offtopic
Vinogradov 2009 dec. 06. - 00:48:04
(20/120)
"Árpikám vagy ki a rendezõ" rendezte a "Céllövölde" c. alapfilmet, meg amúgy sem akárki ebben a szakmában, szal jó lesz, ha nem fitogtatod megint tájékozatlanságodat ;)

Amúgy üdv ismét, entellektüel barátom - úgy tûnik, újabb élvezetes vita elébe nézünk.

De nem ma, mert ahhoz túl fáradt vagyok.

Majd holnap...

Vagy holnapután...
9/10
Cheer 2009 dec. 06. - 00:45:22 9/10
(19/120)
Most láttam elõször ezt a filmet de nagyon sokkoló volt. De ha jól értelmeztem akkor ez a film megtörtén eseményeken alapszik? :S
Von Schwartz 2009 dec. 06. - 00:43:16
(18/120)
A filmet betiltani a Sopsitsot a gyerekektõl eltiltani, mielõtt elindítana valami lavinát!
Hannibal Lecter 2009 dec. 05. - 23:56:42
(17/120)
Akárhogy is van a rendezõ még papot nem nagyon láthatott. Már tényleg szánalmasak ezek a megszállott papok ahogy a gyerekeket szivatják: álljatok fel, tíz parancsolat, szóval nem sikerült ez árpikám vagy ki a rendezõ. Tudom mostanában az a menõ ha keresztény papok arcáról sugárzik az örület de ez már erõtlen és erõltetett sablon, hiteltelen és nem a színészt bántom hanem a rendezõt, mert õ kérte ilyenre.
10/10
Jeany 2009 dec. 05. - 23:34:20 10/10
(16/120)
Jéééj, hogy ezt itt vették fel Várpalotán? Ezt nem is tudtam, de érdekes... És mennyire jó!
10/10
_Dávid_ 2009 szept. 17. - 16:05:54 10/10
(15/120)
Kezdek gyanút fogni...
...lehet, hogy mégiscsak vannak jó magyar filmek?
10/10
Túrin 2009 júl. 29. - 21:01:08 10/10 Előzmény szirát
(14/120)
"Az élet szép és szeretek nevetni."

Gondolom, temetéseken is elõadod ezt a kis magánszámot.
A film utolsó tíz percénél pedig kevés megrázóbbat láttam eddig vásznon, pedig volt szerencésm néhány százhoz.

Az egy dolog, ha nem tudsz viselkedni, de hogy ezt még reklámozd is...
mulao 2009 jún. 26. - 21:54:13
(13/120)
Tudja valaki, hogy milyen oldalról lehetne letölteni ezt a filmet? Vagy hogy tudnám megnézni? Nagyon érdekel, szóval aki olvas és tud segíteni, annak, essen meg a szíve rajtam! Köszi!
9/10
manócska7 2009 febr. 03. - 08:04:10 9/10
(12/120)
Ha már reagáltál...
Nem tudom,hogy neked az életben,vagy a filmszakmában van e nagyobb tapasztalatod mint a rendezõnek de szerintem ne is firtassuk..
Gondolom,majd ha mindkettõben lesz elég akkor csinálsz egy tökéletes filmet,egy tökéletes életrõl.
Addig is a véleményem (nem szakmai,emberi szemmel)hogy a fõszereplõ fiú és a húga zseniálisak volt.
Láttam én már harmatgyenge hiteltelen alakítást agyon misztifikált "sztárszínészektõl" akik ebbõl élnek sajnos.
De ahogy itt az elõttem szólóktól olvasom, azért jó modorból még leckékre szorulsz te is.
miarak 2009 febr. 03. - 03:11:13
(11/120)
***moderálva***, aki próbál filmesnek hangzó kifejezésekkel dobálózni. mióta számít, hogy "mit akar a rendezõ"? kit érdekel. az a lényeg, hogy mit látsz te, mint nézõ. hogy neked mit ad. ez nyilván semmit, így lehet neked vacak film, de a befogadók különbözõek - ezért van értelme filmet készíteni. ember...
utómunka... jajjmár, ha ennek a filmnek a színvonalán sápitozol, akkor nem vágod, mi a helyzet a magyar filmgyártásban, pláne a kispénzes produkcióknál. igen, a gyerekek beszédével van gond, de mert nem profi gyerekszínészek. ennyi: feledhetõ a modorosság, és csak egyszer kétszer volt kimondottan fülsértõ.
A mondanivaló szilárd alapokon nyugszik - történnek dologok, ilyenek is. Megmagyarázni nem lehet, de valamit köréképzelhetsz, sejtésed lehet, és megmutathatod. Tudod, ez is a film.
és az a mondatod, na hogy "saját tapasztalat nem igazán lehet mögötte"... figyelj: fikció, játékfilm. olvasd már át vmi lexikonban. de a film cikkel kezdd.
csakmate 2009 febr. 03. - 00:31:33
(10/120)
az sem totál hülyeség, amit az elsõ kommentedben írtál. "filmes" szempontból talán még helytálló is. (én csak egy bunkó mérnök vagyok, akinek kiskorában volt több öngyilkosság is a környezetében. és hidd el annyira nem nagy királyság, mikor egyik héten van kapus az osztálycsapatban, másik héten meg már nincs. Vagy egyik héten van fater, másikon nincs...)
ergo érzelmi leszek én a sekély, nincs ezzel bajom, de ha mellettem zabálnak, isznak, okádnak, nemzenek a moziban, az nem esik jól. a hahota meg itt pláne. punktum.
szirát 2009 febr. 02. - 23:56:15
(9/120)
AZOK MI VOLTUNK!!!! kínunkban már nem tudtunk mit csinálni! életemben nem éreztem olyan jól magam, mint amikor kijöttem a moziból, és jót röhöghettünk az egészen! Köszönjük Árpi!
ps: az ábrázolás volt fostalicska, nem pedig mi vagyunk érzéketlenek, egy fiatal öngyilkossága természetesen mindenkit megérint, még egy ilyen kuncogó idétlent is, mint én. Az élet szép, és szeretek nevetni!
szirát 2009 febr. 02. - 23:52:14 Előzmény manócska7
(8/120)
Megdöbbentõ, hogy egy ilyen alacsony minõségû film láttán ennyi ember magába száll, és kételkedés nélkül elhiszi, ami ebben a filmben elhangzik... pedig hány jel utal arra, hogy a rendezõnek fogalma sincs, hogy mit akart mondani, és arról sem, hogyan kell filmet rendezni... pedig a gyerekekkel van tapasztalata, akkor miért nem sikerül neki úgy dolgozni velük, hogy valóban hitelesen játszanak? Mintha egy iskolai szavalóversenyen lennénk!
A film kb 100 percnyi szenvedés, egy-két szinte mûködõ jelenetet leszámítva! Ez tovább erõsíti a szétesettséget, nincsenek kifuttatva a jelenetek, mintha az utómunkára nem lett volna egyáltalán idõ, vagy türelem. A mondanivaló pedig nem nyugszik alapokon: fogalma sincs az embernek, hogy a rendezõ mit gondol, olyan, mintha elolvasott volna egy ezoterikus könyvet, majd egy picit elgondolkodott, és írt hirtelenjében egy filmet, de saját tapasztalat nem igazán lehet mögötte.
A témáról már rengeteg film készült, egyáltalán nem sikerült újat hozzá tenni.
Ha ez nyeri a fõdíjat, akkor ezek szerint nem csak a gazdaságban állunk nagyon szarul.
csakmate 2009 febr. 02. - 23:48:45
(7/120)
hát. igen. azt hiszem, ezt a filmet soha nem fogom elemezni, úgy fogadom el ahogy van. a film szimplán jó. az élet meg 4 betû... nagyon ritka az, amikor egy mozi ennyire megragad. viszont pár dolgon nagyon fennakadtam: 1. miért csak húsz nézõ "kíváncsi" egy ilyen alkotásra? 2. ugye szerintetek is leírhatatlan bunkóság az utolsó 10 perc alatt bármin is kuncogni? és ráadásul pont mellettem tették ezt. no komment.
9/10
manócska7 2009 febr. 02. - 08:21:49 9/10
(6/120)
Megrázó a film. Olvastam a kritikát,elég ciki,hogy az írója nem érti vagy félreérti a pap táncát,lehet,hogy meg sem nézte?....
Jó a film,mert mióta láttam nem megy ki a fejembõl,és keresem a választ,vajon látjuk e gyermekeink esendõségét a hétköznapokban?! Mindenesetre nem tudom,hogy meg tudnám e nézni megint. A vége túlságosan realista,és kiborító.
10/10
7.körmaya 2009 febr. 01. - 22:04:35 10/10 Előzmény twelvike
(5/120)
nagyon örülök, hogy eddig a nézõk nagy részének tetszett a film:) remélem nem lesz sok negatív kritika a filmhez
6/10
oszizambo 2009 febr. 01. - 20:34:16 6/10
(4/120)
Ja és több 30 év után újra Jancsó helyszínein voltunk.
6/10
oszizambo 2009 febr. 01. - 20:32:10 6/10 Előzmény twelvike
(3/120)
Hát nagyon kemény, 6-os, de egy XXI. Századi magyar filmnek nem kellene ennyire ezoterikusnak, filozófusnak lenije, ezt meg kéne hagyni a kõszínháznak, és a hollywoodi filmeknek, lehet, hogy a fõdíjas filmet láttam.
10/10
twelvike 2009 febr. 01. - 18:00:48 10/10
(2/120)
Ez a film tenyleg nagyon komoly volt. Igen, volt mondanivaloja. Es teljesen egyet ertek az elottem iro-val. Nem vagyok biztos benne, hogy a mai gyerekek eleg torodes es figyelmet kapnak. Az ifju szineszek elott, pedig emelem kalapom, nagyon nagyon jol jatszottak! Teljesen atjott minden erzes a vasznon keresztul.
10/10
Leilababy 2009 febr. 01. - 13:37:30 10/10
(1/120)
Megrázó, valósághû, a rohanó világban ajánlom a szülõknek, hogy nézzék meg, talán tanulhatnak belõle. (Ne csak pénzeljék a gyereküket, hanem foglalkozzanak is velük...!!!)
Megdöbbentõ, hogy a gyerekek milyen jól tudtak azonosulni a szerepeikkel. Profikat meghazudtoló módon adták át számunkra a film mondanivalóját (Sanyi)