10/10
Mester23 2012 dec. 31. - 14:35:40 10/10
(756/1136)
SPOILER: Észrevettétek, hogy a film végén a szikla amire lerakják õket egy nyitott száju medvét ábrázol? Gondolom az akar lenni a Szögszikla.
Skillerz 2012 dec. 31. - 11:24:09
(755/1136)
*SPOILER!!!!!!!!!!!!*Annak a jelenetnek a végén, a torkát is elvágja Gandalf.*SPOILER!!!!!!!!!!!!*
10/10
Kheledlire 2012 dec. 31. - 11:16:15 10/10
(754/1136)
Mondjuk a Goblin királynak is durvább halála lett volna, nem csak 1 vágás, itt most kb olyan volt mintha egy filcel megjelölte volna a hasát:) Nahjó,azért persze látszódott a vágás, csak tény, hogy ez is lehetett volna durvább is, meg ugye alapbol mindenhonnan kivették a vért, de szerintem a bõvített változatba csak berakják.
10/10
Kheledlire 2012 dec. 31. - 01:26:47 10/10
(753/1136)
Az igaz, volt is belõle gond bõven, hogy a 12-es karika helyett legalább 16-os kellett volna, bár azért finomabb mint ami a gyûrûk ura volt.
10/10
Semprini 2012 dec. 31. - 00:44:31 10/10
(752/1136)
Hát szerintem egy szörnyekkel telezsúfolt fantasy egyáltalán nem gyerekeknek való. Már csak a közel 3 órás hossza miatt sem, amit egy gyerek aligha képes nyugodtan végigülni, az orkok és egyéb rusnyaságok pedig sztem rémálmokat okoznának nekik. Legalábbis a 12-es karika teljesen indokolt még akkor is ha Tolkien eredetileg gyerekmesekönyvnek írta a Hobbit-ot (aztán a Gyûrûk urát már persze abszolút nem annak szánta...)
10/10
Kheledlire 2012 dec. 31. - 00:41:13 10/10
(751/1136)
Szerintem egyáltalán nem baj, sõt, így legalább minden korosztály is megtekintheti. Például szegény unokatesom is szívesen megnézné,de nem engedik meg a szülei, a Hobbit-ot meg simán megnézheti, igaz van 1-2 durva rész bent, de a készítõk direkt kivágták azt úgymond "durva effektet" (vér stb.), direkt hogy más korosztály is megtekintse. A 2. és 3. rész ugye az események miatt lesz ugymond kicsit darkosabb és mivel már egyre közelednek a cél felé és egyre nagyobb a tét. értelemszerûen már nem is tudják ugymond lazára fogni. A Váratlan Utazás remek kezdés a trilógiának, jövõhéten megyek megnézni újra;) Az biztos, hogy többször megkell nézni a részletek miatt.
Ezüstliliom 2012 dec. 31. - 00:34:20
(750/1136)
Hát tudod, én sok bóvli filmet láttam, de ez biztos nem az.
Ezüstliliom 2012 dec. 31. - 00:31:46 Előzmény Árpád_vezér!
(749/1136)
"komolyan ezek hallottak már arról, hogy vannak a történetmesélésnek törvényei, szabályai, szerkezeti egységei, és nem lehet 3órán keresztül, menekülni, harcolni, poénkodni, meghatódni, lelkesedni, izgulni egyszerre?..."

Csatlakozom Strangerhez: de lehet.:) És ilyen a könyv is, nem a film alkotói találták ki, hogy ilyen legyen.
Ezüstliliom 2012 dec. 31. - 00:27:29 Előzmény johnny91
(748/1136)
Márpedig ez akkor is spoiler, mert van, aki nem olvasta a könyvet, és szeretné úgy végigizgulni a filmeket, hogy nem ismeri a történetet. Nem kellene elrontani a szórakozásukat.
Ezüstliliom 2012 dec. 31. - 00:23:56 Előzmény melody03
(747/1136)
Biztos vagyok benne, hogy A Gyûrûk Urát sem olvastad, mert nem tudtál túljutni az elsõ leíró részeken.
Ezüstliliom 2012 dec. 31. - 00:19:24 Előzmény D0rkaa
(746/1136)
Nem értem, hogy tudtál ezen unatkozni. Milyen filmeket néztél eddig? Buta akciófilmeket?
Ezüstliliom 2012 dec. 31. - 00:17:33 Előzmény Kheledlire
(745/1136)
Miért baj, ha egy fantasy meseszerû? Szerintem pont ez a lényege. Sajnálnám, ha nem ilyen lenne a másik két rész.
10/10
Kheledlire 2012 dec. 30. - 18:17:53 10/10
(744/1136)
Ez világos, mindenki úgy gondolja, hogy ezt a történetet 2 filmbe összelehetett volna rakni, de így lett. Általába mindig a bõvített változatba tesznek be olyan dolgokat amik pl az unalmas részeket is valahogy jobbá teszik, tényleg vannak elnyújtott részek és nekem se tetszik egy-két megszólalás, sõt azokat meg végképp rühellem mikor olyan szavakat használnak amik a jelenkorunkba szokás hallani, körübelül ilyen kategória, hogy: mizu,csá,szevasz . Persze ezek nincsenek bent,de vannak hasonlók. Ettõl függetlenül az alap történet benne van, az hogy kivan bõvítve kicsit vagy épp átirva az annyira nemzavaró, én szeretem ezt a világot és én több óráig eltudnám nézni még akkor is ha csak bámulnak elõre a semmibe félórán át. Mindenesetre tartom azt az állítást, hogy a 2. és 3. rész nagyot fog ütni. Anno ugyanezt éreztem Gyûrûk Uránál, számomra ott kezdõdött el a világ megkedvelése, mert elõtte nem is hallottam ezekrõl. Megnéztem az elsõ filmet kukott nemértettem, jött a 2. és 3. lett egy szép kerek rész. Ezután kezdtem el kutatni és nézegetni mi micsoda, aztán jöttek a könyvek még nagyobb lett a tudás és mai napig találok újdonságokat és érdekességeket. Én se voltam nagy fantasy rajongó, de Gyûrûk Ura óta az vagyok sõt már túlzottan is.
Árpád_vezér! 2012 dec. 30. - 18:11:38
(743/1136)
Hát ha eddig senkinek sem tûnt volna fel, akkor elárulom, hogy nem 1.az eredeti mûvel 2. nem a fantasy-val 3.nem a mesével és 4. nem az ezeket kedvelõ emberekkel van bajom, (egyébként ezek közé tartozom én is). A filmet húztam le, annak elõadásmódját, annak felépítését, cselekményét és szerkesztését; amely egy igazán jó történetbõl ennyit és ilyen módon tud visszaadni. Szerintem ez szánalmas és az is, hogy ez mennyi embernek bejön, és hányan nem veszik észre a kettõ közötti különbséget.
10/10
Kheledlire 2012 dec. 30. - 17:24:32 10/10
(742/1136)
Most nem nagyon értem mi a problémád. Tolkien alkotott egy olyan világot, amit elõtte senkise. Új lényeket és miegymást talált ki és azóta rengetegen foglalkoznak ezzel a témával. A Fantasy filmek és miegyebek Tolkien mûvébõl merítettek. Ha valamit nemértesz ez miért volt, miért van ott. Olvass utánna, hihetetlen mennyi mindent lehet olvasni akár 1db fáról,vagy virágról stb ami abban a világban van. Most értelemszerûen ezt a könyvet bûn lenne módosítani, persze a film szakmába néha muszáj kicsit több dolgot is berakni. Pár ezer forint egy 3 órás filmért szerintem nem lehúzás, még akkor is ha nemtetszett, hisz gondolom ismerted mirõl lesz szó. A többi 2 rész teljesen más lesz stílusra. Több millió ember rajong ezért a világért, az hogy Te nem tartozol közéjük az már látszik, amit elõször írtál "kritikát" abból is látszik, hogy nem túl jó a fantáziád és körübelül úgyhangzott mintha azt a fogalmat hogy "mese" nem is ismered, mondjuk érdekes, hogy akkor mit mesélsz a gyerekeidnek, ha úgymond nemkedveled a mûfajt, talán a tõzsdérõl beszélsz nekik? Ez legalább kicsit több mint egy mese, hisz ezt a mûvet, világot TANÍTJÁK EGYETEMEKEN, játékok születtek belõle, több film is készült, rajongói táborok, kisebb-nagyobb közösségek jöttek létre. Szerintem olvass el minél többet ha megakarod érteni, ha nem akarod és nem is érdekel az a te bajod. Van 1-2 hibája a filmnek, de azt hozta amit kell és szerintem több millió ember nem hazudik.
Árpád_vezér! 2012 dec. 30. - 15:14:54 Előzmény Stranger011
(741/1136)
Természetesen lehet új formában, új eszközökkel értéket teremteni...de ettõl még vannak örök érvényû szabályok és törvények, amelyek egyszerûen abból adódnak, hogy emberek vagyunk, lélektani, pszichés szabályok. Egy jó filmnek, könyvnek, elõadásnak is alkalmazkodnia kell ezekhez, fel kell használnia õket ahhoz, hogy valóban hatni tudjon, valamit valóban el tudjon mesélni (pl. fokozás,felépítés, ciklikusság, szünetek tartása, hogy elõkészítse a következõ aktívabb rész befogadását)...persze ennél a filmnél marad a felszínes szórakozás, olyan ,mintha vég nélküli csak orgazmust akarnának, elõjáték, meg szex-nélkül....mindent csak mértéktelenséggel próbál meg elérni, ...és pontosan ennek a sikere a társadalomkritika: amitõl minden még valamennyi mértékkel és egyensúllyal, érzékenységgel rendelkezõ embernek kifordul a gyomra, ...vagy egyszerûen csak érdektelen lesz, elalszik...de persze vannak olyanok is sajnos, akik már ezeket a dolgokat észre sem veszik, mert annyira természetes számukra....de nekem nem az és nem is akarom, hogy az legyen....aki még képes igényesebb maradni, az várna valami többet is a pénzénél, mint a hollywoodi pénztermelõ gépezet újabb ízetlen-szagtalan bóvliját...
10/10
Sonic8 2012 dec. 30. - 12:27:27 10/10
(740/1136)
Na megvan a 600 millió is ;)
Szerintem simán meglesz a 800 mint a LOTR 1. része esetében. :D
http://boxofficemojo.com/movies/?id=hobbit.htm
Stranger011 2012 dec. 30. - 12:18:45
(739/1136)
"ezek hallottak már arról, hogy vannak a történetmesélésnek törvényei, szabályai, szerkezeti egységei, és nem lehet 3órán keresztül, menekülni, harcolni, poénkodni, meghatódni, lelkesedni, izgulni egyszerre?"
De lehet... csak olyan szabályok szerint lehet megalkotni valamit, ahogy egyszer kitalálták? Szerintem csak nem értetted meg a film hangulatát, ennyi. Filmtetszés alapján meg ne minõsítsd már az emberek színvonalát.
Árpád_vezér! 2012 dec. 30. - 10:13:14
(738/1136)
Nehéz megmondani, hogy láttam-e már silányabb, igénytelenebb mega-produkciót életemben. Annyira összevissza, annyira mértéktelen (újabb és újabb szörnyek, újabb és újabb életveszélyes helyzetek, komolyan ezek hallottak már arról, hogy vannak a történetmesélésnek törvényei, szabályai, szerkezeti egységei, és nem lehet 3órán keresztül, menekülni, harcolni, poénkodni, meghatódni, lelkesedni, izgulni egyszerre?...Ez a film annyira semmilyen, hogy csak azon lehet az embernek kínjában szórakoznia. Annyira sz*r, hogy néha már jó. Nem tudom az eredeti szöveg milyen, de magyarul egyszerûen félelmetesen rossz. Kavarog minden, a stílusok, egyik pillanatban "lazául" szólal meg, utána beköp két igényes szót, aztán meg gyereknyelven beszél. Gyerekvicceket mond, aztán gollum elhúzza megnyúzni a még élõ orkot, hogy megegye. Vagy benyögnek két takonypoént, aztán meg fejtörõkkel húzzák az idõt...Tényleg igazán "mestermû". Ugyanez a helyzet cselekménnyel, a szereplõkkel. Mintha nem tudták volna eldönteni milyen legyen, ezért amolyan mindenizû, hányingerkeltõ förtelem lett belõle. És ez egy sikeres film? Ez mindent elárul a mai ember színvonaláról. Csak azt sajnálom, hogy voltam olyan hülye hogy végignézzem...
10/10
Saphir 2012 dec. 29. - 22:09:57 10/10
(737/1136)
Mint említettem, nem mindenki olvasta a könyvet, aki a filmekre kíváncsi, és mivel a filmek alapja a könyv, ezért igenis beszélhetünk spoiler-rõl, hiszen a laikusok számára konkrétan lelõtted a poént. Na mindegy...