10/10
Sonic8 2013 jan. 16. - 13:23:14 10/10 Előzmény Stranger011
(896/1136)
Én is ezt mondtam.Ha már ketten mondjuk ,hogy ezt leírják a könyvben akkor biztos így van.
Talán a Húrinban mondtak valamit? Nem tudom majd utánanézek még jobban mert ez engem is érdekel.
Amúgy jól kicsesztek a sasok a törpökel ,hogy kirakták õket a Szirfõ tetejére,aztán hajrá valahogyan gyertek le onnan... :D
offtopic
Stranger011 2013 jan. 16. - 12:32:19
(895/1136)
Van egy leírás a sasokról és 10 darab dolgot kitalálhatsz magadtól, hogy miért nem segíthettek. Ha ez sem elég az már kötekedés.
KurtWagner: Utoljára a Szilmarilokat olvastam, elõtte A Gyûrûk urát és direkt megjegyeztem magamnak a Szilmariloknál, hogy Istar-nak lettek csak említve a mágusok. De tényleg maia-k igazából a legtöbb forrás szerint... vagy csak nem figyeltem oda olvasás közben.
kompikotró 2013 jan. 16. - 11:14:08 Előzmény Sonic8
(894/1136)
:D Úgy érzem ezek olyan válaszok,mint a gellert kapott golyó! :D
Adott egy probléma...van elõttünk egy szakadék...tõlünk jobbra két lépéssel egy remek állapotban lévõ függõhíd!
Erre nem a függõhidat választjuk,vagy meg sem fontoljuk a használatát,hanem elkezdünk leereszkedni a szakadékba és a folyó sodrását leküzdve a krokodilokkal és mindenféle utunkba esõ ellenséges teremtménnyel dacolva,elkezdünk szépen lassan felkapaszkodni a sziklákon,hogy végre átérjünk a túloldalra! :D
...és még mindig nem a kötekedés a célom,csak egy értelmes kivesézett válasz arra a könyv írójától,hogy miért nem...:D
Aki tünde nyelvet talált ki az nem igaz,hogy csinált egy történetet egy ordenáré BUG-al?! :D Mert ha igen,akkor ezeket a köteteket az életben nem veszem majd a kezembe,csak szerényen meghúzom magam és élvezem a vetítõvászon adta csodálatos látványvilágot egy remek kis fantasy körítéssel! ;)
KurtWagner 2013 jan. 15. - 22:28:24
(893/1136)
Nem túloz, maia volt.

http://hu.wikipedia.org/wiki/Gandalf
offtopic
Stranger011 2013 jan. 15. - 22:14:26 Előzmény Stranger011
(892/1136)
Felmegyek 9gag-re és mit látok? :D
http://9gag.com/gag/6334541
Bár egy kicsit túloz Gandalf téren, szerintem õ nem maia volt.
offtopic
Stranger011 2013 jan. 15. - 21:04:23
(891/1136)
A könyvben sztem annyi volt leírva, hogy a sasoknak van egy területe amin túl nem repülnek. Olvasd újra a könyvet, ha jobban érdekel.
10/10
Sonic8 2013 jan. 15. - 18:48:33 10/10
(890/1136)
Ez a dolog is olyan mint kb miért nem hopponált gyorsan Harry Potter voldemort-hoz és lõtte fejbe egy abrakadabrával :D
kompikotró 2013 jan. 15. - 17:21:17
(889/1136)
Oké hogy a fantáziámra van bízva,na de ennyire? :D
Mert ha egy író pl. azt írja hogy...:"az ork börtönõr alaktalan görbe orrán található számtalan ragyából és pattanásból patakzott a szürke genny,ami lecseppenve a földi mohára kristályosan csillámlott"...:D Na ez a remek pillanatkép a fantáziámra van bízva,hisz egy orr bárhogy lehet alaktalan, a számtalan ragya és pattanás is valahol számszerûsíthetõ, a patakzó is lehet csak csurdogáló,mint ahogyan a szürkének is vannak árnyalatai...:D A csillámlásról már nem is beszélve! XD
Viccet félretéve,itt komoly összefüggésekrõl,cselszövésekrõl,stb. van szó,ahol megannyi agyalás van azon,hogy egy adott problémát hogyan oldjunk meg és ennek a megoldásán többen is gondolkodnak és pont a legésszerûbb lehetõség nem jut az eszébe senkinek???
Szóval a korábban említett és példaként felhozott ötletemhez hasonló magyarázatot szeretnék kapni,ami a könyvben megtalálható és bizonyítja azt,hogy a sasokkal azért nem lehet számolni,mert..! :)
...és hogy rácsavarodtam egy témára?...lehet...realista vagyok még egy fantasy-ban is! XD :D
offtopic
Stranger011 2013 jan. 15. - 16:49:27
(888/1136)
Szerintem ez a fantáziádra van bízva, de elég sok magyarázatot kitalálhatsz magadtól, pl. amit mondtál az is jó:
"GYU-nál gondoltam arra is,hogy lehet azért nem segítettek a sasok,vagy nem hívták õket,mert hogy ragadozó létük miatt,bizonytalanná válhatnak a gyûrû közelségében és ezért nem kockáztatják a segítségükkel az odajutást,mint ahogy a végére már flodó úr is eléggé ki lett idegileg! :D"
Vagy féltek, hogy lenyilazzák õket, a nazgulok elkapják õket, stb... a hobbitoknak könnyû volt besurranni Mordorba, de a madarakat észrevette volna Szauron és nem 5perc elrepülni a vulkánig. Tehát addigra már biztos elkapták volna a sasokat, ki tudja milyen teremtmények éltek még Mordorba ami megölhette volna õket. De lehet, hogy csak a mordori levegõt nem bírták a sasok, persze a végén amikor megsemmisült a gonosz, már kitisztult a levegõ is. Lehet elmélkedni...
kompikotró 2013 jan. 15. - 16:01:45
(887/1136)
Köszi!
Ez 1nek korrekt válasz volt...,de ha már gyûrûk ura és háború és mindenki mehet mindenhova,csak úgymond a t.kei a helyén legyenek :D ,akkor amikor a szövetség létrejött, ebbõl a sasok kimaradtak??? A sok okos szövetségesnek nem jutottak eszébe a sasok mint lehetõség?
...és még 1x nem kötekedni akarok,ezek csak olyan logikusnak gondolt dolgok a részemrõl! :)
Persze sok olyan film van ami nélkülözi a logikát,pl. miért futnak az emberek az autók elõl/elõtt ha menekülnek,vagy ha már autó,akkor persze minden kocsi két összeérintett dróttal beindítható,stb.
Az ilyen dolgokon átsiklom,mert...na mindegy :D Ez már amúgy is OFF lenne,tehát csak példaként emelném ki ezt a részt!
Viszont én a GYU-ra is és a hobbit-ra is úgy gondolok,hogy egy igen komolyan megfogalmazódott és körülírt történetrõl szól,ahol mindenre van magyarázat és erre is kell hogy legyen!
A GYU-nál gondoltam arra is,hogy lehet azért nem segítettek a sasok,vagy nem hívták õket,mert hogy ragadozó létük miatt,bizonytalanná válhatnak a gyûrû közelségében és ezért nem kockáztatják a segítségükkel az odajutást,mint ahogy a végére már flodó úr is eléggé ki lett idegileg! :D
Szóval valami ilyen válaszra gondoltam,amit a filmbõl kikúrtítottak,mert feleslegesnek találták belevinni ezt a szálat!
10/10
Sonic8 2013 jan. 15. - 15:44:05 10/10
(886/1136)
SPOILERES!!! Bolg azt hiszem csak egy összecsapás erejéig van megemlítve amikor Thorin harcolgat vele.Szóval nem hiszem ,hogy benne lenne a 2. részben.Az leginkább Beorn-ról és a Tündéktõl való menekülésrõl fog szólni.De mivel kiraktak a 2. részbõl egy képet ahol Bilbó Samug-nál van ebbõl következtetve már a 2. részben beküldik õt Smaughoz kémkedni.Gondolom az öt sereg csatája csak a hármasban lesz ahova kipostoltak egy képet Orlandóval(Legolas) és Luke-kal (Bard) aki ugye megöli Smaugot és szépen belecsapódik Tóvárosba. SPOILER VÉGE
10/10
Sonic8 2013 jan. 15. - 15:38:46 10/10
(885/1136)
Mert a Bakacsinerdõ (Mirkwood) már a sasok területén túl van,oda õk konkrétan nem mehetnek csak úgy. ;)
A LOTR (gyûrûháború) háború kivétel mert ott mindenki át léphetett mindent hiszen egy kicseszett nagy Középfölde háború volt :D most a Hobbit idején még Peace van :D (béke).
murdanom 2013 jan. 15. - 15:31:40
(884/1136)
Kösz.
10/10
Aangakirály 2013 jan. 15. - 15:15:59 10/10
(883/1136)
Szia! Én nemrég olvastam A hobbitot. A sasokról az derül ki benne hogy azon a területen élnek õk is, és szintén utálják az orcokat és a farkasokat. Meglátják, hogy bajban vannak Gandalfék és segítenek nekik. A könyvben a sasok beszélni is tudnak és a fészkükbe viszik õket. A gyûrûk urát még nem olvastam. :)
kompikotró 2013 jan. 15. - 14:51:58
(882/1136)
Üdv Mindenkinek!

Ismerõsökkel közösen elmentünk megnézni a filmet...leszögezem összességében tetszett!
Viszont 1 dologra szeretnék olyan emberektõl értelmes választ kapni,akik nagy rajongói ezeknek a Tolkien fantasy könyveknek!
Ez az 1 dolog már a GYU-ban sem fért a fejembe...amikor giga nagy baj van,akkor egy pillangó segítségével segítségül lehet hívni ezeket a nagy ragadozó madarakat,akik nagyon fain módon készségesen jönnek és végzik a dolgukat!
Szóval akkor miért kell hegyen,völgyön,vízen,fagyon,mindenféle undorító teremtményen keresztül menetelni,ha van egy olyan segítõ,aki/akik számára könnyedén áthidalhatóak ezek az akadályok és tényleg feltétel nélkül jönnek ha kell??!
Erre a kérdésre szeretnék választ kapni...olyan válasz már most mondom hogy nem érdekel,hogy azért van így, mert így lett megírva,meg hogy nem lenne akkor történet,meg hasonló ökörségekre nem vagyok kíváncsi!!!
Annak oka van,hogy így történnek a dolgok,számomra értelmetlenül és értelmezhetetlenül...a törpöket is kilométerekre a céljuktól teszik le,pedig sima liba lenne odáig repülni...tudom hogy észrevétlennek kell maradni,meg vannak védõtávolságok,no de ennyire????
Mivel én csak a filmeket/filmet láttam,nem találtam értelmes magyarázatot erre,de lehet a könyvekben van a válasz!
Ezért várnám inkább a "szakértõk" válaszát! :)

Elõre is köszönet!
10/10
Mester23 2013 jan. 15. - 13:34:07 10/10
(881/1136)
Amikor mutatják a visszaemlékezést a Móriai csatáról akkor ott igazából Thorin megölte Azogot, azért nem találtál erröl semmit mert csak a filmben van ez az Azogos történet szál.
Igazándiból Bolg azaz ork akivel Thorinnak meggyülik a baja az 5sereg csatájában. Ha minden igaz ö is szerepelni fog a 2.részben.
murdanom 2013 jan. 15. - 13:20:06
(880/1136)
Vki el tudná nekem mondani Azog EREDETI történetét?Vagy h honnan tudhatnám meg, mert hiába keresem nem találom sehol.:/ Elõre is kösz.:D
Sz Peter 2013 jan. 14. - 20:49:25
(879/1136)
87 éves. Aragorn mondja Eowyn-nek mikor az, a "finom" raguval kínálja. :)
10/10
Sonic8 2013 jan. 14. - 20:08:33 10/10 Előzmény C$@ß!
(878/1136)
Ez biztos nem így van.Szinte az összes külföldi fórumon nem 80 év van írva.De majd mindjárt utánanézek a lexikonomban.
10/10
Sonic8 2013 jan. 14. - 20:06:14 10/10
(877/1136)
Azért ne essünk túlzásokba! :D
Egykét részt rendesen átrendezett és kifordította. :D Pl. Azog.. és ez csak egy példa volt.2-szer olvastam a könyvet és egyre jobban érzem mennyire szétkombinálta,de ettõl függetlenül az év egyik legjobb filmje.. ;)
PJ hozta a formáját,és ismét csinált egy baromi jó fantasyt.Kíváncsian várom már a Trailert a Destolation of Smaug-hoz. :D