8/10
napraforgó 2016 nov. 10. - 02:56:08 8/10 Előzmény Jicak Sharen
(203/523)
Igazad van a fordítási hibákat illetõen. És abban is, hogy az, aki fordításra adja a fejét, elõbb talán magyarul tanuljon meg jól.
A jávorantilopot (Alaszkában), meg a lócsordát én is hallottam valami filmben, én is felkaptam rá a fejem.
A Frau fordítása a német filmekben kevésbé zavar, asszony, vagy -né, nekem mindkettõ elfogadható. Szerintem még a fordításban is meg kellene tartani a Frau Schmidt elnevezést, Schmidtné, vagy Schmidt asszony helyett, csak a gyengeelméjûek nem tudják, hogy ez a nõk megszólításához szervesen hozzátartozik.
Úgy tudom, illetve azt olvastam, hogy a német nyelv már nem is használja a Freulein (kisasszony) megszólítást, mindenki Frau, függetlenül a házassági státuszától. Mint ahogy az angol nyelvterületen is hódít a Ms a Miss és Mrs helyett.
De ez még hagyján, sokkal viccesebb, amikor mondjuk cseh nyelvbõl fordítanak, és Novakova asszonynak neveznek valakit. Mintha az -ova végzõdés nem fejezné ki már eleve azt, hogy hölgyrõl van szó.
Hasonló hülyeségeket kritizáltunk több fórumozóval együtt egy koreai sorozat fordításánál, ahol ráadásul nem is koreaiból fordítottak, hanem az angol közvetítõ nyelvbõl, így sokkal több a hibalehetõség.
Jicak Sharen 2016 nov. 09. - 19:40:42
(202/523)
Katasztrofális a magyar szöveg. A frau XY magyarul X-nének és nem X asszonynak fordítjuk! Elképesztõ ez az Xy asszony, állandó ismétlése. Nem ez az egyetlen, de talán a legdurvább fordítási hiba! Senkit sem zavar?
Nem vagyok magyar anyanyelvû, mégis zavar. A Master Film Digital csapatában katasztrofálisan rossz fordítók is vannak. Nem is egy. A cég munkáiban hallottam már lócsordáról (ami ugye marhaság), Alaszkában élõ jávorantilopokról (jávorszavas helyett). Hím szarvasról, amit a magyarok szarvasbikának mondanak. Szóval tele van a szöveg szarvashibákkal, amit a hozzáértõk tükörfordításnak hívnak. Tükörfordításokat azok követik el, akik nem ismerik kellõen azt a nyelvet, amire fordítanak, vagy lusták utána nézni. A Master Film Digitál a filmjei jelentõ részének a szövegeit nem lektoráltatja, vagy hozzá nem értõ lektornak adják ki a szövegeiket. Borzalmas! Ez nyelvi és szellemi kútmérgezés és merénylet az igen érdekes magyar nyelv ellen! Ne hagyjátok magyarul (is ) beszélõk!
10/10
syuzi 2016 nov. 09. - 16:55:58 10/10
(201/523)
Nagyon jó volt a tegnapi rész is várom már a mait is a folytatást :)
Nekem is fura ez a 2 részre szabdalás de már megszoktam :)


Nekem mind a 2 hegyi doktor nagyon tetszett :)
8/10
napraforgó 2016 nov. 06. - 10:30:20 8/10
(200/523)
Én jobban szerettem a régi hegyi doktort, Burgnert, Sabinát és fõleg Franzit és Pankrátzot. Nekem ez olyan szenvedõs. Semmi sincs rendben Gruber magánéletében, az öccse nõit rendre elszereti, a sajátjai kihalnak mellõle, se szeretõnek, se apának nem az igazi. Közben meg "csodákat tesz", a két részre szabdalt epizódok végére általában megmenti a halálos beteg páciensét. Ha meg nem, akkor nézhetjük két órát az illetõ haldoklását. Szerintem kár eröltetni egy sikeres sorozat folytatását, a sokadik bõr a rókáról már nem az igazi.
10/10
syuzi 2016 nov. 06. - 09:27:23 10/10 Előzmény winner51
(199/523)
Nekem is tetszik a szinkron hang is jó hogy Gruber dokinak újra Epres Attila lett a magyar hangja :)

Várom már a folytatást :)
winner51 2016 nov. 01. - 17:46:27 Előzmény syuzi
(198/523)
Nekem is nagyon tetszik a sorozat :).A szinkronhangok szerencsére a régiek és nagyon jók .
Véletlenül fedezte fel, hogy kezdõdik az új széria.
Elég ritkán nézek tv-t, de ezt a sorozatot ki nem hagynám :)
10/10
kornyezet 2016 okt. 25. - 08:06:55 10/10
(197/523)
Jó, hogy Anne hazahozta az apját:) Mégis milyen alapon vitte oda? Én ezt nem is tudnám megcsinálni apámmal, még ha akarnám is, pedig neki is jót tenne egy kis gondolkodás az élet felõl:)
kovaka05 2016 okt. 22. - 06:08:21 Előzmény ponca
(196/523)
Nos, valóban nem életszerû a sztori.
Ahogyan az sem az, hogy sokéves sikeres amerikai karrier után a mama hotelbe jön haza egy orvos és az idõs doki még idõsebb rozsdaboglyája van alatta. Még egy nyomorult albérletre és egy használt saját verdára sem futja egy ilyen lángelme zseninek, aki a ráktól elkezdve a szervátültetésig mindent azonnal megold. Miközben a segítõkész, de szakmailag gyengébb orvos barát biliárdszobás luxus kégliben és drága autóban tengeti silány kis életét.
Amúgy Ausztriában összesen nincs ennyi ócska autó, mint ebben a filmben. Már ez sem élet szagú.

Valahogy a szereplõk sem igazán szimpik, nem is igazán nézzük ezt a sorozatot.
Egy-egy részbe belefutunk, végig szenvedjük, aztán ismételten hagyjuk, mert idõ pazarlásnak érezzük a nézését.
De nem vagyunk egyformák, biztosan van, akinek nagyon bejön.

Az meg pláne nem volt jó húzás, hogy a 8. évaddal kezdtek!
Anno, aki nem látta az csak kapkodja a fejét, hogy ki kicsoda és mire is utalnak egy-egy elszólással a szereplõk.
Ez nem olyan sorozat, mint pl. a Don Matteo, hogy egy éved egy egység és érthetõ az elõzõ évek nélkül önállóan is.
Itt kellene az elõzõ évek történése, hogy képben legyen a nézõ.
A nézõ, aki a TV. szerkesztõinek szempontjából valószínû nem számít, nem lényeges, csak van.
Legyen hát elégedett az ilyen mûsorszerkesztéssel.
Pl. a Charley majom a családban mostani sokadik ismétlésekor is a teljes sorozatot leadták, leadják az 1. évad 1 .résztõl.
Pedig annál a sorozatnál ez nem lenne a történet szempontjából lényeges.
Az új évad/új fõszereplõkkel kezdõdve önállóan is érthetõ, míg ennél a sorozatnál kellene a megértéshez a korábbi évadok történése.
10/10
syuzi 2016 okt. 15. - 10:08:24 10/10 Előzmény frovery@gmail.com
(195/523)
csak online tudod nézni


Nekem nagyon tetszik ez a sorozat :)
8/10
napraforgó 2016 okt. 15. - 06:39:46 8/10
(194/523)
:D:D:D
Mindenben egyetértek veled. Ez a mostani sorozat nem köt le.
1/10
ponca 2016 okt. 15. - 06:21:34 1/10 Előzmény napraforgó
(193/523)
Eléggé élettõl elrugaszkodott a film orvosi része, de a magánéleti sztorik sem túl izgalmasak.
A halálos betegek, akiknek fél napja van hátra hipp-hopp a falusi körorvos ötleteitõl meggyógyulnak.
Semmi mûtéti elõkészítés, semmi protokoll, semmi szakember gárda.... jöhet az átültetés, beültetés...stb. és a beteg már gyógyul is.
Ha ez ilyen egyszerû lenne!
Minek is milliárdokat, emberöltõket, tudósokat....stb. a rák és egyéb kutatásra pazarolni, mikor itt egy háziorvos és a nála oktalanabb fõorvos haverja, akik a világot megváltják!

A hegyi doktor azon részei, amikor nem a gyógyíthatatlan betegek csodával határos kezelése történt, csak hétköznapi betegek a maguk hétköznapi betegségével és gondjával kerültek orvosunk kezei közé sokkal hitelesebb és szerethetõbb részek voltak.
8/10
napraforgó 2016 okt. 12. - 11:42:37 8/10
(192/523)
Nekem kevésbé tetszik, hogy ez a doktor csupa gyógyíthatatlan beteggel találkozik, foglalkozik, mintha arrafelé szimpla nátha nem is létezne, csak agydaganat, meg rák, stb...
Ráadásul mindenkinek zûrös a családi élete, vagy az anyagi helyzete, esetleg mindkettõ. Lehangoló.
frovery@gmail.com 2016 okt. 12. - 10:43:35
(191/523)
Köszi a tippet!
Még 1 kérdés. Letölthetõ az oldalról? Mert online nem szeretek filmet/sorozatot nézni.
papzo 2016 okt. 10. - 06:49:12 Előzmény frovery@gmail.com
(190/523)
A sorozatbaráton fenn van az 1-7 évad (74 rész).
http://www.sorozat-barat.club/video/series/1653/A_hegyi_doktor_-_Ujra_rendel_online_sorozat

Remélem tudtam segíteni.
frovery@gmail.com 2016 okt. 05. - 08:43:10
(189/523)
Miért nem adják az elsõ évadtól? Szerettem volna rögzíteni, mert az elmúlt évben nem láttam jó pár részt. Erre most csak a legújabb évadot kezdik el. Ez szerintem hiba a Duna tv-tõl. De azért köszönjük. ;)
judith54 2016 ápr. 13. - 17:25:37 Előzmény Frony
(188/523)
A Hegyi doktort!
10/10
Frony 2016 ápr. 08. - 18:17:22 10/10 Előzmény Lius&Sissi
(187/523)
Tudja valaki, hogy most 2016.04.19.-étõl melyiket játsza a Duna???
10/10
Lius&Sissi 2016 márc. 26. - 08:22:57 10/10
(186/523)
A Duna Tv a megkeresèsemre azt írta vissza ,hogy tavasszal kezdik az új részek vetítését. Szoval reménykedjünk! :)
offtopic
borzi84 2016 márc. 09. - 13:54:11
(185/523)
OFF! Az Életképek sorozatból nem forgattak több epizódot.
2004 és 2009 között 114 rész készült el, nemrég adta az m3.
10/10
luci87 2016 márc. 09. - 13:51:44 10/10 Előzmény Lilla Vega Konyhája
(184/523)
Én imádtam Monkot!!!:) Hozzá nagyon illett Háda János hangja!:) Amúgy én se szeretem, ha megváltozik egy megszokott szinkronhang.Mikor a Dr Hause ban meghalt szegény Szakácsi Sándor, utána már nem is néztem, mert Kulka János hangja nem passzolt hozzá, és mert annyira megszoktam a régit már.