10/10
Jonny 2012 dec. 13. - 22:47:27 10/10
(476/1136)
Szerintem is kiváló volt benne a 3D.
izom 2012 dec. 13. - 22:31:45
(475/1136)
oké.legyen de ahol én néztem egyenlö volt a nullával,nem kisujambol szoptam ki semmi de semmi 3d nem volt benne minimális mélységen kivül.
10/10
Jonny 2012 dec. 13. - 22:23:45 10/10
(474/1136)
Én vagyok az egyetlen, aki nem érezte vontatottnak???
Amit én kihagytam volna a filmbõl (de nem a vontatottság miatt, hanem mert nem illik a filmbe vagy nem tetszett):
***SPOILER***
- Radagast karaktere egy kicsit lehetett volna komolyabb, az nem tetszett, amikor a fülén jött ki a füst
- Saruman "sárga fogas" megjegyzése
- amikor a Köd-hegységben a barlangban alszanak és megnyílik alattuk a föld aztán lecsúszdáznak a sziklákon, az sem tetszett, ez lehetett volna visszafogottabb
- az a kis gnóm "manó-írnok"
- amikor olyan hosszan zuhannak azon a hídmaradványon (mielõtt rájuk esne a Koboldkirály)
Ezek együttvéve nem tennének ki 1 percet

Illetve a kõóriások jelenete jobban tetszett volna, ha egy kicsit távolabb zajlik tõlük, (de így is jó volt)
10/10
Jonny 2012 dec. 13. - 22:06:12 10/10
(473/1136)
Megnéztem felirattal is délután és azt kell mondjam, hogy nagyságrendekkel jobb az eredeti hanggal, sokkal de sokkal!!!
És figyeltem, hogy tényleg ráférne erre a 24 fps-re a frissítés, mert észre lehet venni, hogy darabos a mozgás pl akkor amikor a kamera pásztázza a tájat, vagy szaladnak. Amikor pl a egy kardot gyorsan megforgatnak HFR-ben sokkal többet látsz. Szóval a HFR-tõl tényleg reálisabb a kép, de még énnekem is -akinek semmi ellen érzete nem volt ezzel kapcsolatban- csak kezdtem megszokni a film végére. Jó dolognak és szükségesnek (nem ennél a filmnél, hanem általánosságban) is tartom ezt, csak meg kell nézni egy jó pár filmet, mire természetessé válik.
kodela93 2012 dec. 13. - 21:42:08
(472/1136)
akkor én leszek az elsõ aki megcáfolja és szerintem meg a 3D lehengerlõ gyönyörû a táj és magával ragadó 10/10 a látvány ami már már annyira magával ragadó hogy a történet fõleg az elején lassú lapos és vontatott.
Kumpirka 2012 dec. 13. - 21:33:53
(471/1136)
Elõre szólok, hogy némileg spoileres lesz a hozzászólásom, és nem is túl úri hangnemben íródott. De:




A kurva anyját Csörögi Istvánnak és az egész szinkronstábnak. Az elsõ tíz percet végigkáromkodtam a moziban, hogy miért nem Makay Sándor az öreg Bilbo hangja, és miért Fodor Tamás!
izom 2012 dec. 13. - 20:42:02
(470/1136)
no mozin tul vagyok,ha megyek folytatásra és lesz választási lehetöség mint most csak szigoruan 2D ez a 3D amit moziban bemutattak egy kalap szar és ezvolt részemröl utolso 3d mozi élmény 3D tv külömb térhatást nyujt mint ez,nem beszélve hangrol,moziknál nem ártana fejlödni képileg is .

maga a fil legjobb indulattal is 10/7 max látszik hogy minöség feláldozták arra hogy ezis trilogia legyen,hát iszonyu nagy csalodás aszkell mondjam,és aki teheti szigoruan csak 2D ben nézze meg mert 3D nemjo semmire,nagy nulla.
9/10
PotykaPal 2012 dec. 13. - 19:17:03 9/10
(469/1136)
Sziasztok! Azt szeretném megkérdezni, hogy milyenre sikeredtek a szinkronban a dalok, amik a könyvben is le vannak fordítva? ( mert ugye a könyvben nagyon jól le vannak fordítva )
4/10
BedeKrisz 2012 dec. 13. - 18:25:27 4/10
(468/1136)
A hobbit készítõi azt vallották hogy azért van szükség 3 részre ebbõl a kisregénybõl mert csak úgy tudják az egész történetet hitelesen és hiánytalanul megvalósítani. Szerintem pedig egyértelmûen a Gyûrûk Ura kasszarobbantó sikere miatt döntött így Jackson és a stúdió mert hogy ennek a végtelenségig elnyújtott történetvezetésnek az ég világon semmi értelmét nem látom. A 160 perc túl sok a Hobbit elsõ részébõl úgy hogy a film elsõ fele csupán felvezetés. A HFR és a 3D úgy felesleges ahogy van, Új-Zéland látványa anélkül is gyönyörû lenne mert a film legnagyobb erõssége maga a látvány. Viszont az is érezhetõ hogy sokkal több munka volt a látvány kivitelezésében mint a történetvezetésben ami amúgy is egy szálon fut mivel a regényben sincs több, csak sajnos itt álmosítóan el is van nyújtva. Ezen felül túlságosan kiszámítható a cselekmény, idõnként ismétlõdnek egyes jelenetek és a végkifejletük, valamint idõnként irritálóan bugyuta az amit látunk. Összességében lehetett volna rosszabb film is de ha azt vesszük figyelembe hogy micsoda reklámkampánnyal harangozták be a filmet az elmúlt 1 évben akkor azért jóval többet vártam az év egyik legjobban várt filmjétõl.
10/10
Jonny 2012 dec. 13. - 15:25:35 10/10 Előzmény Dr. Green
(467/1136)
Azért, mert a Megyébõl kelet felé vezetett az útjuk a hobbitoknak a LOTR-ben is és ebben a történetben is. Nyilván ugyan azokba a helyszínekbe botlanak, csak most pl láthattuk hogy került oda az a 3 kõ troll. Egyébként innentõl nem lesz ilyen mert amint a mellékelt térképen is láthatod már a Ködhegységben elkanyarodtak (a LOTR-ben a szövetség Mórián keresztül haladt, ha nem rémlene)
10/10
Jonny 2012 dec. 13. - 15:12:06 10/10
(466/1136)
Én is megnéztem az éjjel HFR 3D-ben. Nos nekem összességében nagyon tetszett. Én olvastam 2szer is a könyvet, így nekem többet mondhatott, mint aki úgy ült be a filmre, hogy "LOTR elõzmény, nézzük meg". Radagast viszont nem tetszett, nagyon elviccelték a karakterét, plusz még egy két megszólalást is kivágtam volna, és volt még benne néhány jelenet, ami nem igazán tetszett, de szerencsére nem volt sok belõle. A képvilága nagyon szép, a CGI nagyon profi, a maszkok is. A 3D teljesen élvezhetõ, szerintem ad a filmhez, és nem zavaró nem tereli el a figyelmedet, nem dobálnak folyton a képedbe dolgokat.
És a HFR-rõl. Nos az elején én is megijedtem, hogy "ez meg ugyan mi?". Az elsõ 10 perceben azt a hatást keltette mintha fel lenne gyorsítva a kép, de még utána is hosszú ideig nagyon furcsa volt. De mostmár tudom hogy az egész csak azért volt mert rendkívül szokatlan a látvány a normál 24 fps-hez képest. Amikor Bilbó találkozott Gollammal, tehát kb a 100 percnél kezdett már természetessé válni a látvány és az után is szépen fokozatosan javult az élmény. A mozgások tényleg sokkal simábbak, és realisztikusabb az egész képvilág, szóval tényleg jobb, az egyetlen probléma vele, hogy meg kell szokni. Igazából komoly fejlõdés lenne magasabb fps-sel forgatni és lejátszani, mert javít az összélményen (miután megszoktad, amihez lehet hogy nem elég 166 perc)...
A szinkronnak a szövege, az jó volt. Gandalf, Bilbó, Gollam, Galadriel, Elrond, szinkronja teljesen jó volt, Thorin magyar hangja is, de nem igazán illik a karakterhez és a színészhez. A többi törp viszont mondjuk Gloint leszámítva, élvezhetetlen volt a számomra, ami kizökkentett. Még annyi a HFR-rel kapcsolatban, hogy jobban feltûnik a hogy a szöveg nem illik a száj mozgásához.
Én nem tartottam vontatottnak egy kicsit sem. Tolkien is gyakran írt több oldalt csak a tájról, erdõrõl (különösen a Gyûrûk Urában).
Tebby21 2012 dec. 13. - 13:14:28
(465/1136)
Hali Gebasz6 :D
Azt szeretném megkérdezni hogy várható-e sok harc benne vagy sem ? :)
9/10
Andrew8 2012 dec. 13. - 12:19:17 9/10
(464/1136)
Bilbo pl már a Gyûrûk Ura története miatt se halhat meg így nincs meglepi. :) A könyvben is így van, habár a 2-3. részben lesz sajnos halál a könyv+függelékek alapján.
9/10
kid joe 2012 dec. 13. - 12:14:05 9/10 Előzmény Dr. Green
(463/1136)
Minden kritika, amit megfogalmaztál, pontosan így van a könyvben:)
Mindenki mindent megúszik, és az út során sokmindenbe belebotlanak. Ennyi a könyv, egy egyszerû mese. Jackson feltuningolta, ami szerintem abszolút jót tett neki, de ettõl fõ gerincet nem változtathatja meg. Kihozta a maximumot az igen egyszerû regénybõl + függelék/Szilmarilok leírásaiból.
Könnyen fogyasztható, látványos popcornmozi, de bejövõs:)
Ja és a sziklaóriások is szerepelnek a könyvben, bár csak fél mondat erejéig, de hát milyen rendezõ hagyna ki egy ilyen látványosra megoldható részt:)
10/10
DenielGunner 2012 dec. 13. - 04:39:33 10/10
(462/1136)
Friss élmény után. Nekem tetszett! Mindig is érdekelt a törp nép és a LOTRben szinte semmit nem mutattak belõlük. A törpök személyisége hasonlít inkább egy gyerekére és ezt nem negatív értelemben írom mint egy komoly tündére ezért is más hangulatú mint a LOTR trilogy. Viszont szerintem ez a rész is majd a 3. után fog ütni nagyobbat. Anno a LOTR 1 se szólt akkorát elsõre ( értsd 10/11 nálam a LOTR 1 miután már láttam mind 3mat mert úgy érik be a történet de mikor az 1et elõször láttam akkor még "csak" 10/9 volt. Egy szóval nekem nagyon átjött a hangulata egyedül mikor énekelnek az nem tetszett magyar szinkronban annyira mint az eredeti, azt nagyon eltalálták! 10/9.5 !
Dr. Green 2012 dec. 13. - 03:58:54
(461/1136)
Frissen az éjféli premierrõl.

Sajnos kicsit keserû szájízzel hagytam el a vetítõtermet..

Lényegében a film 14 személyrõl szól akik eljutnak A-ból B-be.
Persze közben belefutnak valamibe (idõ után már zavaróan sok mindenbe), ahol persze kapunk egy akciójelenetet mindenki megússza és indul elõröl az egész.

A helyszínek zavaróan a trilógiából valók, mintha mindennek ugyanott kéne történnie.
Nagyon sok továbbá az idióta jelenet ( a nyúl szán, a kis írnok goblin, az óriás szikla bokszolók), ami nekem valahogy nem volt emészthetõ a trilógia monumentális világa után.

A cselekmény kiszámítható és egyszerû, egy drámai jelenetet sem tartalmaz..

Mindenki mindent túlél egy karcolás nélkül, mindig csak menekülnek és csak menekülnek és menekülnek...

Persze azért jó film, de ne a Gyûrûk Urát várjátok a vászonra! 10/8
10/10
feketehármas 2012 dec. 13. - 03:56:51 10/10
(460/1136)
Sziasztok,
Most jöttem haza a premierrõl (IMAX, 3D) és egy-két apróságtól eltekintve imádtam a filmet. Bõvebben majd holnap.
8/10
ambtari 2012 dec. 13. - 03:49:57 8/10
(459/1136)
A film teljesen rendben van, noha nem egy mestermû mint a Gyûrûk Ura, de erre mindenki számíthatott ismerve a gyermekregényt és az elõzeteseket. A kép 24 fps-en (IMAX 3D-be elvileg így megy) teljesen jó, jövõ héten nézem 48 fps-be. Színészi alakítások is kiválóak, pedig a szinkron néha sokat ront. Nekem valamiért nem volt ismerõs középfölde hangulatom, azt viszont nem tudom megmondani, hogy miért, szóval lehet bennem van a hiba. Összbenyomás 10/7, bár a -1 pont a történet egyszerûsége miatt járt, amirõl Jacksonék aligha tehetnek, szóval filmes szemmel legyen 10/8.
6/10
tarantinofan 2012 dec. 13. - 02:49:15 6/10
(458/1136)
A butasága ellenére is így van. Elvégre az már rég rossz, ha egy mûvész nem a legkiemelkedõbb alkotása felülmúlására törekszik. És most tekintsünk el attól, hogy vajon van-e erre reális esélye, vagy sem, mert ez összetett és rendkívül sokrétû. Mindenesetre a szándéknak ott kell lenni. Én újságíró vagyok, és én is folyton jobbat és jobbat szeretnék írni, legyen szó sima kritikáról, vagy egy saját - rendkívül eredeti - ötletrõl. Hidd el, Nolan is felül akarta múlni mindenkori önmagát, és jackson is. Az más kérdés, hogy miként hat ez a viselkedésforma a rendezõk/írók idegrendszerére, és miként tudod kezelni, ha mégsem sikerül átvinned a lécet.
9/10
Andrew8 2012 dec. 12. - 22:02:27 9/10
(457/1136)
Az Origo kritikája még jobbnak is véli a filmet mint a regény maga! Apróbb hibákat ott is írnak.

http://www.origo.hu/filmklub/blog/kritika/20121212-ennel-jobb-nem-is-lehetne-a-hobbit-kritika-peter-jackson.html

A magyar blogokon is bejött.