gogo 2006 okt. 20. - 18:45:41
(9/89)
Nem tudtam mi ez a film,de gondoltam megnézem,mert vígjáték és az a kedvenc filmje az egyik családtagomnak.Mikor az elsõ reklám után kikapcsoltam,mert elálmosodtam(de azért a dvd-t benyomtam,hogy felvegye),sokáig nem tudtam elaludni.Aztán másnak megnéztem a teljes filmet.Nagyon tetszett.Jack a lelkiismerével küzd és igyekszik segíteni Parrynak.Ez igazán szép.Kötelezõ darab,ha szeretné valaki tudni,mi az igazi szeretet.
10/10
margaréta 2006 júl. 18. - 11:19:34 10/10
(8/89)
Köszönöm a hozzászólásokat. Örülök, hogy a fiatalok is szeretik és értik az ilyen filmeket. Nekem ez a film már nagyon rég a kedvencem. Ha rossz a kedvem, lehangolt vagyok, elég belenézni, s rögtön hinni kezdek a hétköznapok csodáiban. Azt hiszem, ez nagyon fontos.
Mindannyian a szeretetre vágyunk. Néha megfeledkezünk róla, hogy nem elég ezt megkapni, adnunk is kell, ettõl leszünk boldogok. Sosem késõ belátni a hibáinkat, sosem késõ elindulni az úton, mely a Szent Grálhoz vezet...
sanyibakter 2006 júl. 07. - 09:49:22 Előzmény kevinspéci
(7/89)
És a film hogy tetszett??
sanyibakter 2006 júl. 07. - 09:46:53
(6/89)
Margaréta:) Bocsi!
sanyibakter 2006 júl. 07. - 09:45:29 Előzmény zee
(5/89)
Nem tom beszélhetnénk-e happy endrõl a valóságban!Ilyen terhet soha nem rázhat le az ember.Mi van a többiekkel akiket kinyírtak és azok hozzátartozóival?Õket ki fogja megváltani?Amúgy igazándiból Egymást váltották meg a fõhõsök és az ilyen tragédiákért nem csak egy felelõtlen kijelentés vagy egy ámokfutó a felelõs!A dolgok néha mennek a maguk útján!Az Ember Sajátmaga tragédiája!Egyébként margaretha hozzászólása tényleg jó volt:)
zee 2006 júl. 02. - 23:35:09 Előzmény margaréta
(4/89)
Tényleg nagyszerû film volt, kár, hogy elõre tudtam, hogy happy end lesz GRRRRRRRRRRRRRRRRRR:((((((((((((((((((((((

---------> "......szerencsések leszünk, mint a filmben Jack"
kevinspéci 2006 júl. 02. - 09:29:21
(3/89)
Jesszum pepi, a filozófusszakkörbe csöpentem... :)
Meli 2006 júl. 01. - 21:12:51 Előzmény margaréta
(2/89)
Nagyon remek hozzászólás, gratulálok!
10/10
margaréta 2006 jún. 26. - 10:29:57 10/10
(1/89)
Ez a film figyelmeztetés mindannyiunk számára, hogy nem lehetünk felelõtlenek, felszínesek és hülyék, mert egyszer úgyis arcul csap a hideg valóság, s kiderül, hogy minden szavunknak van hatása, sõt mi több, következménye. Aztán hurcolhatjuk majd egész éleltünkön át a súlyt a lelkünkön, s vezekelhetünk eleget. Kereshetjük a Szent Grált, hogy elnyerjük a megbocsátást, az isteni kegyelmet. S nem biztos, hogy olyan kitartóak és szerencsések leszünk, mint a filmben Jack.
A történet magával ragadó. Néhol vidám, néhol szomorú, olykor tragikus, éppen ezért nem lehet megunni. A fõszereplõk kivétel nélkül nagyszerûen játszanak, mindegyikük sorsával azonosulni tudunk. Számomra a legszembetûnõbb Jack átalakulása, akinek legnagyobb baja, hogy annyira egoista és cinikus, hogy képtelen szeretetet adni és kapni, ezért magányos és boldogtalan. Egy bolondnak kell ráébresztenie arra, mi is a barátság és a szerelem. Vajon melyikük a bolondabb: Jack vagy Parry?

Ha nekem felteszik a kérdést, mi a kedvenc filmem, s ki a kedvenc színészem, a válaszom egyértelmû: A halászkirály legendája és Jeff Bridges. S hogy miért? Mert ebbõl a filmbõl kell hogy legyen otthon egy jó minõségû kópia, hiszen bármikor szükség lehet rá. Minden életkorban mond valami újat, valami mást. Elgondolkodtat, elszomorít, megnevettet. A végén azonban, mikor az utolsó jelenetben a két fõszereplõ szívbõl jövõ kacagását hallom, végtelen optimizmus és vidámság tölt el. És mindig rájövök, hogy az élet szép.