9/10
galmat 2013 jan. 07. - 17:11:55 9/10 Előzmény robicsek2
(836/1136)
Hát már nem azért, de a Shop-Stopot idehozni egészen nevetséges.
Nagyon sajnálom azokat, akik a Gyûrûk Urában csak "mennek,mennek, mennek" filmet látnak. Sokkal, de sokkal több annál. Zseniális film az igazi barátságról (nem, nem homokosság...), a hûségrõl, önfeláldozásról, hitrõl, reményrõl, kitartásról.
Olyan emberi értékek vannak benne a Gyûrûk Urában, és néhol A Hobbitban is, amiken ma már csak legyintenek, mert a becsület, hûség már rég kiveszett a világunkból. Nekem pont ezért tetszik, mert nem a fantasyt látom benne, mert magát a fantasy mûfajt nem szeretem, hanem azokat az értékeket, amikrõl szól, olyan mondanivalóval, amit jó lenne, ha mindenki megértene, és nem a gusztustalan Shop-Stop jelentet emlegetnék. Mellesleg, akinek az a színvonal, arról nincs is mit beszélni.
10/10
Sonic8 2013 jan. 07. - 17:05:32 10/10
(835/1136)
Na mondtam én ,hogy itt kb LOTR/1 szint lesz.
$824,820,000 bevétel :)
http://boxofficemojo.com/movies/?id=hobbit.htm
robicsek2 2013 jan. 07. - 14:17:18
(834/1136)
Akik védeni próbálják õket mind azzal érvelne hogy csak nagyon jó ás hûséges barátok voltak, de akkor is enyhén buzis jeleneteik voltak. (Két faszi azért nemigen beszél így egymással , még akkor se ha barátok) Õk már Túl voltak a barátságon :PPPPP

Most eszembe jutott a Shop-stop :P

Meg az a film amiben kiparodizálták a Gyûrûk urát :)
Hazudtál Genydolf :) (Tökön rúgás) UUUUUUUUUUUU A Drágaszágom ! :)
kcs1981 2013 jan. 07. - 14:04:10
(833/1136)
Ha valaki meg akarja nézni ezt a filmet olcsóbban (vagy bármelyik mást, akár 3D-s filmet is), akkor írjon, mert van 2 db 3D-s jegyem összesen 2500 Ft-ért (budapesti átvétellel)!
Érdeklõdni: kcs1981@freemail.hu
5/10
offtopic
Meklód fia 2013 jan. 07. - 13:49:27 5/10
(832/1136)
tényleg volt egy kis buzulás Frodó és Samú közt, ami ezek szerint többeknek is feltûnt. Ez sem volt elég hogy ki érdemeljék az Oscart, de Jokernek sem jött be mikor seggbe rakatta magát a túl a barátságomba.
robicsek2 2013 jan. 07. - 13:39:53
(831/1136)
Ép ez az :) ott is a történet fõ része arról szolt hogy menne, mennek mennek.
Ha erre megkapom hogy ha nem szerettem a gyûrûk urát akkor ezt miért néztem meg ? Hát azért mert voltak még így jó páran aki arra számítottak hogy ez majd kicsit többet fog adni :)
Ehelyett tényleg csak a Gyûrûk ura lett lekoppintva új szereplõkkel, és más végcéllal.

Amúgy az a vicces hogy egy fan-al minek álljak le vitatkozni akinek tetszett a képi világ, és az állandó rohanás stb a Gyûrûk urában, annak itt is fog. ÉS úgyis mindenképp védeni fogják a filmet ( De itt legalább nincsen az a enyhén buzis szál Frodó és Samu közt :PPP Na jó Gandalf néha rákacsint Bilbóra de ezt mézük el a vén kéjencnek :PPPPPPP

Tudom a Fanok most nemsoká megköveznek :)
5/10
offtopic
Meklód fia 2013 jan. 07. - 13:38:48 5/10
(830/1136)
ja értem. hát az is fölösleges volt, de muszáj volt beletenniük, hogy kihúzzák 3 órásra. Nem hiszem, hogy van itt olyan aki élvezte a filmet. Ez csak a mozi varázsa ha mégis, ott minden film jobbnak tûnik.
robicsek2 2013 jan. 07. - 13:30:20
(829/1136)
Én nem az aláfestõ zenére gondoltam :) Hanem konkrétan amikor a törpe király énekel stb :)
10/10
Semprini 2013 jan. 07. - 13:27:08 10/10
(828/1136)
Nem is tudom, mi a röhejesebb: amikor azért marasztalják el a filmet mert túlságosan hasonlít a Gyûrûk urához (méghozzá egyértelmû rendezõi szándékból), vagy amikor azt kifogásolják, hogy miért nem lett pont olyan (hiszen már az eredeti könyv sem ugyanazzal a léptékkel készült). Jacksonék azt tették, amit ilyen esetben tehettek: ha már eldõlt, hogy (tökmindegy milyen indokkal) több filmre bontva mesélik el a sztorit, akkor hozzáfogtak feldúsítani. Ami kellõen látványos, és izgalmas akciójelenetekkel pazarul sikerült is.
5/10
peetboy 2013 jan. 07. - 13:05:01 5/10
(827/1136)
Tegnap este a fél 10-es vetítésen voltunk haverokkal, imaxban.
A fõ cselekményszálon nem történik semmi, csak mennek és különbözõ akadályokba ütköznek, amikbõl mindig az utolsó pillanatban menekültek meg. Elég kiszámítható volt. :( Az avatar után a 3D-s látvány sem volt egy nagy eresztés...
Voltam már ebben a moziban, de az ülések igen szükõsek és kényelmetlenek voltam. A szemüveget többször is le kellett vennem mert szétnyomta a fülemet és az orromat (rendes, dioptiás szemüveg is volt rajtam). Sok volt ez a három óra, fõleg hogy fél 1 ig tartott...
5/10
Meklód fia 2013 jan. 07. - 12:49:07 5/10
(826/1136)
Ez egy abszolút korrekt értékelés volt. A túl sok aláfestõ zene kiszámíthatóvá teszi a jelenetsorokat.
Én a CGI miatt nem adok plusz pontot, mert szerintem ez már alap a mai filmeknél.
robicsek2 2013 jan. 07. - 12:25:24
(825/1136)
Elõre is elnézést a sok Gyûrûk ura fan-tól, de már maga a Gyûrûk ura film is arról szolt hogy mennek mennek mennek.
Tök jó most megkaptuk ugyanazt ismét csak más szereplõkkel. Oké a CGI viszi a vállán a filmet.
Ez a 3. részre szedés is teljesen értelmetlen pénz hajhászat. Ilyen elnyújtót filmet ritkán látni. Tele van unalmas felesleges jelenettel. Pl mi a ..... nak kellet bele rakni zenei betéteket ? Ez nem Disney rajzfilm :)
A történet nem rossz , de ha választanom kéne inkább nézném meg a rajzfilm verziót. Lehet hogy nincs benne ennyi csili vili cgi technika de nincs is ennyire elhúzva. Nem egyszer néztem már rá hogy jaj mennyi van még hátra. Moziban tuti nem bírtam volna végig ülni. Zsibbadt volna már a seggem. Plusz felrobbant volna a vesém, ha nem akartam volna lemaradni semmirõl. Legközelebb szerintem csak akkor nézem meg ha már lesz 3D tv- és akkor akkora élményt akarok majd hogy azok a farkas izék karmolják ki a szememet :)

7/10 (És az a plusz 2 érték is csak a CGI miatt)
9/10
galmat 2013 jan. 07. - 10:58:21 9/10
(824/1136)
Ezt a szemüveges mondatot nem értem. Nekem ismerõseim között van szemüveges, és 3D-ben nézte meg, minden gond nélkül. Az IMAX szemüveg akkora nagy, hogy simán felvehetõ a másik elé.
10/10
Kheledlire 2013 jan. 07. - 10:54:45 10/10
(823/1136)
Gondolom akkor te se jársz gyakran moziba, úgy mint én. Én 2012-be 1 filmet néztem meg és az is a Hobbit volt. Szerintem 2000ft-ot megér, fõleg hogy nem egy másfél órás filmért fizetsz ennyit ,mint általába, hanem egy dupla annyiért. Meghát moziba mégis csak más, hangok stb. + már nagy esélye van annak, hogy nem lesz telt ház, így nem fogod hallani a csámcsogást vagy beszélgetést (amit sose értek meg miért van, mintha direkt csinálnák). Ah amúgy kiderült hogy DIREKT olyan termékeket árul a mozi amikkel lehet ropogtatni, mert állítolag jobb élményt nyújt... jah..kinek..
9/10
galmat 2013 jan. 07. - 09:23:41 9/10
(822/1136)
A hétvégén elérte a 824 millió dolláros összbevételt világszinten. Jó eséllyel meglesz az 1 milliárd. IMDB-n 8.4-en áll jelenleg, tehát a kritikusoknak nem sikerült távol tartani az embereket a moziktól. Szerencsére. :)
5/10
kulmika 2013 jan. 07. - 08:45:21 5/10
(821/1136)
Megnéztem, de hanyományos módon. Sajnálom, hogy a 2D-s változatból nem vágták ki azokat a részeket, amik oda nem tartoznak. Nekem elég lett volna 100-110 perc is, talán az alatt is megértettem volna, hogy mit akarnak elmesélni. Viszont a végén felnyerítettem, annyiras zánalmasra sikerült a végsõ beszélgetésekbõl az egyik....
5/10
10/10
Kheledlire 2013 jan. 06. - 22:46:24 10/10
(820/1136)
Miért sárkány? "Talán azért mert félek..."

Nah de ki ne akarna látni egy gigászi nagy teremtményt ami repül és tüzetokád és szinte legyõzhetetlen. Elvégre a sárkány az egyik legkedveltebb, legerõsebb és leghíresebb fantasy lény. Belõlük sose elég. Viszont nem csak Smaug lesz ugymond a fõgonosz, lesz még azért más ütközetek is, illetve gondolom Azog is visszatér, hisz nem halt meg a filmbe (ugye tudjuk, hogy igazából már nem is élt ekkor,de a film kedvéért bekerült).
Kis Csibész 2013 jan. 06. - 20:52:40 Előzmény Meklód fia
(819/1136)
Miért sárkány ? Ezt Mr. Tolkien tudná neked elmondani, de õ sajnos már nem él. Pszt, megsúgok egy titkot: a film Tolkien : A hobbit c. regényébõl készült. :)
Ljerk 2013 jan. 06. - 18:53:33
(818/1136)
Sajnos ez egy fogócska. Egy igazán látványos fantasy film sokba kerül, viszont ha csak a fantasy rajongókat szólítanak meg vele, akkor nem hozza be azt a költséget amit a látványra költenek:
- ezért inkább 2-szer annyit költenek látványra és monumentalitásra törekednek,
- így nemcsak a fantasy rajongókat céloznak meg vele hanem 4-szer annyi embert,
- ergo így biztos vissza hozza az árát,
viszont:
- borul az egyensúly a látvány és a mese között,
- érthetõvé és fogyaszthatóvá kell tenni a nem fantasy rajongók számára is.
Ez van.
10/10
Semprini 2013 jan. 06. - 18:53:23 10/10
(817/1136)
Hát ha szerinted attól jó egy film, hogy hány Oscart kapott, akkor megint csak fogalmad sincs az egészrõl, egy rakás kiváló film nem kapott egy db Oscart sem, és mégis imádja a közönség mind a mai napig, pont. ennyit errõl. Egyik hülyeséget írod a másik után, anélkül hogy bármiféle ráció lenne benne. Be kéne látnod lassan, hogy alapvetõen vakvágányon haladsz és ebbõl már nem jöhetsz ki jól.