5/10
Nõi Versenyzõ 2012 dec. 19. - 18:54:03 5/10
(616/1136)
Másodszori (eredeti angol hangos, feliratos verzióban) megnézésre megtörtént a varázslat.
Ritka dolog, hogy felülbírálom a véleményemet egy filmmel kapcsolatban, de most valamiért muszáj változtatnom az elsõ, a filmet bíráló hozzászólásomon, ezért, ha hosszú is lesz, sorra veszem, hogy mit kifogásoltam az elsõ (magyar szinkronos) nézés után, és leírom, hogy mi változott a véleményemen azóta :D Idézõjelben az elsõ nézés utáni gondolataim.

„A Hobbit nem jó. Nagy Gyûrûk Ura rajongóként, úgy hogy mindegyik könyvet olvastam és filmet láttam, a Hobbitot is olvastam, szörnyû csalódással jöttem ki a filmrõl.
Ez nem azért van, mert olvastam a könyvet, és nem tetszenek a változtatások. Egész jól filmre vitték a könyvbeli részeket. De amit hozzátettek, attól annyira illúzióromboló, unalmas lett a film, volt benne logikátlanság, túldramatizálás, rengeteg olyan pillanat, amikor éreztem, hogy "megcsinált" filmet nézek, nem tudtam elmerülni a világában, beleélni magam.„

Megmaradt a logikátlanság, túldramatizálás néhány helyen, viszont megértettem a filmbeli szerepüket, és nem húztam fel magam rajta. Most nem volt unalmas a film, bár a Völgyzugolyos tanácsos részt úgy ahogy van ki lehet vágni. Nagyon ritkán éreztem, hogy „megcsinált” a film, de akkor azt gondoltam: „Ez Új-Zéland, nem pedig Középfölde”. Most beleéltem magam a világába, és ebben sokat számított, hogy eredetiben hallhattam a dalokat. A magyar dalok nagyon kiszakítottak a filmbõl, és nem tudtam visszatalálni, ez rányomta a bélyegét a késõbbi filmélményemre.



„Nem tudott elvarázsolni, ahogy a Gyûrûk Ura minden alkalommal, pedig szeretem a meséket, például a Hobbitból készült rajzfilm is nagyon tetszett (ami másfél órás, remekül megragadták benne a fontosabb részeket, nem zavartak az ottani változtatások).”

Most sikerült az, ami elsõre nem. Beleéltem magam, és tetszett! Jó volt, nem éreztem, hogy valamire rá akarnak venni.


„A látványon, a zenén (nos, a magyar dalok is kicsit kizökkentettek, azt lehetett volna feliratosan, eredeti nyelven adni) és a színészi játékon kívül alig tudok értékelni valamit. Érdekes, a Gyûrûk Ura is körülbelül ugyanannyi perces, mégsem éreztem soha, hogy unom, mindig lekötött. Talán azért van, mert három részre szabdaltak egy könyvet, ami még a Gyûrûk Ura függelékeivel is rövidebb, mint pl. a Gyûrû Szövetsége. „

Nem zavart, hogy hosszú, értettem és elfogadtam a hozzátoldásokat, és volt helyük, szerepük is, még a Völgyzugolybeli tanácsnak is. De azt a jelenetet nagyon elrontották, ezerszer jobbra meg lehetett volna csinálni.


„Emiatt sokszor gondoltam, hogy "történjen már valami".”

Most nem volt ilyen.


„Komolyan azt hiszi Peter Jackson, hogy nem is kell megerõltetnie magát, mert úgyis minden rajongónak tetszeni fog, függetlenül a film minõségétõl?”

Még mindig azt gondolom, hogy kissé lejjebb adta a minõséget a Gyûrûk Uránál, de már nem vagyok rá annyira mérges. :D


„Hát én rajongó vagyok, és nem tetszett. Martin Freeman viszont nagyon jól alakítja Bilbót, nagyon jól megragadja a hobbitok jellemét.”

Tetszett :D Sikerült teljesen ellentétbe fordítani az érzéseimet.

SPOILER!!!

„Illúzióromboló ahogy a Gyûrûk Urából megismert karakterekkel bánnak. Gandalf még rendben van, de Galadriel teljesen elvesztette a misztikusságát, tönkretették a Gyûrû Szövetsége óta bennem élõ Galadriel-képet. Szarumánnal mit mûveltek, te jó ég...Az egész tanácskozós dolog nem tetszett.
Azoggal, Thorin ellenségével meg mi van? Semmi félelmetes nincs benne, csak 3 jelenet van, ahogy ordítozza, hogy kapjátok el õket, stb, amúgy meg
(KÖNYVES SPOLIER, aki a könyvet nem olvasta) Thorin megölte õt a móriai csatában (javítás: Dáin ölte meg)
KÖNYVES SPOILER VÉGE,
miért kellett belevinni egy jellegtelen fõgonoszt a filmbe? Rám semmilyen hatással nem volt. „

Ezzel még mindig így vagyok, de már megértem, hogy a törpök és elfek közötti konflikust akarták kiélezni, meg hogy nem akar Thorin Völgyzugolyba menni, és ezért kellett valaki, aki üldözi õket.


„A végén, amikor Bilbó "megmenti" Thorint, az orkok csak állnak, és nézik? De aranyos kis hobbit, hagyjuk csak, hogy megölje a társunkat. Logikátlan. Logikátlan. Logikátlan.”

Bilbót túlságosan hõssé teszik, már az elsõ filmben. Bár ez még elfogadható, szóval nagy bajom nincs vele.


„A sasok megint taxi-szolgálat? Nem lett volna sokkal jobb hangulatú a jelenet, ha csak úgy felbukkannak, nem Gandalf küld értük? Így sokan azt gondolhatták: "Gandalf, meg az õ kis trükkje."
A sasok nemes lények, nem jönnek füttyentésre. „

Most nem zavart.

SPOILER VÉGE

"Nem tudom, mikor tudom majd túltenni magam rajta, nagyon vártam a filmet, és most csalódott vagyok. Nem a könyv miatt nem tetszett, maga a film volt tele hibákkal."

Túltettem magam rajta, élek és virulok, visszatértem, Középfölde :D

Nekem a kedvenceim a dalok (angolul), a Gollamos és Bilbós részek.

Tessék megnézni :D
10/10
Sonic8 2012 dec. 19. - 17:00:33 10/10 Előzmény boma
(615/1136)
Ez a Valinor az a földrész ahonnan ugye az Istenek elindultak és megteremtettek mindenfélét pl Középföldét aztán meg írják , hogy Valinor bukása, gondolom volt ott valami komplett birodalom aztán az elbukott de akkor miért mentek oda a LOTR végén Legolas, Gimli stb? Még mindig ott élnek az Istenek? Vvagy ott nincsenek Orkok meg Koboldok és akkor békésen rohangálhatnak a mezõn, vagy az valami Mennyország-féle akar lenni? Na mindegy! Elolvasom a könyvet aztán okosabb leszek. :D
10/10
Sonic8 2012 dec. 19. - 16:56:08 10/10
(614/1136)
Pontosítom magam : Poseidon szerû alak = Ulmo avagy vizek Istene.
10/10
Sonic8 2012 dec. 19. - 16:37:00 10/10
(613/1136)
Na Hobbit kiolvasva. Ma pedig megvettem a Szilmarilokat. Még azt kérdezném , hogy amit belinkeltél 2. ként ami barna fekete színû.Na azon vannak ilyen rajzok ilyen Isten szerû lényekrõl meg van egy ilyen Poseidon szerû alak az óceánon.Ezek gondolom amiket írtál akik kialakítják egész középföldén meg azt az északi részt (ami mellesleg rajta van a könyv borítóján) meg Valinort és azt a kicsi szigetet?
9/10
offtopic
_Freddy_ 2012 dec. 19. - 13:23:57 9/10
(612/1136)
de a magyar szinkronnak semmi köze a filmhez, és a filmek kell pontozni nem egy magyar szinkronos filmet, ami eredetileg angol...
10/10
filmimado_70 2012 dec. 19. - 11:53:02 10/10
(611/1136)
A törpök dala viszont sajnos elveszett a szinkronban :>(
-1 pont.

Szegény magyar hangokon hallani, hogy addig erõltetik azt a fránya mélyet, amíg csak
krákogás meg suttogás lesz belõle.

A szinkronrendezõ meg mondjon le! Nem értem egy ilyen szuperprodukciós filmnél a 21.században miért nem figyelnek oda a hazai forgalmazók az ilyesmire, ha már annyira erõltetik a szinkront.
(Persze részben gyerek ?12 év felett? közönségnél ez talán valahol érthetõ.)

Ha a 15 éves öcsémet kérdezik meg az is elmondta volna, hogy nem a színészek hangját kell
erõltetni, hanem az ilyesmit ma már számítógépes effektekkel csinálják. 15 perc guglizás után letöltök, ingyen, egy olyan szintetizátor progit ami az én kis madárcsipogás hangomat is bemélyíti úgy, hogy bársonyos törp basszus lesz. Nem is beszélve bármilyen hiperszuper fizetõ progikról. Persze akkor mondjuk 100 ezer forinttal többe került volna a szinkron? Vagy nem egy 65 éves kõkorszaki hangmérnökkel kellet volna felvenni?

Nagyon nem csodálkoznék, ha a legendás magyar szinkron stúdiókban meg mindig kókuszdiók
összeütögetésével utánoznák a pata dobogást.

Ezt a dalt egyszerûen nem kellett volna szinkronizálni, csak feliratot alárakni.
10/10
filmimado_70 2012 dec. 19. - 11:23:23 10/10
(610/1136)
Fantasztikus volt! Nagyszerû és csodálatos! 10/10

Ez a Jackson egy zseni, megint megcsinálta.
Visszaadta a hitemet a moziban, ami az elmúlt évben már igencsak fogyóban volt.

48fps-vel 3Dben néztem.
Kétségeim voltam vele kapcsolatban, a negatív hangok és a külföldi tapasztalatok alapján, de nagyon bejött.
Tényleg olyan volt az egész mintha részese lennél a cselekménynek, nem csak nézel egy vásznat, de ott van elõtted, élõ valóságában.

Amiért szédülhettek mások a 48fsp-nél, az motion blur (ha valami gyorsan mozog, akkor azt az emberi szem elmosódottnak látja) hiánya, de Jacksonnak az is volt a célja, hogy ezt kiküszöbölje.

Ezt teljesen kiszûrni szerintem hiba, mert végül is az emberi szem így mûködik, de a dolognak jelenleg számomra több haszna van mint kára.

Engem például a Gladiátorban halálra idegesített, hogy a harcokból semmit sem láttunk csak elmosódottan, pont emiatt.
Ez akkor gondolom az alacsonyabb korhatárba sorolás miatt volt Scott érdeke.
Az a film akkor R = csak felnõttel megtekinthetõ, nálunk 15 év felettieknek, kategóriát kapott. Szerintem nem érte meg.

Most ennek az elmosódásnak a hiánya nekem csak két alkalommal, pár másodpercig volt zavaró, amikor felülrõl mutattak tájakat és ha a szélekre tévedt a szemem kicsit szédültem.
Végül is nincs hozzá szokva az ember, hogy az egész látótere gyorsan mozog és a széle nincs elmosódva. Bárki kipróbálhatja mirõl beszélek, csak forgassa gyorsan a fejét jobbra-balra és nem mozgassa közben a szemét.
De ilyen a 170 percbõl maximum 3 másodpercig volt. Ennek is az lehetett az oka, hogy szándékosan nem az utolsó sorba vettem jegyet, hogy a vászon az egész látóteremet betöltse.
(De mondjuk a nézõk nagy része sem tud oda venni, ha telt ház van.)
Egy kis hangolással ezt szerintem a következõ részekben kiszûrik, a nyereség pedig nagyon megéri.

A trailer 3D nagyon trágya volt.
Diafilmes hatású eltolt síkokon mozogtak a szereplõk semmi mélység, mintha egy papírlapra lettek volna vetítve és ezeket a lapokat tették volna egy képre, hol közelebb hol távolabb. Gondoltam is, hogy, na itt vannak a 3d határai, újabb bizonyíték, hogy ez sem fogja megváltani a világot. Relatíve olcsó beruházással a mozikban ennyit lehetett elérni. (Bevallom én a gömb vászonra vetített IMAX híve vagyok, mióta egyszer voltam ilyen moziban. Az az igazi térélmény, kompromisszumok nélkül. Csak sajnos piszok drága mert minden mozit át kellene építeni hozzá, tehát nagyjából sohasem fog elterjedni. Kár, nagy kár. Talán majd a holografikus házimozik segítenek a dolgon :)

Na ehhez képest most volt mélység mindenhol, plasztikus mint a valóság.
Percenként mondtam azt, hogy "Ez is de jó, ez is de jó!" Fõleg a hegyek belsejében.

Ne izguljatok, ami az elõzetesbõl kimaradt az benne lesz a további 2 részben. A 648-ban
mutatott plakátból is benne van minden a közepéig.

Az eleje 12 év alatti, a közepén viszont már sajnos jogos a karika.
Azért sajnos mert csak évek múlva mutathatom meg a gyerekeimnek. ;)

De hát az eredeti mese is ilyen volt. Bizony, véres harcokkal van tele.
****<spoiler>***
fõleg a vége. A fõgonosz troll viszont szerintem nem volt elég félelmetes :)
***</spoler/>****

Nem tudom fan vagyok-e. Tizenévesen az voltam. A Gyûrûk Urát 3szor, a Hobbitot 2szer, a Szilmarikokat csak egyszer olvastam. Ez utóbbin azért erõsen látszanak a logikai bukfencek, hogy csak darabokból lett összementve minden amit csak lehet, de az elõzmények miatt egyszer mindenképpen megéri elolvasni, nagyon sok minden kiderül Sauronról, Gandalfról és minden másról is.

Akinek nem tetszett az szerintem:
1, Eleve nem szereti a fantasyt (van ilyen, de akkor nem kell drága pénzért jegyet venni utána meg fikázni. Egy bosszúsággal kevesebb nézõnek, komment olvasónak, mindenkinek. Én sem szeretem a Fûrészhez hasonló szadista filmeket, nem is nézem õket.)

2, Annyira "vájt szemû fan" olvasó, hogy kívülrõl fújja mi történt a 124. oldal közepén, :) ami kimaradt a filmbõl. Együtt érzek veletek fiúk(lányok), de sajnos olyan filmet ami nektek megfelelne sohasem fognak készíteni. Nektek marad az olvasás. ;) Gondoljatok bele, egy 300 oldalas könyvet széthúztak 9 órás filmre! Ha valaki nagyon beindul, ennyi idõ alatt el is tudja olvasni az egész könyvet! (Én pl. a Kardok Viharának (Trónok Harca/A Tûz és Jég dala 3.rész) közepét, több mint 500 oldalt, egy éjszaka olvastam el, 21 és 5 óra között, annyira izgalmas volt.)

Nem is tudom mit tudnak még beletenni a 3. részbe.

Egy dolog azért nekem is hiányzott:
***<spoiler>*** hogy G. a sasok vezérének nem köszöni meg a segítséget, és Õ erre nem válaszolta azt, hogy hívja csak bármikor ha kell. Vagy valami hasonló. ***</spoiler> ***
9/10
boma 2012 dec. 18. - 22:24:11 9/10 Előzmény Sonic8
(609/1136)
Igen a Szilmarilok a világ keletkezésétõl a másodkor végéig követi a Középföldi történetet, illetve van benne egy rövid összefoglalás a harmadkorból is.
A legnagyobb sziget amit középen látsz az Númenor, ez a Gy.u. függelékében is benne van. Valinorhoz közel van Tol Eressea Ezt csak megemlítik a függelékben, de a Szilmarilokban ez is benne van.
10/10
Sonic8 2012 dec. 18. - 21:48:26 10/10
(608/1136)
Szilmarilokban benne van minden ilyen elsõkor-i dolog? Hú ez érdekes lehet.
Meg az a sziget ott a bálna mellett.. Ezek meg sincsenek említve vagy a H-ban vagy a LOTR-ban akkor ebben a Szilmarilokban megtalálom?
9/10
boma 2012 dec. 18. - 21:46:02 9/10
(607/1136)
Egyébként itt: http://images.wikia.com/lotr/de/images/c/ca/Arda3.jpg
van egy részletesebb és jobban kidolgozott, de ugyan amiatt furcsa térkép Ardáról(a teljes világról).
9/10
boma 2012 dec. 18. - 21:40:20 9/10
(606/1136)
Nem, nem sziget a térképen a nyugat felé látható teljes földrész.(Bár furca ez a térkép, mert egyszerre ábrázolja Középfölde korszakait.Ugyanis ez így egyszerre nem létezett.)
Egyébként, ha Valinorról a akarsz olvasni akkor a Szilmarilok c. könyvet ajánlom.Ez az óidõkrõl szól és fõleg az elején Valinorban játszódik.
10/10
Sonic8 2012 dec. 18. - 20:48:21 10/10
(605/1136)
Ez a poszter is kb márciusban jelent meg tehát akkor még azt hitték , hogy ezek a jelenetek is benne lesznek mivel akkor még 2 részes-nek tervezték de mondom nem az lett.És ezek a képek nem lehetnek majd extra jelenetek mivel ezek a könyv szerves részei.
Itt a poszter:
10/10
Sonic8 2012 dec. 18. - 20:13:28 10/10 Előzmény Túrin
(604/1136)
Hol van ez a Valinor ahová olyan sokan elmennek a LOTR végén? Térképek alapján valami sziget.
10/10
Sonic8 2012 dec. 18. - 17:10:19 10/10 Előzmény Túrin
(603/1136)
Tudom tudom.Csak örültem volna ha legalább valahova belevitték volna Rhún környékét mert érdekesnek tûnt.
Egyébként a könyv fantasztikus volt. :D Jöhet a "Amit nem tudtál Középföldérõl" c. könyv ( jóó vastag) :D .
9/10
kypD 2012 dec. 18. - 15:36:38 9/10
(602/1136)
És az nem lehetséges, hogy valamelyik következõ részbe teszik bele? Az sokkal jobb lenne.
8/10
ambtari 2012 dec. 18. - 15:25:49 8/10 Előzmény kypD
(601/1136)
Korábban már leírtam, de akkor mégegyszer:

A vár Dol-Guldur, és a Necromancer fészkelte be oda magát, akirõl késõbb kiderül hogy Sauron. A jelenet amit az elsõ trailerben láttatok, hogy Gandalf ott nyomoz, valószínûleg a bõvítettben lesz benne. Sajnáltam is, hogy kimaradt, mert egy elég fontos rész van benne. Sauron elfogta Thrain-t, Thorin apját, megkínozta, majd elvette tõle az utolsó törp gyûrût (gyûrûk urából tudjuk, hogy 7 törpgyûrû volt). Gandalf amikor rátalál, már egy megtébolyodott, megtört törp, aki rá is támad Gandalfra a láncaival.(errõl van egy pillanatkép az elsõ trailerben 1:57nél). Utána viszont õ adja oda Gandalfnak Erebor térképét meg a kulcsot.
8/10
Baunilla 2012 dec. 18. - 15:02:33 8/10
(600/1136)
Igazad van! Sokaknak nincs abszolút semmiféle érzékük egy film jó vagy rossz megítélésében és ennek mértékében. Lehet azonban, hogy hiába állítanál fel akárkinek is egy listát, mit ér egy 5-ös vagy egy 3-as, nem aszerint pontoznak, mivel mindenkinek egyedi a megítélése a témakörben. Van aki csak a látványra, a hangeffektekre vagy a színészi alakításra nyomja a tízest és vannak akik az egészre.
Részemrõl nem olvastam kritikát róla és nem befolyásoltam magam semmiféle írással a filmet illetõen. Nem számítottam túl nagy dobásra, kb A gyûrûk ura elsõ részének "vontatottságára" tudtam gondolni, hogy itt is kb. ezt kapom. De még a dialógusok és hosszabb jelenetek sem jelentettek gondot, nem rontották a filmélményem. Értékelésem: 10/8. Amúgy 13-án a Lurdy Házban a mozi digitális felavatási ünnepsége után, annak záróprogramjaként láttam az egyes teremben 3D-ben. A héten megnézem HFR 3D-ben is az Eurocenterben, kíváncsi vagyok a különbségre.
6/10
tomasss94 2012 dec. 18. - 13:25:51 6/10 Előzmény Csodakapitány
(599/1136)
Én is úgy gondolom Csodakapitany!

Én azt látom hogy a legtöbben foggal, körömmel védik ezt a filmet, mert nagy Tolkien rajongók.
Én nagyon szeretem a Gyûrûk urát, sõt az a kedvenc filmem, de nekem ez a film nem tetszett.

Akárki akármit mondhat, ez a film több sebbõl vérzik. Nem részletezem.

De nem is azt mondom hogy borzalmas, de utólag sajnáltam a mozijegyre költött pénzt.
Seemann 2012 dec. 18. - 09:04:55
(598/1136)
Nincs gond ezzel a filmmel. Amivel Peter Jackson felturbózta (ld. új jelenetek), azok inkább Tolkien fanoknak cupákok. Nekem kifejezetten tetszettek úgymond az unalmasabb részek, mert egyszerûen jó elmerülni ebbe a fantázia birodalomba. Szerintem a felvezetéssel ezért nincsen semmi baj. És nem ex has pótolta ki a regényt, hanem valóban a Tolkien életmû, írások alapján.
Többen firtatták Radagast megformálását... nekem speciel nem volt vele gondom, a regény olvasása közben ilyesmi figura jelent meg elõttem. Szarumánnal kapcsolatban pedig: remélem elõre minden jelenetet felvettek vele, mert nagyon látszik Christopher Lee-n, hogy megöregedett, és nem húzza már sokáig. A mink meg a kamera ellenére azt hittem, menten szívrohamot kap. Ennek ellenére még mindig örülök, hogy õ Szarumán, és nem más...
9/10
boma 2012 dec. 17. - 22:42:25 9/10 Előzmény Csodakapitány
(597/1136)
Engem viszont az zavar, hogy nagyon sok az olyan ember aki mindenrõl CSAK negatívat tud mondani és olyan hozzászólásokat ír ami teljesen felesleges, csak arra jó, hogy felpumpálja a vérnyomást másokban.

(Ezt nem rólad mondtam, csak úgy általánosan, mert tényleg vannak ilyenek.)