6/10
offtopic
eIemes 2014 júl. 24. - 17:59:16 6/10 Előzmény kasoko koscivaka
(197/417)
nem te vagy a célközönség :) az átlag amerikainak nem vág ilyen gyorsan az esze.
6/10
eIemes 2014 júl. 24. - 17:53:45 6/10 Előzmény AtomBoci
(196/417)
A könyvben Kirya Keiji a sokadik ébredésekor már elég ügyes harcos ahhoz, hogy a mimic-ek csak azért tudnak végezni vele, mert kifogy a munícióból. Ekkor határozza el, hogy olyan fegyver kell, ami nem fogy ki. Az elsõ csatája során találkozott Ritával és látta nála a pallost. A táborban ellopódzik az amerikaiak körletéhez és egy ott dolgozó széplánytól elkéri Rita tartalék pallosai közül az egyiket.

The people who’d designed the Jacket just hadn’t considered the possibility that someone would survive long enough in
hand-to-hand combat with a Mimic to use more than twenty rounds.
Fuck that.
Running out of charges had killed me plenty of times. Another dead end. The only way to avoid it was to find a melee weapon that didn’t run out of ammo. I’d seen one, once, in the battle that had started this whole loop. The battle axe. Rita Vrataski, a Valkyrie clad in a crimson Jacket, and her axe. It might have been more appropriate to call it a slab of tungsten carbide in the shape of an axe. A battle axe never ran out of ammo. You could still use it if it got bent. It packed plenty of punch. It was the perfect melee weapon.
...
- Why are you so hung up about her battle axe? - she asked.
- I wouldn’t say I’m hung up about it. I’m just trying to find something more effective than a pile
driver. I’ll take a spear or a cutlass, if you have one. Anything I can use more than twenty times.
- That’s what she said when she first asked me to cut her the axe. - Shasta relaxed her grip on the
monkey wrench.
...
- Hang on. Let me give you some papers for that axe before you go.
- Thanks.
She made to leave for the papers, then stopped.
- Can I ask you something?
- Shoot.
- Why do you have the number forty-seven written on your hand?
AtomBoci 2014 júl. 23. - 12:11:41 Előzmény eIemes
(195/417)
És miért jár Rita pallossal? Mit mond errõl a könyv?
1/10
tesz-vesz 2014 júl. 20. - 16:20:26 1/10 Előzmény eIemes
(194/417)
megérintsen? ez film? a végén jó volt a zene, volt benne két halvány poén. ennyire érintett meg
Charlie Sheen 2014 júl. 16. - 20:24:20
(193/417)
Nem mondanék túl sok mindent a filmmel kapcsolatban. Teljesen jól kikapcsolja az embert, semmi különös, jó szórakozás volt végig. Tom Cruise meg még mindig baromi jó színész, úgyhogy no problemo.

U.I. Viszont a végét úgy ahogy lehetett elcseszték, de én kizártnak tartom, hogy ez lenne az original ending. Tuti ,hogy lesz majd valami Director's Cut, amin valami normális befejezés is lesz. (Legalábbis remélem)

10/7
PlasZeb 2014 júl. 15. - 21:07:58
(192/417)
Battle Los Angeles (A Föld inváziója) és a Battleship (Csatahajó) akció-(sci-fi)-t most Matrix 3-as vegyítéssel kapjuk meg. A holnap határa egy nagy adag akciófilm, de meghintették egy kis gondolattal is, ami által azoknak is tudom már ajánlani, akik az elsõ kettõ miatt lenullázták intelligenciájukat. Na azért ettõl még nem lesz Moon vagy Love típusú film... hollywoodi kikapcsolódás egy cseppnyi igényességgel... remélem ez csak az elsõ lépés az úton!
* spoiler A film elején megijedtem, hogy a Star Trekbõl már jól ismert idõörvényt kapom meg költséghatékonyságból, de kellemesen csalódtam. *spoiler vége
9/10
Dyrtyho 2014 júl. 14. - 18:21:24 9/10
(191/417)
Csak annyit mondok a filmrõl, hogy nekem megvan a 2014 év filmje, és ez az...pörgõs volt az elejétõl a végéig, Emily Blunt pedig egy végtelenül dögös és sportos csaj, szóval top 1. Mellesleg Tom Cruise is hozza a tõle elvárt fõszerepet. Arról nem is beszélve, hogy olyan jellem fejlõdést mutat be a filmben a tök kezdõtõl a vérbeli harci veteránig, hogy azt öröm nézni, és lehet hogy nem új a téma, sõt picit lerágott, de mégis azt hiszük a vászon hatására hogy új, és ahogy az OW-s srácok is mondták a kritikájukba, ez egy nagyon igényes és minõségi blockbluster film. Úgy hogy 9 pontot adok a filmre :)

9/10
kasoko koscivaka 2014 júl. 13. - 10:18:36
(190/417)
Ahhoz képest, hogy tele volt logikai bakikkal, szerintem egész jó film. Emily Blunt arca, pedig tényleg olyan szép, amilyen nincs is.

Azokat mondjuk nem értettem, hogy
SPOILER
- Miért küldik William Caget a frontra? Ha tényleg milliók álltak be a seregbe az õ hívó szavára, akkor miért vezényelték a majdnem biztos halálba? Kellett még egy ember?
- Ha valóban a hadsereg reklámarca volt, hogyhogy nem ismerte senki az egész seregben?
- Ha a feltaláló találmányát tényleg akkora ostobaságnak tartották, akkor miért a hadsereg vezetõje õrizte azt a saját szobájában a titkos széfben?
- Ha végül odaadta nekik a titkos cuccot, akkor miért küldte rájuk az õröket, amikor kiléptek az épületbõl?
- Miért nem próbálták legalább ki a feltaláló találmányát, mielõtt eldöntötték, hogy nem mûködik? Miért küldték egybõl elmegyógyintézetbe?
SPOILER VÉGE

De még egyszer megjegyzem, ha a logikai bakikon túllép valaki, akkor ez egy jó kis film.
emerica 2014 júl. 11. - 16:30:20 Előzmény bbenjoe
(189/417)
Melyik starcraft lényhez hasonlítanád ezeket? Szerintem az idegeneknek semmi köze a starcraft zergjeihez, még kinézetre sem!Sokkal inkább hasonlítanak a mátrix robotjaihoz! Spoiler Pl: a végén amikor a helikopterrõl lövi szét õket a Louvre-nél az tisztára a mátrix zion védelme jelenetére hasonlít!!!
9/10
Pikacsu 2014 júl. 10. - 21:43:29 9/10
(188/417)
Meglep, hogy nem hozott anyagi sikert a film, végig gondolva, a trailer nem ígér sok jót, Tom filmje, szinte mindenkinek csalódás, itt se új ötletre épít. Végül is mitõl gerjednének be a nézõk. Még ha jó kritikát kap is, nem olvassa mindenki õket. Pedig ez pont egy szükséges fokkal jobb lett, mint az eddigiek. De ebben is volt néhány klisé, meg jelenet olcsosítás amitõl maradt kis rossz szájízem. Kivételesen 9/10-re.

Ami említést érdemel rossz *kis spoiler*: mátrix hajó támadós jelenet rossz utánzása, a partra szállás a csillagközi invázió bolygóra szállás rosszabb kivitelezése. A vége logikátlan. Az alfa szörny minden jelenetben csak üvölt azt ráront Tomra, Tom a kocsmában válaszol, hogy miért vannak itt, mindegy. Ennyi a földönkívüliek bemutatása.

A vége olyan, mintha nem is lenne köze az elõtte lévõ 10 perchez. A katonák hogy ölik meg azokat a szörnyeket amiket Tom megölt? Vagy a szörnyek vesztik el inkább a csatát, hogy Tom ne találja meg az Omegát? Máshogy semmi értelme.

Könyvben hogy van ez?
6/10
eIemes 2014 júl. 08. - 18:30:59 6/10
(187/417)
hasonló a mondanivalója, mint az idétlen idõkig c filmnek. szerintem. illetve hát abban is vannak béna klisék.
a holnap határa eredetije a könyvben szerintem jobb volt, más hangsúlyokkal, de az amerikaiak mégiscsak amerikai filmet tudnak csinálni leginkább. Tom Cruise pedig zseniálisan játssza Tom Cruise-t, ahogy bbenjoe alább rámutatott :)

szerintem van olyan ember (bár még nem láttam ilyent), aki nem néz meg minden filmet és nem tudja felidézni, hogy melyik klisét melyikbõl emelték.
G00se 2014 júl. 08. - 16:03:37
(186/417)
Két kérdésem van hozzád. Nálad melyik filmek a 10/9, 10/8, stb?A másik, Ebben a filmben mi a jó? Látványos, ez igaz, de azért egy filmnél 2014-ben ne ez legyen a vezérfonal. Tom Cruise minden filmet csak lehúz, a film vége, amit nem lövök le a legnagyobb giccses hollywoodi klisé. Mi ennek a filmnek a mondanivalója? Az idétlen idõkig gyenge sci-fi változatát láttam, semmi többet. (nálam az a film a 10/10.)
6/10
eIemes 2014 júl. 08. - 08:57:59 6/10 Előzmény bbenjoe
(185/417)
"Szerintem az idegeneket a Starcraft 2 zergjei ihlették."

a könyvbõl kiderül, hogy az idegenek valójában intelligens robotok voltak, egyszerûen azzal a feladattal érkeztek, hogy a minden egyéb szempontból megfelelõ Földet megtisztítsák az idetelepülni szándékozó idegenek számára. akik KÜLDTÉK a robotokat, nem tudták, hogy mire számíthatnak a célbolygón, ezért alkalmazkodó, tanuló, a környezet anyagaiból építkezõ robotokat küldtek.

a filmbeli "alfa" pusztulásának pillanatában egy fénysebességnél gyorsabb üzenetet küldött vissza, amely kb 30 órával KORÁBBAN érkezett meg. az üzenet tartalmazta a harminc óra összes tapasztalatát, így ezekbõl "okulva" az alfa lehetõséget kapott, hogy elkerülje a fenyegetõ csapdákat. Cage/Keiji (Cruise) és korábban Rita (Blunt) véletlenül került bele ebbe a visszaküldési láncba, mert a robotokat küldõ civilizáció nem számított hasonló intelligenciára a célbolygón.
6/10
eIemes 2014 júl. 08. - 08:52:17 6/10
(184/417)
Megnéztem még egyszer, tényleg elég jól megcsinált film és (ezért) sajnálom, hogy túl pörgõsre csinálták, kellettek volna az a pár perc, ami az érzelmi hátteret felépíti. A PG13 miatt a partraszállás igazi élményébõl túl sokat kivettek :-(

Ez sajnos látszik a bevételeken is: a kb 180 millió dolláros költségekkel szemben 100 millió alatt van a jegyeladás (és az "ökölszabály" szerint 2 x 180 millió kéne a nullszaldóhoz).
10/10
filmimádóó 2014 júl. 07. - 19:54:01 10/10
(183/417)
Nagyon jól sikerült ez a film, nekem nagyon tetszett.10/10!
7/10
bercesnagy 2014 júl. 07. - 13:21:48 7/10
(182/417)
Jó kis film, Tom Cruise pedig jól alakítja a fõhõst. Nagyon látványos, pörgõs film, nem lehet unatkozni rajta. A forgatókönyv ötletes, bár a sokadik "visszajátszás" a vége felé már kissé idegesítõ volt. 7/10.
9/10
funfun 2014 júl. 02. - 21:15:57 9/10
(181/417)
9/10 nálam. Jó poénok, Tom Cruise jó darabig nagyszerûen nem szuperhõs. A látvány szuper, a romantikus szál még elviselhetõ mennyiségû.
9/10
lajosbp 2014 júl. 01. - 10:56:35 9/10 Előzmény Újvállalkozó
(180/417)
Szuper a film aki szereti az akció filmeket, annak kötelezõ. :) A többiek maradjanak otthon.
Az meg egyáltalán nem érdekel, hogy egy napot többször él át a fõszereplõ, és kitudja hány filmben már volt hasonló...
9/10
Újvállalkozó 2014 jún. 30. - 00:00:08 9/10 Előzmény Irgum76
(179/417)
SPOILER


Vagy a doktorral együtt jöttek rá,mert kísérleteztek átadni a tudást,de nem jött össze,még szexxel sem. :)
9/10
Újvállalkozó 2014 jún. 29. - 23:53:21 9/10 Előzmény bbenjoe
(178/417)
Ez a nap-átélés, nem csak a Csillagkapuban volt. :)

Idétlen idõkig (film)
X akták,Painkiller Jane egyik része
Daybreak (egész sorozat errõl szólt)