10/10
cseh.b 2009 dec. 07. - 21:06:26 10/10
(60/120)
Én már a Szabadság szerelem óta nem láttam jobb magyar filmet! Szerintem sokat tanulhatunk tõle. Sajnos nem láttam az elejét, ezért aki tudja hogy hol lehet megnézni, vagy letölteni az lécci írja le!!!
Elõre is kösz
cbs 2009 dec. 07. - 18:11:45
(59/120)
miért ne lehetne valaki "selejtes hulladék"?
10/10
kgyuri0 2009 dec. 07. - 18:01:45 10/10
(58/120)
Jozefa!

Én amellett lennék, hogy a kunyhóban talált cuccok szándékosan képeznek egy elvarratlan szálat. A való életben sem tudunk mindent pontosan érteni, mehismerni. Itt van különben még a galambos trück, arra sem derül fény. Tkp a szereplõk életében rejtély marad Sebestyén, és a nézõ szempontjából sem igazán fontos.

Én, máshol kifejtettem töbször, idegenkedem a „misztikus realizmustól”, galamb ügyben volt egy rossz érzésen, hogy ebbe belemutál a film. Külön fontos erénye számomra, hogy ezt a buktatót remekül megkerülték(ld pl. az elõzõ esti Duinatévé-beli Alef labirintusa(?) címû filmet amely viszont nézhetetlen lila mûvészkedés lett, pont ilyesmi miatt)
10/10
kgyuri0 2009 dec. 07. - 17:29:45 10/10
(57/120)
Kedves cbs barátom!

Egy ember nem lehet "selejtes hulladék"!

(Állítólag még te sem!)
10/10
kgyuri0 2009 dec. 07. - 17:21:54 10/10
(56/120)
A pap táncához még annyit, hogy én láttam a közkedvelt, bár sztem eléggé „gennyes” RichardGeré-t táncolni egy végtelenül borniert amcsi biblia-parafrázisban, nint Dávid királyt. Az bezzeg tetszett?! Pedig ez a nyers közép-európai fiatal pap sokkal de sokkal hitelesebb volt!
10/10
kgyuri0 2009 dec. 07. - 17:14:10 10/10 Előzmény chavez
(55/120)
Te csak mennyé elnöknek Dél-Amerikába!
10/10
kgyuri0 2009 dec. 07. - 17:13:12 10/10 Előzmény Vérone1992
(54/120)
Miért táncolt a pap?

Sztem "fel volt indulva", s az vesse rá az elsõ követ, aki nem lett volna. (Aztán idejöhet a fórumra "hiénázni", hogy "tiltsák be" - t.i.: aki nem lenne "felindulva")
10/10
kgyuri0 2009 dec. 07. - 17:04:18 10/10 Előzmény far vik
(53/120)
Kedves gar vik!

"A híg ezotéria benne az utolsó csepp"

Ez szinte szépen hangzik! Hogy érted?
cbs 2009 dec. 07. - 17:00:56
(52/120)
pont attól válnak hülyévé, hogy más is megjár hasonló utakat, mégsem tesz hasonlóképp. persze minden, a társadalmi normáktól elütõ tettet lehetne a lélek különös bugyraiba alászálló utazásra fogni, felmentve ezzel elkövetõjét súlyától, ám sem a törvény, sem az erkölcs nem tolerálja a családokat lemészároló sorozatgyilkosok, vagy az iskolában lövöldözõ tizenévesek tettét sem.
a film öngyilkosai selejtes hulladékok, a kapott információikra eget rengetõen szánalmas válaszokat adnak (életkoruk nem mentség), függetlenül attól, hogy a szülõk figyelhetnének jobban meg blabla
10/10
kgyuri0 2009 dec. 07. - 17:00:01 10/10
(51/120)
De bizony ám!!!!
10/10
kgyuri0 2009 dec. 07. - 16:51:04 10/10
(50/120)
Az ám!

"NEM GYEREKEKNEK KÉSZÜLT"

Csaj hát azért, mert valaki elmúlt 18, az nem biztosítja szükségképpen, hogy föl is nõtt!

Jó lenne kérem, kedves hõbörgõk, fölnõni!

Ez egy remek, igen komoly és õszinte õszinteségre és gondolkodásr késztetõ,csodálatos magyar film volt.


Nyamvadt beteg lelkûek, akiket érint a komolysága, akik "idegesek" lesznek tõle, mert találva érzik magukat és úgy érzik, meztelenre lettek vetkõztetve, és van mit szégyellniük, azok lihegnek fölháborodva a "betiltásáért", érzik magukat kabaréban a vetítésein(a sötétben nagy bátran erõltetetten röhögve)
10/10
Noncika 2009 dec. 07. - 15:01:59 10/10
(49/120)
Sokkoló film volt, de mindenképp 10 pontos! A "legjobb" magyar film, amit valaha láttam, de megkockáztatom, hogy a külföldi filmek közt is simán megállná a helyét.(fõleg amilyen filmek mostanság készülnek...) Akik meg itt a betiltása miatt emelték föl hangjukat üzenem: NEM VÉLETLEN VOLT 18AS KARIKÁS FILM, ERGO NEM GYEREKEKNEK KÉSZÜLT! Azért jó lenne, ha egyesek különbséget tudnának tenni a gyerekekRÕL szóló és a gyerekekNEK szóló filmek között! Azzal én is egyet értek, hogy a gyerekekre ez a film igen káros lehet, de ki mondta, hogy nekik kéne, hogy megnézzék. Õk nézzenek twilightot, meg hannah montanat, mert az készült nekik. Tudom, mondom ezt a 15 évemmel, de vannak nekem is olyan dolgok amiket nem tudok még hova tenni a filmben, ezért majd megnézem mégegyszer ha idõsebb leszek. Mindenesetre azt már most látom, hogy ez egy nem mindennapi, kiemelkedõ film mondanivalóval.
8/10
Adrastheus 2009 dec. 07. - 13:03:29 8/10
(48/120)
Erika: Értem mire célzol, de vedd figyelembe hogy 18 éven felülienek szól, inkább a felnõtteknek semmint a gyerekeknek. Egnem a "betiltani" szó zavar, hiszen te is tudod számtalan agyatlan amerikai film van ma, ami a fiatalság lelki-szellemi fejlõdését károsítja mert torz világképet mutat nekik, olyan példaképeket ami valóban rombolhatja a személyiségüket, és a szülõ nem az állam felelõssége az, hogy ezektõl eltiltsa, vagy inkább megmagyarázza nekik miért is valótlan az a kép, azaz az életérzés amit azok a filmek ábrázolnak.
Másrészt ha valamit betiltanak, az olyan mintha reklámoznák - már csak azért is megakarják nézni az emberek.

angyalf: Te pedig a tánccal kapcsolatban inkább ird mire gondolsz, érdekelne te mit láttál bele, nem kell azt youtube videókba kódolni. Amit én irtam az csak egy halvány lehetõség, de egyáltalán nem biztos, hogy arra célzott a rendezõ/forgatókönyvíró.
10/10
Jozefa 2009 dec. 07. - 12:57:38 10/10
(47/120)
Kiben? Egyértelmûen nem gyerekeknek szól. Egy épelméjû felnõttszámára pedig tanulságos, de minimum elgondolkodtató kell, hogy legyen. Az más téma, ha gyerekeket ültet be eléje valami kretén...
10/10
Jozefa 2009 dec. 07. - 12:55:43 10/10 Előzmény cbs
(46/120)
Itt nem "pár hülye gyermekrõl" van szó! Hanem olyanokról, akiknek életkorukból fakadóan most formálódik a lelke, tele vannak kérdésekkel, amikre nem kapnak választ! Nem alapjáraton "hülye gyerekeket" látunk, hanem olyanokat, akik vergõdnek! Márpedig az ilyesmi igenis elgondolkodtató! A szülõk nem jutnak el odáig, hogy észrevegyék, mi foglalkoztatja a gyermekeiket, a papnak nincsenek igazán jó módszerei arra, hogy magával ragadja õket, így a bennük természetesen meglévõ misztikumra való hajlam rossz útra sodorja õket.
Szerintem mindenkinek volt olyan korszaka gyerekkorában, amikor gyötörték bizonyos gondolatok, és nem mert senkivel beszélni ezekrõl, vagy nem volt kinek. Elég szomorú, ha valaki ezt egyszerûen lehülyegyerekezi.
Más téma: szerintem 10 pontos a film, engem is sokkolt. Egy dolog volt azonban, amit nem tudok hova tenni: amikor
SPOILER
Gábor atya bement Sebestyén viskójába, ott láthattunk tárgyakat, fényképeket, amibõl azt lehetett gondolni, hogy most valami többet megtudunk Sebestyén hátterérõl, de aztán ez a szál nem lett folytatva... Valakinek van errõl valami ötlete?
1/10
()Erika() 2009 dec. 07. - 12:47:23 1/10
(45/120)
Csak az a baj, hogy míg az általad említett filmek hitelesen mutatják be a társadalom perifériájára szorult emberek életét, ez a mû torz képet fest, sajnos éppen az ifjúság felé, s persze róluk. Nem véletlenül írta néhány hozzászólással korábban azt itt egy mindössze 12 éves kislány, hogy neki a filmbéli Sebestyén szimpatikus volt.
Teljes mértékben egyetértek feecoval, chavez-zel, kalad-dal és Hannibal Lecter-rel. Ezt a filmet be kell tiltani, mert - meggondolatlan felszínessége miatt - szörnyû károkat okoz!
10/10
angyalf 2009 dec. 07. - 12:05:29 10/10
(44/120)
Véletlenül akadtam a filmre de nagyon bánom, hogy nem nézhettem meg az elejétõl.
Elolvasva a kommenteket néhány gondolat ami felmerült bennem.

Elõször is, szerintem a film nagyon jó. Azokról a programokról - manipulációkról - szól amik akarva akaratlanul érintenek mindenkit. Megsúgom, ma mindenki manipulálva van. Egyén függõ, hogy ki mikor ismeri ezt fel és mit tesz meg ellene.

Aztán: a film mondanivalóját mindenki a saját ügyfokának megfelelõen tudja értelmezni. Nem kell mindenkinek megértenie mirõl szól. Mindennek meg van a maga ideje. Pl. 22 illetve 27 évesen a csajozás, a családalapítás, a karrier kiépítése a központi téma. De azt azért tudni kell, hogy ha valamit nem ért valaki akkor jó ha elgondolkozik rajta, hogy ezt mások miért látják úgy ahogy! Nagyon nevetséges osztani az észt úgy, hogy a megnyilvánulások alapján az jön le, hogy egy "isten" szólt. Ezzel nem nagyon lehet mit kezdeni. Sajnos sok szenvedés vár arra aki így viselkedik, hiszen ez determinálja az élete során majd bekövetkezõ válsághelyzeteket jelentõs részét.
Mindenki gondolkodása változik az idõ haladtával. Ez tuti.

Aki nem érti miért táncolt a pap a kereszt elõtt, az a youtube-on keressen rá Damaszkusz videóira és kezdje el nézegetni. Kb egy fél év múlva kezd majd derengeni valami a témáról, tehát türelmesnek kell lenni.
8/10
Adrastheus 2009 dec. 07. - 10:46:24 8/10
(43/120)
Igazad van tiltsuk be a Tainspottingot, és akkor megszûnik a drogozás, tiltsuk be a Lilja 4-ever-t, akkor megszûnik a periférián élõ fiatalok nyomora, kilátástalansága, és mások általi kihasználtsága, tiltsuk be az American History Xet, és vége is van az idegengyûlöletnek, tiltsuk be a Boys don't cry-t és máris megszûnnek a társadalmi normák miatt kitaszított csoportok... stb… aztán jöhet helyettük a Twilight meg a Transformers és mindenki kellemesen eltompulva elhiheti, hogy minden probléma megoldódott a világon. A film valóban durva eszközökkel él - a gyerekek öngyilkosága nehezen emészhetõ, izlés szerint felfogható "hatásvadászatnak" is - de mint olyan akkor is létezõ probléma.

A pap tánca látom sokak fantáziáját megmozgatta :) Szerintem õ maga is meginog addig szilárnak vélt hitében, a tánccal egyfajta tudatos blaszfémiát követ el, hogy magáravonja "Isten haragját" és ezáltal áttételes módon, a rá mért büntetés által bizonyítsa annak létét - persze "Isten hallgat", ahogy az az ilyen helyzetekben az lenni szokott.
9/10
Cheer 2009 dec. 07. - 09:18:38 9/10 Előzmény chavez
(42/120)
Te nem vagy normális :)
1/10
feeco 2009 dec. 07. - 07:55:05 1/10
(41/120)
Nem vagyok a tiltások híve, de ezt a szemetet én is azonnal betiltanám.. Csak meg kell nézni az elõzõ hozzászólásokat..:

"mindig nem tudom hová tenni ezt a filmet, egyszerûen nagyszerû.. "

"Ez volt a legjobb film amit valaha is csináltak a magyarok"

"..Az én kedvencem Sebestyén,talán azért mert szeretem a rossz fiukat..."

Magyarázat nélküli, öncélú mûvészieskedés, borzasztó károkat okoz!!!