axis85 2013 febr. 06. - 14:20:46 Előzmény nestafari
(956/1136)
Bennem is él egy kettõsség. Mert egy részrõl nyilvánvaló, hogy a nagyobb profit közrejátszik abban hogy monumentálisabb legyen a film a könyvhöz képest, ráadásul 3 részre szedik, ugyanakkor kicsit fura lenne a Gyûrûk Ura után a Hobbitot meghagyni gyerekmesének, és ebben a szellemben leforgatni. (Hogy szükség volt e a film elkészítésére...nos, én a Király visszatér után bõszen imádkoztam érte, úgyhogy egy rossz szavam nem lehet)
Nyilván igazodni kell az elõzõ filmekhez mind látványban, mind hangulatban, mind képi világban, még zenében is, mert még is csak egy elõzményrõl van szó. Akár a profitért készítette Peter Jackson azt a filmet, akár nem, az biztos, hogy nagy rajongója Tolkien világának(azt hiszem 9 évig harcolt azért, hogy belevághasson a GYU forgatásába), és ez érzõdik is a filmjein(itt is).
nestafari 2013 febr. 05. - 23:34:15
(955/1136)
FA(xodjött)...Pláne nem három húszezermilliárdos epizódban.... inkább építsetek Afrikában iskolát (vagy mûhelyt F-szom...).
nestafari 2013 febr. 05. - 23:22:59
(954/1136)
Ja, azt meg persze majd' elfelejtem, hogy azé' igazán jó filmet SEM a pénz csinál...
nestafari 2013 febr. 05. - 23:17:03
(953/1136)
A sztori-Hihetetlen!(ezért mese...). Az alapmû-KIVÁLÓ! A képi világ-ZSENIÁLIS!!! Csak azt nem ért7em, hogy miért kell egy teljesen egyszerû, totál közérthetõnek tûnõ mesébe-mert tényleg AZ, nagy majmok,-egy mega-cionista, ultrakiberliber fosförmedvénynek az egyszerû mozilátogató orra alá, méregdrágán dörgölõznie?! És ez Nem E film kapcsán fogalmazódott... Már marhára meg kellene látni AZT a bizonyos határt...HH-hanyatló hollywood (sajnos nem lehet KISEBB betûvel írni...)....LÓVÉLÓVÉLÓVÉLÓVÉ........borzasztó.
offtopic
Sz Peter 2013 febr. 05. - 16:21:13
(952/1136)
Mégsem írtad le magyarázatként a hölgynek, aki felvetette a kérdést! :)
axis85 2013 febr. 05. - 15:35:44
(951/1136)
ja, Ok, bocsi :)))
axis85 2013 febr. 05. - 15:16:36
(950/1136)
most tartok itt a könyvben, gondoltam leírom: Anno Gandalf megmentette a Sasok urát, akire rálõttek íjjal, és megsebesült. Ezért segítenek nekik. Azért nem viszik õket közelebb a sík részhez, mert eszük ágában sincs összetalálkozni emberekkel, akik, ha meglátják õket, kérdés nélkül rájuk lõnek. Ez azért van, mert a sasok az emberek haszonjószágait eszegetik idõrõl-idõre. :)
10/10
Kheledlire 2013 febr. 04. - 22:11:16 10/10
(949/1136)
Sõt még a bõvített változatokba több humor és ének is volt. Az a baj, hogy ezt a filmet,vagyis a világot csak az tudja megérteni és értékelni, aki elolvasta a könyveket,de ezen felül kutat, kutat és kutat, hogy minél többet megtudjon. Aki ezt megteszi, annak nem lehet rossz szava. Nyílván, akik hibákat keresnek, nos azok ezt nemtették meg. Szerintem aki megérti a mondanivalóját és beletudja magát képzelni ebbe a világba, az egy hatalmas nagy kincset és örök értéket kap.
axis85 2013 febr. 04. - 20:41:39
(948/1136)
Végül mégis meggyõztem magamat, hogy olvassam el újra. Nagyokat nevetek rajta, nem emlékeztem, hogy ez ilyen aranyos... :D

Amúgy elolvastam a mûértõ kritikusok írásait (mármint a cikkekre gondolok online újságokban) és szinte mindenki felhozott két dolgot: 1,Hogy a GYU-ban nem énekeltek, akkor itt mért? 2, Hogy a GyU-ban nem viccelõdtek, itt miért kellet?
Másnak is feltûnt? Mert hogy ez szerintem nem így van. Trúfa és Pipin 2x énekelnek, + Pipin még egyszer, Samu is dalra fakad (jaj, nem, ott csak verset mond, a könyvben énekel), ahogy Éowyn és Aragorn is (õ is 2x). És ez még csak a film, a könyvben szinte mindenki énekel egy-két dalt. És mellékesen mind a két említett filmbeli dal szerepel a hobbit könyvben is, nem a rendezõ agyszüleménye.
Az út közben elõforduló vicces beszólások is teljesen megszokottak a GYU-ban.
Nekem ezek egyáltalán nem tûntek hibának, vagy csak túl elfogult vagyok.
10/10
Kheledlire 2013 febr. 04. - 17:34:36 10/10
(947/1136)
Valóban közelharcban sokkal jobbak, mondjuk a filmbe azért volt jó, mert szinte minden olyan fegyvert bemutattak amit használni szoktak a törpök. Kalapács,fejsze,balta ezek a népszerûbbek náluk, de, ugye volt parittya is (gondolom akiknek nemjutott más:P). Én is elkezdtem újra olvasni a Hobbitot, fura, hogy koboldok helyett Ork szerepel ott,de már automatikusan koboldnak fordítom, meg pár dolgot szívesen átírnék,csak hát nem szabad:))
axis85 2013 febr. 04. - 13:35:46
(946/1136)
Oh, akkor jó, csak nekem valahogy az maradt meg hogy a törpök elsõsorban közelharcra "szakosodtak", és ott is inkább a fejszéket részesítik elõnyben. Ezért volt kicsit fura, és valószínûleg bekavart még az összképbe, hogy a fiatal törpök kicsit emberszerûek még. Persze nem mondom, hogy ez baj, nekem mint írtam, tetszik, hogy nem egysíkúak a népek(Pl.. hogy minden törp bozontos nagy szakállú zömök fickó, minden tünde önzetlen és gyönyörû, minden hobbit lusta és kényelmes stb.)
És a sok adalék történelmi szál nekem is tetszik.
Nem olyan rég a fejembe vettem, hogy ismét végigolvasom a könyvet is. Elkezdtem, de nekem még a Babó féle változat van meg, és annyira zavar, hogy mások a nevek mint a GYU-ban, hogy félbehagytam. Pedig lehet hogy nem ártana feleleveníteni. (és ha már itt tartunk akkor a szilmarillokat és a Gyûrûk Urát is, mert kezd fakulni a tudásom :) )
10/10
Kheledlire 2013 febr. 04. - 12:06:16 10/10 Előzmény axis85
(945/1136)
Ebben a részben is számtalan mellék történet volt és hiába volt 2óra40 perc, nagyon hamar elment szerintem. Többen beszélgettünk, hogy a második részben mi is történhet, ha ugyanugy 6 fejezet kerülne bele a 2.részbe, lehet, hogy átfog csúszni a 3.-ba, fõleg ha mégtöbb melléktörténetet kapunk (több is lesz mint az elsõ részben). Nekem is fura volt az az érzés, hogy anno Gyûrûk Uránál vártam a következõ részet nagyon, de itt nem annyira. Mármint hogyne várnám, sõt, kifejezetten kiváncsi vagyok a megvalosításokra, hisz teljesen új szálat,történetet,lényeket, helyszíneket fogunk várni.

Oh, és a Törpök is használnak íjat, csak persze kisebbet és nem olyan hosszú távút.
axis85 2013 febr. 04. - 00:14:04
(944/1136)
Nyomokban mogyorót és SPOILERT tartalmazhat.
Na, csak megnéztem végre. Nagy GYU rajongó vagyok, és most tíz év után újra középföldére "léphettem". Ez pozitívum. Hogy 3 film lesz? Véleményem: miért? Mert ok, hogy egy filmbe nem szerették volna bepréselni a történetet, de kettõbe már szerintem simán megoldható lett volna, nem egy Háború és Béke a könyv. Még nem tudom, jó ötlet volt e, vagy sem, megvárom a döntéssel a kövi két részt.
Én is csak kapkodtam a fejemet a trollok-orkok-kõóriások-manók-ismét orkok felbukkanásán. Nekem kicsit sok volt.

A szereplõkrõl:Bírtam a törpöket, és hogy megpróbálták változatossá tenni õket kinézetre.(Bár az a kis nyikhaj az íjjal inkább volt ember, mint törp. Mióta használnak íjat a törpök? Persze lehet, csak kicsit fura. Mind1)Az a dal, amit az elején énekelnek zseniális.
Richard Armitage nekem eleve nagy kedvencem az Észak és Dél óta. Amikor hallottam, hogy Õ fogja játszani Thorint, voltak kétségeim, mert nehezen képzeltem el, mint törpöt. De tévedtem! Remekül játssza, nekem hiteles, ráadásul képes a szemével hihetetlen fagyosan és meleg tekintettel is nézni, amit újfent bebizonyított.
Martin Freeman elõtt is megemelem a kalapomat. Öröm volt nézni a játékát, ezentúl oda fogok figyelni a munkáira.
A Gollamos jelenet volt talán a kedvencem. Amilyen fejeket vág, mikor gondolkozik, az mestermunka. Nyilván egy része a dicséretnek, a számítógépes grafikusokat illeti, de szerintem tagadhatatlan Andy Serkis teljesítménye. Nem csoda, hogy filmes berkekben ölre mennek, hogy Õ adja a mozgását és mimikáját az animált karaktereknek.

Az, hogy visszaköszönnek régi karakterek és helyszínek, nekem kifejezetten tetszik, a GYU-ban is sokat utalnak Bilbó kalandjára, jó megtudni, hogyan is történtek a dolgok (nem mint ha meglepett volna, olvastam a könyvet anno)
A folytatásra ez már amúgy sem lesz jellemzõ, mivel most Középfölde olyan részei fele veszi az irányt a csapat, amit eddig nem mutattak. Bakacsinerdõre és Thranduil királyságára is nagyon kíváncsi vagyok. (Hogy a csókának hogy lett olyan jóravaló fia, mint Legolas, az persze máig rejtély számomra)

Én is sajnáltam, hogy a félkarú ork bácsit nem élõszereplõvel oldották meg, ha már feltétlenül be kellett tenni, de gondolom így gyorsabb meg talán költséghatékonyabb volt a dolog...vagy nem. Ha már ott van Peternek a Veta, amit ha jól tudom többed magával õ hozott létre, végül is lehetséges...nem, még sem, nem tudom miért így csinálták.

Mindent összevetve tetszett, de valami még is hiányzik. Miután anno beültem a Gyûrû szövetségére, egy évig tûkön ültem, hogy láthassam a folytatást. Most nem érzem ezt a nagy szerelmet, de meg nem mondom miért. A karaktereket szerettem, a látványvilág hibátlan, nem unatkoztam, kaptam újat is, meg régit is...nem'tom komolyan...
10/10
Kheledlire 2013 febr. 02. - 14:14:05 10/10 Előzmény ercypici
(943/1136)
Hááát végülis Õk akartak kalandot, a hegyrõl való lemászás is a része:)
10/10
ercypici 2013 febr. 01. - 20:19:18 10/10 Előzmény murdanom
(942/1136)
igen én nem olvastam,(még:P) ,de sejtettem,hogy a könyvben ezek a logika bakik nincsenek, vagy/és biztos meg vannak magyarázva és úgy sejtem,hogy nem a legmagasabb szikla tetejére teszik le õket, hogy még azzal is húzzák az idõt,míg lemásznak onnan..:)
murdanom 2013 jan. 31. - 20:37:21
(941/1136)
Bár ezt vki korábban már leírta ide, de azért én is megteszem.A sasok önálló élettel rendelkezõ, intelligens(bár ezutóbbit a filmek csak sejtetik) lények, akik nem foglalkoznak mindig másokkal, csak ha olyan barátról van szó mint Gandalf és/vagy nagy tétje van a dolognak.Itt azért segítettek mert a vezetõjük vmiért tartozott Gandalfnak, de semmi olyasmirõl nem volt szó, h elröpítik õket a Köd-hegységig(pláne h a törpökért õk sincsenek túlzottan oda).
SPOILER(a folytatással kapcsolatban)
Hogy a sztori legvégén miért fognak segíteni a koboldok/goblinok/orkok(mittudoménmár) elleni csatában, azt nem nagyon tudom megindokolni, lehet, h számukra is lesz vmi jelentõsége a dolognak.A könyvben lehet h megmagyarázzák, de rég olvastam, nem emlékszem már.
SPOILERVÉGE
A Király Visszatér végén pedig azért segítenek, mert ugye a Sauron serege elleni csatának elég nagy jelentõsége van, csak ezzel elõtte még nem voltak teljesen tisztában.
10/10
ercypici 2013 jan. 31. - 00:47:48 10/10 Előzmény boma
(940/1136)
nekem nagyon tetszett!!!:)
Szerintem hozta a Gyu színvonalat, talán kicsit komolyabb volt a GyU!
De kifejezetten tetszett ,hogy sok poén volt benne:)
Gollam, haláli volt( bár mindig is imádtam:))
A jól,megszokott Gyönyörû helyszínnékkel, zennékkel, és egy pár ismerõs arccal:)

Spoiler:
A kõóriások jelenete nagyon tetszett, és a koboldok (Goblinok??) is jól megvoltak csinálva.
Én nagyon örültem,hogy sok minden felbukkant ami a GYU ban is pl. már mikor Gandalff meglátta a kardot, tudtam,hogy fullánk lesz, Móriát is ismét elõvették, é s Galadrielnek is nagyon megörültem.
A megye még mindig idilli, Völgyzugoly is ismerõsen nézett ki.
Ami nekem negatívum,hogy szerintem az orkok számítógépesek voltak,míg ha jól emlékszem a GYUban maszkos, színészek voltak... a sztoriban,pedig a sasokat ,hogy ha ilyen készségesek mért nem utaztak eleve velük?? de ha már nem elve,mért nem maradtak, a hátukon az utuk végéig ,ha már egyszer felültek rá...?:P de ez megbocsájtható..:)
Ami meg a port.hu negatívuma ,hogy végig vártam Legolást.... aki sehol nem volt:(:(:( remélem a köviben benne lesz:)
Spoiler vége
Nekem nagyon tetszett azt kaptam,amit vártam:) jó sztori, jó poénok, elég izgalom, szép látvány, jó zenék, jó színészek:)))
9/10
boma 2013 jan. 28. - 19:30:12 9/10
(939/1136)
Na végre én is megnéztem. Szerintem nagyon jó lett.
A rossz kritikák miatt aggódva ültem be, de kellemesen csalódtam.A változtatások egyáltalán nem voltak zavaróak. (Talán csak Azog szerepe volt egy kissé erõltetett.)Az elején pontosan a könyv(ek) alapján akartam elképzelni a filmet, de aztán rájöttem, hogy ha eltekintünk a könyvektõl akkor egy nagyon jó történetet csináltak belõle és így is beleillik a Tolkien által írt történetekbe.
A 3D fantasztikus volt (IMAX-ban néztük ).Néha tényleg azt hittem, hogy a szemembe repül valami . És ugyan ez volt a hanggal is.

Összességében nagyon tetszett az egész és érdemes volt moziban nézni.
Azért tényleg van egy kis hiányossága is: 10/9
10/10
Kheledlire 2013 jan. 28. - 17:40:15 10/10
(938/1136)
Ígyvan. Vegyünk példára egy híres jelenetet, mikor Szürkerévben vannak és elhagyják Középföldét, ha valaki csak a 3. rész utolsó 1 óráját nézi, akkor nem ért belõle semmit, mi ez a sírás-rívás. Ha mind a 3 filmet végignézzük, akkor minket is megtud hatni az a jelenet, mert tudjuk, illetve csak eltudjuk képzelni, hogy min mentek keresztül és ettõl lesz olyan nagyszerû, de ez csak 1 a sok jelenet közül. Minden gondolatnak, nézésnek (bambulás a semmibe is), cselekedeteknek nagy szerepe van, ha egybe nézzük az egészet.
9/10
galmat 2013 jan. 28. - 09:39:16 9/10 Előzmény ssppaann
(937/1136)
Persze, hogy kevésnek érzi egy kicsit az ember a sztorit. Mivel a 3 rész fog egy egész történetet alkotni. Peter Jackson anno A Gyûrûk Uránál is elmondta, hogy azt szeretnék, hogy ha az emberek egymás után néznék meg majd a 3 filmet, mert ott is egy kerek, egész sztori a 3 film együtt. Ha önmagában A Gyûrû Szövetségét nézzük, akkor az is olyan véget ér, hogy nincs igazi lezárás, hanem függ a levegõben a sztori, hogy most akkor mi van. Itt is ez a helyzet. De ez nem baj amúgy, majd a 3 részt egyben kell értékelni, mert külön egyrészt azért van szedve, mert senki nem ülne a moziban 7-8 órát egy film miatt, másrészt a kiadók meg minél nagyobb profitot akarnak.
De ahogyan A Gyûrûk Urát, A Hobbitot is az utolsó rész után kell értékelni, mert addig az ember nem látta végig a sztorit.