer leírni, mennyire REMEK-REMEK-REMEK film ez :)))
RW? Szenzációs. JB? Szintúgy. Történet: Csakis. :)
Én Oscar-t adtam volna RW-nek ezért, JB-nek is minimum GG-ot... Végre sikerült a filmet megszereznem, asszem nem 1x fogom újranézni. ;)))

OFF: innen is GRATULA JB-nek az Oscar-hoz, nemsokára sor kerül a C.H. megnézése is! ;)
10/10
charlena08 2010 márc. 30. - 15:26:07 10/10
(27/89)
Én is csodálkozom, hogy csupán ennyi hsz akad ennél a filmnél... A többivel is egyetértek.
inbruges 2010 márc. 04. - 16:53:04
(26/89)
Még gimnazista koromban láttam, remek film, színvonalas színészi alakításokkal!! 9/10
10/10
sakit felut 2010 febr. 09. - 23:40:53 10/10
(25/89)
... kaptam egy nagyon kedves segítséget kivülrõl, reagált rá valaki itt a fórumon :D ..

szóval ez egy kis kép volt de még egy picit próbáltam is méretezni a képet, de arra hogy be van állítva hogy " save the aspect ratio " nem figyeltem én se ..

különbözõ méreteinek kell lenni a képnek... azt hiszem most jó lesz akkor ? ezt képzeljétek oda az elsõ próbálkozásomnál :-` ..

egyébként meg letöltöttem és belenéztem az új Parrnassus Doki filmjébe Gilliam- nek, és hatalmas, nem semmi hogy meg képes fogni a dolgokat nekem mindig a világban ez a fickó, az eleje nagyon áhhhhéé ... szenvedtem most egy sort még egy jó felirattal, de nekem most lesz még egy hosszú éjszakám azt hiszem, ajánlom nektek is :)
10/10
sakit felut 2010 febr. 09. - 19:26:45 10/10
(24/89)
jahhh kössz erre akartam válaszolni ..

hogy egy kisebb méretû kép volt ez mint amiket be tudtam máshová rakni...

meg próbálom most még egyszer, hátha a port.hu gabajodott... nnhhhhha most ? :)
10/10
sakit felut 2010 febr. 01. - 13:54:21 10/10
(23/89)
... most miért nem rakja be a képemet Gilliamrõl, amit mindegyikben csatoltam és olyan jpg mint a többi ?!? !? ! ..

vagy meg fog jelenni egyszer majd háromszor mindegyik üzenetemben :)
10/10
sakit felut 2010 febr. 01. - 13:52:03 10/10
(22/89)
.. mi a helyzet van itt ? :-) .. .
10/10
sakit felut 2010 febr. 01. - 13:48:38 10/10
(21/89)
hha hi, én idenéztem a keresõ alapján a filmhez szerintem olyan egy héttel az elõtt hogy te elkezdted a kiemelését. most láttam valamikor decemberben, meg elõtte valamikor a régi idõk homályában. nagyon nagy film idióta részekkel is, amiket szokni kell, de nagyjából értelmet kapnak ha az meber beléjük gondol, az kétségbe nem törhetõ hogy nem erdeti. és nagyon veszélyes kemény területet fog meg az életbõl New Yorkban a két véglet összehozásával, egy bolond emberben való értelem megtalálásával ;)

Én most az egyetlen rendezõ akit eddig életembe pótolni próbálok ahogy tudok, az Terry Gilliam összes filmje, ezért felhívnék mindenkit hogy irkáljon pl az Idõbanditákhoz, mert az is ennyire eredetibb darab, csak a mûfaja kicsit könnyedebb gyerekfilm... amíg nem látsz bele jobban, akkor elég durva súly már, és hatalmas poénok hegyei .. szóval az õ filmjei éppen aktuálisak, ha nem is elég egyszer õket megnézni általában hogy leírjam az értelmét nekik, és a durva hogy mindegyik teljesen más világú és történetû is, mégis kötõdik ehhez a mienkhez >?;-`
10/10
charlena08 2010 jan. 31. - 18:15:55 10/10
(20/89)
Én pl. egy R. Williams "drukker" vagyok, de régóta tudom, hogy nem csak hülyéskedni tud! ;)) 1-ik legjobb filmje ez, bár én a vígjátékokban is kedvelem, összességében õ 1-ik kedvenc színészem.

Egyébként való igaz, furcsa, de NAGYON JÓ FILM EZ, mély, megrengetõ érzésekkel, valódi mondanivalóval...
Én is csak ajánlani tudom!
10/10
zetorka 2009 okt. 16. - 13:41:08 10/10
(19/89)
nekem az egyik kedvencem ez a film, és ugyan nem rajongók a csöpögõs összeborulós hepiendekért, de ellentétben jó pár itteni hozzászólóval szerintem igen is így jó, hogy jó a vége. Ezért van az, hogy pozitív érzésekkel állok fel utána. Egy szomorú befejezésnél hiába a sok felemelõ pillanat szomorú lennék tõle. Ez a film nekem mindig reményt ad, hogy a sok szar ellenére az élet szép.
8/10
pepeninho 2008 dec. 23. - 03:35:09 8/10 Előzmény mizuki
(18/89)
Ez egy igazán elgondolkodtató film, remek szereplõgárdával.Mindenkinek ajánlóm aki nem akció és vígjátékõrült. Igaz vígjátéknak írják ezt is de szerintem dráma.Csak nem a szokásos fajtája annak a mûfajnak.
mizuki 2008 aug. 27. - 19:55:50
(17/89)
Elég sok minden került bele a filmbe. Egy kis misztikum, vidámság, szomorúság... bevallom, volt ahol a frász jött rám. Igazság szerint ha tíz éve nézem meg akkor elájultam volna tõle, mai szemmel (mai szememmel) inkább csak egy történet de annyira nem ragadott magával. És lehet, hogy már álmos voltam mikor néztem de elég hosszúnak találtam, vártam már a végét.
Igaz nem is tudtam mirõl szól, nem tudtam mi lehet majd a vége (persze happy end... mi is lehetne lévén amerikai) mert nem olvastam elõtte semmit a filmrõl csak a címe csengett ismerõsen innen-onnan és a két fõszereplõ.

Majd elolvasom miket írtatok, mostmár kiváncsi vagyok :)
sushi 2008 júl. 20. - 23:06:00 Előzmény Pard
(16/89)
huh én nem rá gondoltam, hanem Amanda Plummer-re valahogy úgy éreztem kicsit túljátsza a szerencsétlenkedést, dehát lehet hogy direktbe kellett:)...
10/10
Pard 2008 júl. 19. - 09:55:54 10/10 Előzmény sushi
(15/89)
Az a kiscsaj annyira "túljátszotta" a szerepét, hogy Golden Globe és Oscar díjat is kapott érte!
Egyébként a film szerintem is nagyon jó, Terry Gilliam világa többször is megjelenik benne. A lovag Perry, a szent grál, a vörös lovag, és még egy sor dolog ábrázolásában visszaköszön a Monty Python világa. R.W. azt adta, amit vártunk tõle, és ezúttal Jeff Bridges is kitett magáért. A történet tanulsága nálam leginkább az, hogy mennyire nem mindegy, hogyan nyilvánul meg egy közismert közéleti személyiség.
Megérdemli a 10-est!
sushi 2008 máj. 19. - 16:07:29
(14/89)
tetszett a film...Terry Gilliam egy teljesen másik oldalát ismertem meg ezzel az alkotásával...elõször kicsit féltem megnézni, mert amit olvastam róla az elég nyomasztó volt...de végül rászántam magam és nagyon örülök hogy egy ennyire kellemes meglepetés ért...tudtam rajta nevetni, meghatódni, örülni, szomorkodni, de fõleg elgondolkodni azon hogy valójában mennyire is fontos a szeretet, megbecsülni másokat, nem önzõnek lenni, de fõleg a szeretet:)....Robin Wiliams is kitett magárt nagyon megkedveltem én is a film alatt Perryt...de hát Jeff Bridgest se hagyjuk ki õ még pluszba egy jó pasi is:)a kis szerencsétlen leányzó is kedves volt csak néha úgyéreztem túlságosan is túljácca a szerepét...de ami legjobb volt az egészben az a halászkirály legendája...
Kriszti720708 2008 febr. 20. - 12:46:11 Előzmény margaréta
(13/89)
Nagyon jólesett olvasni a soraidat. /ugye, nem baj, ha így ismeretlenül tegezõdök? Én se vagyok már annyira fiatal... :D/ Számomra is a szeretetrõl, az emberségrõl szól ez a film, szívesen nézném meg újra, remélem, hogy a tv-ben leadják majd. Elég rég láttam, de jól emlékszem rá, és arra a melegségre, amit a megnézte után éreztem. Remélem, még sokan mások is kedvet kapni megtekinteni a filmet, nekem tetszett!
9/10
efes 2007 okt. 31. - 14:28:09 9/10 Előzmény Redfield
(12/89)
így gondolom én is, hozzátéve, hogy az az éktelen tûzijáték-finálé szerintem idézõjelként lett odatéve. direkte, hogy "sok", eltúlzott legyen a végsõ összeborulás. viszont, ha így van, akkor nem mûködik igazán...
Neszfor 2007 okt. 31. - 12:53:51
(11/89)
Talán az volt a baj, hogy nem elõrõl láttam, de nekem annyira nem tetszett. Nem ájultam el tõle, még akkor sem ha elõtte mindenhol azt olvastam, hogy milyen jó. A vége különben nekem sem tetszett. De a fene tudja, ha majd megint adják a tv-ben megpróbálom nem lekésni az elejét, hátha akkor jobban fog tetszeni.
Redfield 2007 márc. 04. - 12:23:16 Előzmény margaréta
(10/89)
Nekem is nagyon tetszett a film. Az õrülete a 12 Majomra emlékeztet, ami a rendezõt nézve nem is csoda. :) De ezzel a befejezéssel nem vagyok kibékülve teljesen. Egyszerûen utálom a nagy újra-és egymásratalálós happy end-eket, mert átmossák az ember agyát, hogy: 1. valószínûleg õ rontotta el a dolgot a kapcsolatában, 2. minden bizonnyal helyrehozható a dolog, gyerünk! Amivel szegény szerencsétlen Hollywoodfejû ürge észre sem venné, hogy csak tovább rontja a helyzetet, ha még lehetséges. Mert a valóság nem ilyen. Nincsenek nagy egymára találások, boldog szerelmes kapcsolatok, amik ne maradnának abba elõbb utóbb. Mi hülyék meg mennénk egy ilyen film után táncolni a világgal. :(