Téma: A hitehagyott

2/10
offtopic
tesz-vesz 2023 márc. 07. - 20:54:59 2/10 Előzmény Nagy1A
(14/14)
látom sokat nem fogtál fel a beszélgetésből, én nem fogadom el a kort, KÉRDEZTEM, mert valakivel beszélgettem épp, amit te nem vettél észre.

érdekes én nem anyáztalak, de ha szeretnéd megkaphatod te proli. pár ilyen embert ismerek, aki ezért nem vállal gyerekeket, ÉS EZ A FILM IS ERRŐL IS SZÓL! JÓ REGGELT KÍVÁNOK!

nyugtass meg hogy az íráson, olvasáson és gondolkozáson kívül máshoz azért értesz, mert ezek úgy látszik nagyon nem mennek.
2/10
offtopic
tesz-vesz 2023 márc. 06. - 15:12:37 2/10
(13/14)
hol a kommentem moderátor? ÉN MÉG CSAK NEM IS ANYÁZTAM! engem viszont lehet te hitvány?
Nagy1A 2023 márc. 04. - 20:27:30 Előzmény tesz-vesz
(12/14)
..........."sokan azért nem vállalnak gyereket, mert a Földnek, és különösen Magyarországnak nem sok bíztató jövőképe van emberi szempontból." Ha a drága jó édesanyád, így gondolkodott volna, mint te, akkor vagy nem tudnál ilyen oltári marhaságokat mondani,.......itt és most.......vagy valahol máshol osztanád az észt!!.....neked pedig most csitt legyen, mert mögöttem pedig 7 évvel több év van, mint 7 évtized!!
10/10
tvhangya 2023 febr. 22. - 11:21:15 10/10 Előzmény tesz-vesz
(11/14)
Jól van, időben te nyertél. Ettől még nekem ez a film tetszik. :)
2/10
offtopic
tesz-vesz 2023 febr. 21. - 16:15:34 2/10 Előzmény tvhangya
(10/14)
hol van a Schidler listás kommentem? az lélektani dráma, vagy a M Douglasos Összeomlás például.
ez csak egy Holtsáv-adaptáció lenne, de még az is nagyobb és mélyebb mint egy a levitáló film. Stephen King még azt is jobban megírta, de érdemes lenne a C. Walkenes filmet is összehasonlítani ezzel, semmi eredetiség nincsen benne, az a rész volt a mély, komoly rész szerinted? amikor lebegtek a föld felett?
ahelyett pl mutathattak volna IGAZI filmes eszközökkel valódi érzéseket is.

csak neked lehet kellő tapasztalatod meg rálátásod nyilván :) csakhogy mögöttem 4 évtized van, szóval én nyertem?
hogyan osszuk pl az állami támogatásokat, ha nem tudunk ízlésről beszélni?
10/10
tvhangya 2023 febr. 21. - 14:45:59 10/10 Előzmény tesz-vesz
(9/14)
Azt azért talán hozzátehetjük, hogy ez csupán a te véleményed. Amúgy pedig kellő tapasztalatom és rálátásom van a rossz és jó filmekre is, így 3 évtized után. Mégsem érzem kötelezőnek, hogy mások is azt gondoljanak egy filmről, amit én. Neked nem jött be, nekem bejött. Ennyi az egész. :)
2/10
tesz-vesz 2023 febr. 18. - 21:12:26 2/10 Előzmény dandelion83
(8/14)
meg még egészen komoly lélektani dráma a Hihetetlen/Nincs határ
Unthinkable, 2010.
Samuel L. Jackson
Carrie-Anne Moss
Michael Sheen
2/10
tesz-vesz 2023 febr. 18. - 21:10:05 2/10 Előzmény dandelion83
(7/14)
tudod mi a lélektani dráma? a Schidler istája, a Mások élete, és még pár film, ami nem fog eszembejutni most
ez a film kidolgozatlan. és a legvége pedig borzalmas. pedig lehetett volna magvasabb
2/10
tesz-vesz 2023 febr. 18. - 20:54:49 2/10 Előzmény NADAL14
(6/14)
mit agyaltál rajta? áruld el kérlek
2/10
tesz-vesz 2023 febr. 18. - 20:53:49 2/10 Előzmény tvhangya
(5/14)
gyerekek, ne szórakozzunk már, ez értékelhetetlen film, pedig volt benne potenciál.
valós probléma, hogy sokan azért nem vállalnak gyereket, mert a Földnek, és különösen Magyarországnak nem sok bíztató jövőképe van emberi szempontból. De ilyen bénán ezt lecsani ahogy a rendező teszi, nem lehet.
komoly téma LENNE, de nem hülyéknek kéne azt lecsapni, blöffkirály módjára, megúszva a témát.

bevallom, bár nagyon régen láttam, de sose szerettem a Taxisofőrt, mindigis hülyegyerek filmnek tartottam, és ezután a film után, biztos hogy nem fogom újra megnézni.
felvetnek egy komoly témát, és megúszósan, mint a hülyegyerek darabosan vezetik le, anélkül hogy azt kibeszélnék, vagy épp választ adnának rá.

utálom a Marvel-filmeket is, tehát nem feltétlen a lassúsággal van a baj, imádtam a Vérző olaj lassúságát, vagy akár a Nem vénnek való vidék csigatempóját. Az Ötödik pecsét, Csodálatos elme a kedvenc filmjeim, de az ilyen értelmetlenségeket nem tolerálom. a filmet meg kell vágni! nem érdekel hogy lebegnek bedrogozva.

lélektani dráma?! ez? ti még nem láttatok lélektani drámát, ki sincs fejtve, hogy lesz ez a végkifejlet! nem elég bemutatni hogy olvassa a laptopját a klímaváltozásról, könyöröm, mert ez csak egy primitív, darabos megvalósítása egy gyengécske infantilis ötletnek.
mintha az Aranybulla jelenetét látnám könyöröm, kb ilyen:

"Jól sikerült geg, amikor ez a bizonyos narrátor arról beszél, hogy nőttek a feszültségek Gertrúd és a királyi udvar tagjai közt: a pikáns humorra is fogékony alkotók ezt azzal illusztrálják, hogy a részeg nemesek rányitnak az épp férjével kufircolni készülő Gertrúdra, aki ezért kikergeti őket a hálószobából. Hát az ilyen feszültséget tényleg könnyű megérteni!"

a gyengébbek kedvéért elmondom, hogy itt értelmes ember a HATALMI VISZONYOKAT, POLITIKAI DÖNTÉSEKET akart volna látni! nem ilyen 8 évesek szellemi szintjén vegetáló ábrázolásokat!
és az itteni filmben is ilyen a megvalósítás. mégha vágatanul

teljesen felesleges időt pazarolni rá. hát még két órát
2/10
tesz-vesz 2023 febr. 18. - 20:27:03 2/10
(4/14)
A csernobil zenejet innen vettek at
10/10
tvhangya 2021 aug. 31. - 23:16:45 10/10
(3/14)
Az előttem szólók mindent leírtak. Mély, komoly téma ez, nem a transzformerszen nevelkedettek kedvence. Nagyszerű alkotás. Csak felnőtteknek.
10/10
NADAL14 2020 aug. 04. - 20:30:27 10/10
(2/14)
egyetértek az alattam szólóval, remek film de nem popcornos vigasság, viszont lehet agyalni rajta , szép munka a rendezőtől.
8/10
dandelion83 2019 júl. 21. - 20:47:07 8/10
(1/14)
Lassú, mély, lélektani dráma, Ethan Hawke remekelt a szerepében. Tipikusan az a film, ami csak egy szűk rétegnek fog tetszeni. Utána bőven hagy bennünk töprengeni valót, sok dolgot nem mond ki, csak utal rá, hogy mindenki a saját igazságát szűrje le belőle. Végi van egy bús, nyomasztó hangulata a filmnek. Nekem nagyon tetszett!